Yunanistan Allahını seversen...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 13

#iosacik kardeşimin yanına misafirliğe geldim, benim telefonda bisey bakacakti pin numarası ne derken telefon yüzünü taradı ve ekran kilidini açtı wtf olduk ikimizde, her eline aldığında ekran kilidi açılıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Papa Emeritus @pope

  Kardeşinize benziyorsanız ve telefonu daha önce pin numaranızla açtıysa ML modeli yavaş yavaş kardeşinizin de yüzünü algılayacak şekilde kendisini güncellemiş olabilir. Face ID verilerini silip yeniden yüzünüzü taratın, yine açarsa o zaman sıkıntı olur.

Kızının erkek arkadaşından dayak yedi! | Video

İKİSİ DE BİRBİRİNİ ÖLDÜRMEKLE TEHDİT ETTİ......
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9

Arkadaşlar arabalardan anlayan varmı ciddi anlamda? Arabanın frenlerini değiştirdik 1 aydır arabayı normal kullanırken frene basmadan frenler ötüyor hani biseyi çizersin ya aynen o ses, 2 gün once yaptırdığım yere geri götürdüm garantisi var dediler gözümün önünde başka marka sıfır kutu açıp taktılar, durum yine aynı, usta dedi ki disklerinde değişmesi lazım ama numaradan söylüyor çünkü disklerin gayet iyi durumda. Normalde frene basınca çizik sesi çıkarır girenler bir çoğunuz ışıklarda dururken denk gelmissinizdir bende durum tam tersi frene az basarsan ses gidiyor ayağımı çektiğimde ses geri geliyor. Lanet olsun Frenk!

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 17
 • Mr.Bell @mr-bell

  1-Öyle bir Türkçe ile yazılmış ki, anlamak için mücadele vermek lazım.
  2-Gözünüzle diski bir bakışta şıp diye teşhis edebilecek kadar yetenekliyeseniz neden bize soruyorsunuz?

  • XlasisMatthew @xlasismatthew

   Aceleyle yazdım, bilginiz yoksa da yazmak zorunda değilsiniz. Niye kendinizi zorunlu hissettiniz ki ben burada bilgi sahibi kişilerden yardım istedim.

  • Mr.Bell @mr-bell

   @xlasismatthew Hahahahahaha, bu söylediklerimle bilgi sahibi olup olmadığım nereden anlaşılıyor.
   Acele ile yazdığınız şeyden bir şey anlaşılmıyor ve hem iyi bildiğinizi yazıp hem buradan soruyorsunuz ?
   İyi biliyorsanız ben sorayım, diskin yamuk olup olmadığını ölçmek için basit bir alet var, bu alet bağlanıp ucu da diske tutturulup sonra döndürülüyor ve yamuk mu değil mi sonuç alınıyor. Siz bunu GÖZÜNÜZLE yaptıysanız tebrik ederim.
   @gurkan-atilgan demiş, genellikle eğer diskin durumu da iyi değilse bunlar takım olarak değişir ve değişim sonrası tercihen düz ve temiz yolda, 70-90 kmh hıza çıkıp sonra sadece frenle 30-40 kmh düşülür ve bu işlem balata ve disk ısınıp, balata bir miktar kokana kadar, yataklama yani bedding yapılır. Bununla ilgili çeşitli kaynaklar var. Bu zamana kadar yapmadıysanız zaten o frenler tam performansı vermiyor demektir.

   Gelelim ötmeye, bir şeyler takılmamış olabilir, civatanın birisi fazla sıkılmış olabilir, dediğim gibi disk yamuktur ve balata yeni olduğu için o kısma sürekli sürttüğü için ötme yapıyordur, bir şeyler düzgün temizlenmemiştir, geri geri giderken aynı ses geliyor mu ? Sadece ön mü değşti yoksa ön arka mı ? Arkalar kampana ise onlara müdahale edildi mi ? Bunlara baktınız mı mesela ? Disk diyorsunuz, en son ne zaman değişti biliyor musunuz ? Kaç km ya kaç yıl oldu mesela ?
   Bunları soruyor ve söylüyorum ama amacım size yardım etmek değil, sizin bir şeyleri yanlış yapmanız yada çok bilmeniz sonucunda 1 tondan fazla gelen bir aletin bilmem kaç kmh hızla bir yerlere kontrolsüz olarak çarpmasını ve birilerinin canını yakmasını istemiyorum.

 • brcan @brcan

  Şimdi öncelikle takılan balataların markası nedir?Yerli marka ise ötmesi kaçınılmaz.Diskler gayet iyi demişsiniz, neye göre?Kalınlıkları mı iyi çizik mi yok yada dalgalanma?Genelde balata ortaya bastığı için yanlarda fatura oluşur disklerde, yeni balata takınca bu da ötmesine sebep olabilir.

