10 liralık el kadar noname mousepad kullanıyorum. Memnunum.

#teknoitiraf

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

En Pahalı Savaş Uçakları (Top 25)

25 Most Expensive Fighter Jets 2019 | Per Unit Cost & Pricing

The most expensive fighter jets of 2018. See per unit cost & pricing for the world's most expensive military fighter and attack jet.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ukrayna 2 adet Bayraktar TB2 teslim almış. Yıllarca Türk bayrağıyla uçan TB2 yi Ukrayna ordusu kullanırken görünce bir garip hissediyor insan. 😂

https://www.youtube.com/watch?v=0hpLlpr2NLU

Ударний дрон Bayraktar TB2 успішно пройшов випробування

Джерело відео: прес-служба Петра Порошенка
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 11

Objektif ve aydınlatıcı bir paylaşım olduğunu düşünüyorum. Şu eziklik duygusunu üzerimizden atmalıyız.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 21
 • Ali ŞİMŞEK @asdera

  Araştırmacı gazeteciler dolmuş yine.

 • Pickle Rick @picklerick

  Bu twitin objektifliğini nerden biliyoruz? Resim konusu doğru olsa bile (bilmiyorum) üstteki yazanların doğruluğunu kanıtlar mı?

  • Master @master

   Yemek konusunda bu menünün çıktığı olmuş ama tüm savaş boyunca durum bu kadar kötü değildi bildiğim kadarıyla. Bir kere düşününce zaten sürekli üzüm bulmak da kolay bir iş değil. Menü tabi ki çok zenginleşmese de bu durumun her daim ve sürekli tekrar ettiğini sanmıyorum.

   Çocuk asker konusuna gelince geri hizmet ve gönüllülük esaslı olabilir. Ne olursa olsun her cephe ve her an çok önemliydi ve komutanlarımızın birebir çarpışan çocuk askerlere hem manevi açıdan hem de taktiksel olarak izin vermeyeceklerini düşünüyorum. Askerlerin motivasyonu olumsuz etkilenebilir.

   Top ve resim konusu oldukça mantıklı duruyor. Özellikle de resimde arka planda yetişkin erkekler varken.

 • Doğa @doga

  Yine kendimize gömmek için örnekleri abartma durumu var. Bence de ezikliği ve mağdur edebiyatını acilen bitirmeliyiz ülkece. Toplumsal bilincin gelişmesi açısından çok önemli bu. Ama tarihi kayıtlarda 15 yaşında gençlerin savaşa katıldığı, o dönem çekilen erzak sıkıntısı, sadece Türk askerlerinin değil Anzak askerlerinin de uzayan kara savaşları nedeniyle çok zayıf şekilde beslenmek zorunda kaldıkları yazıyor. Bu kayıtlar yıllar içinde pek çok kaynaktan beslenmeye devam etti üstelik. Fotoğrafın gerçeği yansıtmama ihtimali var ama geri kalanı boşuna uğraş.

  Çanakkale Cephesi o döneme kadar yaşanmış en sert ve çılgın savaşlara sahne oldu ve tarihi değişiklikleri beraberinde getirdi. Böyle çılgın bir savaşın iki taraf için de aşırı zor şartlar yarattığını tahmin etmek zor değil. Burada savaşın zor şartlarını iyi gibi göstermek yerine o zor şartlardan ders çıkartıp kendimizi geliştirmemiz gerekiyor.

  Bu ülkeyi biz "aslında savaşta yemekler o kadar da kötü değildi" diyelim diye kurtarmadılar. Atatürk yıllarca modern bir ülke yaratmak için boşuna uğraşmadı. Dünyanın öbür ucundaki millet bu savaştan tonlarca ders çıkartmışken biz her yıl aynı noktaları tartışıyoruz.

  İster kuru ekmek hoşaf olsun ister karavana, savaş kötüdür ve şartları insanı zorlar.

iPhonedo S10+ ile kablosuz olarak iPhone 8 i şarj edişini anlatırken esprili bir dille;

"It is very noble that this device sacrificed itself for greater good so a better phone can live."

Ayfondo daha iyisini yapana kadar fanboylukta zirve budur. 😀

Ayrıca ilk 1,5 dakika da tam bir görsel şölen. Gerisini izlemeyebilirsiniz.

https://youtu.be/20ZTGjJUAl4?t=1100

Samsung S10+ & Galaxy Buds — Complete In-Depth Review and Comparisons [4K]

Samsung makes my favorite Android phones. I love my Note 9. So after such amazing device is S10+ any good? There are so many things no one talked about when ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yeni Zelanda'da camiye yapılan terörist saldırısı olayından çıkarılabilecek en Teknoseyirvari sonuç AAA FPS oyunların geliştirilmesinin durdurulması olacaktır.

Oyunlarda insanlar varsa grafikler düşürülmeli, yok illa ki kalite isteniyorsa insan kullanılmamalıdır.

Bunu denetlemek uluslararası bir kararla hiç de zor olmamalı. Artık insanlar grafikler bu kadar gerçeğe yaklaştıktan sonra gerçek ile sanalı ayırt edemez oldu.

Şimdi imkânsız diyecekler olacaktır illa ki ama en azından bununla ilgili uluslararası bir toplantıda oturup bir kafa yorulması lazım. Oyun da olsa insana bu kadar yakın grafikler varken oyunlarda insan öldürmenin ne kadar etik olduğu tartışılmalıdır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 46
 • protego @protego

  Ne zırvalıyorsunuz yahu? Keşke Black Mirror bölümü gerçek olacak kadar teknoloji gelişse de ben de sizin grafiğinizi hayatımdan banlasam.

 • Master @master

  Kimsenin zorla dahil edilmediği yeterince seviyeli de bulduğum şu tartışma ortamına bile tahammül edemeyen insanların olmasını da ayrı bir toplumsal psikoloji konusu olarak ele almak lazım.

  Her konuda mutlak bilgileri olan bu şahısları üniversitelere yollayarak eğitmiş mi oluyoruz mesela?

 • DogancanOzsel @dogancanozsel

  Şiddet içeren, şiddeti temel öğesi olarak kullanan oyunlarin oyncuların şiddete (oldurme veya baska turden şiddete) olan eğilimlerinde bir artışa neden olduğu, bildiğim kadarıyla şimdiye dek bilimsel çalışmalarda gosterilebilmis degil.

  Ancak benim tahminim (ki bu da ispat edilmeye muhtaç) bu oyunların en büyük sakıncası, bizi şiddete yonlendirmesi degil, şiddeti kaniksamamiza katki sağlaması olabilir. Her gün stilize edilmiş veya oyunlastirilmis bir biçimde karşılaştığımız bir duruma vereceğimiz tepki, çok nadir karşı karşıya geldiğimiz bir duruma verdiğimiz tepkiden farklı olsa gerek. Bu da siddeti yücelten/kutsayan/onaylayan dusuncelerin ozellikle bu kesimde daha kolay kabul gormesini saglayabilir. Aynisi şiddet içeren diziler/filmler için de söylenebilir. Bu dediğim de bir spekülasyon tabii..

 • giovanni @gio

  Sen çocuğunla anne baba olarak düzgün ilgilenme, vitaminini proteinini kalsiyumunu eksik tut sonra "Çocuğum niye manyak oldu?" Olur tabii, olmaması sürpriz olurdu. Oyunlara suç atmayı bırakın.

Bu ABD zamanında birleşmeseydi şu anki durumu Orta Doğu'dan hallice olurdu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap