@suicide sizi de engelledi mi mikrop herif?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • M.Can @dogan_mcan

  Kendisi beni daha önce engellemiş. Nedenini bilmiyorum. Üzülerek söylemeliyim ki Teknoseyir'in Twitter'dan bir farkı kalmadı artık. Sahte hesaplar, dezenformasyon makineleri, aşırı liberaller, akoğlanlar, popcornoğlunun müritleri, klavye delikanlıları... Ne istersen burada. Burada ne konuşulduğunu artık takip edemiyorum ama teknoloji ve teknolojiyi ilgilendiren konuları konuşmadığımızdan artık eminim.

  Örnek vermek gerekirse ablam İngiltere'ye 6 aylık dil eğitimi için öğrenci olarak gitti. Otelde kalıyor ve kiralar haftalık. 6 ay da dolmuştu neredeyse. Virüs nedeniyle daha ileri tarihteki uçak biletini 17 Mart tarihine çekti. Maalesef 17 Mart tarihinde İngiltere'den (Londra) Türkiye'ye olan uçaklar birden iptal edildi. Yalnızca ablam değil, birçok öğrenci de mağdur oldu ve resmen mahsur kaldılar. Mahsur kaldıkları ülke de virüse karşı en progresif kararlar alan ülke. Ne olacağını bilemiyoruz ve endişeliyiz. Havaalanına yakın bir otelde 6 tane valizi ile bekliyor.

  Konsolosluk bilgi vermiyor. Arıyoruz soruyoruz hiçbir gelişme yok. Umreden ışık hızında vatandaş getirme hassasiyetini öğrenciler için de bekliyoruz. Bu nedenle Twitter'dan Dışişleri, Konsolosluk ve THY'ye tweet atıyoruz #ingilteredestek ile. Saçma sapan insanlar öyle cevaplar veriyorlar ki moralimiz bozuluyor. "Anneniz babanız yok mu, konsolosluğu niye aramıyorsun, şunu neden yapmıyorsun, niye Mevlüt Çavuşoğlu'nu etiketliyorsun, niye gittiniz ki oraya" vs...

  Ben Avusturya'da elim kolum bağlı oturuyorum. Hiçbir şey yapamıyorum, içim içime sığmıyor. Annem ve babam Türkiye'de. Babam 63 yaşında. Amcam da 60 yaşında ve kalp hastası, giyim fabrikasında müdür olarak çalışıyor ve atölye hâlâ tatil edilmedi. Daha da fazla devam etmeyeceğim yazmaya, yeterince fazla yazmışım. Ama şunu söylemek istiyorum: Kimse kimseyi umursamıyor. Özellikle internette hiç umursanmıyor. Üzerine bir de zarar vermeye çalışıyorlar. Şu durumda bile mahsur kalan insanların (özellikle de öğrenci olanların zira vatandaşlık, sigorta vs yok, bir de İngiltere'den bahsediyoruz) üzerinden ahkam kesmek, gerizekalıymışız gibi davranmak, dalga geçmek ve emir vermeye çalışan isminin baş harfi o., son harfi ç. olanlar var. Türkiye'nin haftaya nasıl bir durumda olacağını tahmin bile edemiyorum. Bütün TV kanalları şahsiyetsiz bir şekilde Avrupa'nın, özellikle de İtalya'nın virüsle başa çıkamayıp mahvolduğunu söylemekle meşgul. Bizim için önemli olan Bu ülkelerden ders çıkarmak ve KENDİ ÜLKEMİZE bakmak. Bu hastalığın yayılmasını engellemek yerine Avrupa'yı gömüyoruz, virüse karşı açıklama yapması gereken kişi günlerce bekledikten sonra çıkıp Hz. Ömer'in hikayesini ve Hz. Muhammed'e ait hadis-i şerif anlatıyor. Ne desem boş, ne desek boş. Nobody gives a shit. Bunları boşuna yazdığımın da farkındayım ama içim daralıyor.

  • spektral @spektral

   Bu ulke insani gercekten birbirine dusman. Bunlari korukleyenler troller.

  • M.Can @dogan_mcan

   @spektral Sağ olun troll yazmayı unutmuştum. Bazılarının maaşlı olduğuna yemin edebilirim ama kanıtlayamam. Sürekli durduk yere trolller tarafından atılan iğrenç "hashtag"ler ve insanların bunlara sazan gibi atlamaları çok sinirimi bozuyor. Hemen hemen her sosyal mecrada, bunlardan birden çok var ve sürekli insanları yanlış bilgiye, yalana inandırmaya çalışıp kışkırtmak ve insanları birbirine düşman etmek için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. En kötüsü de bunlara karşı hiçbir şey yapamamak.

