Philips OneBlade kullanan var mı? Tavsiye eder misiniz? (Gilette Flexball Fusion5 ProGlide Power kullanıyorum. Sakallarım sık ve sert.)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • BraVe @brave

  Burada kullananlar vardı. Geçmişte incelemesi mevcut. Biraz kurcalarsan çıkar karşına. 🙂

 • Raistlin @raist

  Ben yaklaşık 5 aydır kullanıyorum. Sakalım sert fakat çok sık değil. Daha önce braun 3 serisi kullanıyordum. Ona göre biraz daha uzun bırakıyor tam sıfır yapamıyor fakat daha kısa sürüyor tıraş işi ve boyunda vs biraz daha başarılı. Gene de boyun, çene altı kısımlarında zorlanıyor fakat ben jiletle de zorlanıyorum oralarda o yüzden dert etmedim. Jiletle kızarıklık oluyor biraz bu iki makineyle de hassasiyet sorunu yaşamadım. Eski aletin başlığı kırıldı, yedek başlık fiyatı neredeyse bu makine kadar olduğu için buna geçtim yoksa daha üstün bir cihaz değil. Bunun başlığını da aslında değişsem iyi olur ama hala idare ediyor.
  1 haftalık olmuşsa sakal zorlanıyor sakal çekiyor vs o yüzden önce başka makineyle kabaca kısaltıp kullanmak zorunda kalıyorum. Her tarafa kıl saçıyor üstünde toplayacak yer olmadığı için. Bunu almadan önce duymuştum ama önemsememiştim, gerçekten anormal şekilde her taraf kıl oluyormuş.
  Şarj süresinden memnunum, emin değilim ama galiba 4 tıraşta bitiyor. Şarj olması uzun sürüyor genellikle gece bırakıp sabah alıyorum, eski makinenin şarjı bitse de 10 dk şarjla kullanıma hazır oluyordu bunda önceden hesaplamak lazım.

  • ahmetdurdil @ahmetdurdil

   Aslında jiletle sorunum yok traj olmam 10dk nın çok altında sürüyor. eskiden her gün traş zorunluluğu vardı smart casuale geçince sakal zorunluluğu kalktı. Haftada bir ya da iki traş oluyorum. Pratik bir ürüne benzediğini düşündüğümden almak istiyorum. Jilet başlıkları bana maksimum 3-4 traş sağlıklı sakal kesiyor. Sonrasında körelmeyi hissetmeye başlıyorum.

  • Raistlin @raist

   @ahmetdurdil Haftada bir iki traş olmak için pratik gerçekten iş görüyor. Hb de 210 lira bir tane yedek başlıklı modeli. Ben 220 ye almıştım, şuanki ekonomik durumu düşünürsek fiyat iyi bence alınabilir üzmez sizi. Başlıklar pahalıydı diye hatırlıyorum ama sizde daha çabuk eskirse onlar sıkıntı olabilir.

 • BURAK ADAGÜN @burakadagun

  QP2630 ve QP6505 modelleri var. Alma sebebim ise jiletle uğraşmamaktı. Bunlardan önce Philips'ın üç yuvarlak başlıklı klasik modeli vardı. Düzgünce kullanmak için sakalın belli bir uzunluğu geçmemesi gerekiyordu. Seyrek çıkan sakalda haftada bir tıraş olurken sorun olmuyordu. Sonrasında bir kaç hafta da bir sakalı kesmek isteyince ve alet on yıllık olunca sorun oldu tabi. Yeni ürün ararken Amazon'da Oneblade serisine denk geldim. Yapısı gereği Oneblade jilete benzer bir kullanım sunuyor ve sakal uzunluğu pek önemli değil gibi görünce aldım. Yorumları da almamda etken oldu.

  Söylendiği gibi yapısı gereği sakal ne kadar uzunluğu fark etmeksizin kesim yapabiliyor. Jilet kadar pürüzsüz olmasa da hızlıca temizlemek için işe yarıyor. Mükemmel olmasa da şekillendirmeye yardımcı oluyor. Şarjı iyi sayılır, iki haftada bir kullandığım için bana uzun süre gidiyor. Genelde iki - üç ayda bir şarj etme ediyorum.

  Ürün suyla kullanıma uygun, cihaz buna göre tasarlanmış. Şahsen beni pek memnun etmedi. Su veya köpük ile kullanırken başlığın üstü ve çevresi daha çabuk kirlendi. Kesim kalitesi de düştü. Keza terli iken de performansı benzer oluyor. Kuru yüzeydeki performansı daha iyi.

  Ürünün başlığı biraz sıkıntılı. Yeni açtığım başlık, yanlışla elime çarptığım için kullanılmaz hale geldi. Ki netteki çoğu kötü yorum ana sebebi bu. Başlıklar normal kullanımda altı ay civar iş görmekte, tabi ki ucuz da değil. Ayrıca bence fazlaca ses yapmakta.

