2015 Macbook Air için SSD terfisi yapmak istiyorum. M.2 tipi SSDleri almak istiyorum fakat cihaz bunlarla uyumlu mu? Yoksa sadece SATA SSD mi takabiliyorum?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Samsung'un S10/Note 10 parmak izi sorununu A50de denedim. Ne filmle ne şeffaf kılıfla vs. parmak izi açılmadı. S10 ve Note 10'da ultrasonik sensör varken A50de optik sensör var, büyük ihtimalle bu ultrasonik sensörün kendisiyle alakalı bir sorun, kolayca çözüleceğini düşünüyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Samsung A50 kullanan arkadaşlar, telefonu nasıl buluyorsunuz? Herhangi kronik sorun vs. karşılaştınız mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  @draftx Kronik sorun ben yaşamadım ama ana konusunda birkaç arkadaşta kapandı bir daha açılmadı sorunu oldu. Kronik demeyelim de cihazın biraz dertleri var.

  1. Bir tık diğer android cihazlara göre şebekesi az çekiyor.

  2. Şarjdayken wifi şu bu açıksa falan özellikle üst kısma doğru ısınma oluyor. Ama yok uçak modunda şarj edicem dersen çok daha az ısınıyor.

  3. Kamerası çok tatmin edecek türde değil. Eyvallah üzmüyor ama detay istersen üzer. Yani çekersin bakarsın ooo güzel dersin hemen azcık zoom yaparsın bune ya ne kadar kötü detay yok ki ? nasıl 25 mp dersin. Pro modu yok, öyle uzun pozlama vs işleri yok tamam gece modu eis video çekme geldi ama yaaaaaaaaaani eh.

  4. Parmak izi ilk zamanlar saç baş yoldurttu, 10 kere tarattırma da 4 5 kere belki açıyor çok nazlıydı, bu son güncelleme ile düzeldi. Artık daha hızlı ve stabil oldu ama gene elin terliyse ekranı yağlı vs ise azcık, bazen okumuyor. Birde aklında olsun parmağı tarattın vs okurken de nasıl tarattıysan öyle okul parmağı yukarı döndürüp okutursan rahat arada 4-5 saniye beklersin bug mıdır ? sıkıntı mıdır bilmiyorum. Yazılımsal sıkıntı olabilir. Ha yüz tanımayı aç öyle takıl o da olabilir. Veya şifre girersin vs. vs.

  5. Pilini samsung'a küfür etmek istemiyorum ama delik deşik etti. Oyunlarda pompalıyı alırsın ya düşmana sıkarsın içinden saçmalar geçer, kan fışkırır parçalar kopar vs. hah öyle yaptı samsung. 8 9 saat ekran süresi alıyorduk 6 saat alırsam şükrediyorum. Hele aod'i açarsam 2 saat bile zorla görüyorum. Garip bir şekilde uykuda daha çok pil tüketiyor. Ha oturur oyun oynarsanda aynı süreyi verir ama öyle 1 gün uykuda dursun dersen o arada pili yiyor.

  Bunların harici performansta beni hiç üzmedi, ekranı çok güzel parlak, dıaşrda kullanırken güneş altında üzülmedim rahat ettim. Başka cihaza geçtim ama bundan sonra tahminimce samsung'dan S veya note serisi hariç hiçbir modeline geçmem diye düşünüyorum.

  • Draftx @draftx

   Peki o fiyat seviyesinde hangi telefonu tavsiye edersin? 6 senedir IPS ekranlı telefon kullandım hem OLED ekranı görmek istiyorum hem de AoD özelliğini. Alacağım cihazı kısmetse en az 3 yıl kullanmak istiyorum o yüzden Meizu ve Micro-USB portundan dolayı Realme Oppo cihazlar seçenek dışı kalıyor. Geriye zaten Xiaomi ve Samsung kaldı.

   Yani kısaca 🙂 Redmi Note 7, Mi A3 ve A50 arasında sen hangisini seçerdin?

  • Orcun @orcun

   @draftx Redmi note 7 ile bunu yan yana koyduğumuzda ki arkadaşım kullanıyor, yani ben redmi note 7'İ kullandığı için üzüldüm. Ekranı cansız renkler ölü tonda parlaklık desen bahçede işyerinde bakıyorum birinde ekran görülmüyor resmen o kadar parlaklığı yetmiyor, ben hayatta bulaşmazdım. A3 güzel cihaz ekran çözünürlüğü biraz sıkıntı edersen o biraz üzer ama onun harici baya iyi cihaz. Ben bunun yerine mi 9t'e geçtim bariz çok daha iyi bir cihaz, kamerası olsun parmak izi olsun kasa kalitesi olsun çok daha iyi.

  • TongYabguHan @tongyabguhan34

   @draftx Ekran çok dert değilse Mi A3 bence içlerinde.

  • Draftx @draftx

   @orcun Mi 9T bütçemi aşıyor 🙂
   @tongyabguhan34 kullandığım cihazlar hep 1080p ekranlı o yüzden farkı görürüm diye düşünüyorum, ama kullandığım laptop 1366x768 TN ekranlı ama o kadar gözümü tırmalamıyor. Cihazı yakından görmediğim için net konuşmak istemiyorum, gidip bakmak farz oldu artık yarın gidip bakayım 🙂

  • Orcun @orcun

   @draftx Bence bütçeyi arttırabilirsen mi9t almaya çalış çok daha iyi bir cihaz. A3'ün çok yakından bakmazsan o ekranın dert olacağını sanmam. Ama öyle 15 20 cm'den bakıyorsan biraz dert edersin. Ha alışırsın gene sorun değil ama o işte yazılarda ikonlarda vs jilet gibi keskinlik olmaz.

#Satılık #İkinciel #akış
Selamlar, telefon değiştireceğim için kendi telefonum XZyi satıyorum. Cihazın kozmetik hariç hiçbir kusuru yok ve 27 Nisan 2020'ye kadar garantisi var. Fiyat 1000 TL olarak belirledim ama bir miktar düşebilirim. Önceliğim Ankara içi elden teslim fakat kargo ile de gönderim yaparım.

İkinci el Gri Sony Xperia XZ Cep Telefonu sahibinden.com'da - 736896841

Sony XZ Garantili Temiz - Sony Cep Telefonu modelleri sahibinden.com'da
BeğenFavori PaylaşYorum yap

@umtk Selamlar Umut. Yeni telefon alma arefesindeyim ve iki model arasında kaldım: Redmi Note 7 ve Mi A3. Eğer ki çözünürlük düşük olmasaydı seçeneğim direk Mi A3 olacaktı, fakat bu fark kafamı karıştırıyor. Şu an Xperia XZ kullanıyorum, onda bile pikselleri yakından bakarsam görebiliyorum. Cihazı yakından görme şansım olmadı sence çözünürlük çok fark eder mi?

Ayrıca şu anki cihaz inanılmaz derecede throttle yapıyor, o kadar ki 2 dakika 1080p video çeksem kamera kapanıyor. İncelemede Redmi Note 7 nin de throttle yaptığını söylemiştin, durum bu kadar felaket mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap