Ara ara açıp seyrettiğim harika konuşmalardan bir tanesi... Düşünce ufkumuz ne kadar geniş, bu ufku belirleyen biz miyiz yoksa çevremiz mi? Yaşadığımız ülkede bile çoğunluğu düşünme yetisini kullanmayan insanların kararlarından dolayı "karanlık, çaresizlik ve çözümsüzlük" küresi içinde yaşamaya çalışırken, alıp-verdiğim nefesi bile, bilinçlice nasıl harcayabildiğimi bildiğim için, biraz da olsa kendimi "mesut" hissediyorum.
Sadece çarpım tablosunu değil, sadece fotosentezi bilmekle de kalmayıp, "bilgiye nasıl ulaşacağını, öğrendiklerini ve bunları evrensel doğrularla nasıl yorumlayıp, elde ettiği deneyimlerle karakter gelişimini oturttuktan sonra hem kendi hem de içinde olduğu toplum için geleceğe dönük yordama yapabilen" nesillerin oluşması gerek, ama uzun bir süredir çarpım tablosunu ve fotosentezi öğrenme sebebinin, sabit maaş alabilme ferahlığına ulaşmak adına yapılan "seçme sınavlarına" hazırlık için öğrenme hissi ve hayatta kalabilme olan temel güvenceyi sağlama mecburiyetine maruz kalan nesiller... İşte uzun bir süredir gerilen ince bir ipin üzerinde gelecek kurma hayalleri ile yaşayan nesillerden, neden 6. 7. boyutların veya kanser ilacı ya da karbon izi en az olacak enerji ihtiyaçlarını keşfedememelerinin sebebi bu.
"Karanlık, çaresizlik ve çözümsüzlük" küresi içinde kendi döngüsünü kıramayan değil, "kırmak istemeyen" bir çevrenin içinde olduğunuzu "fark ettiyseniz", o halde artık kendi ufkunuzun boyutunu, başkalarının yorumlarına bırakmadan yaşayabilen şanslı kişilerdensiniz.

Okuduğunuz için teşekkürler.
Muhammet Aktaş

https://youtu.be/lM_HPAXwJFw

Neil deGrasse Tyson: We Might Be Living In Higher Dimensions…But Our Senses...

Neil deGrasse Tyson during the presentation of his latest book “Astrophysics for the rest of us”, answers questions about events that cannot be explained by...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yine güncelleme gelmiş, biraz daha zaman geçsin sonra yüklerim sanırım...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap

🎮😎
@gamsizm @oldboy
https://youtu.be/5mSDOUjF0RU

Season Four Gameplay Trailer | Call of Duty®: Black Ops Cold War & Warzone™

A new threat is coming from above... 🛰Season Four is landing in #BlackOpsColdWar and #Warzone on June 17th.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Baya hype yaratıldı yine ama fragman güzeldi, modern olmasını beğendim, 13 Haziranda da oynanışı gösterirlerse harika olur. Bu arada 419 ₺ şu kurlara göre gerçekten iyi, ben standart sürümün 500 ₺’den aşağı ineceğini beklemiyordum.
Umarım RTX ve DLSS teknolojilerini de barındırır ve düzgün çalışırsa harika olur.
Ama benim için “en önemlisi” COD Modern Warfare ve Cold War’ın üstüne bir şey koyabilecek mi veya satın almam için değişik ne sunacak? Bunu ancak oynanışları görünce konuşabiliriz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap