Yıl olmuş 2024. Telefonun Bluetooth u araca bağlı iken müzik açıksa telefondan kamerayla video çekemiyoruz. Müziği kesiyor. Nasıl beceremezler bunu ??? En üst model telefonlar bile böyle . En azından iPhone öyle…

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 16

Ne oldu şimdi buranın kapanma hikayesi ? Yılbaşı da geçti. @leventp abi bir karar verdi mi ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

Önceden @leventp abinin burayı neden kapatmak istediğine anlam veremezdim. Ama muhabbet yayınınından sonra taşlar yerine oturdu. Önceden kızardım bu hususta artık kızmıyorum. Enerjisini buraya ayırmak zorunda değil. Kontrolünü sağlamak için de bütçe ayırmak zorunda değil. Tanıdığı bildiği gönüllülere yetki verse de resmi anlamda herhangi bir sorunda sorumluluk istememesi de anlaşılmaz değil.

Burası benim tek güvendiğim sığındığım limandı teknoloji hususunda. Herkesin saygı duyacağı bir isim bir grup kurarsa herkesi toplarsa (Telegram vs) güzel olur. Levent abi de buna karşı çıkmayacağını ifade etmişti.

Her güzel şeyin sonu vardır. Belki de böylesi daha iyidir. Hayırlısı bakalım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 15 / 17
 • Theo @theo

  195 durum paylaşmışsın adam sana zehir saçıyorsun dedi dün farkındaysan. Hala hak veriyorum diyorsun. Siz akıllanmazsınız ya.

  • Orcun @orcun

   Tam işte Levent abinin istediği kitle, sorgulanmasın ne deniyorsa eyvallah densin tamam. Dün dedi ya kahve örneğinde ben paylaşsam küfrederler başkası paylaşınca afiyet olsun diyorlar diye o işte.

  • Mustafa Kaya @mky

   @theo benim bir zehir saçtığım yok. Tüm geçmiş iletilerime bakılırsa bu tarz bir polemiğe girmem / girmedim bile. Yarası olan gocunsun modundayım. Bu platformda @orcun a olan saygımı sevgimi kaç defa dile getirdim gir profilime bak. Ben empati yapıyorum sadece. Çok çekirdek e de ilk açıldığında üyeydim tekrar üye oldum . Bu tarz platformlarda özellikle siyaset gibi konular olmamalı.

  • Theo @theo

   @mky Kimsenin zehir saçtığı yok zaten ama adama bi bahane lazımdı o da burayı komple suçlamakta buldu. Tamamen kötü niyetli bir yaklaşım. Herkesi aynı torbaya koydu. Kaşlarını çatıp 15 dakika nefret kustu buraya. Küfür ediyorlar bana deyip yalan söyledi. Eğer bu senin zoruna gitmediyse diyecek bir şeyim yok.

  • Mustafa Kaya @mky

   @theo ben kimseye küfür etmedim @leventp ye de nefret söylemim olmadı. Bu yüzden kullandığı ifadelerin bir kelimesini bile üzerime alınmadım. Kimleri kastediyor bilemiyorum. Keşke çokçekirdek tutsa da eksikliğini hissetmesek. Ama hatırladığım kadarıyla ilk girişimde güzel başlamıştı ama orada da sorunlar oldu ölü doğmuştu. @orcun daha iyi hatırlar . Dediğim gibi platform adamında kanuni sorumluluklarda da adam sorumluysa istediğini yapar. 5 sene sonra çok çekirdek kurucularının “canım sıkıldı” diyip kapatmayacağının da garantisi yok. İnternet böyle bir şey. Uyudun uyandın her şey yok olabilir

  • Theo @theo

   @mky Anlatamıyorum heralde kimsenin küfür falan ettiği yok. Ya adam youtube kitlesi oradaki kitleden kat kat daha iyi falan dedi. Onu da mı üzerine alınmadın. Neyse.

  • Mustafa Kaya @mky

   dostum @theo başkasının benim hakkımda ne düşündüğünü kafama takacak yaşı çoktan geçtim ben. O yüzden adı Levent ya da başka bir şey olsun , hele ki beni tanımayan , bilmeyen , oturup bir çay içmediğim bir kişi ise benim hakkında yapacağı yorumlar zaten eksik ve yanlış olur. O yüzden başkalarının ne dediği değil benim ne düşündüğüm önemli.

   Ben şunu diyorum. Burada gerçekleşecek bir yasa dışı durumda yasal anlamda adam sorumlu ise ve bu sorumluluğu da artık almak istemiyorsa almaz.

   Alternatif platform açılır dileyen gider devam eder. Çok da şey etmemek lazım

  • Mustafa Kaya @mky

   @orcun 2.sini kuranlar ile ilkini kuranlar aynı mı bilmiyorum. Hafızam yanıltmıyorsa birkaç yıl önce de bu isimde bir yer açılmış bir süre aktif olmuş sonra ölmüştü. Sen daha aktif olduğun için burada süreci hatırlıyorsundur diye düşündüm

  • Gump @runforrest

   @mky “hele ki beni tanımayan , bilmeyen , oturup bir çay içmediğim bir kişi ise benim hakkında yapacağı yorumlar zaten eksik ve yanlış olur.“ bütün mesele bu işte. LP yi severiz sayarız o her zaman baki kalacak ama alıngan bir insan olduğunu da kabul etmeli. Kendi cebimden bana küfür etsinler diye kaynak ayıramam falan. Bunlar çok ağır söylemler ve ister istemez kendisini seven ama eleştiren insanlar da üzerine alınıyor. Sevmek başka şakşakçı olmak bambaşka şeyler. Kendimi eleştiriyorum ben zihnimde sevdiğim insanları neden eleştirmeyeyim. Burası zor durumda dendi koşa koşa plus olduk, twitch de amazonun verdiği üyelikleri kendimizinkini yetmedi başkalarından bulup abone ettik, anahtarlık çıktı aldık, kupa çıktı aldık. Kısacası biz elimizden geleni maddi manevi her anlamda yaptık veya yapmaya çalıştık. Arada 3 5 belirsiz tip ona yüklendi diye platformdan soğunmaz. Bu her yerde her platformda olabilir, hayatın kendisinde var sıkıntılı tipler hayata mı küselim? MG Levent abinin bu yaklaşımının farkındaydı ve inisiyatif alarak burada samimi yardımsever bir iletişim döndüğünü bilerek bugünlere kadar idare etti bence burayı. Burada ne insanlar ne sorulara yanıtlar verdi ne incelemeler yapıldı çıkarsız, bu emeğe top benim oynatmıyorum demek saygısızlıktır. Hukuki açıdan uğraşmak istemiyorumla kalsaydı sadece tepkisi tamamdı benim için. Tek dileğimiz günde 20 30 dk öylesine şurada takılması hoşuna giden cevap verebileceği konulara yorum yapmasaydı, o ise burası için zehir saçıyorlar demeyi tercih etti, Yapacak bir şey yok o buraya her zaman üvey evlat muamelesi yaptı zaten, biz sevgimizden ötürü kaybettik..

 • Mustafa Kaya @mky

  @awsalli karşı çıkmaz çıkamaz elbette ama burada senin örgütlenmeni engelleyip fişi çekebilir. Teknoseyir i teknoseyir yapan bana göre sosyalidir ya da benim en çok sevdiğim kısmı orasıdır . Açıkçası YT videosu izleyen bir tip değilim. Ama adamı anlıyorum . Adam enerjim ve buna ayıracak kaynağım yok diyorsa “çokçekirdek” gibi açarsın bir platform kullanıcı teveccüh ederse toplanır

 • Unreal Mannequin @mannequin

  O zaman "Enerjimi oraya ayırmak istemiyorum. Kontrolünü sağlamak için bütçe ayırmak ve resmi işlerde sorumlu olmak da istemiyorum. Bu yüzden sosyali kapatacağız." dersin olur biter. Yıllardır seni destekleyen, her ay sırf biraz daha para kazan diye abonelik alan, twitch ve youtube'dan para gönderen insanlara "zehir saçıyorlar" demezsin.

  • Mustafa Kaya @mky

   @mannequin evet bu konuda haklısın. Yayını izlediğimde o ifadeyi sinirlenerek ve spontane şekilde kullandı. Düşünerek kullanmadı diye algıladım. O ifadeyi kullanmadan dediğin gibi söyleyip uzatmayabilirdi. Ama işte insan duygusal varlık. Belli ki o da bazı konularda çok sinirlenmiş . Canlı yayında da tutamamış kendini

 • Deniz Fidan @deniz-fidan

  Hocam haklısın. İnsan gibi yazmana rağmen sen akıllanmazsın falan diye sana çıkışan olmuş. Levent abinin de sinir olduğu konu bu zaten. Adam zehir saçılıyor diyor zehir saçmayan kitle YA BİZ ZEHİR Mİ SAÇIYORUZ diye gaza geliyor gerçekten zehir saçan milleti alttan alta dolduranlar da gülerek çaylarını içiyorlar 😀

