Anlaşılan titanyum kasalar, hem çelik hemde alüminyum kasadan dandik. Apple'ın beyaz renk hariç tüm modellerinde boya sorunu var. Beyaz renkte kasanın orijinal rengi olduğundan boya sorunu olmuyor. Titanyum kasalarda ise en sorunsuz kasa titanyum grisi diye satılan kasa olacak sanırım. Çünkü titanyumun doğal rengi o.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

Günaydın,

2016 yılındaki iş değişikliğim nedeniyle vergi dairesinden çağrılmamın seneyi devriyesinde, bu defa 2018 yılı için çağrıldım. 8:30 da huzura çıkacağım. Bakalım ne kadar ceza kesmişler bu defa?

Bu benim için geleneksel hale geldi artık, plaket isteyeceğim bu sefer😃

Ücretli çalışansanız ve iş değişikliği yapıyorsanız ya gelir vergi matrahınızı yeni iş yerinize taşıyın, yada takip eden sene beyanname verip vergi ödemenizi yapın.

https://teknoseyir.com/durum/1502750

te 2016 yılında yaptığım iş değişikliği

te 2016 yılında yaptığım iş değişikliği nedeniyle 2020 yılında vergi dairesinden çağırmışlardı. Vergi matrahınızı sıfırlamamışsınız, yaklaşık 5000 TL vergi borcunuz var,...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 21
 • Ahmet Can T. @act

  2017 de ben de iş değişikliği yaptığımda yeni iş verenim matrahımı sıfırlamamıştı. sonra biraz araştırıp konuyla alakalı özelge bulmuştum. özelgede sıfırlanması gerektiği yazıyordu. şimdi aradım ama bulamadım özelgeyi. çok saçma işler maalesef
  edit: 2020de gelmiş bu kanun geriye işler mi?
  27.05.2020 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan Gelir Vergisi Genel Tebliği (Seri No: 311)'nde yapılan düzenleme ile "Yıl içerisinde işveren değiştiren hizmet erbabı, ücret gelirine ilişkin gelir vergisi matrahını yeni işverenine bildirmek suretiyle ücretinin gelir vergisi tarifesine göre kümülatif olarak vergilendirilmesini talep edebilir. Bu durumda yeni işveren kümülatif matrahı dikkate alarak tevkifat yapar. Yıl içinde birden fazla işverenden elde ettiği ücret gelirleri kümülatif matrah dikkate alınarak vergilenen hizmet erbabının bu gelirlerini yıllık beyannameyle beyan etme yükümlülüğü bulunması durumunda, yıllık beyannamede bildirilen matrah üzerinden hesaplanan gelir vergisinden kümülatif matrah dikkate alınmak suretiyle tevkif suretiyle ödenen vergiler mahsup edilebilecektir." hükmü getirilmişti.

  • Şahin. @strdex

   2018 de de vardı bu muhabbet. Şirketten ayrılan bir arkadaş ceza yedi bunun yüzünden

  • Hamdi @hamdi

   Maalesef yasal olarak bir bağlayıcılığı bulunmuyor diyorlar. Bende bu sene Eylül'de iş değiştirdim. Ayrıldığım firmadan kümülatif vergi matrahıyla alakalı bir döküman aldım. Ama yeni firma öyle bir zorunluluğun olmadığını söyleyip, tamamen benim üstüme yıktı meseleyi. Mart 2023'de beyanname verip, vergi ödemesini yapmam gerekiyor sanırım. Yanlışım varsa düzeltin lütfen. @dejavu

  • Dejavu @dejavu

   @hamdi evet mutlaka yapmalısın yoksa bir kaç sene sonra ne yapıyorlar ne ediyorlar buluyorlar seni.

   Bu arada beyanname vermenin şöyle bir güzelliği var: beyanname verirken normalde beyan edemediğin bir çok giderini ödeyeceğin vergiden düşebiliyorsun. Mesela çocukların özel okul faturaları gibi.

  • Hamdi @hamdi

   @dejavu hocam peki ben şuan Mart'ta GİB üzerinden mi beyanname vermeliyim, yoksa vergi dairesine mi gitmeliyim direk? Herhangi bir bildirim gelmezse nasıl bir yol izlemeliyim?

