Disney+

Merhaba dostlar,
daha önce konuşuldu mu bilmiyorum ama kendim keşfederek çözdüğüm bir sorunu anlatmak istiyorum.
Disney+ hizmeti aldıktan sonra kardeşlerime ve uzakta olan anne-babam için de profil düzenledim ama onlar Android Tv veya Android stick üzerinden uygulamayı yükledikten sonra giriş yapamadıklarını ifade ettiler, çözümü ise şöyle:
herhangi bir android cihazınızda (Tv, android stick, tablet, telefon) Disney+ açılmıyorsa, evdeki internetiniz "güvenli internet" paketi içinde olduğundan dolayı uygulama açılış ekranında kalacaktır veya hata verecektir, internet sağlayıcınızla (müşteri hizmetleri) görüşüp "güvenli interneti" kapattıktan sonra tekrar uygulamaya giriş yapın, sorunun çözüldüğünü fark edeceksinizdir.

Herkese iyi günler dilerim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bolu'da çok ciddi hissettik, PC başındaydım çizim yapıyordum ve masam sağa sola gidip geldi, tutmam gerekti. Anlık oluyor sandım ama anlık değildi, hemen eşimle beraber bir kolon köşesinin yanında durup geçmesini bekledik.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Son 24 saattir bırakamıyorum... Yaşlı ve kükreyen bir GMC ya da Branco ile dağ yollarında ağır ağır ilerliyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ara ara açıp seyrettiğim harika konuşmalardan bir tanesi... Düşünce ufkumuz ne kadar geniş, bu ufku belirleyen biz miyiz yoksa çevremiz mi? Yaşadığımız ülkede bile çoğunluğu düşünme yetisini kullanmayan insanların kararlarından dolayı "karanlık, çaresizlik ve çözümsüzlük" küresi içinde yaşamaya çalışırken, alıp-verdiğim nefesi bile, bilinçlice nasıl harcayabildiğimi bildiğim için, biraz da olsa kendimi "mesut" hissediyorum.
Sadece çarpım tablosunu değil, sadece fotosentezi bilmekle de kalmayıp, "bilgiye nasıl ulaşacağını, öğrendiklerini ve bunları evrensel doğrularla nasıl yorumlayıp, elde ettiği deneyimlerle karakter gelişimini oturttuktan sonra hem kendi hem de içinde olduğu toplum için geleceğe dönük yordama yapabilen" nesillerin oluşması gerek, ama uzun bir süredir çarpım tablosunu ve fotosentezi öğrenme sebebinin, sabit maaş alabilme ferahlığına ulaşmak adına yapılan "seçme sınavlarına" hazırlık için öğrenme hissi ve hayatta kalabilme olan temel güvenceyi sağlama mecburiyetine maruz kalan nesiller... İşte uzun bir süredir gerilen ince bir ipin üzerinde gelecek kurma hayalleri ile yaşayan nesillerden, neden 6. 7. boyutların veya kanser ilacı ya da karbon izi en az olacak enerji ihtiyaçlarını keşfedememelerinin sebebi bu.
"Karanlık, çaresizlik ve çözümsüzlük" küresi içinde kendi döngüsünü kıramayan değil, "kırmak istemeyen" bir çevrenin içinde olduğunuzu "fark ettiyseniz", o halde artık kendi ufkunuzun boyutunu, başkalarının yorumlarına bırakmadan yaşayabilen şanslı kişilerdensiniz.

Okuduğunuz için teşekkürler.
Muhammet Aktaş

https://youtu.be/lM_HPAXwJFw

Neil deGrasse Tyson: We Might Be Living In Higher Dimensions…But Our Senses...

Neil deGrasse Tyson during the presentation of his latest book “Astrophysics for the rest of us”, answers questions about events that cannot be explained by...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yine güncelleme gelmiş, biraz daha zaman geçsin sonra yüklerim sanırım...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap