1 Ocak 2020 den sonra 2.7.x python desteklenmeyecek https://www.python.org/dev/peps/pep-0373/

PEP 373 -- Python 2.7 Release Schedule

The official home of the Python Programming Language
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yeni Zelanda cami saldırısı oldu şimdide Sri Lankada kilise ve otellere bombalı saldırı yapıldı din yüzünden daha kaç insan ölecek ? Yapılan bombalı saldırıyı ben bir misilleme olarak görüyorum. Dünyanın suyu ısındı gene büyük bir savaş çıkacak ama hangi bahane ile bilmiyorum bu çıkacak olan savaş insanlığın yeni savaş teknolojisi ile daha acımasız ve daha yıkıcı olacak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8
 • ALIEN @alien

  İnsanoğlu hayatını hikayeler yerine bilimle yaşamayı öğrenirse bunlardan büyük ölçüde kurtulur ama genel bir barış için yine de yetmez. Çünkü vicdan ve ahlak konusunda daha mağara dönemindeyiz bakmayın uzaya çıktığımıza.

 • Coupe @coupe

  Birileri karışıklık çıkarmak istiyor. Ve din de bunun için kullanılan araçlardan sadece biri. Din olmasa başka bir şey bulurlar. Yoksa farklı dinlerdeki insanların birlikte çok iyi yaşadığı birçok örnek var.

 • lterlemez @lterlemez

  En büyük nedenlerinden bir tanesi silah üretimidir. Şu şekilde genelleyebilirim aslında, silah vb ürünler...
  Neden derseniz, diğer ürünler gibi süreklilik arz eden ürünler değildir. Ana sebebi ise yaşanmış iki Dünya Savaşıdır. Özellikle Amerika'nın hızlı bir şekilde büyümesine neden olan sektörlerden birisidir. Bu sektörün çökmemesi için silah satışının bir şekilde devam etmesi gerekir, ülke dışına satamasa bile ülke içinde satmak zorunda. Ülke içinde hır çıkartamıyorsunuz, peki nerede hır çıkartabilirsiniz?
  Bunu din, petrol, su vb sebepleri kullanarak rahatlıkla çıkartabilirsiniz.

whatsapp bir sıkıntı var grup bildirimini kapatıyorum ısrar ile geri acıyor sizde durum nasıl ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu amd navi ekran kartları umarım nvidia ekran kartları ile kapışacak şekilde çıkar. rekabet iyidir bizim cebimize yansır 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kıraç, İngilizce'ye çattı: Ben bir vatanseverim, İngilizce eğitim...

Kıraç, Türkiye'de İngilizce eğitim verilmemesi gerektiğini öne sürdü. Kıraç'ın iddiasına göre İngilizce eğitim "Türk yaşam şeklini darmaduman ediyor."
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 15
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Uzlaşmak en önemli insani özelliklerimizdendir. Her insanın farklı düşüncesi ve anlayışı vardır. Bu farklılıklar insanlığın gelişimi için bir zenginlik bir gerekliliktir. Uzlaşmayı günlük hayatımızda olumlu bir kavram olarak kullanırız. Ancak bu kavramların sınırlarını iyi tespit etmek gerekir. Uzlaşmanın temelinde bilgi, erdem, sevgi, insanlık adına fayda olmalı. Uzlaşmak insanları daha zararlı bir sonuca gitmekten kurtarmalıdır.

Yüz savaş kazanmak hüner değildir. Hüner savaşmadan güvenliği sağlamaktır.
(Çin Atasözü)

Uzlaşma insanlığın mahvına yönelikse, kötülükte anlaşma ise buna uzlaşma değil suçta ya da kötülükte işbirlikçilik demek uygun olur. Her insan kavga yapabilir, zıtlaşabilir. İnsan eğitimsiz, sevgisiz ve erdemsiz olduğunda bunlar olağan hallerdendir. Ancak kişinin sosyal ilişkilerinde uzlaşı kültürü içinde hareket etmesi belli bir beyin ve yürek kalitesini gerektirir.

Uzlaşı anlayışı, kazan/kazan ilkesinin zemini oluşturur. Eskiden akıllı insana izafe ettikleri “Bir iş yaptığında hem kendisi hem başkası fayda görür.” şeklindeki davranış modeli de uzlaşı kültürü içinde yerini bulur. Uzlaşmayı hayatımıza öyle yaymalıyız ki, kavgalaşma ve çatışmaya yer bırakmamalıyız. Çünkü bu bir seçimdir. Uzlaşma kültürüyle insanlığa ve medeniyete, kavga ile yabanıllığa ve vahşete doğru yol alırız. Uzlaşma aklı kullanmanın ve başkalarının da aklından istifade etmenin yollarından biridir.

Uzlaşmadan bizi uzaklaştıran etmenler nelerdir? Bunu öğrendikten sonra uzlaşma kültürünü algılamamız daha kolay olacaktır. Uzlaşmayı karşılıklı konuşma ve dinlemeyi bilenler başarabilir. Napolyon “Her şeyi konuşabilen insanlar, her şeyin üstesinden gelebilirler.” der bir sözünde.

Özgüven eksikliği uzlaşma anlayışını ortadan kaldırır. Eğer özgüven yoksa kandırılma, aldatılma korkusu ön plana çıkar. Karşı tarafı anlama ve değerlendirme yetimiz sekteye uğrar. Karşı tarafı tam anlamayınca şüpheci yaklaşırız, kötü varsayımlarla hareket ederiz.

Özgüveni uzlaşma konusundan bir üst kavram olarak kabul etmek gerekir. Özgüvenin oluşumunda bilgili olmanın, empati kurabilmenin, konuşmayı, dinlemeyi ve tartışmayı bilmenin büyük önemi vardır. Bilgi olmadan konuşmak, dinlemek ve tartışmak verimli sonuçlar doğurmaz. İletişim kazalarına yol açar. Gereksiz tartışmaların, zıtlaşmaların hatta kavgaların nedeni olabilir.

Bilgili olmanın arka planında erdem ve hoş görü de bulunmalıdır. Aksi takdirde bilgi bir üstünlük kurma, ezme ve sömürme anlayışıyla uzlaşmanın değil kavganın aracı haline gelebilir. Bizi uzlaşmadan uzaklaştıran en önemli etmenlerden biri de önyargılarımızdır. Geçmişteki deneyimlerimizin bize enjekte ettiği duygu ve düşünceler olumlu adımların önünde bir duvar oluşturabilir. “Şu millet haindir.” “Bu millet zalimdir.” “A partisi hırsızdır.” “B partisi aşırı uçtur.” gibi yargılar uzlaşma zeminini ortadan kaldırır. Her olayı, olguyu zamana ve mekâna göre kendi şartları içinde değerlendirmek gerekir. Önyargı uzlaşmanın önünde duvar oluşturur.
Uzlaşma fikri alçak gönüllüğü, fedakârlığı, feragati ve eleştiriye açık olmayı gerektirir. Kendini sürekli büyük görmek herkese tepeden bakmak, üstün ve önemli konumda olduğunu varsaymak, uzlaşmanın önündeki engellerdendir. Kişi “Ben bilirim, ben yanılmam, ben geri adım atmam, ben güçlüyüm, ben önemliyim” diyerek uzlaşma anlayışından uzaklaşır. Katı zihinsel yapıya sahip bu tür kişiler zamanla hem yalnızlaşır hem de uzlaşmanın getirdiği zenginliklerden yoksunlaşarak verimsizliğe düşerler.

Uzlaşma gizli gündem taşıyarak oluşmaz. Kafanın arkasında farklı planlar taşıyarak yapılan uzlaşma, uzlaşma değil hilekârlık olur. Sıkışan eller kısa zamanda yumruğa döner. Uzlaşma belli bir yürek şeffaflığını gerektirir. Yüreği yansıtmayan yüzdeki maske çabuk düşer. Peki, uzlaşma sonunda kazanımlarımız ne olur?

Uzlaşma kültürü bizim insanca yaşamamızın anahtarıdır. Sosyal barış uzlaşma ile mümkün olur. Demokratik yönetim ancak uzlaşma ile mümkündür. Özgürlük alanımızı ancak uzlaşıyla genişletebiliriz. İç huzurumuz da uzlaşmanın sükûnetiyle sağlanır. Uzlaşmak hayatı bir bütün olarak görmemizi sağlar. Uzlaşmak ahenk ve uyumdur. Batı dünyası uzlaşma kültürü içinde takım ruhunu yakaladığından bilimde ve teknikte ileri adımlar atmaktadır.

Uzlaşma olursa dayanışma ve güç birliği sağlanır. Toplumumuza bakıyoruz. Trafikte insanlar kavgalı. Bu nedenle her yıl binlerce insanımız ölüyor. Sosyal ilişkilerde uzlaşmasız tutum nedeniyle adliyeler iş yükünü kaldıramıyor. Siyasette sürekli kavga hali var. Uzlaşma olmadığından kötü yönetiliyoruz. Ülkenin varlığı ve birliği tehlikede. İnatçı keçiler gibi köprüden düşmek üzereyiz. Oysaki uzlaşma olsa birçok hayati ve önemli dertlerimiz çözümlenecektir. Yüzümüz gülecek mutlu olacağız. ( alıntıdır)

BeğenFavori PaylaşYorum yap