ABD den laptop getirmek avantajlı mı ? Bir arkadaş ABD den bilgisayar getirtmek istiyor bir arkadaşıyla. Best Buy a falan baktım ama pek fark göremedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 12

Anlık...

#PttKargo pişmanlıktır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 14
 • Equitatus @equitatus

  Bu durum bence sadece PTT'nin kötü olmasından değil özel şirketlerin kötü olmasından kaynaklanıyor. Diğer şirketler kota koydukları için kargo vermek zorunda olan kişiler PTT'ye mecbur kalıyorlar. PTT'de tüm kargoları almak zorunda kalıyor, ama yeterli elemanı olmadığı için yetiştiremiyor. PTT ya diğer şirketler gibi kota koyacak ve insanlar kota yüzünden kargolarını gönderemeyecekler ya da PTT daha fazla insan işe alacak, operasyonunu genişleterek bu krizi yönetecek. Şu ana kadar PTT hiçbirisini yapmamayı insanların kargolarını 20 günde teslim etmeyi, çalışanları kargo yığınlarına boğmayı seçti.

 • lterlemez @lterlemez

  PTT gibi yılların firmasının, bir otomasyon sistemine sahip olmaması ne kadar kötü ya. Türkiye'de örnek olması gereken kurumlardan bir tanesi ama hale bak. Yerli imkanlarla bir taşıma bandı kurmak bu kadar mı zor ya...

 • Mustafa Kaya @mky

  Ankara dan normalde diğer firmalar 1-2 günde getiriyordu. 10 gün oldu gelmedi gidip bakayım dedim onların ayrışmasını beklesem bir 10 gün daha beklerdim. Uzaktan paketim gözüme çarptı. Gösterdim öyle alabildim.

 • ISA @isasntrk

  duyduğuma göre birkaç merkezde personellerde virüs çıkmış ve evlere yollamışlar. bu birikmeler bundan dolayı olabilir.

Bilgisayarımı açık bırakıp internet bağlantısının gidip gitmediğinin gidiyorsa ne sıklıkla gittiğini takip etmem için bir program var mı? Ağ bağlantısı bazen kendi gidiyor geliyor gibi geliyor bana. Ne sıklıkla olduğunu görmem lazım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 9

TeknoSeyir ailesinin yorumunu merak ediyorum bu olay karşısında .

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 41
 • Mustafa Kaya @mky

  @protego Yazınızın satır başları

  1-Okullar öğrencilerin terbiye edildiği yerler değildir.
  2-Liseler disiplin verilen yer değildir.
  3-Çocuğun psikolojisi bozuk ise eğer, bu çocuğun suçu değil, ona göre davranmayan öğretmenin suçu.
  4-Öpüşmek ne ara disiplinsizlik oldu, ne ara bu kadar kötü bir şey oldu, ne ara okuldan atılmayı gerektirecek bir şey oldu, ne ara küfür kıyameti gerektirecek bir şey oldu...
  5-Öğrenciyi dokunulmaz hale getirsen sonucunun ne olacağını düşünüyorsun hocam?
  6-Ayrıca aileyi bu haberlere dayanarak nasıl işin içine katıyorsunuz anlamadım.

  ______________________

  1-Okul çocuklar bilgi yüklendiği yer değil eğitildiği yerdir. Bilgiye her yerden ulaşırsın ama eğitim öyle değildir. Terbiye de eğitimin içinde yer alan bir kavramdır. Terbiye sadece ailede ya da sadece okulda verilmez. İkisi birbirini bütünler.

  2-Okullar çocukların toplu yaşam alanlarında belli kurallara uymanın zorunlu olduğunun öğretildiği yerlerdendir. Senin özgürlüğünün benimkini ihlal etmemesi gerektiğinin öğretildiği yerdir. Okul başlı başına bir disiplin mekanizmasıdır. Fakat bu disiplinden kasıt çocuğun öz disiplin anlayışının yerleşmesi içindir. Bireyin Kendi kendini kontrol etmesi okullarda ve ailelerde öğretilmelidir. Disiplini “sıkıyönetim” ile sınırlamak farklı. Burada kastettiğim şey okulda askeri düzenin uygulanması değildir. Toplu yaşam alanlarında uyulması gereken kurallar konusunda çocukların uygulamalı olarak eğitildiği yerdir.

  3-Öğretmen psikolojik danışman değildir. Bir doktor gibi uzaktan bakıp “ bu çocuğun psikolojik sorunları var” diye hüküm veremez. Çocuğun böyle bir sorunu varsa en önce bunu aile tespit eder ve onun tedavi edilmesini sağlar. By konuda öğretmenleri de bilgilendirip okulla işbirliği yapar. Biz çocukların psikolojik sorunları var mi yok mu buna bakamıyoruz. Bize çocuğunun sağlık geçmişi de gelmiyor. Dersine girdiği 150-200 kişinin Komple psikolojik taramasını yapmak öğretmenin mi görevidir ? Bu konuda uzmanlığımız yoktur.

