Arkadaşlar,

Malum sıcaklar bastırdı. Klima almayı düşünüyorum. 18.000 BTU olarak öneriniz var mı?
Arçelik ve Vestel (Bu iki firmada peersonel indirimi imkanım var.) Daikin vs de çok pahalı geldi. O aradaki farka sizce değer mi?

Paradan önce de en önemli detay evde 6 aylık bebek var. Klima ve bebek pek iyi bir ikili değilmiş sanırım. Önerir misiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • goodbyeverybody @goodbyeverybody

  En yüksek ayarda 20 dakika soğutup klimayı kapattıktan sonra çocuğu odaya alabilirsiniz. Mesela banyo yaptırdığınız vs sırada odayı soğutabilirsiniz. Ya da iç ünitesini antreye alıp kapıyı açabilirsiniz (antre çok büyük ve soğutmak istediğiniz odaya uzak değilse).

 • Emmi @emmi

  Arçelik veya Vestel ikisinide alabilirsin ikiside önceden alüminyum malzeme kullanıp çok sorun yaşatıyordu .

  Artık ikiside bakır malzeme kullanıyorlar Arçelik LG'leri üretiyor zaten . Arçelik ve Vestel kompresörleri LG'dir.

  Mümkünse 5 ve üzeri fan kademesi olan modellere yönel 7 fan kademesi sessizlik açısından iyi olur .

  Bebek için iyonizer özelliğini kullanmazsan iyi olur 2-3 ayda bir filtreleri su tutup yıkarsan bebeğe faydası bile olur . Sonuçta evdeki hava dışardakininden daha kirli klima az da olsa bu havayı temizliyor . kullanmadığın zaman pencereleri açıp çok sık havalandırmak gerekiyor .

 • ersoy @ersoy

  Ben bu işlerin içinde olan kuzene sordum, İklimsa üretimi Sigma al dedi. Dün onu aldım, peşin alınca da bayağı iyi bir indirim yaptılar. Marka ne olursa olsun, gazın R32 olmasına dikkat edin, en son, en verimli, en az çevreyi kirleten gazmış. (Çok anlamam, araştırdığım kadarıyla anladıklarım)

  • Emmi @emmi

   Sigma Gree üretimi , R32 harici gaz r410 var oda yasaklandı eski gelen elde kalan ürünlerde var
   bim ve a101'de satılan seg bile alınabilir kalite olarak farkları yok ek özellik olarak farkları oluyor

 • Mlih @melih-atmaca

  Evde 12 bin Btu Vestel İnverter+ kullanıyorum 4 yılı geçti galiba Sorun çıkartmadı hiç Fakat ev kullanımı ve sadece yazın kullanıldı Pek çalıştırılmıyor yani Az kullanımda iyi gibi Tabi teknik detayını pek bilmiyorum
  24 derecede fan sessizde kullanılıyor Sahil kesiminde nem gitsin yetiyor zaten
  Bütçe yüksek ise veya çok kullanılacaksa daha iyi cihazlara bakılabilir

https://youtu.be/tHaZk6-FvSg

Bayram ve karantina denk gelince içerik üretmek vakit geçiriyor.

#downie #YouTube #videoindime #downie4 #MacOS

Mac'te YouTube Videoları Nasıl İndirilir? Downie 4 İncelemesi Türkiye'de Tek!

Kanalıma destek olmak için lütfen ABONE ❤️ olup BEĞENİN! 👍🏼 🖥Platform : MacOS 🎬Video Editor : Final Cut Pro X (Mac) 🎨Photo Editor : Affinity Photo (Mac) 🎙Mik...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba VW aracıma CarPlay desteği gelmesi açısından bir RCD330 almayı düşünüyorum. (Keşke daha önce alsaydım tabi 1.000TL daha ucuzdu) Şimdi Desay marka var sanırım bu orjinal VW ürünü. Bir de replika sanırım NoName RCD330 ve RCD330 Plus diye bir ürün var.

