Yurt dışına çıkmak artık hayal bu dolarda 7 euroda 8 e de alışılacak da peki bu işin sonu sizce ne olacak ?

Döviz 20 leri bulup mu duracak duracakmı kendi siyasi emelleri yüzünden imf den tum dünyanın yararlandığı "çok ucuz kredi" leri almayıp vatandaşının hayatını cehenneme çevirenlere ne zaman yumruğumuzu sallayacağız?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 30
 • Alper Kutlu @alper-kutlu

  imfden para aldığın zaman getir defterleri diyor ve kontrolü ele alıyor projeleri öteliyor verdiği borcu almak için doğal olarak ama bu bizimkilerin işine gelemez şu durumda bile kanal istanbul projesinin startını vermiş insanlar imfyi ister mi?

 • motac @motac

  Keşke yurdumuza gereken sevgi ve özeni göstersek de yurtdışını aklından geçirmese kimse bu kadar güzel bir coğrafyada yaşayıp böyle sıkıntı çekmek özel çabayla olur. 30 yıldır önüne geleni kontrolsüz olarak ülkeye sokmak da cabası biti kanlanan örgüt kurup sağı solu patlatıyor üstelik.

  • Alper Kutlu @alper-kutlu

   yurtdışına çıkma isteği sadece ülkeyi kötü gördükleri için mi? yada yeterli sevgi ve özeni göstermediklerinden mi? mesala sen evini cennet gibi yap ondan sonra dışarı çıkmaz mısın bu nasıl düşünce? diğer ülkelerde de süper coğrafyalar var sadece ülkemize has bi durum değil tabi ülke güzel yönetilse güzelleşse keşke ama öyle bi diyorsun ki ülke güzel olsa ekonomi iyi olsa dışarı çıkmak istemezler herkes burada takılır asjkdhgasjkdhgas yav asıl ekonomisi iyi olan yurtdışına daha çok çıkar gezer tozar 30 yıldır önüne geleni ülkeye aldık doğru ama istediğimiz kadar uğraşalım dünyanın durumu ve konumumuz belli tabi gelecekler sınırları savunuyoruz ama giriyolar buna karşı pek bir şey yapılmaz madem keşke diyoruz keşke dünyayı yaşanacak yer haline getirsek herkes kendi ülkesinde özgür ve mutlu şekilde yaşasa ama sınırlarda olmasa herkes istediği yere gidebilse desek daha iyi olmaz mı?

 • dusunuyorama @dusunuyorama

  imf ve ucuz kredi 🙂 siz ya ekonomi yada imf politikalarını bilmiyorsunuz gerçi ikisini de bilmiyorsunuzdur. Türkiye de şuan yabancı mevduat oranını araştırmanızı tavsiye ederim tüm halk 20 çıksın umudu ile umut ediyor ülke batsa ne olur benim param değer kazansın diyor ama. aman neyse sorun hükümette de geç gitsin altında yatan sebepler pekte kimseyi ilgilendirmez hükümet var nede olsa tek sorumlu olarak .

  bu böyle sizin basit argümanlarınız üle açıklanacak bir durum değil bir çok etken var imf dediğiniz gibi parayı ucuz ucuz dağıtmaz iyi araştırın. Ekonomik sebepler , politikalar bir çok nedeni çok iyi araştırıp adım atmak gerek.

  bu ülkede mühendislik , doktorluk iyi bir zeka ve eğitim isterken ekonomi niye sanki aptallar bile yapar gözü ile bakılıyor anlamıyorum.

  • YasinC @yasinc

   Uzun uzun yazmışsınız okudum ancak anlattığınız konuda bilginiz olmadığı belli çünkü yazınızdan bir fikir çıkmıyor

  • dusunuyorama @dusunuyorama

   @yasinc oooovvv üstün zeki bir arkadaş daha sizin gibi zeki olmadığım için kusura bakmayın. Aptallığımı mazur görün. yapabilecegim bir şey var mı sizin icin anlamadınız ya .

