#RDR2
#RedDeadRedemption2
Spoiler içerebilir.

Biraz geç oldu ama şu yoruma ufak bir cevap veresim geldi. Okuduktan sonra taşlamayın, casual yorumlar bunlar 😀

Son zamanlarda suçlu empatisine olan yatkınlık sağlayan yapımların çoğalmasından dolayı bu kavramı kendimde bulamadığım için aynı şekilde düşünmüyorum. Çeteci olarak hayatını yaşamış birisi, nasıl bir gelişim gösterdi de gözlemledik?. Oyunun başında da çete patronunu o diyorsa doğrudur diyerek sağda solda adam öldürüp içten içe ya aslında kötü mü yapıyoruz diyen bir karakter. Kahvede okey oynayan ülkemizde yüz binlerce olan dayılardan ne farkı var. İnsiyatif kullanmayı hastalandıktan sonra keşfediyor, aradaki yıllarda yüzlerce kişi öldürdü ve bırakmadı. Yaşadığı çelişkiler, çalışma ortamında dönen maaşların düşmesi veya kayyum atanması ihtimali sonucu işten çıkarılma dedidokularından korkan bir dayıdan fark yok, hareket geçmek için hiçbir şey tetiklemiyor.
Oyuncunun yaptığı seçimlerden dolayı "aslında iyi adam ya" deniyor. Başından beri eğer kötü niyetli seçimler yapmış olarak oynayan oyuncu bu adamdaki iyiliği mikroskopla inceleyince mi gördü.
Çete olarak aralarında belli yakınlık ve iyilik söz konusu. Fakat bu tarz kötü niyetli oluşumların devamı başka türlü nasıl mümkün olabilir. Örneğin gerçek dünyada birleşip rahatlıkla cinayet işleyen kişilerin kendi aralarında da aynı kötü niyete sahip olma ihtimali var mı. Yani bunlardan birine başkası 'yamuk' yapsa diğeri tepki gösterir, grubu dışındaki insanlara aynı yamuğu yapmakta en ufak sorun görmez.

Arthur Morgan atletli bir dayıdır.

@ugury
https://teknoseyir.com/durum/1271838#comment-4501007

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Diyelim ki bir gün öylesine dışarı çıktığınız halinizi 2000 senesine ışınladık. Cebinizdeki parayı Apple, Google, Amazon gibi herhangi istediğiniz firmaya bastınız diyelim. Şu an kaç paranız olurdu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 20

Ps4 Pro macun değişimi yapan var mı. Termal padler de yenisi ile değiştirmek gerekir sanırım. Hangi termal padi kullandınız?
#PS4

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Her halde 3 yada 4 kere yaptım. Termal padler zaten bellek ve vrm kısımlarında var başka yok. Eğer kirlenmediyse aynısını kullanabilirsin sıkıntı değil. Kirlendiyse de muadilini bulman zor. Anca 20x20 cm şeklinde satılırlar inceliği kalınlığı ölçüsü vardır alıp keser kendin uydurursun ama orjinali gibi asla olmaz. O yüzden çıkarttın temizledin vs sakın padlere dokunma elleşme öylece kalsın. Çip kısmını temizle zaten dikdörtgen tiptedir ortasından çipin macunu sür yatay I şeklinde olsun baskı yapınca yayılır illa yaymana gerek yok. Ama eski pro kasasıysa tavsiyem fanını değiştir. O fanı değişince yeni kasa fanıyla çok fark oluyor. Öbür türlü pek fark olmuyor bilesin.

  • Fatihmi @distance

   7116b kasa modeliymiş. geçen gün üst kapağı açtım birikmiş toz yumağı yoktu. hava aşırı sıcak ama fan sesi oyum oynattırmıyor yahu

  • Orcun @orcun

   @distance Revize model sendeki, yani son kasalarla aynıdır herşeyi. Fan sesi evet bir noktadan sonra elektrik süpürgesine bağlıyor. Gow oynuyordum geçen 3 saat falan gene başladı fan sesi. 🙁 Üst kapağı çıkartıyorum kedilere meze oluyor bu sefer, merak ediyorlar elliyorlar. Zaten üst kapak olmayınca da aşırı fark olmuyor.

  • Fatihmi @distance

   @orcun Ben de denedim üst kapak olmadan ama ne fayda. Cihaz ömrünün doldurduğunu bu şekilde anlamış bulunuyoruz. Cyberpunk 2077'yi pc'ye alayım bari, onda daha farklı seçenekler mevcut fan sesi konusunda. Sagolasın.

Musluğun makineden gelen hortum bağlandığı kısmın ölçüsü kaç oluyor?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dökülan sacı, kedi tüyünü fln hızlıca almak için bu tarz bir ürün kullanan var mı? Hangi marka iyidir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Komedi türünde izlediğim animeler. Paylaşmak isteyen varsa tavsiye alabilirim

Golden boy
Detroit metal city
Great teacher onizuka
Mob Psycho 100
One punch man
Slam dunk

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 13