Fark araştırdığım kadarı ile Desay olan Windows CE olduğundan update edilemiyormuş NoName Linux tabanlıymış ve update etme imkanı varmış. Kullanan ya ad fikri olan var ise bunların aralarında ses kalite farkı ya da eksik özellik vs. var mı? Herkese iyi karantinalar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 12

AirDrop ile "sadece kişilerim" seçeneği açık iken bir süredir. Kendi cihazlarıma dosya gönder/al yapamıyorum. "Herkes" olarak seçtiğim zaman sorun yok. Tahminimce 1-2 hafta önce böyle bir sorunum yoktu. Son güncelleme ile böyle bir sorun olmuş olabilir mi? Bilen duyan var mı? Catalina 10.15.4 kullanıyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Apple Pencil, çizim yapılmayacak ise gereksiz mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

BootCamp ile ilgili bir sorunum var. BootCamp Yardımcısı ile sorunsuzca Windows 10 kurulumu yapıyorum. Sistem başlıyor Windows üzerinden açılıyor. Gerekli ayarları tamamladıktan sonra Windows'a BootCamp kurulumuna başlıyor ve tamamlanınca restart yapıyor. Ve bir daha asla Windows açılmıyor. 3-4 Kez sıfırdan yapmayı denedim ama sorun çözülmüyor. Başına gelen, bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 22 / 24

Philips OneBlade kullanan var mı? Tavsiye eder misiniz? (Gilette Flexball Fusion5 ProGlide Power kullanıyorum. Sakallarım sık ve sert.)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7
 • Kadir Gündüz @kadirg1976

  @brave Hayırlı olsun, darısı başıma...:=))) İçime doğar dediğimde gülerler...

 • ahmetdurdil @ahmetdurdil

  @brave Kazasız belasız kulanın. Sedan mı HB mi?

 • Raistlin @raist

  Ben yaklaşık 5 aydır kullanıyorum. Sakalım sert fakat çok sık değil. Daha önce braun 3 serisi kullanıyordum. Ona göre biraz daha uzun bırakıyor tam sıfır yapamıyor fakat daha kısa sürüyor tıraş işi ve boyunda vs biraz daha başarılı. Gene de boyun, çene altı kısımlarında zorlanıyor fakat ben jiletle de zorlanıyorum oralarda o yüzden dert etmedim. Jiletle kızarıklık oluyor biraz bu iki makineyle de hassasiyet sorunu yaşamadım. Eski aletin başlığı kırıldı, yedek başlık fiyatı neredeyse bu makine kadar olduğu için buna geçtim yoksa daha üstün bir cihaz değil. Bunun başlığını da aslında değişsem iyi olur ama hala idare ediyor.
  1 haftalık olmuşsa sakal zorlanıyor sakal çekiyor vs o yüzden önce başka makineyle kabaca kısaltıp kullanmak zorunda kalıyorum. Her tarafa kıl saçıyor üstünde toplayacak yer olmadığı için. Bunu almadan önce duymuştum ama önemsememiştim, gerçekten anormal şekilde her taraf kıl oluyormuş.
  Şarj süresinden memnunum, emin değilim ama galiba 4 tıraşta bitiyor. Şarj olması uzun sürüyor genellikle gece bırakıp sabah alıyorum, eski makinenin şarjı bitse de 10 dk şarjla kullanıma hazır oluyordu bunda önceden hesaplamak lazım.

  • ahmetdurdil @ahmetdurdil

   Aslında jiletle sorunum yok traj olmam 10dk nın çok altında sürüyor. eskiden her gün traş zorunluluğu vardı smart casuale geçince sakal zorunluluğu kalktı. Haftada bir ya da iki traş oluyorum. Pratik bir ürüne benzediğini düşündüğümden almak istiyorum. Jilet başlıkları bana maksimum 3-4 traş sağlıklı sakal kesiyor. Sonrasında körelmeyi hissetmeye başlıyorum.

