Yerli otomobilin hayal evreni

Haberin detayları için tıklayınız
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yahsak hemşehrim yasah..

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 27

hayat ejder meyveli smoothie içenlere güzel olsa gerek
kendine eşine telefon alama çocuğa öğrencine bilgisayar alama tatile gideme hep bi kısıt hep bi zaptı rap hep bi sınırlama

BeğenFavori PaylaşYorum yap

..🥴..

Fatih Altaylı yerli otomobil CEO’sunu topa tuttu: Bosh’tan geldi boş konuşuyor

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, TOGG’un CEO’su Gürcan Karakaş’ın yerli otomobil ile ilgili yaptığı açıklamaları değerlendirdi. Habertürk yazarı Fatih Altaylı, yerli otomobil tartı…
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8

Bir el atın gençler

BeğenFavori PaylaşYorum yap

kanal istanbul ucubesini de 5 't e 1 parasina çincancon'lara vermezsek iyi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 9

bi işe yarıyorlar mı o da ayrı konu ya neyse,

Mahkeme yine onayladı: Bekçiler kimlik soramaz - Diken

İzmir'in ardından 'bekçilerin kimlik sorma yetkisi olmadığı' yönünde bir mahkeme kararı da Mardin'den geldi.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Andariel @reziarfg

  Bir işe yarayıp yaramadıkları ayrı bir konu, ki ben de yaramadıklarını düşünüyorum ama kimlik göstermekten çekinen insan da temiz değildir. 10-15sn sürecek bir işlem için neyin ayak diremesi ki bu?

  • Andariel @reziarfg

   @ammavelakin Hayır, başka yere çekmeye gerek yok meseleyi. Şimdi emniyet diyor ki, benim yönetmeliğime göre bakabilir, ama vatandaş göstermek istemiyor. Burada vatandaşın amacı kurallara göre hareket etmek mi? Dışarıda dolaşan ne kadar çok kanunsuz, saçma sapan tip var, eğer vatandaş temizse neden kimlik kontrolüne karşı çıksın ki? O bahsettiğim tiplerdense de böyle böyle ayıklanır işte sokaklardan. Tabi bu dediklerim ideal şartlarda geçerli, bunların ne kadarı sokağa aktarılabiliyor, bu bekçiler ne kadar eğitimli, ne kadar donanımlı, o başka bir tartışmanın mevzusu.

  • ammavelakin @ammavelakin

   @reziarfg @reziarfg Mesajı sildim, düzeltip yeniden atıcaktım kusura bakmayın. Konuya dönersek mahkeme diyor ki kontrol edemezsin siz de diyorsunuz ki temizse neden kontrol ettirmiyor çonkü öyle bir hakkı yok. Hakkı olamayan herkese kimliğinizi veriyorsanız bilemicem.

  • Andariel @reziarfg

   @ammavelakin Yok, ne kusuru. Burada sıkıntı emniyetin yönetmeliğindeki eksiklik. Yarın bir gün düzeltilir, o zaman böyle bir sıkıntı da olmaz. Kimlik göstermek neden bu kadar sıkıcı ve kötü geliyor insanlara, ben onu anlamıyorum sadece.

  • lterlemez @lterlemez

   @reziarfg; Bir çok sebebi var, genel olarak suçlu da olsan suçsuz da olsan bireysel güvenliğin garantisi yok. Soran kişinin gerçekten güvenlik kuvveti mi değil mi belli değil, gerekli bilgileri göstermesine rağmen, güven verici değil. İkincisi, ülkede yaşanan ayırımcılık eskisinden daha da kötü durumda; dolayısı ile kimlik göstermenin/sormanın ne şekilde sonuçlanabileceği konusunda kimsenin bir fikri yok. Kimlik sorma olayı karşılıklı eşit haklarda olmalıdır. Aksi taktirde bu tip problemler zorunlu olacaktır.

  • ammavelakin @ammavelakin

   @reziarfg Hocam çünkü hakkkı yok. Ben veriyorum sorun etmiyorum ama vermeyene de bir şey diyemem, temizliği hakkında konuşamam. Yoldan geçen herhangi birisine kimliğini göstermiyorsa bekçiye de göstermeyebilir çünkü ikisinin de hakkı yok. Yani özet olarak hakkı yok 🙂

  • Andariel @reziarfg

   @lterlemez Peki bunu polis sorduğunda nereden emin olacağız? Sizin mantığınızla kimseye göstermememiz gerekir? Ne polise, ne savcıya? Çünkü bize eşit yaklaşıp yaklaşmayacaklarını, gerçekten polis veya savcı olup olmadıklarını bilemeyiz.

   Vatandaş da kimlik sorsun karşısındakine. Ona da güvenmiyorsa siz söyleyin ne yapılabilir peki? Kimseye bir şey sorulmasın, serbest mi bırakılsın her şey?

  • Andariel @reziarfg

   @ammavelakin Dediğim gibi, o yetki kısmı zaten yönetmeliği yazanın saçmalığı, biran önce düzeltilmesi gerekiyor. Ben farklı bir yerden yaklaştım olaya, ama dediğiniz doğru sizin de. 🙂

  • ammavelakin @ammavelakin

   @reziarfg Yorumlara verilen cevaplar karıştı neyse artık 🎈

  • lterlemez @lterlemez

   @reziarfg; Nerede, nasıl sorulduğu, vatandaşın bilgilendirilmesi önemlidir. Bekçi dendi, halka ne kadar bilgilendirme yapıldı, hangi görevleri üstleniyorlar, söylendi mi? Savcı, ulu orta, durup dururken kimlik sormaz, üstelik tek başına da dolaşmaz ve mutlaka bir görevlendirme ile bu hakka sahiptir. Polis, GBT yapma hakkına sahiptir ama onlar da görevlendirme ile GBT yapabilirler. Yani, kimlik sorduğu kişiy(ler)e bir şekilde görevlendirme bilgisini vermelidir (özel durumlar hariç ki bunda bile yanında bu bilgiyi taşımalıdır).

  • Andariel @reziarfg

   @lterlemez Sokak maalesef bu ideal şartlara uygun değil.

  • Slim Shady @slim-shady

   Sayıları 10 milyonu bulan surilere,afganlara v.s diğer ortadoğululara sorabiliyor mu kimlik ?
   Daha Türkçe konuşmaktan aciz,kota doldurmak için kimlik soran tipler.

 • Ersin Gündem @ersin_gundem

  Bekçilerden önce en fazla kavga oluyordu mahallemizde ama bekçilerden sonra silahlı çatışma çıkmaya başladı. Mahalle kendini geliştirdi hocam 😀

 • 3dfx @3dfx

  Bekcinin gbt yetkisi var mi ki? Telsiz falan tasiyorlar mi? Baksa neye yariyacak?

 • Meraklı @merakli

  Bekçi silah taşımayacak, kimlik sormayacak, onu yapmayacak bunu yapmayacak. O zaman ne anladık Bekçi'likten. Güvenlik kamerası taksınlar tüm sokaklara aynı iş olur. Beni hiç çevirmediler ama göster derlerse de çıkarır gösteririm.

soyunuz tükenir inşallah

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 13