  • YasinC @yasinc

   @dusunuyorama İnsan olup kendinize anlatır gibi anlatsaydınız o zaman daha anlaşılır olurdu. Hayatta sürekli böyle pasif agresifseniz yazık gerçekten. Hakaret etmek isteyip edememenin hırsı yansımış yazınıza direk.

  • dusunuyorama @dusunuyorama

   @yasinc sagolun tedavi olacağı sizin için . anlamadıysanız son paragrafı okuyun.

   bu ülkede mühendislik , doktorluk iyi bir zeka ve eğitim isterken ekonomi niye sanki aptallar bile yapar gözü ile bakılıyor anlamıyorum.

   basit ve sığ düşünce ile ekonomi konuşulmaz diyorum bir çok etken var, bir adım atarken 10 kez düşünmek gerek koşa koşa imf gidelim demek yanlış. Neye , ne için neden gidiyoruz koşa joşa imfye. İmf kurtarıcı görmüş ucuz kredi demiş de arkadaş imf politikalarını bir okusa aslında iyi olacak.

   diyorum çok etken var çok düşünmek lazım ama basit iki üç kelime ile çözeriz bu sorunu diyorlar. madem çözüyorlar ekonomi bakanlığına aday olsalar keşke parlak fikirlerini meydanda görürüz bı kişilerin.

  • Serkan Özer @serkanozer

   @dusunuyorama hocam Allah için diyorum size ekonomi bakani değilim ekonomi eğitimi almadim sizin mantığınız güzel ama insalar real olarak yapılan musriflikleri görüp bugünkü geldiğimiz noktayı bile laf cambazligiyla savunan bir hukumet var insanların bu sekilde dusunmesi cok dogru değilmi? Elbette ki ben burda elestiren buyuk ihtimalle kimse ekonomi profesörü değil ama olmak zorunda da değiliz olanlar ortada.

  • dusunuyorama @dusunuyorama

   @serkanozer "ekonomi profesörü değil ama olmak zorunda da değiliz olanlar ortada." desenize o zaman doktor olmak için okumak da gerekmiyor herkes doktorluk yapabilir açalım bir hastane size yapın.

   ben size argümanlarımız çok basit diyorum her şey görüldüğü gibi değildir. "real olarak yapılan musriflikleri görüp bugünkü geldiğimiz noktayı" Türkiye de değişen bir şey yok 2000 nasıl krizde isek bugünde aynı her zamanki Türkiye sadece bugüne kısıtlamakta yanlış ne bilim ülke aya gidip gerilemedi zaten aya gitmemiştik. burada sadece hükumet politikası geçerli değil dış etkenler gizli uygulanan ambargolar var. Siz Türkiye ye ambargo uygulanmadığını mı sanıyorsunuz. Düşünün ülkenizde 10 dolara alacağınız şeyi Tr'de 1,5 dolara alacaksınız ve gelip almıyorsunuz. Biraz düşünsenize neden. Hükumet politikasıydı yok ülkenin hükümetinden korkuyor iş yapanlar felan demeyin sakın. Bu dar görüştür geniş çerçeveden bakın. Türkiye de iktidar yıkmak çok kolaydır ekonomi ile oyna yetiyor. Zaten Tr ekonomisi ile oynamak çok kolaydır.

   ekonomik olaylar sizin savunduğunuz gibi basit argümanlar prof olmayanların çözebileceği şeyler değil. Bunlar ince elenip sık dokunmalı şeyler imf gidip ucuz kredi almanın bir sonucu var imf kurtarıcı değildir. İmf avrupanın gelişmekte olan ülkeleri sömürme taktiğidir. Artık sömürge yok yerine imf vardır.imf ucuza kredi vermez gerçekten imf politikalarını okumanızı tavsiye ediyorum. İmf katı disiplinli bir ekonomi politikası uygular kamu harcamalarını kısar maasları kısar vs . Yani kredi verir ve yönetir.

