Roket fırlatılacak, fırlatıldı, yok yok ertelendi, bugün fırlatılacakmış, yarın da olabilirmiş, Elon tam bir dâhi, mekik iss e yerleşti çok mutluyuz.

Hepimiz bilimiz, hepimiz kozmonotuz... Ben hariç her halde, ülkemizde bu kadar kozmonot görmek, bilim adamı görmek, ülkemizin geleceğinin ne kadar parlak olduğunu gösteriyor. Aman Allah'ım ne büyük olay, ne büyük mutluluk...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Martin @martin

  Yeni nesil uzay araçlarının performansını izledik. Heyecan duyduk. Ben başkasının namaz kılarken duyduğu heyecana laf etmem. Başkası da diğerlerine edemez.

 • Özay @ozay

  Her zaman farklı bakış açılarına saygılı olmak iyidir, önemli olan saygısızlık yapmamak. Sorunuzun cevabı uzun olacağı için es geçiyorum... Ben olaya sosyalojik yaklaştım...

 • qubit @qubit

  Dünya Kupası'nı seyretmek gibi bir olay bu. Sadece 2 takım final oynar, teki kupayı alır ama milyonlar o finali seyreder. O heyecanı paylaşır. Yıllarca da mevzu anlatılır. Bu ayıp bir şey değil. Tamam faydalı da değil ama eğlence. Türk olarak istediğin ülkeye git yabancılık çekmeden maçları beraberce izlersin. Güzel zevktir 🙂

  Burada ise kupayı aldın mı ülkene de faydalı olacağın bir başka "Dünya Kupası" izledik. İştir, aştır, yarın madenciliktir, çok önemli bir adım. Soyuz bunu sürekli yapıyor olsa da dünün komünisti Ruslar pazarlama işinde çok geri oldukları için tabii ki milyonlar ilk defa böylesini gördüler, sanki ilk defa oluyor sandılar. Uzaya gitmek hala büyük bir iş, tabii ki hayran hayran seyredilecek. Adam da her adımı canlı yayınlarsa tanıtımının nasıl olacağını biliyor, mükemmel çalışmışlar. Şimdi bu büyük pazarlama çalışması izleyici tabii ki çekecek. Film gibi iş.

  Tabii ki sizde olduğu gibi bir kısım insan sonra bu ne yahu demeye başlayacak. Bu da normal tepki. Benliğiniz benim ülkem niye bu şovu yapamadı diye soruyor. İmparatorluk kurmuş her toplumda bu tepki olur. Sorun bu tepkinin 2 gün sonra unutulması. Unutulmasa 10 yıla kalmadan insanlı olmasa bile Ay'a Mars'a bir araç gönderebilirdik. Yetişmiş çok insanımız var. Hindistan gibi bir ülke ile rahatlıkla işbirliği yapıp düşük maliyetli operasyonlar yapabiliriz.

Çin şimdi hapı yuttu... Gelsin tazminat talepleri v.s.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar merhaba, telefonuma indirdiğim bir filmi, kablosuz Chromecast île mobil veri üzerinden TV'ye aktarsam, nasıl bir veri gider?!

Bir soru daha, aynı filmi indirmeden direk internet üzerinden Chrome cast ile tvye aktarsam ne kadar veri gider?

Mobil veri gitmemesi için illa htma kablo ilemi aktarmam lazım.

Sorun şu ki hafta sonları sınırsız 4g var ama hafta içi sınırlı, malum korona günlerinde kotalar hızlı bittiği için hafta içi izleyeceğim film ve dizileri hafta sonu indirmek istiyorum.

Örnek olarak 1gb bir film olsun.

Teşekkürler

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

Paris'te sokağa çıkma yasağı ilan edildi, çıkana 2000 Euro ceza var, tüm şantiyeler minimum bir ay tatil edildi, ulaşımda aksamalar başladı, marketlerde süt, ekmek, pirinç, makarna ve un yok, bisküvi rafları bile boşaltıldı, tüm kafeler, tabaklar kısaca her yer kapalı, sadece marketler, eczaneler hastaneler açık, ezcaneler içeri müşteri kabul etmiyor, insanlar dışarda kuyruğa giriyor......

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Amazon üzerinden amazfit GTR akıllı saat aldım, kargoda sorun oldu gelmedi, mağazadan alayım dedim mağazada saat yoktu, bende bari mı band 4 alayım dedim, bilekligin sürekli açık ekranı yok, bir kaç haftada bir şarj istiyor, bileğimi kaldırıyorum bir açılıyor bir açılmıyor, aldıktan 3-4 gün sonra kaybettim, hiç aramadım, iyiki kaybetmişim! Saati okuyacağım diye bileği indire kaldira bileğim ağrıdı iki günde! Iyi ki amazfit GTR gelmemiş!

Ekran sürekli açık pilide en az bir sene gitmediği sürece bulaşmam bir daha, saat takmayı sevdiğim için yeni bir tane analog/digital saat sipariş ettim.

Akıllı saatler Android'in ilk yılları gibi, verilen paraya yazık, olmalarına çok var daha....

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Teknoloji site ve teknoloji ile ilgili 3-5 büyük oluşum var Türkiye'de. DonanımHaber, shiftdelete, Hardwareplus, teknoseyir ve belki bir iki tane daha çıkar.

Son bir yılda bu kanalların geneli, "Falan AVM Xiaomi mağaza açılışı" ve "Haftaya BİM ve A101' de teknoloji geçidi" başlıklı iki konuyu adeta click bait olarak kullanıyorlar, bence açılan bu mağazalardan ciddi anlamda parada alıyorlar, yoksa her mağaza açılışında aynı coşkulu başlıklar ve mağaza ziyareti mantıklı değil!

1-2 tane tamamda, yani bu kaçıncı Xiaomi mağazası! Sanırım 10 tane oldu, hepsi üç aşağı beş yukarı aynı, bu yaygara niye?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Senelik 46 Euro ödeyerek Amazon prime üyesi oldum arkadaşlar, biraz istemeden oldum!

Şöyleki: aldığım 25 Euro dan düşük ürünler için hem ücretsiz kargo yok hemde hızlı teslimat yok, ortalama teslimat günü bugün verilen sipariş için Perşembe! Ancak Amazon prime üyesi olursam salı günü teslimat yapıyor, hemde buradaki Amazon kargo dolaplarindan (marketlerde, garlarda falan var) ücretsiz yararlanabiliyorum. Zaten akşam 7den önce evde olmadığım için bana en uygunu bu, hemen evin yanında zaten Amazon Locker var.

Burada(Paris'te) telefonuma ekran koruyucu cam almak için Darty mağazasına gittim, bi tamperli cama 20 Euro istiyorlar! Amazon üzerinden ikisine 6-7 verip alabiliyorum! Yani mağazaların klâsik satış taktiği, ürünü sat aksesuarı geçir!

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 13

Bana bilim kurgu filmi önerebilir misiniz, eski ve yeni tüm büyük yapımları izledim, ama eskilerden önerirseniz bir daha izlerim yani, hayır demem. Şimdiden teşekkürler...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9