Dede-torun

BeğenFavori PaylaşYorum yap

CLONE HERO hakkında:
Arkadaşlar Clone Hero şu anda resmi olarak Türkçe, çeviri dosyalarını tamamladık ve yapımcıya gönderdik. Yeni sürüm ile yeni nesil gitar oyunumuz Türkçe olmuştur. Tamamen gönüllü olarak tamamladık.
İndirme linki: https://clonehero.net/
Türkçe discord grubumuz https://discord.gg/8cf4c9S
Clone Hero nediri anlattığım başlık: https://teknoseyir.com/durum/1060033
Örnek gameplay https://www.youtube.com/watch?v=Fneaa0E6PwE
#clonehero #oyun #steam

CLONE HERO nedir? Merhaba arkadaşlar. Biliyorsunuz artık Guitar Hero oyunları...

CLONE HERO nedir? Merhaba arkadaşlar. Biliyorsunuz artık Guitar Hero oyunları çıkmıyor. Benim de Guitar Hero Live'ın serverlarının kapanmasından sonra bu
BeğenFavori PaylaşYorum yap

İlk fotoğraflardan biri de bu oldu. iso/ışık ayarı bakımından tavsiyeleriniz nelerdir, deniz kenarı vs. gibi yerlerde de çekeceğim.
https://flic.kr/p/2gevjeh

IMG_0284_1

Explore bilgennyk's photos on Flickr. bilgennyk has uploaded 3 photos to Flickr.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • alipektas @alipektas

  Diyaframı şöyle f/8'e falan kısarsan ışık kaynakları daha bi' güzel olur, hem fotoğrafın keskinliği de artar(pozlama süresi 30 saniye ile kurtarır mı bilemem ama). Yıldız gibi ışıldar kabaca tanımlamak gerekirse. Örneğini bulursam atarım görsel olarak yoruma.

 • ARMv7 @armv7

  Aslında gayet iyi. Sadece pozlama yapmak istediğiniz süreye göre diyaframı ayarlamanız lazım. Mesela su kenarında suyu kadife gibi göstermek için daha uzun pozlamanız lazım, bunun içinde diyaframı kısacaksınız ki lensten daha az ışık girsin ve daha uzun pozlayın. Çekeceğiniz şeye göre belirlemeniz lazım pozlamayı ve diyaframı. Örneğin gece denizdeki bir gemiyi çekmek için pozlamayı daha kısa yapmanız lazım o zaman da diyaframı alabildiğine açıp isoyu da biraz arttırmanız gerekir. Bu fotoğraflar ayarlar açısından gayet iyi fotoğrafta bir grenlenme vs yok. Çekeceğiniz konuya göre belirlemeniz lazım.

  • Bilgennyk @bilgennyk

   hocam arkadaşın biri bu fotoğrafta 3 tane ölü piksel var dedi. ama ben anlamadım. karanlık bir ortamda uzun süreli çekim, İSO değeri düşük-yüksek değerli çekim yaptım şimdi. Ekrana gelen bir ölü piksel göremedim... bu ölü piksel her durumda ortaya çıkmıyor sanırım ama bilemedim. Az ışıklı bir ortamda da çektim yine ölü pikseli fark edemedim. sonra başka karanlıkta çektiğim fotoğraflarla eşleştirmeye çalıştım yine bulamadım ölü pikselin nerede olduğunu.

  • Bilgennyk @bilgennyk

   bu arada bu fotoğrafı 15-20 dk çekimin ardından çektim. bunu diyen arkadaş; makine ısınmış olabilir hot pixel olabilir bunlar diyor ama ben neyi kastettiğini anlamadım bile.

   hocam size bir adet bu fotoğraftan önce çekilmiş bir fotoğraf ve kapak kapalıyken bugun çektiğim bir footğrafı göndereceğim sizce ölü piksel var mı lütfen bakın... https://i.hizliresim.com/r0jzz3.jpg bu kapak kapalıyken iso yüksek ve uzun pozlama ile çekildi
   bu da bizim asıl gece fotoğrafından önce farklı ayarlarda çektiğim bir fotoğraf. https://i.hizliresim.com/Z5WoPV.jpg

   edit: arkadaş yanıldığını söyledi bu örnekleri atınca hocam, sorun yok. 🙂 siz de inceleyin isterseniz.

  • ARMv7 @armv7

   @bilgennyk Yüksek isoda 20-30 saniye pozlarsanız hot pixel çıkabilir. Çünkü sensör de ısınır ama zaten uzun pozlamada genelde çok yüksek iso da kullanmayacağınızdan sıkıntı çıkacağını sanmıyorum. Örneklerde ölü ya da hot pixel yok gibi görünüyor ama dediğim gibi çok yüksek iso ile çok uzun pozlarsanız hot pixel çıkabilir normaldir ama sensör geri soğuyunca geçecektir.

