İyice dhye dönmüş burası çoluk çocuk kaynıyor. Azıcık bile olsa destek oluyor diye duruyodum da abonelik de youtube'a kaydığı için daha girmem siteye.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Fatih @fatihy

  teknoloji toplululkları arasında en yüksek yaş ortalaması burada. 40 yaş üstü insanların oturup birşeyler yazdığı ortam arıyorsan otomobil sayfalarına yönelin. aradığınız şey burada değil

 • Orcun @orcun

  DH'e oranla burası binde bir dediğin gibi oluyor. Dün dh'den adamın biri soru sormuş ryzen 2600 ile 1660 super sıkıntı çıkartır mı ? 1080p 60 fps hedefi varmış araştırdım video ekledim dedim yok gibi duruyor 60 ları yakalıyor çoğu oyunda en kötü dedim ayar kısarsın biraz cpu'a oc yaparsın vs. vs. hani sataşma yok laf atma yok vs. vs. konu sahibi teşekkür etti bu kadar.

  Kel alaka birisi gece durumda benim mesajı alıntılayıp ya işlemci 3950x mi nasıl oluyor nerenle okuyorsun diye çarpmaya çalışıyor. Hani şimdi ağzının payını vermeyeyim mi ? yazdım tabi bekledim gelsin laf atsın vs. ama atmadı, sonrada mesajını silip gitmiş. Hani şimdi ben ne yapayım ? DH'de ben hiç ceza yemedim mesela 2006'dan beri, evveliyatı ama felaket takıldım da böyle olunca dayanamıyorum. Arada diyorum ya DH'de yazayım vs ama böyleleri bakıyorum 20 30 40 bin mesaj kasmış yorumlarının yüzde 90'ı böyle, e diyorum ne takılayım ya kendileri ortamı zaten çöplük yapmışlar yazmam.

  Mi 9t konusunda hiçbirşey yok arada bakıyorum, böyle sataşan kaşınan bile bile laf yiyeceğini vs gelen arkadaşlar var, hani bloklamakta çözüm değil ki ? herif sana salça oluyor ? yani sistem işlemiyor. Burada mesela engellersin o engellediğin kişi birdaha ne senin durumuna ne de yorumuna cevap yazamaz ve de göremez. DH'de bu yok yani engelleyen engellediği ile kalıyor hiçbirşey değişmiyor o yüzden.

  Bazıları küfür ediyor mesela hergün bir tartışma dönüyor. Ana sayfaya gir bak amd vs intel araştır bak konsol vs pc mesela bak yani hani oranın ortamı ile burası yani arada dağlar taşlar var. Orada girip 10 dk takılsan ts'de ki 1 senede olacak tartışmaları anca 10 dk da görürsün. Hani gir bak yani ortamı kendin gör.

  • mrsocrates @mrsocrates

   Kesinlikle haklısın. Yardım etmeye, bilgi paylaşmaya çalışan insan yok. Herkes sidik yarışında. Benim donanımım seninkini döver kafasında. Bir de ikinci elci piyasa yükseltmek için kötü malı övenler falan var aman yarappi.

   Şu siteyi forum-sözlük karışımı bir hala getirseler, yazılanlar kaybolmasa süper olacakta yapan yok.

  • Orcun @orcun

   @mrsocrates Tamam eskiden de dh'de böyle tipler vardı ama azınlıktı, şimdi azınlığı bırak ele geçirmişler. Soru soranı dövüyorlar vs. birde çakallar imzaya donanım yazıyor vs ya okey yaz da herif onla hava atıyor benim sistemimi gördün mü yaaaa ps4 pro one x falan diz çöker olum ayanızı denk alın ona göre diye takılıyor. TS'in kötü yanı yazıyorsun ya yazdığın buhar oluyor uçuyor gidiyor. Adam bana soruyor burada abi mail adresin var mı ? ya ismime tıklasan zaten profilde yazıyor ya ama soruyor işte 😀 gerçi onları da yargılamıyorum haklılar kim profile bakıyor ki ? gerek yok.

  • mrsocrates @mrsocrates

   @orcun imzaya donanım yazmanın esprisi; senin o donanım hakkında bir sorun varsa özel mesajla sorardın. Artık bu kültür kalmadı.

   Ben imzasına kocaman play station logosu koyup sevdiği exclusive oyunları yazan gördüm. Bu tipler nerede ps, xbox haberi varsa yorumlarda bitiyor.

   Donanım forumunda yıllanmış üyelerin yanlı, çarpıtışmış benchmark videoları paylaştığını görüyorum.

   Ya aynı konular aylarca yıllarca tartışılıyor. Tamamen zaman israfı

 • Pennywise @pennywise

  @six Buranın ne müdavinleri vardı onlar bile gittiyse buradakiler de zaman içinde bir bir dağılacaktır. @tozluraflar Biz öyle istiyoruz ama yönetim teknoseyirin veya sitenin devam etmesını istiyor mu acaba?

