Levent Abi @leventp
😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Firefox bir eklenti yayınlamış. Facebook, Facebook Messenger ve Instagram kullananlar için bu siteleri bir konteynera hapsediyor. Site tarafından kullanılan veriler ve diğer eylemlerin dışarı ile teması engellenmiş olunuyor. Tıkladığınız linkler konteynerın dışında çalışıyor. Sizi takip etmesini bir miktar azaltmak amaçlanmış.

https://www.mozilla.org/en-US/firefox/facebookcontainer/

Konteyner sistemi Firefox üzerinde bir eklenti olarak çalışıyor. İstediğiniz siteler için seçip kullanabilirsiniz

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/multi-account-containers/?src=userprofile

Facebook Container for Firefox | Prevent Facebook from seeing what websites you...

Millions of people around the world trust Firefox Web browsers on Android, iOS and desktop computers. Fast. Private. Download now!
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Proton Mail yeni bir domain ismi ekledi hizmetlerine pm.me şeklinde

adsoyad@pm.me olarak isminize ait maili alabilirsiniz

https://protonmail.com/blog/pm-me-short-email-domain/

Introducing pm.me – a short email domain for ProtonMail - ProtonMail Blog

Starting today, we are making it possible for everyone to add a @pm.me email address to your ProtonMail account, at no cost! For a long time, some members of our community have been asking us for a...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Chrome bilgisayarınızda istenmeyen yazılım olma ihtimaline karşı tarama yapıyormuş haftada bir kez

#HaftalıkGündemeMalzeme

As the head of Google Chrome security Justin Schuh explained on Twitter, the tool’s “Sole purpose is to detect and remove unwanted software manipulating Chrome.” Moreover, he added, the tool only runs weekly, it only has normal user privileges, is “Sandboxed”, and users have to explicitly click on that box screenshotted above to remove the files and “Cleanup.”

https://twitter.com/swagitda_/status/979477998142476289

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Zaytung - Televizyonda Yanlışlıkla 'Bira' Kelimesini Duyan 6 Yaşındaki...

Geçtiğimiz günlerde Çukur dizisinde geçen bir Ömer Hayyam şiirinde RTÜK'ten ceza yememek için 'Şarap' sözcüğünün sansürlenmesi tartışmaları da beraberinde getirirken, Ankara...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Amazon’dan aldığım ve Ptt ile gelen son iki alışverişte ücret ödemem gerekti. Kargo dahil 11 euro ücreti vardı. Satıcı Amazon değildi fakat aynı şekilde farklı satıcıdan ve I-parcel ile gelen kargoda böyle bir durumla karşılaşmadım henüz. Neden ücret çıktığını anlamadım, bilgisi olan?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 15
Fatihmi paylaştı.

Oha!
Türk Telekom ağında bir dizi middleboxun, birtakım meşru programları indirmeye çalışan yüzlerce kullanıcıyı, bu programların casus yazılımla paketlenmiş versiyonlarına yönlendirdiğini tespit ettik. Operatörler tarafından programla aynı pakete konulan casus yazılımın StrongPity APT saldırılarında kullanılana çok benzediğini gördük. Türkiye’deki enjeksiyonun operatörleri, StrongPity casus yazılımına geçmeden önce, “yasal dinleme” casus yazılımı FinFisher kullanıyordu. FinFisher, bu yazılımın yalnızca devlet kuruluşlarına satıldığını iddia ediyor.

Avast Antivirus, CCleaner, Opera, ve 7-Zip gibi resmi sağlayıcılardan Windows uygulamaları indiren Türkiye ve Suriye’deki kullanıcıların, HTTP yönlendirmesi enjeksiyonu marifetiyle sessizce casus yazılıma yöneltildiklerini tespit ettik. Bu programların resmî web siteleri HTTPS bağlantıyı desteklemelerine rağmen, kullanıcıyı yönlendirdikleri indirme bağlantısı HTTPS olmadığından casus yazılıma yöneltme mümkün olabiliyor. Bunun yanı sıra, yine Türkiye ve Suriye’den kullanıcılar CBS Interactive’in Download.com sitesinden (CNET tarafından sağlanan bir yazılım indirme platformu) çeşitli uygulamalar indirdiklerinde casus yazılım içeren versiyonlarını alıyorlar. Download.com, “güvenli indirme” bağlantıları sağlıyormuş gibi görünse de HTTPS desteklemiyor.
https://citizenlab.ca/2018/03/kotu-trafik-sandvinein-packetlogic-cihazlari-turkiyede-hukumetin-casus-program-kullanmasina-misirda-ise-kullanicilari-baglantili-reklamlara-yonlendirmeye-mi-yariyor/
https://twitter.com/Snowden/status/972110541408952320

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 28

Adam yazmış

@ahmetusta adlı kişinin Tweetine göz at: https://twitter.com/ahmetusta/status/969634347778297856?s=09

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 18
 • Erman Yurdakan @ermanyurdakann

  Yurtdışından gelen telefonlara ek vergi koyulmasını isteyen zihniyetin aynısı işte. “Aman ben rekabete girmeyeyim, aynı çer çöp içeriği sunayım, alternatifi olmayınca mecbur tüketecekler” diyorlar, insanları aptal yerine koyuyorlar.

 • Hado @hado

  Blu Tv falan doğan’ın değil mi? Bana sadece netflix’e operasyon çekiliyor gibi geliyor. Vallaxi bunlar medeniyet düşmanıdır.

  • 3dfx @3dfx

   Dijitürkü katarli kankalarina sattilar. Bunlar o kadar para verdi, para harcadi millet gidip netflix izliyor bi ayarlayin demislerdir. Aydin dogan 2008den sonra satti zaten kendini komple iktidara.

 • Arda Zeytin @ardazeytin

  İnsanı zorla Torrent ile tüketmeye itiyorlar. Dijital oyun sektörü yeni yeni belini doğrultmuşken bu dizi film sektör boyuna beline sopayı yiyor.

 • toroskartali @toroskartali

  Çocuklarımış dertleri 😂😂😂
  Yav kaç sezon aşkı memnu yayınlandı bu ülkede, kaç sezon yaprak dökümü yayınlandı bu ülkede. Adamlar yatağa girip şey yapmak dışında her şeyi yapıyor bir tek yatakta soyunmak kalıyor şimdi bunu da engelle engelleyebilirsen. O kadar yasak ve cezaya rağmen sigara satışları artıyor bu da yetmezmiş gibi uyuşturucu ve sigara ilkokula kadar inmiş durumda şimdi bu filmlere bu yayıncılara sansür uygulayınca çocuklar daha mı ahlaklı olacak. Bu yerler paralı zaten bu çocuklar buralardan üye olup dizi izleyebiliyorsa ailesinin haberi vardır zaten. Ha sansür var diyelim ve netflix ülkeden çıktı diyelim millet buna alt yazı koyup yine izlemeyecek mi?

Origin.com kullanıcı girişi yapabilen var mı? Farklı tarayıcılarda ve mobilde denedim olmuyor

BeğenFavori PaylaşYorum yap