40₺'a aldığım bugünlerde de 70₺ civarında olan şarj adaptörü gelmiş. Biri qc3 diğeri de ip (intelligent power) destekli. Şu an testi tam olarak edemiyorum ama (herhalde) bobin sesinin duyulabilecek kadar olduğunu söyleyebilirim.

https://www.hepsiburada.com/spigen-18w-hizli-sarj-cihazi-cift-giris-usb-qualcomm-30--ip-intelligent-power-technology-duvar-sarji---f207-p-HBV0000057F5Q

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Mimarlık bölümüne başlayacak biri 7000₺ bütçe ve kibar hafif tasarım tercihiyle Nvidia MX 150 ekran kartlı ve i7 8565U işlemcili Asus VivoBook S14 S430FN'i seçti. Sizce öğrencilik hayatında bilgisayarın performansı yetebilir mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 25

Üniversitedeki duyuru maillerinin cc üzerinden gönderilmesi sizce normal mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7
 • Emre @xyz

  Carbon Copy. Mail'i birden çok kişiye (CC üzerinden) gönderirken gönderdiğiniz her kişinin diğer gönderdiğiniz kişileri görmesi olayı.

  • Cem KOÇ @cemkoc

   Geçen bana Türkiye'deki büyük makine üreticilerinden biri duyuru attı. CC'de tam olarak 481 mail adresi vardı.

   ---Reklam---
   Satılık 480 adet imalat sektörü maili
   Düzeltme: Ben dışında patron da varmış. Teklif 479'a düştü.
   ---Reklam---

 • lterlemez @lterlemez

  Aynı şekilde ve kimlerin alındığının bilinmesi gerekiyorsa doğru harekettir. Yani bir sınıfın öğrencilerine gönderecekseniz, bir fakültenin tüm çalışanlarına gönderecekseniz vb mantıklı CC. Adı üstünde duyuru zaten, duyurunun kimlere gittiğinin tüm alıcılar tarafından bilinmesi gerekiyor ise başka yolu yok.

 • ARMv7 @armv7

  Kurumsal yerlerin kurumsal araçlara adapte olamamasının sonucu ve süreci şahsi hayatlarında yürüttükleri gibi yürütmeleri böyle durumlara yol açıyor. Bir reklam ajansını yönetince ve müşterilerimin firmalarının büyümesini gözlemlerken farkettiğim durum şu; yaptıkları işe küçük bir atölye veya esnaf olarak başlayıp sistemlerini bu düzene göre kurmak ve zamanla büyüdüklerinde kendilerini işlerinde geliştirseler de işlerini yürütmede kullandıkları araçları geliştirmemelerinden kaynaklanıyorbu ve bunun gibi sorunlar. Örneğin üretim yaptıkları bir makinenin daha büyük hacimlisini ve gelişmişini almak yerine makinenin sayısını arttırmak yoluna gidiyorlar. Bu da aslında onları daha büyük ve daha kurumsal bir firma yapmıyor, sadece büyük üretim hacimli bir esnafa çeviriyor. Yani diyeceğim şu, o kurumsal kafaya geçemiyorlar bir türlü. Hep küçük düşünüp küçük yaşıyorlar. Değişime adapte olamıyorlar, ancak dayatılırsa ve işlerini kökten tehdit ederse değişime ayak uydurur gibi yapıyorlar. İnovasyon ittirilerek geliyor insanımızın olduğu her yere maalesef ve ittirilerrk gelen inovasyon ya yarım yamalak oluyor ya da işlevsiz oluyor.

Yan sanayi bataryalar orijinallere göre nasıldır? Marka öneriniz var mı? Asus'tan orijinal olarak almak mümkün mü?
#TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Digital Animal @gameboy

  yan sanayi bataryaların en büyük tehlikesi patlama ve alev alma ihtimali... orjinalinden şaşmamak lazım...

 • Burag Kalaycıyan @winkl3

  Bazı teknik servisler yapıyor satışları,evet.Arayıp sorabilirsiniz.Model çok eski ise genelde ellerinde parça olmuyor.Yan sanayi dışında pek seçenek kalmıyor yani.Yan sanayi ürünlerin ömrü daha kısa oluyor ve kalitesi değişkenlik gösterebiliyor.İyi araştırıp almak lazım.

 • andacatasayar @andacatasayar

  Retro iyi biliniyor. Telefonlardaki Deji=Laptoplardaki Retro diyebiliriz. Ancak sorun yaşayanlar da var. Ben kullanmıştım. Orjinalinden bir fark göremedim. 2012'de aldiğim laptopa 2015'te Retro batarya aldım. 2018'de hâla 1 saati geçiyordu. Bence eskimesi de farklı değil. Ama yan sanayi yan sanayidir. Burada olay laptobun değeri bence. 7k'lık bir laptopsa 500-600tl batarya parası verilir. Ama 1500'luk laptoba yan sanayi almak daha akıl kârı bence.

Bir "ağ" manzarası. Yer, Kapalıçarşı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap