#ryzen peynir ekmek gibi satılır mı sizce ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Flashock @flashock

  Valla uygun değil fiyatları Intel’e göre evet çok uygun ancak paha olarak pahalılar 1700TL yanlış hatırlamıyorsam 1700x. Ben esasında 6 çekirdekli çok daha uygun bir şey bekliyorum esas bomba tatlı nokta onlar olabilir bakalım.

  • Arda Zeytin @ardazeytin

   Pahalı olanlara çok takılmamak lazım. Sonuçta yıllardır intel’in en tepe modellerini de alamıyorduk. AMD yıllardır en tepelere çıkamadığı için şimdi gelen bu güçlü işlemciler tepe konumdaki gücü ve fiyatları ile yadırganıyor. AMD zayıf ve ucuz olur algısı oluştu. Asıl bizi heyecanlandıran kısım çarpan kilitsiz i5 türevlerinden ucuza çok daha performans veren modeller olması. İnsanları i3 seviyesine kadar düşürmekten kurtacaklar gibi duruyor. Sanırım onlar biraz daha geç girecek stoklara. Önce AMD ve Intel en uzağa kim işer yarışması yapacak tabi .

  • Flashock @flashock

   @ardazeytin aynı şeyi diyorum zaten.

  • Arda Zeytin @ardazeytin

   @flashock biliyorum. 🙂 Birde şimdi 1800X almak yerine 1700 alıp OC yapmak var. Onlar da merak konusu. Aradaki farka aldığın soğutucu ne kadar değecek? Enteresan testler olacak piyasada yakında.

  • Flashock @flashock

   @ardazeytin valla en tatlı nokta 1700 zaten şu an. 1700 399 dolara dururken ben kimsenin gidip 1800x falan alacağını zamnetmiyorum açıkçası 😃

 • Arkader @arkader

  Fiyatlar intel’e kıyasla uygun. Pek test ve kıyaslama göremedim ancak daha uygun fiyata intel’den daha fazla ya da en azından denk performans veriyor anladığım kadarıyla.
  Satışlar başladıktan sonra ortaya ilginç sorunlar çıkarmazsa tercih edilmemesi için bir sebep yok bence.

  Zen mimarili ev ve ofise yönelik daha uygun fiyatlı işlemcilerin yolda olduğundan bahsediliyor. Asıl merak ettiğim modeller onlar benim.

  Ben umutluyum AMD’ den. Peynir ekmek gibi gitmese bile şu an oynanan oyunu değiştirir diye düşünüyorum.

 • Kadir Gündüz @kadirg1976

  1300 kod adlı 4 fiziksel / 8 sanal çekirdekli model çok satar…:=))) Çarpan kilidide yok…

  • Barış Ataç @barisatac

   1400X den bahsediyorsunuz sanırım, ben de ona gözümü diktim, çocuklara PC toplamanın zamanı geldi bu yaza bir ryzen li sistem iyi gidecek gibi.
   Ryzen işlemciler fiyat olarak dengi intel işlemcilerden daha iyi performans veriyorlar bu sevindirici bir haber çünkü en büyük korkumu aynı güçte olmaları idi. Şimdi biraz fiyat savaşı başlar hepimiz karlı çıkarız.
   AMD nin her zaman en zayıf yönü tek çekirdek performansı olmuştur o konuda hala intelin gerisinde gibi ama çok büyük sıçrama yapmış intele çok yaklaşmış, benden en büyük bonusu o konuda kazandı.

ey ahali bu pirinçi nasıl pişiriyoruz ? ben yaptığım zaman hafif diri oluyor
şöyle yapıyorum
erişteleri kavuruyorum sonra sıcak suda beklettiğim pirinçleri ekliyorum biraz daha kavurup 2 bardak sıcak su ekliyorum ama genede hafif diri oluyor

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 25

Google’ın Yeni Yapay Zekası Stres Altında Saldırgan Davranıyor - Fizikist

Terminatör filmlerinde gördüğümüz Skynet yapay zeka sistemi, insanlığın sonunu getirmek için çabalıyordu. Google’ın yeni DeepMind yapay zeka programın...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

ürün gönderilmez ise para kartıma mı aktarılacak ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

ilk defa bir youtube kanalından yorum yasağı yedim “Donanımcı Baba” adlı youtube kanalından adam eleştiriyi kaldıramıyor yorum yazıp engel atıyor cevap hakkımı elimden alıyor bir nevi neyse oda benim youtube ban listeme girdi

BeğenFavori PaylaşYorum yap