  • Raistlin @raist

   @ahmetdurdil Haftada bir iki traş olmak için pratik gerçekten iş görüyor. Hb de 210 lira bir tane yedek başlıklı modeli. Ben 220 ye almıştım, şuanki ekonomik durumu düşünürsek fiyat iyi bence alınabilir üzmez sizi. Başlıklar pahalıydı diye hatırlıyorum ama sizde daha çabuk eskirse onlar sıkıntı olabilir.

 • BURAK ADAGÜN @burakadagun

  QP2630 ve QP6505 modelleri var. Alma sebebim ise jiletle uğraşmamaktı. Bunlardan önce Philips'ın üç yuvarlak başlıklı klasik modeli vardı. Düzgünce kullanmak için sakalın belli bir uzunluğu geçmemesi gerekiyordu. Seyrek çıkan sakalda haftada bir tıraş olurken sorun olmuyordu. Sonrasında bir kaç hafta da bir sakalı kesmek isteyince ve alet on yıllık olunca sorun oldu tabi. Yeni ürün ararken Amazon'da Oneblade serisine denk geldim. Yapısı gereği Oneblade jilete benzer bir kullanım sunuyor ve sakal uzunluğu pek önemli değil gibi görünce aldım. Yorumları da almamda etken oldu.

  Söylendiği gibi yapısı gereği sakal ne kadar uzunluğu fark etmeksizin kesim yapabiliyor. Jilet kadar pürüzsüz olmasa da hızlıca temizlemek için işe yarıyor. Mükemmel olmasa da şekillendirmeye yardımcı oluyor. Şarjı iyi sayılır, iki haftada bir kullandığım için bana uzun süre gidiyor. Genelde iki - üç ayda bir şarj etme ediyorum.

  Ürün suyla kullanıma uygun, cihaz buna göre tasarlanmış. Şahsen beni pek memnun etmedi. Su veya köpük ile kullanırken başlığın üstü ve çevresi daha çabuk kirlendi. Kesim kalitesi de düştü. Keza terli iken de performansı benzer oluyor. Kuru yüzeydeki performansı daha iyi.

  Ürünün başlığı biraz sıkıntılı. Yeni açtığım başlık, yanlışla elime çarptığım için kullanılmaz hale geldi. Ki netteki çoğu kötü yorum ana sebebi bu. Başlıklar normal kullanımda altı ay civar iş görmekte, tabi ki ucuz da değil. Ayrıca bence fazlaca ses yapmakta.

Fotoğrafları malum dijital çekip dijital saklıyoruz. Artık bastırmayı düşünmeye başladım. Bunun için ne önerirsiniz yazıcı almak mı daha mantıklı dışarda bastırmak mı? Genelde 0,70-1,20₺ gibi fiyatlardan bahsediliyor. 10x15 ya da 13x18 için.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

PTT Kargo tam anlamıyla fiyaskodur. Rezaletin ta kendisidir. 5 Şubat'tan beri Cihet listesinde tutup bekletiyorlar. Bugün ayın 8'i. Duygusal bağ kurdular paketimle herhalde ayrılamıyorlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Nakahella @nakah

  Geçen sene efsane cumadan sonra kredi kartım iptal olup yenisi PTT'ye teslim edildi, daha gelmedi. 4-5 kez uyarı yapıldı banka tarafından kargoya, uyarı yapınca sisteme ertesi gün dağıtıma çıkıldı yazıyorlar, akşam teslim edilemedi diyorlar tüm gün evde olmama rağmen. İnat ettim gitmiyorum almaya, kartı da iptal ettirdim. Tekrar başvuracağım yeni başvuruyu ptt getirmiyor. 😀

 • Cihat @cihat

  Benim kargomu şubeden eve 4 günde zor getirdiler. Şubeye gittim almak istiyorum dedim depoda kilitli biz almayız diye geçiştirdiler 😀