Fotoğrafları malum dijital çekip dijital saklıyoruz. Artık bastırmayı düşünmeye başladım. Bunun için ne önerirsiniz yazıcı almak mı daha mantıklı dışarda bastırmak mı? Genelde 0,70-1,20₺ gibi fiyatlardan bahsediliyor. 10x15 ya da 13x18 için.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 12
 • ofis @ofis

  Kağıdı ve mürekkebi toptan fiyatına alırsanız bence uygun bir maliyete çözebilir siniz. Genelde yaptığımız hata ayarlardan fotoğraf baskı seçeneğini seçmemek. Sonuç çok farkediyor.

 • BraVe @brave

  Ben dijital fotoğraf çerçevesi kullanıyorum.

 • ARMv7 @armv7

  Mürekkepli yazıcıyla basarsanız ömrü pek fazla olmaz. Termal yazıcılar var, onlar gerçekten uzun ömürlü oluyor. Püskürtmeli yazıcılar'ın fotoğraf ömrü 5-10 yılı geçmez.

 • maxemilian @maxemilian

  Bu tanklı yazıcılardan alırsanız iyi baya mürekkep fiyatları. Ancak canon önermem sahtekarlar kendileri biraz(yazılım tarafını hiç beğenmedim) onun dışında epson falan öneririm.
  Kağıt kalitesi önemli ne kadar kaliteli fotoğraf istediğiniz de biraz ona bağlı. Fotoğrafcı da aynı kağıda basıyor belki daha ucuz mürekkep kullanıyor.
  Tam olarak beklentilerinizi belirleyin ve yazıcının tüm driverlerini bakın mesela mac yada linux kullanacaksanız.
  Mesela bişiyi tarayıp telefona almak istiyorsunuz diyelim bunun için wifili olanı almanız şart gibi.
  wifi olanları ekstra 100-300 fark varsa direk alın geçmeyin beklentilerinizi sunuyor mu diye kontrol edin derim!

PTT Kargo tam anlamıyla fiyaskodur. Rezaletin ta kendisidir. 5 Şubat'tan beri Cihet listesinde tutup bekletiyorlar. Bugün ayın 8'i. Duygusal bağ kurdular paketimle herhalde ayrılamıyorlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Nakahella @nakah

  Geçen sene efsane cumadan sonra kredi kartım iptal olup yenisi PTT'ye teslim edildi, daha gelmedi. 4-5 kez uyarı yapıldı banka tarafından kargoya, uyarı yapınca sisteme ertesi gün dağıtıma çıkıldı yazıyorlar, akşam teslim edilemedi diyorlar tüm gün evde olmama rağmen. İnat ettim gitmiyorum almaya, kartı da iptal ettirdim. Tekrar başvuracağım yeni başvuruyu ptt getirmiyor. 😀

 • Cihat @cihat

  Benim kargomu şubeden eve 4 günde zor getirdiler. Şubeye gittim almak istiyorum dedim depoda kilitli biz almayız diye geçiştirdiler 😀

10.000 mAh taşınabilirlik tercih sebebidir. Güvenilir powerbank önerisi olan var mı? Kablosuz şarj özelliği de olabilir. Not: 20.000 mAh var daha taşıneybıl bir şey arıyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 20

https://youtu.be/5hbKhzGSdfU

#airpodspro #AppleAirPodsPro #Kulaklık #kablosuzkulaklık

Apple AirPods Pro Kullanıcı Deneyimleri

https://www.apple.com/tr/airpods-pro/specs/ Kanalıma destek olmak için lütfen ABONE ❤️ olup BEĞENİN! 👍🏼 🖥Platform : MacOS 🎬Video Editor : Final Cut Pro X (Ma...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba geçtiğimiz günlerde iPhone ve iOS dosya yönetici olarak iMazing 2 adlı uygulamayı satın aldım ve inceleme hazırladım. Buyrun.... #imazing2 #iphone #ios

https://youtu.be/yaphYyvLKNg

iMazing 2 Mac ve PC için iPhone Yönetim Uygulaması İncelemesi 4K

Download iMazing 2 Manage your iPhone. Your way. iMazing Store: https://imazing.com/store Free trial: https://imazing.com/download Kanalıma destek olmak için...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Son dönemde bir furya başladı Youtube kanalınızın para kazanması aktif ise satın almak istiyoruz diye bunlar kanalları alıyor mu dolandırıyor mu bilmiyorum ama alıyorlarsa ne yapıyorlar fikri olan var mı?

He alıp içerik üreteceklerse zaten kaliteli içerik üretirlerse bir kaç aya 1000 kişiyi geçerler neden para veresin ki?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ey İnsanoğlu Ey Teknoseyir ahalisi abilerim kardeşlerim ablalarım bacılarım ya şu kanala bir el atalım bir kaldıralım en azından şu 2.000 aboneyi devirsin. 🙂

https://youtu.be/scYo4Y2qkPI

RAVPower NP-FW50 Çift Pilli Şarj Aleti İncelemesi

Kanalıma destek olmak için lütfen ABONE ❤️ olup BEĞENİN! 👍🏼 🖥Platform : MacOS 🎬Video Editor : Final Cut Pro X (Mac) 🎨Photo Editor : Affinity Photo (Mac) 🎙Mik...
BeğenFavori PaylaşYorum yap