 • suicide @suicide

  ben onu coktan engellemistim, baska bir mecra olsa itin tenasul organina sokar cikaririm ben onu zaten 😃 TS oldugu icin isi yonetime biraktim, ceza almis 🙂 adam gibi fikrin varsa konus yoksa niye yirtik dondan cikar gibi atliyorsun.

 • Höşelek @benvaryaben

  ben çoktan engellemişim ne için engellemişim hatırlamıyorum ama doğru karar vermişim demek ki 🙂

Cok dikkat edin. Bu meret gumbur gumbur geliyor.
https://eksisozluk.com/entry/103819555

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 12
 • Fırat Duran @firat_duran

  Bunun nedeni daha fazla kişiye test yapılması. İnsanlar bu tabloya bakinca 1 kişiye bulaştı, ertesi gun 4 kişi, 3 gün sonra 50 kişi. Ama durum öyle degil.
  Yurtdışı gelenler taraniyor ve bunlar pozitif cikanlar, ölecekleri anlamina da gelmiyor.

  • Hamdi @hamdi

   Yurtdışından gelenleri hakikaten çok iyi takip ediyorlar. Gerekirse evlerine kadar gelip, bulup, test yapıyorlar.(Belli bir zaman önce gelenlerde dahil olmak üzere, gördüğüm kadarıyla sadece yeni gelenler de değil)

   Umarım işin ucu kaçmadan kontrol altına alınır. Sağlık Bakanlığı'nı çok takdir ettim bu konudaki çabaları için. Muhtemelen birkaç bakanlıkla kordinasyon halinde çalışıyorlar.

  • Yusuf Kaprel @limbesh

   @firat_duran Aynı durum neden diğer ülkeler için geçerli değil ?

 • Ersin Gündem @ersin_gundem

  Coşacak daha hocam coşacak. Dün zorunlu ihtiyaçlarım için markete çıktım 7. günümde. Marketde dışarısı da hep yaşlı amcalarla dolu. Adamlar ciddiye alıp karantina kurallarına uymuyorlar. En basitinden bir maske bile takmıyorlar öksürerek, hapşurarak yere tükürerek burunlarını silerek geziyorlar. Hayır onların ölmelerine üzülmem ama bana anneme babama arkadaşlarıma bulaşırsa sırf onlar yüzünden hakkımı bu bunaklara helal etmiyorum.

 • Hasan Kusdil @hasan-kusdil

  hükümet diyorki izole olun evinizden çıkmayın az sabredin. Yok öyle demiyorlarda gezin tozun güneşin tadını çıkarın diyor sanki. Bu insanları anlamak imkansız maalesef, bulaşıncada hükümet bir şey yapmadı derler.

 • Hamdi @hamdi

  Bu tabloları doğru yorumlamak lazım. Mesela toplam yapılan test sayısını da baz almazsak gerçek dışı çıkarımlar yapılabilir. Birde İran olsun, İtalya olsun, İngiltere olsun ve bunların yanında çeşitli Avrupa ülkeleri doğru düzgün önlem almadı, çok geç uyandılar mevzuya. O nedenle ilk zamanlarda vaka sayıları düşük kaldı, geç gözlemlendi. Biz nispeten şanslı konumdayız. İyi başladık ama umarım sonu da iyi gelir.

Süper Fikrim Var. Yazılımcı Değilim. Param Yok. Nereden Başlamalıyım?

Girişimcilikle ilgili yanlış algılardan biri olan fikre hakettiğinden fazla önem yükleme konusu hakkında fikirlerimi paylaştım. İyi seyirler!
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yerli araba hakkinda herkesin ne cok soyleyecek sozu var ya. Bu bilgi birikimiyle amarigayi niye gecemiyoruz biz? Bu arada trollere iyi malzeme cikti hepsi aktif.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 12

Kabus 22 | FİNAL BÖLÜM

Kabus 22 hakkında videolara gelen yorumlardan, Neden 22? Neden Steam'de yok? Remake olacak mı? Yeni projeleriniz var mı? Neden oynayamıyoruz? gibi soruları K...
BeğenFavori PaylaşYorum yap