  4-Öpüşme eylemi kamuya ait bütün kurumlarda yasaktır. Devlet dairesinde müdür de gidip biriyle öpüşemez. Öğretmen de öğrenci de. Yapıyorsa cezasını alır. Okulda yasak davranışları öğretmen okul değil bakanlık ve kanunlar belirler. Size göre masum bir eylem olabilir. Fakat kanunlara göre okulda bu eylem şuradan değildir. Arzu ederseniz ortaöğretim kurumlar yönetmeliğini okuyabilirsiniz. Okulda, nüfus dairesinde,valilikte isteyen istediği gibi öpüşebilir diye yönetmelik kural kanun vardı ben mi bilmiyorum ? Burada kabahat öpüşme eyleminde değil. Öpüşmek bana göre masumdur başkasına göre farklı anlamlar taşır. Bizim ölçüt alacağımız şey okullarda elimizdeki kuralların yazılı olduğu yönetmeliklerdir.

  5-Öğrencinin dokunulmaz hale gelmesi çocuğa dayak atılması şiddete maruz bırakılması değil. Bunlar istismar. Çocuk hatalı ise uygun bir dil ile uyarılabilinir. Çocuklar eğitilsin diye okullara verilir. Çocuğa bilgi yüklensin diye değil. Bilgi her yerde var.

  6-Sizden ricam Google’da eğitim-aile-çocuk ilişkisi hakkında araştırma yapmanızdır. Biz kitabını okuduk bu konuda bir şey söyleyebiliyorsak. Siz en azından konu hakkında 3-5 makale okuyun sonra aileyi mevzuya katın ya da çıkarın.

 • Mustafa Kaya @mky

  Ekleme: Burada müdür haklıdır demedim hiçbir yerde. Müdür ne dedi bilemem. Aşırıya kaçmıştır eyvallah.Hatalıdır. Ben olayın tek sorumlusunun okul ya da çocuk ya da aile olduğu fikrine karşıyım. Hem öğretmenlerin hem çocukların düzenli psikolojik testlerden geçirilmesi lazım. Sınavı kazanan herkes öğretmen olmamalı. Belki müdür de psikolojik olarak rahatsız. Dediğim gibi bence olay müdür bağırdı çocuk atladı basitliğinde değil. Olayın çok fazla bileşeni var.

  Tekrar ediyorum tüm öğretmen ve öğrencilerin düzenli psikolojik destek alması lazım.

  Bu arada genel olarak ifade etmek isterim : Toplumda öğretmene yüklenen misyon maşallah. Fakat başka bir noktada fırsat bulunca toplumun geneli öğretmeni gömme konusunda oldukça etkili.

 • Mustafa Kaya @mky

  Benim çocuklarım 7 yaşında okulda bir sorun olduğunda önce öğretmenine sonra bana gelmesi gerektiğini biliyor. Hak aramayı bilmemesi ailesinin ve geçmişteki öğretmenlerinin hatası. İnsan hakları ta ilk okuldan itibaren çocuklara verilir. Her birey ne hakka sahip olduğunu bilmeli. Her neyse mesele çok uzadı.

  Selamlar

  • reducto @protego

   1- Katılıyorum

   2- Katılıyorum

   3- Kimse öğretmenler psikolojik danışmanlık yapsın demedi. Ancak karşındakinin bir çocuk olduğunun, çocukların hassas olabileceklerinin, çocuklara anası babasıymış gibi bağırıp çağrılamayacağının, küfredilemeyeceğinin, tehdit edilemeyeceğinin, küçük düşürülemeyeceğinin, aşağılanamayacağının farkında olması gereken kişiler öğretmenler. Farkında olmalı, ve buna uygun davranmalı. Karşındaki öncelikle bir insan, sonra da çocuk. Dışarıda, sokakta bir insana yapamayacağın şeyi bir çocuğa öğretmensin diye, eğitim adı altında yapamazsın. Bunun ismi eğitim değil zorbalıktır. Tersine çocuk olduğu için çok daha özenle yaklaşılması gerekir ki bu cümle tam olarak öğretmenlere üniversitede okutulan kitaplarda yer alıyor. (Ablam da öğretmen(atanamadı), onun ders kitaplarındaki işin psikoloji kısmıyla ve çocuğa yaklaşımla ilgili olan herşeyi okumuşumdur, tamamen hobi) Karşındaki öğrencinin sağlık geçmişini bilmen gerekmiyor, bunu bilmemen zaten çocuğa daha dikkatli yaklaşmanı gerektiriyor. Böyle bir şey olabileceğini aklında bulundurup ona göre davranman gerek. Okuldaki 1000 öğrencinin de öncelikle böyle bir durumu olabileceğini varsaymalısın. Gözardı etmek yanlış yaklaşım.

