lol'de bir dallama bana Atatürke ve anneme hakaret etti bunu nereye nasıl şikayet edebilirim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • kemalboran @kemalboran

  Ekran görüntüsü ve kullanıcı adının görüntüsünü alıp en yakın savcılığa şikayet edeceksiniz. Ancak ip tespiti yapılabilir mi bilmiyorum?

  • ozmo @ozmo

   riot'un Türkiye'de sunucusu var yapılır diye düşünüyorum.

  • Tarık @xahve

   Kullanıcı adında direk isim yazsa ve kimliği tespit edilebilse olurdu. Ama kullanıcı adından Riot games size ip verecek de, sonra ip üzerinden internet sahibine ulaşılacak da, sonra o evde kimin bu oyunu oynadığı tespit edilecek de falan fişman. Yani boşuna uğraşmayın sonuca varmaz.

  • kemalboran @kemalboran

   @xahve IP adresi şahıslara verilmez, resmi soruşturma makamlarının talebi halinde verilmesi zorunludur. Eğer Riot Games Türkiye'de faaliyet gösteriyor ve kayıtları tutuyor ise resmi talep halinde ip bilgilerini vermesi zorunludur, aksi halde kendisi soruşturmaya maruz kalır. Evde kimin oyunu oynadığı önemli değil, o ip numarasını kullanan kişi sorumludur. Ya kullanıcının ismini verecek, ya da kendisi ceza alacak. Üşenilmiyorsa şikayet edilmeli bence.

  • Tarık @xahve

   @kemalboran valla siz bu ülkedeki yargı sistemini çok iyimser görüyorsunuz sanırım. Adam öldürenler 2 sene yatıp çıkıyorlar kimse riot games ile falan uğraşmaz

  • kemalboran @kemalboran

   @xahve Yargı sistemini çok iyi biliyorum, zira bizzat içindeyim. Her şikayete işlem yapılıyor ve sanığın ve suçun kesin olarak tespit edilmesi halinde yasalarda belirtilen cezalara hükmediliyor. Cezaların az, çok, adil, gayri adil olup olmadığını tartışmıyorum. Onun için başka çözümler gerekiyor. Öncelikle siyasi tercihlerle ilgili bir durum bu, defalarca aynı tercihlerde bulunup farklı sonuçlar beklemek yersiz halk açısından.

  • Tarık @xahve

   @kemalboran Mesela bizim evimiz kentsel dönüşüm diye yıkıldı, 6 senedir yapılmıyor, 100 tane daire kirada yaşamak zorunda kaldı. O ev bir daha yapılamayacak. Eğer sistem iyi çalışsaydı bizim evimiz yapılırdı. O yüzden bana savcılık veya mahkeme demeyin, hiçbiri bir işe yaramıyor 😀

  • kemalboran @kemalboran

   @xahve Peki, başka bir alternatifiniz varsa o şekilde çözebilirsiniz sorunlarınızı. 😀

  • Tarık @xahve

   @kemalboran var, umursamamak. İnsan hayatı 50 senelik mahkeme süreçleri ile uğraşacak kadar uzun değil.

 • Cenk Akay @cenk_akay08

  Ekran görüntüleri ile savcılığa gitmen lazım.

 • Ekrem @huseyinekrem

  E postası ad soyad şeklindeyse, aynı e postayla aratınca tweetleri falan çıkıyorsa, fotoğrafı varsa yani kendinizarayıp bulabiliyorsanız ancak ceza alır. Maalesef bu işler böyle. Bem çözümü oynamamakta buldum. Ayda yılda bir URF falan gelince arkadaşlarla giriyoruz.
  O yine iyi mobilde de az da olsa var bu aptallardan ve yazacam diye oynayamıyorlar, akıp gidiyor oyun çünkü. İlla oynayacaksanız mobil versiyonu tavsiye ederim. Hem rank atlaması daha kolay.

Devletin Hakem Heyeti Üyeleri Tehdit Edilir mi? Bu da Oldu..

Soru Cevap Uygulamasına Dahil Olabilmek İçin Katıl Özelliğine Dahil Olunuz.https://www.youtube.com/channel/UCqkRBGG8n8toqYhHhM-Wt7g/joinBunun adı Tehdit mi y...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

cgn ip zararları lanet olsun kimbilir kim ne yaptı ......

BeğenFavori PaylaşYorum yap

nvidia kendine ait kapalı kaynak kodlu gpu kernel module açık kaynak yapmış nvidia'dan beklenmeyen adımlar 😀 https://developer.nvidia.com/blog/nvidia-releases-open-source-gpu-kernel-modules/
https://github.com/NVIDIA/open-gpu-kernel-modules
#HaftalıkGündemeMalzeme

NVIDIA Releases Open-Source GPU Kernel Modules | NVIDIA Technical Blog

The first open-source release of GPU kernel modules for the Linux community help improve NVIDIA GPU driver quality and security.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

bir insan neden memrise gibi bir yerde hile yapar ki? https://app.memrise.com/course/1353480/total-english-ef-vocabulary/leaderboard/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba bana bu şarkının içinde geçen arka plan müziğinin adı lazım yada kendisi bilen varmı?

https://www.youtube.com/watch?v=Yko3JREgzkE

Pain Inside (feat. Bravo Sinatra & Phonetip Pany)

Provided to YouTube by DistroKidPain Inside (feat. Bravo Sinatra & Phonetip Pany) · D.RedWhat's Next....℗ SD3 PublishingReleased on: 2020-01-31Auto-generated...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

superonline speettest.net yalan söylüyor olabilir speettest.net üzerinden test yaptığımda mevcut hızımın 2 katı değer gösteriyor 35 Mbps Limitsiz Fiber İnternet kullanıyorum. sizinde durum aynı mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11

elinizde steam deck olsa içinden çıkan işletim sistemi mi kullanırsınız yoksa windows mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@gamsizm abi telefonunuzu televizyona nasıl bağlarsınız videosun yenisi gelecek mi orada anlatıklarınızın yenilenmesi lazım bence?

BeğenFavori PaylaşYorum yap