 • Tunahan Avsallı @awsalli

  Dh ile kıyaslanacak en son site burası

 • prometrik @prometrik

  Bir şeyler gözden kaçıyor. Teknoseyir sosyali abonelik için kurulmamıştı zaten. Bir kitle vardı ve bu kitlenin daha iyi bir ortamda bir araya gelmesi isteniyordu. Bunu yapan ilk yerdi teknoseyir ve başarılı da olmuştu. Abonelik çok sonra çıkan bir konu. Önceden belki yaparız denilip, aratırılıp, uygun olmayınca yapılmamıştı.

  Sosyalin eskidi kadar hareketli olmamasının asıl nedeni yenilik olmaması. Bu zamana kadar ilk çıkışı, tüm akış ve takip sistemi, blog eklenmesi ve inceleme özelliği eklenmesi hep yenilikti. Ancak eklenecek yeni bir yenilik gelmedi artık akıllara. Şimdi bir yenilik olsa bile bu çalışmayı yapacak Hamdi Bey de yarı zamanlı burada. Yani yapamaz. Mevcut hali ile kalacak burası. Kemik kitle devam eder sadece. Bir yandan da teknoloji işi çok zor oldu artık ülkemizde. Aslında teknoloji bir zorunluluk durumunda iken artık lükse kaçıyor. Malum kurlar nedeniyle. Ben router bakıyorum mesela ama dlar üzerinden eski fiyatını hesap etmeden duramıyorum. Neye kaç para veriyorum diye bakmaya çalışıyorum. Aslında asıl durgunluk bundan. Bir de şimdi kış vakti teknoloji olarak pek yenilik yok. Amd işlemcileri duyurdu ama ne zamana gelir? Yaza muhtemelen. PS, xbox? Onlara da daha var. Zaten teknloloji iyice akıllı telefon olmaya başladı. Onlarda da garip arayışlar dışında bir yenilik yok. Olsa da fiyatları nedeniyle erişmemiz zorlaştı. Aslında teknolojiye erişimimiz zorlaştı. Bir HDD alacağım ama kaç yıldır erteliyorum. Böyle bir durumda da burası da çok hareketli olmuyor.

  Ha oyun kısmı daha hareketlense aslında can geliyor buraya @gamsizm Eskiden oyunda kim vardı şimdi adını hatırlayamadım Barış da soyadı gelmedi aklıma. Canlı yayın falan yapıyordu. Oyunları güzel oynaya oynaya gidiyordu o zamanlar takip ediyordum. Şimdi ki oyun yayınlarını takip edenler var bana kızacaklar ama beni sarmıyor ne yapayım. Aslında çok bilgililer. Oyun stüdyosunun tarihini falan anlatıyorlar ama oyundan fazla çıkıyorlar bana göre. Sonuçta oyunun ana konusu eğlence. O yüzden oyun kısmında da @leventp ve Murat bey'in incelemeleri takip ediyorum. Daha eğlenceli geliyor. Aslında onlar yayın yapsalar güzel olaiblir ama onlar da bunu istemiyor. Eskiden arada bir canlı yayın oluyordu. Aslında devam etsin isterdim. Ama o da sürpriz oluyordu. Bir gün öncesinden gördüğümü hatırlamıyorum pek.

  Neyse işte. Konunun özü yenilik. Twitch deli gibi izleniyor bunu herkes biliyor. O akımı yakalayamadı teknoseyir. Sadece izledi. İzlenince de tren gittikçe gitti. Teknoloji de pahalılaştı. Ürün incelemek de zorlaştı. Levent bey de Murat bey de biliyor inceledikleri ürünün alınmasının ne kadar zor olduğunu. bu tip ürünlerin incelenmesinde havada bu gerilim var benim hissetiğim. Ama mesela nostaljik PS one falan incelemeleri daha içten ve eğelenceli geçiyor. Belki de teknolojinin bu kadar pahalılaştığı bir zamanda en iyisi tozlu raflardır.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Bitmiş bir işi arkasından ittirmeye çalışıyoruz aslında. Arabayı bozulunca itersiniz de o şekilde yola çıkmaya çalışırsanız yorulursunuz. Bu bitiş 2014 yılında yaşandı. Şirket kapanınca herkes yoluna gidecekti. Ama bunu bugün söyleyebiliyoruz. Ekonominin de gittikçe bu kadar kötüleşeceğini bilsek o işi yapardık zaten. Beş yıldır arabayı itiyoruz. Bir yerde insanın nefesi kesiliyor.

  • Aiberg @aiberg

   @gamsizm kendinizi kurtarın öyleyse.