   4- Öpüşme eyleminin açıkça yasaklandığı bir madde gösterirseniz sevinirim. Öyle bir yasak yok. Ben görmedim, şu anda da yönetmeliklerde öyle bir madde bulamıyorum. Kaldı ki, yasak olsaydı dahi, basit bir öpüşme eylemi için bu kadar yaygara koparılmaz. Ve tekrar ediyorum, bunlar ergen, genç. Lise de askeriye değil, valilik binası değil. Yaptığınız karşılaştırmalar karşılaştırılabilir değil.

   5- Katılıyorum

   6- Aile mevzu dışında demedim, aile hakkında hiçbir şey bilmiyorken %60 şeklinde aileye suç atmanıza katılmadığımı söyledim.

   Eklemenize cevap: Katılıyorum. Öğretmenlerin misyonu çok büyük. Doktorlar, öğretmenler ve çocuklar bir ülkenin geleceğidir. Öğretmene düşen sorumluluk çok büyük olduğu için zaten yaptıkları hatalar hoş görülemez ve çok büyük sonuçlar doğurur. Öğretmenler önemli kişiler olmasalardı yaptıkları şeyler önemli sonuçlar doğurmazdı ve hataları sonucu bu kadar eleştirilmezlerdi. İşini hakkıyla yapan bir öğretmen, benim gözümde ülkedeki en değerli insanlardandır. Ülkenin geleceğini öğretmenlerimiz belirliyor.

 • Mustafa Kaya @mky

  Öğretmenlik bir kariyer mesleği. İnsanı işleyen bir meslek. Fakat mevcut durumda öğretmenlerin çoğu bu misyonunun farkında değil. Toplumun büyük çoğunluğu artık öğretmenleri “yatması” ile ön plana çıkarıyor. Artık durum “öğrenilmiş çaresizlik”e dönmüş durumda.

  Ne yazıkki eski nesil öğretmenler özellikle bu konuda özverili değil. Eski gelenekten geldikleri için aynı anlayış ile çocuk yetiştirmenin gerektiğini düşünüyorlar . Muhtemelen ilgili müdür de 50 yaş üzeridir. Yaklaşım anlamında genç öğretmenler daha duyarlı. Çocukla anladığı dilden konuşabiliyor.

  Hocam ben başarıda da başarısızlıkta da her zaman en büyük payı aileye yüklerim. Çocuğun geldiği her noktada aile her zaman en büyük paya sahiptir. Felç kalan çocuğun da mutlu bir aile yaşantısına sahip olduğunu sanmıyorum. Araştırmak lazım. Bizim gördüğümüz şey sadece sonuç. Olayın sebebi tek değil bunu söylüyorum .

  Öpüşmek suçtur diye bir ifade yönetmelikte geçmez. Aşağıda alıntıladığım l maddesine dahil edilebilir. Yönetmelikte kimseyi öldüremezsin ya da tecavüz edemezsin de yazmaz. Cinsel münasebette bulunmak yasaktır da yazmaz.

  Öğretmen kimseyi küçük düşüremez, düşürmemeli. Kimseye hakaret edemez, etmemeli. Ama öğretmen de insandır . Hata yapar bunları yapan öğretmenler yok mu ? Var. Aileler olarak bu tarz durumlarda çocukların izleyeceği yolu öğretmeliyiz. Okulda ne idüğü belirsiz bir öğretmen bir çocuğa yanlış bir ifade kullandı diye çocuk kendisine zarar vermemesi gerektiğini bilmeli.

Telefonum iPhone ve jailbreakli. En sevdiğim tarafı da bunun YouTube reklam engelleme ve VPN preminum kullanabilme imkanı sunması. 1 gün JB siz kullanayım dedim. YouTube u açmış bulundum. Aman Allahım reklam reklam reklam. Allah reklamlı YouTube kullanmak zorunda kalanlara sabır versin. Sırf bunlar için dahi JB yapmaya değer bence.

Ekleme : You Tube arka planda oynatmanın gelebilmesi de JB ile mümkün bu da mühim

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Darısı sinemaya gittiğimizde bize 20 dakika reklam izleten zihniyete...

BeğenFavori PaylaşYorum yap

TeknoSeyir olmasa onun yerini dolduracak bir yer yok bu işlevde. İyi ki var. Elbette TeknoSeyir i değerli kılan da kullanıcıları. Arada sorunlu tipler çıksa da bunların sayısı az bence. Genel anlamda oturaklı ve donanımlı arkadaşlar var.