 • Erhan M. @erhanm

  Lan çok saçma ya. Allah kolaylık versin.

  • Hamdi @hamdi

   Hem de ne saçma. Özellikle yazılım sektöründe sağlam kitliyorlar geriye dönüp. Hakikaten Türk firmasında çalışmanın bir anlamı yok ya. Mümkün olduğunca vergiden kaçırıp, yurtdışına iş yapmak lazım. Legal çalışmak her türlü daha zor ülkemizde.

 • Dejavu @dejavu

  Yine yapılandırma yaptılar. Peşin ödeme indirimi vs derken 1.600 ödedim. Vergi dairesine giderseniz acayip indirim yapıyorlar. 😀

  Halbuki gib.gov.tr de 8500 TL borcum gözüküyordu. Vergi dairesine üşenip gitmesem bunu ödeyecektim.

  Başka bir şey daha öğrendim bu sefer: geçen ay başında yine iş değiştirdim ama bu sefer kümüle gelir vergisi matrahını taşıdım dedim. Olsun siz yine de Mart ayında beyanname vermenizi gerekiyor dediler. Gelir Vergisi borcu çıkmasa bile damga vergisi ödemem gerekiyormuş.

  • Hamdi @hamdi

   Hala şöyle saçma işlerle bireysel olarak uğraşıyor olmamız çok saçma. Sanırsın yasadışı çalışıyoruz. Bundan sonra iş değiştirirsem kesinlikle rakamı buna göre belirleyeceğim ve daha çok üstüne düşeceğim. Belki en baştan bunu konuşacağım firma ile. 🤦‍♂️

  • Hamdi @hamdi

   Bu arada ben kümülatif vergi matrahını eski firma belge vermesine rağmen yeni firmaya taşıyamadım. Çünkü firma kabul etmedi. Öyle bir zorunluluğumuz yok diyip sıyrıldılar. Böyle bir düzen olmaması lazım.

 • Dejavu @dejavu

  Bugün kontrol ettim. 8500TL yi 1600 TL ödeyerek kapatabildim.

#VeriKurtarma #LiveCD Arkadaşlar, bir usb flash bellekten veri kurtarmam gerekiyor. 5-6 tane veri kurtarma programı denedim. Recuva kesinlikle okuyamadı. Diğerleri de yalnızca 3 dosyadan 1 GB'a varan miktarlarda ücretsiz daha sonrası için ücret istiyor. Aklıma Live CD OS'ler geldi. İşe yarayabilirler mi? Veri kurtarma için en iyi çözüm hangisi olur? Bellekteki veri miktarı 10-11 GB kadar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Geçen haftalarda Levent Pekcan'ın bahsettiği Conax modülden bahsedeyim, ben bunu 11 senedir kullanıyorum,2011 yılında almıştık. O zamanlarda Conax modülü Türksat satıyordu, aldık kartı içine soktuk aboneliği başlattık ve tam 11 senedir televizyonun arkasında çalışıyor. Modül Ağustos 2010 ürettim.
Program akışını televizyon kendisi gösteriyor.
Televizyonda hem çanak kablosu bağlı, hem Türksat kablo bağlı, bu sayede tek kumanda ile çanak ve kabloTV yi aynı anda kullanabiliyoruz, bir tuşla geçiş yapıyoruz.
Büyük rahatlık olduğunu söyleyebilirim.
Artık Türksat bu modülü satmıyor, sadece kiralıyor, biz satın aldığımız için oldukça uygun fiyata yıllardır tek kumanda kullanıyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Suicide @suicide

  kablo tv nin kablosu nasil bir sey ki bu module ihtiyac duyuyor? cocukken bir kere kullanmistik kablo tvyi, normal bildigin en eski anten girisine takip uhf den kanallari taratip kullaniyorduk 😃

  • Burak Yirmibeşoğlu @burak25

   Digital yayin icin bu. Tee 2008 miydi 2009 muydu neydi. Bunu alip TV'ye takmistim. O zamanlar kolay da bulunmuyordu. Ailenin evine gidersem bakayim buyuk ihtimalle aynen duruyordur TV'nin icinde.

