Emre paylaştı.

Rock Zircon kulaklık incelemesi

öncelikle incelememi soru soru ayırarak yapıyorum bu sayede istediğiniz kısma bakıp geçebiliceksiniz, incelemenin tamamını okuma zorunlluluğu kalkmış oluyor.

Neden Rock zircon aldım? gidip sony phillips tercih etmedim? Neden çinden aldım?

Öncelikle şunu bilmelisiniz ki ülkemizde satılan kulaklıklar bildiğin kazık.Aynı fiyata satılan sony-phillips kulaklıklar bunun yanına bile yaklaşamaz. Ben f/p bir ürün aradığım için çinden almak durumunda kaldım. Xiaomi tercih edecektim @yasin bu kulaklığı önerdi , birkaç test sonucu falan da atınca almış bulundum.

 

Ne kadar elite? kablo vs kalitesi nasıl?

kablo kalitesini beğendim. sağ ve sol tarafın birşleştiği yerden sonra örgü başlıyor. Tek bir tane tuşu bulunmakta . jak kısmının ise acayip bir tasarımı var

 

jak kısmı değişik takınca dairesel kısım dışarka kalıyor sadece tasarım mı yoksa sesi kabloda kayıpsız iletmeyle mi ilgili bilemiyorum.

Teknik detaylara fazla inmeyeceğim zaten o detaylarla ilgilenen arkadaşlar sitesinden de bakabilir. Kullanıcı deneyimi daha önemli.

Ses nasıl?

şimdi yapacağım övgüleri binle çarpın.Müziği açtığım an verdiğim tepki 'ohaaa' oldu. Baslar muhteşem. ses acayip fazla çıkıyor .Sağ sol ses ayrımına hiç girmiyorum. En önemli alma sebebim ayrıntılar çok hoş,sonuna kadar ayrıntıları duyabiliyorum. Artık şununla bir flac dnleyeyim diyesiniz geliyor. mp3 formatının sınırına takılıyorsunuz. evet ne diyorduk?

 

Karşılaştırman gerekse hangi kulaklıkla karşılaştırırdın?

ben uzun zaman boyunca lg g3 ün orjinal kulaklığını kullandığım için onunla kıyaslayabilirim. Birde i phone 5s kutu içinde gelen. öncelikle ikisinde de iyi. lg den daha fazla ses vermesine rağmen onun kadar ses kaçırmıyor. İzolasyonu daha iyi. i phone dan ise bass olarak kat kat daha iyi . lg gene basları i phone kadar kötü vermiyor. ikisinden de kötü kalır yanı varmı? bence yok.

Fiyatı nasıl?

takip koduyla 40 küsür tl ye geldi bence sonuna kadar değen bir ürün alın kullanın kardeşim daha önce iyi kulaklık diye sony phillips alırdım onlara yatırdığım paraların haddi hesabı yok.

eee kardeşim neden yıldız kırdın?

benden tam puan almanın ihtimali yok her zaman iyinin iyisi vardır.

http://m.banggood.com/ROCK-Zircon-In-Ear-Wire-Control-Stereo-Nylon-Weaving-Stereo-Earphone-For-Cellphone-p-998892.html

 

 

 

 

 

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 36

3.5mm Y Kablo (Tek girişten hem mikrofon hem kulaklığı ayıran aparat)

♦Önsöz

Herkese tekrardan merhaba 🙂 . Kısa bir incelemede yeniden karşınızdayım. Yukarıda gördüğünüz kablo 25 günde Malezya Postası ile takipsiz biçimde elime sorunsuz ulaştı.

 

(Yeni modellerin bazılarında iki bağlantı tek halde bir arada olsada eski modellerin çoğunda değil.)

Kendisini alma sebebim geçen günlerde incelediğim  Rock Zircon'un (İncelememi okumak için tıklayın) mikrofon kısmını notebook'ta düzgün kullanmak için bu tarz aparat alma gereği duydum.

Çünkü kullandığım notebook'un kulaklık ve mikrofon kısımlaayrıydı. Bu yüzden bendeki kulaklık tek girişli olunca ikisini aynı anda kullanmak maalesef mümkün olmadı.

 

İzlenimler

Kısaca anlatacak olursak görevini başarıyla yapıyor.

Masaüstü bilgisayarımda sorun yaşamatmadı.

Fakat Ek kablo notebook'taki ses kartının problemi yüzünden düzgün çalışmadı. Mikrofon kısmında cızırtı dışında başka ses iletemiyordu. Bilirsiniz notebook'un dahili ses kartı ürün alırken size basbas özellik olarak belirtmiyorlarsa genelde çok da iyi değillerdir.