Bu ortamı sağladığınız için, Teşekkürler @gamsizm hocam. @leventp abi.

Ayrıca bilgisi, seviyesi ve tecrübesiyle katkı sunan herkese de teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8
 • TongYabguHan @tongyabguhan34

  Valla öyle. Bende geçen sene 2 3 ay üyeliğimi silip gittim sonra paşa paşa geri döndüm. Benzeri bir platform yok. Bir çok sorunumu, kararsızlığımi burada gideriyorum.

 • Alper Demirci @aademirci

  Ben aslında kanal reklamı yapmak için geldim, sonra ortama öyle bir alıştım ki "pragmatik kullanıcı"dan "normal kullanıcı"ya terfi ettim. Şu ara video da çekmediğim içün öz-promosyon usulü bir şey paylaşmıyorum.

 • Hamit ÖZLÜ @hamitozlu

  Rica ederim youtube katılırsınız artık 😀

 • qubit @qubit

  Maalesef sitede troll'ler ya da samimi bile olsa ciddi sorunlu fikirleri olanlar var. Her toplumda bu tarz cahil insanlar var ama burada tabii anonimlik var, üstüne bir de yurtdışında ya da VPN'de olunca adamın peygamberine sülalesine dinine küfrederim kimse bana bir şey yapamaz cesaretini buldukları da bir gerçek.

  Bunun çözümü konuyu değil problemi yapan kişiyi bildirmek ve patronun da sadece o mesajı yazanı cezalandırması. Bu iş otursa burada tıkır tıkır farklı görüşlerde olan insanlar rahatça yaşar gider.

  Fakat. Site büyümez. Çünkü içerik dağınık. Yorgun argın işten gelip saçma sapan içerikleri kaydıra kaydıra içerik aramak zorunda bırakıyorsun kullanıcıyı. Olmaz bu. Bunun için de etiket kullanımı ile ya da başka türlü bir mimari değişim gerekiyor. Burada 60 kişi yazıyorsa 600 kişi dizüstü tavsiyesi için geliyor. Ama adam bir şey bulamıyor. Bu hatanın da minimum masraf ile çözümü gerek. Tek adamla tabii bu da mümkün değil. Mühendislik isteyen bir konu. Zaman isteyen bir konu. Geniş katılım ile en az 1 ay tartışılması gereken bir konu. Örneğin her ürünün kendi başlığı olmalı reddit gibi.

HB den Asus bir bilgisayar almış arkadaş. Touchpad çalışmıyor . Ne yaptıysam çalışmadı. Aygıt yöneticisinde onunla alakalı bir şey yok. Bana touchpad i arızalı gibi geldi. Sıfır PC. Ne olacak ? Free dos. Windows sonradan yüklendi.

SORUN ÇÖZÜLDÜ. YÜKLENEN WİNDOWS SÜRÜMÜNDEN KAYNAKLI İMİŞ. DESTEK OLANLARA TEŞEKKÜRLER.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 19 / 47

Türknet kullanıyorum. Uzaktan eğitim sürecinde olduğumuz için sürekli canlı ders muhabbeti oluyor. Bu süreçte fark ettim benim kablosuz ağ kafasına göre gidiyor sonra geliyor . Doğal olarak da bağlantı kopuyor tekrar bağlanması dert. Sorunun nerden kaynaklandığını nasıl anlarım acaba? Modemden direk kablo alarak denemem de çok zor. Bir de bu olay standart değil. Bazen saatlerce olmuyor bazen sık sık oluyor. Yani sorun bendeki Router ya da modem ile alakalı mı yoksa hatsal bir şey mi ? Powerline adaptörle kablolu kullanıyorum onda da aynı durum oluyor. Dedim hadi elektrik hattındandır belki. Evde modem +Router var her ikisinde de bu durum oluyor. Arıza kaydı açtım ama muhtemelen sorun yok diyecek TurkNet. Ne yapsam bilemedim .

BeğenFavori PaylaşYorum yap

meb bilmem kaç milyon öğrenci ve öğretmene tablet dağıttı. en son e-tab 5 dağıtıldı. sonra işte birkaç yıl önce bu proje sonlandırıldı. etap 5 lerde 4.4.2 android var. EBA VE ZOOM ise en düşük 5.01 istiyor yani lollipop. Piyasada etap 5 e lolipop roomları var.Fakat stabil çalışan yok.(Bayadır arıyorum) Herbirinde farklı bir sorun var. Bakanlık yazılımcıları otursalar en azından ya EBA VE ZOOM un 4.4.2 de çalışmasını sağlasalar ya da gitseler bu yazılımın 5.01 ini yapsalar fena mı olur?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 18 / 23