https://emupedia.net/beta/emuos/

Çok sevdim bunu 2000'lerde internet kafeye gitmişsiniz gibi hissettiriyor. (Bilgisayardan açın)

#TozluRaflar

EmuOS v1.0

The purpose of Emupedia is to serve as a nonprofit meta-resource, hub and community for those interested mainly in video game preservation which aims to digitally collect, archive and preserve games...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bugün web geliştirmeyle ilgili bi buluşmaya gittim. Mekanın wifi'sine bağlandım. Terminal kullanmak gerekti, açtım, bi de ne göreyim:

aademirci@huawei-p9bilmemnefilan gibi bi kodla uzayan Huawei P9'lu bir etki alanı çıktı.

Normalde ne çıktığını da hatırlayamadım. Şimdi evde bakıyorum, kendi bilgisayarımın adını görüyorum. Evet normalde bu çıkıyordu. Peki orada niye Huawei P9 küsur bilmemkaçlı bişey çıktı? Oranın wifi'sine bağlanınca oradaki bi telefonun etki alanına mı oturum açmış oldum?

Olayı anlatabilecek var mı? Orada sormayı unuttum.

Not: MacBook Pro 15inç 2018.
Not2: Bağlandığım wifi personal hotspot değildi, normal wifi idi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Teknodostlarım, çekmecelerimizde 2-3 senedir yedek telefon olarak sakladığımız cihazlar, bu saçma sapan kanun sebebiyle kullanılmaz hale geldi mi, yoksa belli bir başlangıç tarihi filan var mıydı.. Telefonlara sim kartımızı takmakla uğraşmaya değer mi of? 😒
#TeknoYardım #simkart #ceptelefonu

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

Arkadaşlar mutfağa küçük bir televizyon almak istiyoruz. şöyle fiyat performans olarak hangi marka modeller önerebilirsiniz, marka olması çok önemli mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 15

Steam indrime hatası : Diske yazma sorunu.

Bir süredir steam oyun güncellemelerini yapamıyordu. Çok oyun oynamadığım için önemsemedim. Geçen hafta W11 kurunca herşeyi silbaştan yapma gereği duydum. Sorun devam ediyordu. internette araştırdığım da çok karşılaşılaşılan bir durum olduğunu zibilyon tane sebebi olabileceği yazıyordu.

 

okumaya üşenenler için : SATA kablosunu değiştirdim çözüldü.

 

Benim dikkatimi çeken ise yazma koruması gibi bir sorun vardı. Virüs kaynaklı olabileceğini düşündüm. Bu yüzden harddiske komple format attım. Depo olarak 2tb hibrit disk kullanıyorum. 100mb/sn üzeri hızlara çıkabildiği için gayet de memnunum. Format sonrası oyunları yeniden kurmaya başladığımda bazı oyunlar kuruldu bazıları kurulmadı. Format öncesi verileri yedeklerken dikkatimi çeken konu Bazı dosyaları sadece kopyalıyordu. KEs yapıştır dediğimde dosya depo da kalıyordu. Yazma koruması kesin sorun diye düşündm ona odaklandım.

 

Uzun bir sürecin ardından internette bir kişinin sata kablosunu söküp taktığını okumuştum. Kabloyu söktüm. Ancak tırnaklar tam oturmuyordu. Yani kablo kendini kilitlemiyordu. Ben de komple değiştirdim kabloyu. Sorun böylece çözüldü.

 

Buraya yazma amacım da çok ziyaret edilen ve aramalarda önde çıkması. Belki birilerine yardımcı olur.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

NFS Underground 2 ''SPEED2.EXE Çalışmayı durdurdu'' Hatası Çözümü

Windows 7-10'da karşılaşılan NFS Underground 2 oynarken yarış esnasında, serbest gezintide veya kayıt yaparken karşılaşılan Speed2.exe çalışmayı durdurdu hatasının ve Windows 7'de geç açılma sorununun ''kesin çözümünü'' aşağıya paylaşıyorum. Umarım bu sorunu yaşayacaklara yardımcı olur.

 

Nette bir kaç şeyler paylaşılmış fakat tam sorunu çözmüyor. 🙁

Windows 10'da çözülürken Windows 7'de hala sorun yaşanabiliyor. Bu ayarlarla Her 2 sistemde sorunsuzca kullandım ve uzun süren oyun seanslarımda bir  problemle  karşılaşmadım. 🙂

 

1-İlk olarak buradan WideScreen dosyasını indiriyoruz. Bunun bir alternatifi daha var Uniws diye fakat Windows 7'de pek sağlıklı çalışmıyor.

https://thirteenag.github.io/wfp#nfs

 

2-İndirdiğimiz dosyayı oyunun kurulu olduğu yere atıyoruz.

Ardından aşağı görseldeki Scripts klasörünü açıyoruz ve en sonda bulunan ayar dosyasını açıyoruz.

3- Ayarlar kısmından monitörünüzün çözünürlüğünü yazıyorsunuz. En- boy kısmına dikkat edin!

Benim monitörüm 1366x766 olduğundan bu değerleri girdim.

4-Ayar dosyamızı ayarladıktan sonra, çok ilginç bir kısma geliyoruz. Özellikle Windows 7'de oyunun açılması garip bir şekilde 10 saniyeyi buluyor. W10'da kısa sürede açılıyor fakat yukarıdaki ayarları yapmamıza rağmen yine arada crash verip masaüstüne atacaktır. Çözümü çok basit. Giriş yaptığımız SPEED2 dosyasının ismini değiştiriyoruz. ''NFS Underground 2'' yazıyoruz.

Bunu yaptığımız gibi Windows 7'de oyun artık beklemeden şıp diye açılıyor. 🙂

5-Windows 10'da bazen sıkıntı yaşatmıyor fakat yine crash verip kapanmaların önüne geçmek için son adımımız oyunu Win2000 uyumluluk modunda çalıştırmak.

WinXP sürümlerini denedim fakat yine çözüm bulamadım. Win2000 uyumluluk modu ile tamamen sorunsuzca çalışıyor. 🙂

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap

O %2.35 azınlık içinde ben de varım 😃

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 14

#YoutubeKanalTavsiyesi
Bir çoğunu ilk defa görebileceğiniz harika arşiv görüntüleri barındırıyor...
https://youtu.be/pN56p-s_k8g

Fransız Arşivinden Çanakkale Cephesi 1915

Gelibolu (Çanakkale) yarımadasında, Fransızlar Seddülbahir'de bir kışla ve yapay bir liman kurdular. Eski bir gemi olan Masséna'yı limanı kapatmak için batır...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Kaş dan selamlar 🖖

BeğenFavori PaylaşYorum yap