Ayrıca bir şey daha farkettim Nokia telefonlar dışında uyumsuz olan nokia kulaklığında bu aparatı denediğimde bilgisayara uyumlu olarak bağlantı sağladı. Yani o vokalin kaybolma sorunu çözülüyor. Fakat ses mono geliyor. Mikrofon kısmı sorunsuz.

 

Ürün linki

(Evrensel olarak "3.5mm 1 Female to 2 male" olarak geçiyor)

http://www.aliexpress.com/item/3-5mm-1-Female-to-2-male-Headphone-Earphone-Audio-Cable-Mic-Splitter-Adapter-Connected-Cord/32653508316.html

Not : Ürün alımında benden sonra değişiklik olmuş ben alırken renk seçme hakkı tanıyordu artık rastgele gelen renkte gönderiyorlarmış. Diğer mağazalardan alabilirsiniz zaten aynı görevi yapsın yeter.

 

Okuduğunuz için teşekkür ederim. 🙂 Umarım en kısa sürede tekrar karşınızda olurum. Hoşçakalın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Rock Zircon Kulakiçi Kulaklık

 

♦ Önsöz

Merhabalar. Bu ürünü size inceleme sebebim bu incelemenin f/p olarak tavsiye niteliğinde olması.

Ürünü Banggood'dan takipli çin postası biçiminde aldım. Elime geçmesi tatille birlikte bir ayı buldu.

Ses sistemleri konusunda çok fazla bilgi sahibi değilim o yüzden daha çok olayları giriş seviyesinde anlatmaya çalışacağım.

Ürün linki;

http://www.banggood.com/ROCK-Zircon-In-Ear-Wire-Control-Stereo-Nylon-Weaving-Stereo-Earphone-For-Cellphone-p-998892.html

 

Bu ürünü tavsiye ederek almamı sağlayan ve kafamdaki boşlukları çözen başta @yasin'e ve Telegram grubundaki tüm arkadaşlara teşekkürlerimi sunarım.

 

Neyse lafı uzatmadan izlenimleri paylaşmaya başlayalım 🙂

 

♦ İzlenimler

 

Türkiye'den önceden aynı fiyatına aldığım  Sony MDR-EX15LP'nin temassızlık sorunları bahanesiyle bu kulaklığa geçince giriş seviyesi bir Sony almakla büyük bir kazık yediğimi anladım. Türkiye'deki mağazalar kulaklıkları cidden pahalı satıyor. Rock Zircon'u kullanmaya başlayınca bende bir devrim etkisi yaşattı. 🙂

Kulaklıkta ilk farkettiğim sesi ne kadar yükseltirsek yükseltelim o sesin tadı bozulmuyor.

Önceki kulaklığımda tizler patlıyordu fakat bunda böyle bir şey deneyimlediğim kadarıyla  söz konusu değil. Hatta telefonum General Mobile 4G 'nin bildiğiniz üzere ses gücü yetersiz olsa da bu kulaklıkta  son ses dinleyemedim (kulağa zarar vericiydi). Hatta telefonumun bu kulaklığa yeterli gücü veremediğini düşünüyorum.

 

Bu kulaklığın size vereceği etki geçeceğiniz kulaklıktan ve kullandığınız ses çıkışına göre değişkenlik gösterebilir.

 

Bu kulaklık sizlere basların gizemli derinliğini sunup enstrümanların daha tok ve anlaşılır bir biçiminde yansıtması ile solistin arkasındaki o gizemli dünyanın kapıları size açılıyor. ( Reklam metni gibi oldu çaktırmayın. 😛 )

 

Şaka bir yana , baslar ve tizler kulağıma güzel ve sorunsuz geldi. Ses berrak ve boğuk olmadan çıkıyor.

 

 ( Kulaklığın iç kısmı )

Kulaklığın ayrım kısmına kadar kalite hissiyatı gösteren örgü ile geri kalan kısmı ise sağlam bir plastik ile örtülmüş. Sağ kısmın hemen altında ise düğme kısmı bulunmakta bu düğmenin arkasında ise mikrofon alıcısını görüyoruz.

Yani tasarımı hiçde fena değil. Öyle kalitesiz aşırı ucuz çin malı kulaklar gibi değil.

Markası size yabancı geldiği için kafanızda sakın olumsuz algı olmasın. Başta bende bu algıya düştüm fakat insanların yorumlarını dikkate aldığımda ve denediğimde hiçde öyle olmadığını fark ettim. :mrgreen:

Kulaklık paketinin içinden yedek podlar ve bir yıllık garanti belgesi çıkmakta.