  • Suicide @suicide

   @burak25 hem abonelik hem de bunun icin ekstra para mi aliyorlar yani? atiyorum evde iki tv varsa iki tane aliyorum ozaman. vay acik mert korkusuz 🤣

  • Tarık @xahve

   Gene aynı, anten girişinden takılıyor. Ama iki tür kabloTv var, Analog Kablo ve Dijital Kablo Tv.

   Analog kabloTV bildiğimiz eski tip tv yayını, anten ile çamlıcadan aldığımız yayın ile aynı, sadece kablo üzerinden geliyor tek farkı bu.
   Analog yayını almak için aboneliğe bile ihtiyacınız yok, bina girişindeki kablo kutusuna bağlasanız çalışır, aynı evde 10 tane TV de bile kullanırsınız, sadece SD kanallar var, 25 tane kanal var.

   Dijital yayın ise farklı, televizyon bu kablo üzerinden internete bağlanır gibi kablo şebekeye bağlanıyor, Kart üzerindeki abonelik bilgisinde göre oturum açıyor, daha sonra izlemek istediğiniz kanalı açan şifreyi kablo sistemden çekip şifreli olan kablo TV kanalının şifresini açıp bize izletiyor. Dijital kablo TV yayınını izlemek için abonelik şart yani, aynı internet gibi, yoksa hiçbirinin şifresini açamazsınız ve izleyemezsiniz. Ayrıca evdeki her dijital kabloTV yayını için ayrı ücret isteniyor ve ayrı kart veriliyor. Dijital kablo yayını çok daha yüksek frekanslarda gigahertz mertebesinde çalışıyor, 1080p ve 4k kanallar var.

  • Tarık @xahve

   @suicide Analog kabloTV ucuz, ama 25 kanal ve SD kalitede. Asıl olan Dijital Temel paket KabloTV ,şu an ayda 40 lira veriyoruz taahhütsüz, üst paket ve sinema paketi seçenekleri de var

  • Suicide @suicide

   @xahve ozamanlar zaten hd ya da dijital diye bir sey olmadigindan demek ki calisiyordu bizimki. zaten para falanda vermiyorduk, kisa sureli kiraladigimiz bir evde duvardan gelen kabloyu takip discovery vs. olunca anlamistik 🤣 sene 1919 tabi 🙂

  • Tarık @xahve

   @suicide evet o zamanlar discovery natgeo falan vardı analogta, şimdi yok, Dijital olanda var sadece

  • Burak Yirmibeşoğlu @burak25

   @suicide Yok ayri bir ucret yok. Cihazin kendisi iicin para odemistim o kadar. (O zamanin parasiyla 1 dandik kutu parasi)

 • akif @pauselife

  Conax aslında bir şifreleme sistemi değil mi? Irdeto, BISS gibi. Türksat, Conax ile anlaşıp şifrelemiş, Almanya'daki freenet TV Irdeto ile anlaşıp şifrelemiş. Girişin ismi CI veya CI+ diye geçiyor. Bazı TV/cihazların içinde oluyor, sadece kart takılıyor.

 • Halid @abdhbal

  Ben kablotv den kiralıyorum ayda 3 lira para değil, tek seferde yatırım yapmaktan daha uygun şu anda. 11 sene önce alsam ben de avantajlı durumda olurdum 🙂

adam su kaynagi ucretsiz sunuyor, internet guzel nimet

Markandey Sharma on LinkedIn: React Interview Question | 88 comments

🟥 React Interview Questions 🟥 Download this pdf and start learning 😁 P.S:- Follow Markandey Sharma for more such posts. Credits:- @Sudheer… | 88 comments on LinkedIn
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Mi tv ye bağlıyorum ama ekran yansıtma menüsünde çıkmıyor nedendir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Beyler bana vücut için traş makinesi önerir misiniz? Daha önceki deneyimlerimden memnun olmadım biri iyi kesmiyordu diğeri çok yavaş şarj oluyordu. Şarjlı veya pilli farketmez iyi kessin dayanıklı olsun yeterli.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8
BeğenFavori PaylaşYorum yap

İlk voxel art denemem. Evin dizaynını Baldur's Gate 2'den çaldım 😀 Program olarak MagicaVoxel kullandım. Kullanması bayağı basit bir programmış.

BeğenFavori PaylaşYorum yap