10 saniye ekrana bakınca flex kablosu bozuluyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 11

Az önce Bioshock'u iade etme talebini açtım. İçinde en ufak jumpscare kırıntısı bile bulundurmayan hd 4000'in kaldırabileceği eski oyunlar için önerileriniz varsa alınır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9

Dark DKCCX90 Freezer X90 Intel 775/1156/1155/1150/1151 FM1/FM2/AM2+/AM3+ /AM4...

Dark DKCCX90 Freezer X90 Intel 775/1156/1155/1150/1151 FM1/FM2/AM2+/AM3+ /AM4 Ryzen Uyumlu işlemci: Amazon.com.tr
BeğenFavori PaylaşYorum yap

"Oops!... I did it again"

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • ARMv7 @armv7

  Ya şu konuya takılmayın artık. Bunu xiaomi türkiye paylaşmıyor ki. Benim gibi reklam ajansları paylaşıyor. Biz de herşeyi apple kullanıyoruz çünkü en çok işimize o geliyor. 😂 Burada reklam ajansları biraz aklını kullanıp bilgisayardan tweetlese bu sorunlar olmayacak ama stajyer çocuk muhabbeti orada vucüt buluyor. Sosyal medya yönetimi bir reklam ajansında en basit en kalifiye olmayan iş. Kreatif direktör paylaşımı belirler, tasarımcı tasarlar ve stajyer çocuk da paylaşır 😂 Stajyer çocuk da biraz mal olunca ortaya bu sonuçlar çıkar 😂

  • Orcun @orcun

   Öyle ama aga dikkat edecen ya, apple'a giydir giydir sabaha kadar söv et sonra da gel apple ile takıl. Hani otomatikman marka imajı için kötü birşey aslında. Direkt '' bak benden olmuyor bu işler gene de apple'dan paylaşıyoruz en stabili o çünkü bizde uygulama sapıtıyor '' imajını çiziyorlar.

  • ARMv7 @armv7

   @orcun işte anlattığım gibi paylaşan xiaomi değil. Hatta belki xioami gibi 5 tane daha başka telefon firmasına sosyal medya yönetimi hizmeti veren ajanstır. Ben aynı belediyenin hem a partisinin adayının işlerini hem b partisinin işlerini yapıyordum. Rakiplerdi ama ortak noktaları bendim. Dingillik reklam ajansında. Bu hatalardan sonra xiaominin o ajansla çalışmaya devam etmesi ayrıca dingillik.

  • Orcun @orcun

   @armv7 Ama işte gene firmanın suçu, ince eleyip sık dokuyacaksın. 😀 Böyle saçmalık yapan yerden hizmet mi alınır ? yazı hatası olur neyse daha masumane ama böyle bir hata pek olacak gibi durmuyor. Hani çok naiflik bence onu düşünmek, ha birde böyle hata oluyor e firma hala çalışıyor ? 😀

  • muytek @muytek

   Normalde takılmayacak bir konu ama burada doğrudan bir rakibin ürününü reklam ediyorsun. Bu da tamamen ciddiyetsizlikten kaynaklanmaktadır.

   İkisi de aynı şey.

  • ARMv7 @armv7

   @orcun Ben de onu diyorum, burada xiaominin dingilliği o ajansla çalışması.

Emre paylaştı.

Dile kolay 21 yıl. Bugün Half-life'ın ek paketi olarak sunulan 99 yılındaki public betasından bu yana çoğu fps oyuncusunun all time fav oyunu Counter-Strike'ın doğum günü. Belki aramızdaki bazı genç arkadaşlardan bile büyük olabilir. İnanılmaz bir hissiyat.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6
Emre paylaştı.

Bilgisayar Mühendisliği mi, Yazılım Mühendisliği mi?

Bilgisayar bilimleri, bilgisayar mühendisliği ve yazılım mühendisliği kavramlarının arasındaki farkları bu videoda açıklıyorum.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Agab @agab

  15 dakikalık video yerine özet geçeyim merak edenlere;
  Bilgisayar mühendisliği, neyin üstüne kod yazdığını iyi bilmektir. Ayrıca iş imkanı yazılım mühendisine göre çok çok daha fazladır. -EĞER İKİ BÖLÜM ÖĞRENCİSİ DE AYNI SEVİYESE KODLAMA BİLİYORSA- yoksa günün sonunda en iyi kod yazan işi kapar orası ayrı konu.
  Batu bozkanın bununla ilgili güzel bir videosu vardı bulamadım

  • Temp 🔚 @temp

   @agab Ben bundan 4 sene önce baktığımda yazılım mühendisinin önünün daha açık olduğu, direk yazılıma yönlenildiği dolayısıyla da daha güzel bir eğitim alındığını falan söylüyorlardı.
   Bide şöyle bir olay var.
   Bilgisayar mühendisliğinden mezun bir arkadaşım var ve nerdeyse hiç bir şey bilmiyor. Ben ondan çok daha fazla şey biliyorum. (bölümümün mühendislikle alakası olmamasına rağmen)

  • Agab @agab

   @temp Bir elin 5 parmağı dahi aynı değildir. Arkadaşın bomboş bir insanmış. Bu yüzden koca bölüm suçlanır mı?
   Aksine yazılım önü kapalı. Şöyle düşün, avmye bir otomatik kapı yapılacak. Bunun çok basit bir elektrik devresi çizilecek ve yazılımı yapacak. İşveren olarak hem eem hem de yazılım mühendisi mi alırsın, yoksa ikisini bilen bilgisayarcıyı mı?

   Fazla detaya girmek de çok istemiyorum ama bilgisayar mühendisliği ders içeriği olarak computer science ile neredeyse aynı. Ama yazılım ne tanınırlığı var ne de işlevselliği. Türkiye’de yazılım mühendisliği diye bölüm açılmasının tek sebebi “aa gavurlarda böyle şey var hadi biz de açalım” demesidir. Açık ve net.

   Aynı üniversitenin bilgisayar ve yazılım mühendisi bölümlerine bakalım. Aynı hocalar girme koşuluyla yalnız. Günün sonunda bilgisayarcı daha fazla bilgi sahibi olur.

   Bunu zaten ben tek başıma bir şey desem yine tamam da, koskoca şadi hoca diyor. Veyahut microsoft’ta çalışan batuhan bozkan diyor.

  • Temp 🔚 @temp

   @agab İlginç tabi başta da dediğim gibi ben aksini düşünenleri de gördüm. Biraz yoruma dayalı heralde.
   Arkadaş örneği tamamen konudan bağımsız bir örnek ona takılma.
   Aslında benim fikrim; sen 2 bölümü çok ötekileştiriyorsun bence.
   Günün sonunda kimin pratiği, yazılımı kuvvetliyse o daha iyi iş yapar.
   Ki tarih falan okuyup yazılımcılıktan 50 bin tl ++ kazanan sanaldan tanıdığım biri var.
   O yüzden bölüme göre yargılamamak lazım. İnsandan insana çok değişiyor deneyimli kişi.

Uzun süredir takip listeme aldığım Papers, Please oyunu 5,40 TL'ye düşmüş indirim 2 saat civarı sonra bitecek görünüyor. Distopik oyun sevenler kaçırmasın bence.

https://store.steampowered.com/app/239030/Papers_Please/

Save 70% on Papers, Please on Steam

Congratulations. The October labor lottery is complete. Your name was pulled. For immediate placement, report to the Ministry of Admission at Grestin Border Checkpoint. An apartment will be provided...
BeğenFavori PaylaşYorum yap