  • ARMv7 @armv7

   @bilgennyk flickrdaki fotoğrafta da 3 tane yıldız görünüyor onları yanlış anlamış olabilir arkadaşınız.

  • Bilgennyk @bilgennyk

   @armv7 yüksek ihtimalle hocam diğer örnekleri atınca kararından vazgeçti zaten arkadaş 🙂 teşekkürler yorum için.
   simdi yeni bir fotoğraf çektim öyle cok uğraşmadan. https://flic.kr/p/2geGP7Q

  • ARMv7 @armv7

   @bilgennyk Güzel fotoğraf olmuş, su uzun pozlamada en iyi çıkan 2. şey. Diğeri yıldızlar 😀

  • Bilgennyk @bilgennyk

   @armv7 önündeki uv filtreyi bile çıkarmadım, o yuzden bir kaç hata var fotoğrafta 😀 çok acelem yok, özellikle temmuzun ortasından itibaren oldukça yoğunlaşmaya düşünüyorum bu fotoğraf işinde.

Makineyle gece çekimi denemelerine başladık. Öğreniyoruz yavaş yavaş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Canon 200D için yedek batarya ne alınabilir? Bir de fotoğraf makinesini çantada saklarken lensi ve bataryayı sürekli olarak çıkarmak gerek mi, çantada lens ve batarya takılı kalsa makineye bir zarar verir mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • ARMv7 @armv7

  Yedek bataryayı mutlaka iyisini alın çünkü dandik batarya yarı yolda bırakır pişmanlık olur. Çantaya lens ile birlikte sığıyorsa sıkıntı olmaz öyle de koyabilirsiniz, sağa sola çarpmadığınızı varsayıyorum. Gerçi o durumda lensli lenssiz farketmez. Ben çantada hep lens ve batarya ile taşıyorum bir sıkıntı olmadı.

  • Bilgennyk @bilgennyk

   hocam birlikte sığıyor hatta şarj aletiyle fişe yer bile kalıyor, arada koruyucu da var temas etmiyorlar. o zaman bu şekilde taşıyabilirim. zaten lensin ucunda hep uv filtre takılı kalacak sanırım lensi çiziklerden de koruyormuş uv filtre, tabi en dıştaki kapak da takılı oluyor uv filtreye. yani olay şu komple böyle koyuyorum çantaya.

doğru duzgun taahhütsüz internet bulamadım. yok mu bir taahhütsüz internet, türk telekom veya turkcell gibi firmaların, 3-4 ay kullanacağım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 19

Canon 200D aldım, 1.57 cm tripod ile birlikte. Burda yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler. Fotoğrafçılığa yeni başlayacaklara tavsiyeniz var mıdır arkadaşlar, bir eğitim videosu veya verebileceğiniz bir Öneri?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 14

turknet bağlatılınca nasıl bi modem lazım? (eve max 8-10 mbps geleceğini düşünüyorum.)
yaz tatili için turknet bağlatmak mantıklı mı, 3-4 aya kestireceğiz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 19

Fotoğrafçıların dikkatine; Sony A6000 ile Canon EOS200D arasında sürekli gittim geldim hatta arada nikon p900 ve canon sx60 bile düşündüm. ama son karar olarak canon 200D almayı düşünüyorum. Benim asıl amacım fotoğrafların otomatik çekiminde gerçekten güzel çıkması, biraz babam kullanacak (turda-gezilerde) biraz da ben kullanacağım hem manzara hem aile fotoğrafları çekmek için. bütçem 3-3.500 TL arası. dünden bu yana bir çok arkadaş da yardımcı olmaya çalıştı buradan sağolsunlar. Bir de bu site güvenilir midir arkadaşlar, buradan alışveriş yapan oldu mu, beğendiğim makine de bu. lensleri değişebiliyor olması, 2. el satışının satarken kolay olması benim için önemli. bu makineyi kullanan veya fotoğrafçılıktan anlayan arkadaşlar yardım ederse sevinirim. https://www.klasfoto.com.tr/urun/canon-eos-200d-18-55mm-dc-lensli-fotograf-makinesi?ref=akakce&v=1.84.1

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 20 / 33

Dostlar bu makine nasıldır? Fotoğraf makinelerinden pek anlamıyorum. Bana 3.000 civarı manzara ve aile fotoğraflarını güzel çekecek, gündüz ve gece çekimi iyi fotoğraf makinesi lazım. https://www.akakce.com/dijital-fotograf-makinesi/en-ucuz-canon-powershot-sx60-hs-fiyati,4045051.html

Canon PowerShot SX60 HS Dijital Fotoğraf Makinesi Fiyatları, Özellikleri ve...

Canon PowerShot SX60 HS Dijital Fotoğraf Makinesi arıyorsan site site dolaşma! Akakçe'de piyasadaki tüm fiyatları karşılaştır, en ucuz fiyatı tek tıkla bul.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 41 / 43