Neredeyse üç yıldır hiç anket gelmedi. Yapılacak bir şey var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 18

Bilgisayar bilimleriyle ilgili meslekleri (bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği vs.) tercih ederken bölümle ilgili ön bilgi kazanmak isteyen ya da ilgili bölümlerin hazırlık ve ilk sınıflarda olanlara bu kitabı tavsiye edebilirim. Kitabı bitirmiş olmasam da içeriğinin güncel ve temel olarak iyi olduğunu söyleyebilirim.
#Tavsiye
https://m.kitapyurdu.com/index.php?route=products/productdetail&product_id=390163 (Kitabın ilgili bölüm hocalarınca Türkçe çevrilmişi)

https://palmekitabevi.com/computer-science-an-overview_12e (Orijinal dil)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Emre paylaştı.

TR alan adlarının yönetimi BTK kontrolüne geçiyor.

ODTÜ METUnic adıyla BTK onaylı kayıt kuruluşu olarak yine .tr uzantılı alan adları satmaya devam edecekmiş. 23 Aralık 2019'da nic.tr'de yer alan domainleri buraya aktarabilirmişiz.

BTK'ya geçişle birlikte güzel bir zam gelebilir. .tr uzantılı alan adı olanlar iki üç yıl süreyi uzatırlarsa faydalarına olabilir 🙂

#HaftalıkGündemeMalzeme

BeğenFavori PaylaşYorum yap

KZ ZSN Pro elime ulaştı. İlk izlenimlerim olumlu görünüyor 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

150₺ civarında (vergiler dahil) kulakiçi kulaklık öneriniz var mıdır? Sağlamlığı ve seslerin doğal olması önceliğim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Geçenlerde sigorta tescilimin (herhalde reddedilen iş başvurularımdan birinde) yapıldığını ama işe başlamadığımdan günün olmadığını fark ettim.
Sadece tescilin olmasının bir katkısı var mıdır? Tescilin hangi fırmanın yaptığını nasıl öğrenebilirim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Intel® Core™ i7-10710U Processor (12M Cache, up to 4.7 GHz) Product...

Intel® Core™ i7-10710U Processor (12M Cache, up to 4.7 GHz) quick reference guide including specifications, features, pricing, compatibility, design documentation, ordering codes, spec codes and...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Orcun @orcun

    İhtiyaca göre frekans değişir. O mesela 200 300 lere bile düşer masaüstünde vs. sebebi malum notebook ultrabook ince hafif cihazlar için bu U serisi e birde full hız çalışıp + daha çok ısı + daha çok güç tüketimi + daha çok ısınmadan fan sesi niye olsun ?

Microsoft’s Surface Duo is a foldable Android phone

Microsoft announced a surprise at a press conference in New York City: the Surface Duo. It's a foldable Android phone with access to the Google Play Store.
BeğenFavori PaylaşYorum yap