Çin Dışişleri'nden Türkiye'ye Barış Pınarı uyarısı: Operasyonu...

Çin Halk Cumhuriyeti, Türkiye'nin Barış Pınarı Harekatı ile ilgili yaptığı açıklamada 'operasyonu durdurma ve doğru yola geri dönme' çağırısında bulundu.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 12

yeni windows güncellemesiyle işlemci performansı %15 artacak diyolla. doğru mu bu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 17

Elektrikli otoda bor devrimi

TÜBİTAK ve Boren mühendisleri sodyum borhidrürlü yakıt piliyle elektrikli otomobilin menzilini 300 kilometreden 450 kilometreye çıkarmayı başardı. Pilin yerli İHA'larda da kullanılması hedefleniyor
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Önder Yol: Elektrikli otomobilde dünyanın en iyisiyiz

DMA (Derindere Motorlu Araçlar) ve OveO Enerji Depolama Sistemleri şirketlerinin Yönetim Kurulu başkanlığını yürüten Önder Yol, elektrikli araç teknolojisind...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8
 • Erdinç B. @erdincb

  Dolu bir adama benziyor. Çin'in hemen kapmasına şaşırmamalı

 • Erdinç B. @erdincb

  İzlemeden yorum yapacaklar için özetleyeyim, Türkiye'de değil firma, Çin hükümeti ile %51'e %49 ortaklıkla kurdukları Çin şirketinde Çin'de üretim yapıyorlarmış. Çin'de çıkarılan bazı hammaddeler nedeniyle orayı seçmişler. Otonom sürüş ile ilgili olarak değil ama elektrikli otomobil konusunda teknik olarak Tesla'dan daha başarılı olduklarını iddia ediyor. Amerika'da başlamışlar sanırım, Türkiye'ye geldiklerinde önceleri yabancı mühendisler de varmış ama şu anda tamamı Türk diyor. Çok tecrübelendik, başımıza herşey geldi diyor. Daha az sayıda pil kullandığımız için her pilde sensör kullanıyoruz bu da bizi öne çıkarıyor diyor. Çin'e teknolojimizi değil, sadece kullanma hakkını veriyoruz diyor. Türkiye'ye üretim için ileride bir montaj fabrikası kuracağız diyor. Yerli otomobil ile ilgili projede yer almıyorlar, ama talep edilirse kısmen ya da tamamen dahil olabiliriz diyor ama şimdilik yoklarmış.

 • sawgent @sawgent

  Araçları şarj etmeyle ilgili söylediği şey;
  "Teorik olarak 20dk çok çok rahat yapıyoruz, 6dk'ya da inebiliyoruz. Fakat menzili arttırabilmek için çok çok daha fazla batarya koymanız veya enerji koymanız lazım içine. Enerjiyi arttırdığınız zaman da bu sefer şarj süreleri artıyor."
  Enteresan bir bilgi... Hani bizim milletvekillerine falan anlatıyor olsa güzel laf...

  Sanki laf kalabalığı ile birlikte abartıyor gibi. Sitelerindeki test araçlarının verileri arasında şarj süreleri de yer almıyor. Tesla'nın eski modelleri ile kıyas kabul edecek seviyede de değiller teknik veri kısımında. Bu hali ile dünyanın en iyisi olmak... Bilemedim.

  Ayrıca panelin tamamına şuradan ulaşabilirsiniz;
  https://www.youtube.com/watch?v=dRhEs9x5e5o

 • Metehan Özbek @mthnzbk

  DMA bir ara toyota corolla kasası ile elektrikli araç yapan firma değil mi?

spektral paylaştı.

Resident Evil 2 Remake %100 Türkçe yama gönüllü bir arkadaş tarafından ÜCRETSİZ bir şekilde yayınlandı. Arkadaşın tek isteği kendisine yapılmak istenen bağışın, HAYTAP'a (Hayvan Hakları Federasyonu) bağış yapmanız.

Hem ücretsiz çevirisi, hem de bağış düşüncesi ile Qnoops arkadaşa teşekkür ederim.

Bağış işlemi sadece 20 saniye sürüyor. 5tl bile gönderebiliyorsunuz. Bu kadar kısa sürede yapılan ücretsiz bir çeviri için, bizde üzerimize düşeni yapalım, paylaşalım.
https://fonzip.com/haytap/bagis

Yama Sayfası: https://forum.donanimhaber.com/yayinlandi-resident-evil-2-biohazard-remake-100-turkce-yama-qnoops--137185802

@gamsizm @nuguryurtsever @harrower @can

HAYTAP - Genel Bağış

HAYTAP' I BAĞIŞLARINIZLA DESTEKLEYİNTürkiye' nin hayvan hakları konusunda kurulmuş, ilk federasyonu olan Haytap Hayvan Hakları Federasyonu' na yapacağınız bağışlar, ülkenin dört bir...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7