Amazon kodu her yerde mevzusu var ama bende yok 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selam ! Tüketici haklarınındaki başvurunun belirli bir sürede sonuçlanması koşulu var mı ? 29.09 daki başvurumda halen karar çıkmadı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

iPhone 14 Pro max kazanmışım . Fakat ürünün sigorta ve kasko bedeli varmış . Güvenlik gereği personel hesabına yapılmalıymış . 398 TL.

https://teknoreal.com/ Baya inandırıcı site kurmuş ama 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir konuda yardıma ihtiyacım var. Sosyal medyada görüyorum . Yapay zeka destekli uygulamalar çeşitli görsellere fantastik karakter haline getiriyorlar. Örnek aşağıdaki robot gibi olan kadın.

At üzerindeki adam karakterini yapay zeka ile yüksek çözünürlüklü ve daha ilgi çekici hale getirmek istiyorum. ( savaş temalı ) yapmayı biliyorsanız rica etsem çok zamanınızı almayacaksa yapar mısınız birkaç değişik şekil ya da en kolay şekilde nasıl yaparım öğretir misiniz ?

Teşekkürler

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Buranın eski üyelerinden biri olarak kapatılmasını ben de hiç istemem. @orcun un bu platforma katkısını yıllardır hayranlıkla takip etmişimdir. Konu hakkındaki görüşlerini okudum biraz kendisine genel olarak katılıyorum. @leventp abi ya da @gamsizm hocamın da elbette kendilerine göre haklı tarafları vardır. Fakat kesin kararları fişi çekmek ise bekletmeyin çekin gitsin. Eski zamanlar ne güzeldi evet ,birçok insan küstü gitti. Açıkçası düzenli okurken ben de artık seyrek okur haline geldim .

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Murat Şentürk @senturkmurat1999

  @gamsizm'ın site üzerinde herhangi bir hakkı yok artık. Sizin benim gibi yolcu artık sadece bu gemide, dümende Levent Pekcan var yalnızca.

 • Murat Gamsız @gamsizm

  Konunun benimle uzaktan yakından alakası yok 🙂

 • Tarık KAYA (38) @tarikkaya

  Çekirdek forum muhabbetinden sonra TS sosyal mantara bağladı. LP yoktu hiç. Murat abide, banane anam babam gidin çekirtek forumda takılın, diyince Ciddi windowsçular, linuxçüler, applçılar siteyi zınk diye bıraktı. TS olarak forumda murat abinin umursamaz tavrı vede bğenmeyen gitsin demelerle TS de ki ciddi içerik yayınlayan veya ciddi yardımlaşma dönen siteden mantara bağlayan site haline geldi.
  Bu süreç devam etti.
  TS sosyal opera tarayıcısında günde 12 13 saat açık. Ve ara ara siteyi gözlemledim. Yotube tiviç yayıncılığı hakkın da çok güzel bilgi ve tecrübe edindim.
  Böyle kitle edinilmez.

  YAYINCILIK İŞİ ETKİLEŞİM İŞİDİR. İZLEYİCİ İLE dialoğa girmeyen SİLİNİR GİDER.... Evet bağırarak söyledim çünkü bunu anlayamıyorlar koca koca adamlar.
  Ayda 80 binlirayı cebe indiren yayıncı arkadaşımda var. 5 sene 20 kişiye yayın yapan sonra asdıl mesleğine dönen yayıncı arkadaşımda var.

  Bu iş youtube video atarak olmaz. İnsanlar etkileşimi olanı izliyor. Yayıncılık işi ekip işidir. Ekibinle iletişimi güzelce kuracaksınız ki izleyen yahu LP ne atmış bakay8ım. AAAAA LP canlı yayın yapacakmış izleyeyim diyecektir.
  10 senedir yayıncılık işini takip ediyorum. İzliyorum.
  Örnek bir kanal: https://www.youtube.com/@alisayner bu kanalı emekli bir abimiz yönetiyor ve video atıyor. Muhtemelen hobi olarak yapıyor.
  Gündelik işlerden kalan zamanda video yapıyor atıyor diye düşünüyorum. Videosuna yorum yaptığınızda 2 saate kadar cevap veriyor.
  Etkileşimsiz artık yayıncılık yapma devri bittide geçti bile.
  LP emekliliğe göz kırpıyor yavaştan.
  TS bitmesin isterim.

Selamlar arkadaşlar . Haftaya Almanya’ya gideceğim . Var mı şu an orada ucuz burada pahalı ürün tavsiyeleriniz…

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 9