 • Gürkan ATILGAN @gurkan-atilgan

  @xlasismatthew yıllardır youtubeda ustalar bağıra bağıra söylüyor 🙂

  1- balatalar ve diskler birlikte değişir
  2- disk değişmeyecekse mutlaka taşlanmalı yüzeyi düzlenmelidir
  3- frenin rodajı vardır @alpi350 dediği çok yanlış bir hareket, yavaş yavaş yapılmalı öyle ani fren falan yapılmamalıdır

  özet olarak şu video iş görür
  22. dakikadan itibaren fren balata disk konusunu izleyebilirsin https://www.youtube.com/watch?v=7PW13wiGw2c

  • Daviance @daviance

   Balata disk beraber değişir diye bişey yok hocam yanlış o ,naptın o zaman batar millet ,uzun yoldan gelmiş aracın diskine su vurulmaz bunuda yazalım.disklerin üzerinde bir sayı vardır o orana kadar taşlanabilir şimdi hatırlamıyorum 3mm bişeydi.

  • Gürkan ATILGAN @gurkan-atilgan

   @daviance canın mı kıymetli paran mı? 😀 videoda anlatıyor yetkili abiler bak, ama yapamıyorsan da taşlanmadan yeni balata eski diske takılmaz diyorlar 🙂

   Antalya'da da Arslan usta var vag grubuna bakıyor, o da söylüyor hep

  • Daviance @daviance

   @gurkan-atilgan Hocam 50 binde bir balata bitiyor 50 binde disk değiştirilmez abartmışlar onlar bence

  • XlasisMatthew @xlasismatthew

   Hocam, geçen is arkadaşımla konuştum tesadüfen oda kendi arabasında hem disk hem balataları değiştirmiş bendeki problemin birebir aynısı varmış, nasıl hallettin diye sordum, çözüm ararken arabayı satmış yani şans işte.

  • Gürkan ATILGAN @gurkan-atilgan

   @xlasismatthew fren rodajı gerekiyor, iki yüzeyin birbirine alışması gerekiyor, attığım videoda nasıl yapılacağını anlatıyorlar 🙂

  • Mr.Bell @mr-bell

   @daviance Disk için 50 000 km az mı mesela, bana kalırsa sadece km değil ne kadar süre takılı olduğu önemli. Metal malzeme ve sürekli sıcak-soğuk-su görüyor. Yerine göre çamur görüyor ve eskiyor.
   İstediğiniz arabaya bakın ve yedek parçayı arabaya göre kıyaslayın. 4 Disk ve 4 Takım balata kaç para ediyor. En çok tercih edilen vag olur, opel olur, fiat olur bakın. Kaç lira yani ne kadar tutuyor. İdareten tutsun diye koyulan frenler tutmuyor ve çok kullanılan frenler erken bitiyor. Çok kullanıyorsanız demek ki size fren lazım ve iyi olması lazım. Bu arada iyi sürücü az fren kullanır zira ön görülü bir sürüş şekli ile kullandığı için aniden yavaşlaması gerekmez, motor freni ile önceden bir miktar yavaşlar sonra frenleri kullanır vs. Böyle birisi değilse kişi o zaman balata değiştir devam et bir halta yaramaz ve bir nokta gelir o frenler artık tutmaz.

 • Cyber Man @cyber-man

  Yamukluk vs yoksa kalitesiz üründendir. Sanayinin %90'ı dandik ve çakma ürün kullanır. Ötmelerin çoğu yan sanayi ürünlerden oluyor.

X sitesinde izlediğim bir dizinin playeri sürekli donma yapıyor, dizinin video kodunu bulup onu başka bir player da oynatma şansım varmı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#telefon poco x3'e imei repair uygulaması yaparken twrp kuruyorum belli bir aşamada, twrp yaptıktan sonra işlem uygulamak istiyorum ama bütün dosyalar şifrelenmiş oluyor, birkaç yöntem denedim googleda araştırıp ama pek işe yarayan olmadı çözüm bilen varmi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#KonuDışı #film çok eskiden bir film izlemiştim genç bir çocuk babasının yada amcasının ferrarisini garajda alıyor geziyor arkadaşlarıyla sonra babası anlamasın diye garaja geri koyup lastikleri kaldırıyor geri vitese alıp arabayı boşta döndürüyor km geriye gitsin diye, araba liften düşüp arka bahçeye yuvarlaniyor

Tek hatırladığım bu sahne bileniniz varmi acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#FilmTavsiyesi izlicek bisey arayanlar kıyıda köşede kalmış inanılmaz kaliteli ve eğlenceli, gizem dolu bir film oneriyorum, vakit kaybı olmayanlardan hemde

Knifes out

Edit : Türkçesi Bıçaklar çekildi

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#FilmTavsiyesi Don't Look up filmini az once bitirdim inanılmaz güzeldi hatta son 2 yıldır izlediğim en güzel filmdi diyebilirim

Bence mutlaka izleyin!

Dipnot : Leo, sen gerçekten inanılmaz bir oyuncusun iyiki varsın!

BeğenFavori PaylaşYorum yap