   Bir adım atarken 10 adım sonrasını bilmiyorsanız ekonomik olarak adım atmazsınız. Atarsanız tuzağa düşer daha kötü yaparsınız.

   siz aslında bir ekonomistsiniz neden mi ev yönetiyorsunuz. Bana söyleyin bir şey alırken kendi politikanız ne. Önünüzü görmediğiniz bir yerde gidip bir şey alıyormusunuz evinize.

 • mrsocrates @mrsocrates

  Kurun bir sonu yok. Atatürk vefat ettiğinde kur 2-3 lira civariyken bugün 7 milyon lira olmus. 50 senede milyon olur sana milyar sonra yine altı sıfır atılır. Bu ülke iflah olmaz

Merhabalar Murat bey youtube canli yayınlarının tekrarlarinda da canlı yorumları acmamanizin bir sebebi varmidir @gamsizm

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar telefondan arçelik tv me miracast (smart view) ile bağlanıyorum bunda bir sorun yok ama netflix ya da youtube yi açınca fps düşüklüğü var kasıyor gibi resmen.

telefon m30s tv netflix desteklemeyen arçelik full hd bir tv.

Fps düşüklüğünü çözebilirmiyim ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • kurtcuk @kurtcuk

  miracast veya wi-di video aktarımı için değil ekran paylaşımı için idealdir. çözemezsiniz. aynı wifia bağlanma imkanınızdan yararlanarak dlna kullanın

 • Emre @xyz

  Benzer durumu yaşıyordum. Cihazdan cihaza durum değişiyor. Mate 20 Lite'da bağlanınca 2 saniye sonra bağlantı kopuyor ama XZ1 de arada kasıyor ama günü kurtarıyordu.

  Televizyonu Wifi ağına bağladıktan sonra aynı ağa bağlı telefondaki YouTube uygulamasındaki yansıtma butonuna basarak yansıttığımda sorunu çözdüm. Netflix hesabım olmadığı için oradaki durumu bilmiyorum TV'de de Netflix yok. Arçelik Netflix uygulaması olmayan TVlere güncelleme ile eklese güzel olurdu ama zor görünüyor.

Iphone se her ne kadar 11 serisindeki kamera densede bu kamerada nightmode özelliği olmadığı söyleniyor neden apple neden ?
400 dolar veren kişiler nightmodu haketmiyor apple a göre herhalde...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8

Varmı daha iyisi 😂😂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 14

Herkese selamlar 1 haftadır samsung m30 s kullanıyorum 1900 tl ye siyah olanını aldım eksilerini artılarını yazmak istedim.

Iphone 7 den büyük ekrana geçince büyük ekranın nimetini anladım ekran süper amoled parlaklık renkler nerdeyse komple ekran güzel.
Pili cok iyi gidiyor fazla iyi hatta 2 gun rahat çıkartıyor ve sanıldığı kadar da ağır bir telefon değil kasası plastik hafifligi bu dengeliyo. Kasanin plastik olmasını ben yadırgamadım zira isterse titanyum kasa olsun gidip 5 tl lik plastik kılıf takıyoruz.

Eksi olarak hoparlörün stereo olmaması uzsede çıkış kalitesine kulağım alıştı galiba yoksa ilk cok kotu geliyordu iphone bu konuda cok iyiydi.

Kamera kalitesi de iphone 7 den 5 gomlek daha aşağıda diyebilirim is görüyor gündüz iyi ois olmaması habire flu çekmenizi sağlıyor sabit tutmak lazım aleti gece baya kotu gündüz iş goruyor diyebilirim.

Genel olarak düşüncem böyle.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İyi akşamlar Nedense buraya yazamıyorum yorum kısmına yazdım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar herkese geçmiş olsun iş koşuşturmasından soramıyorum bu durumda sormak garip olacak ama ne yapayım

En uygun fiyatlı aktif gürültü engellemeli kablosuz kulaklık nedir kullandığınız bu tarz bi kulaklıkdan memnunmusunuz kullanıcısı varsa tecrübelerini yazarsa çok sevineceğim 🤗

BeğenFavori PaylaşYorum yap