 

 

Bu arada garantinin buradan nasıl işe yarayacağını bilmiyorum ama kendisi 1 yıllık vermiş. Bu konu hakkında bilgisi olan varsa yorum olarak belirtirseniz sevinirim.

 

 

♦ Ses Değerleri

 

Kulaklığın yansıttığı değerlerin tablosunu aşağıda belirttim ayrıca diğer alternatif modeller arasında karşılaştırmak için bu tablolara göz atabilirsiniz.

 

Rock Zircon

Xiaomi Piston 3

 

 

 

 Xiaomi Hybrid

 

♦ Meraklısı İçin Detaylı Bilgiler ;

 • İç Direnç : 16Ω±15%
 • 8mm NdFeB speaker
 • Kulaklık Hassasiyeti : 93Ω±3dB ( 1Khz ve 1mW'de)
 • Kulaklık Frekans Tepkisi : 20-20000 Hz
 • Mikrofon Hassasiyeti: -40dB±3dB@1kHz,0dB = 1V/pa
 • Nominal giriş gücü : 1Mw
 • Maksimum giriş gücü : 3mW

 

 

→ Sonsöz

Fiyatının hakkını veren ender kulaklıklardan biri olacağını düşünüyorum. Seviyesine göre baya iddialı. Malzeme kalitesini iyi buldum. İleride kullanımıma göre nasıl olduğu tam olarak anlaşılacaktır.

Kişisel düşüncem,  genel olarak Türkiye'den kulaklık almak tek kelimeyle pişmanlıktır. Paranızın yazık olma ihtimali daha yüksektir.

Okuduğunuz için teşekkür ederim. Elimden geldiği kadar yazmaya çalıştım. Hatalarım olduysa affola.  Fikriniz varsa lütfen belirtmekte çekinmeyin.

 

Sağlıcakla kalın. 🙂

 

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 66
Emre paylaştı.

Plug.dj

Merhaba, uzun zamandır  yazmak istediğim ama fırsat bulamadığım incelememi sonunda yazıyorum. Ve hemen olaya giriyorum. Oluşturduğum ve sizleri beklediğim oda: https://plug.dj/birazmüzik

Plug.dj kullanıcıların bir odada isteyen herkesin sırasıyla müzik oynatarak eğlendiği ve sohbet ettiği bir ortam.
Not: Oda, Topluluk olarak geçiyor. Ben Oda olarak bahsedeceğim.

Yukarıda gördüğünüz resim bir oda yani ana ekran diyebiliriz. Ana ekranda bulunanlar:

 • Topluluk ismi ve altında odayı oluşturan kişi yani sunucu ismi.
 • Çalan müzik ve altında dj ismi.
 • Müziğin kalan süresi, ses seviyesi ve geçmiş müzikleri görmek için buton.
 • Sohbet bölümü, Odadaki kişi sayısı, dj sırası ve arkadaşlarınız.
 • Bekleme listesine gir/çık butonu, dj masası ve oylama butonları.
 • Çalmak istediğiniz müzik Profil, rozet, mağaza, xp ve pp (Plug Puanı) durumu ve ayarlar butonu mevcut.

Oda ismine tıkladığınızda sizi karşılayan ekran da Oda ile ilgili ayarlar, açıklama ve Hoş geldin Mesajı bulunuyor.
Kendi Topluluğunuzu açmak için en az 3. seviye olmanız gerekiyor. Oda ismini nasıl seçerseniz. Oda linki de öyle olur.  Oda ismi daha sonra değişsede link değişmez. 

Resim: Topluluk Ayarları

Dj döngüsü: Dj'lik yaptıktan sonra otomatik sizi tekrar listeye sokar.

 

 Oylama Butonları:

👍Vaay!: Müziği beğendiyseniz buna basın avatarınız dans etmeye başlayacaktır.
⭐Kap: Çalan müziği kendi oynatma listelerinizden birine eklemenizi sağlar.
👎Iyy: Müziği beğenmediyseniz buna basın. Eğer dj çok fazla ıyy alırsa müzik yetkili tarafından geçilir.

Oynatma listenize müzik eklemek için YouTube ve Soundcloud ile arama yapıyorsunuz. İsterseniz İçe aktar ile bu servislerde bulunan listelerinizi ekleyebilirsiniz.

Resim: Oynatma listeleri

 

 Yetkiler:

5 Farklı yetki var. En düşük, Misafir Dj. En yüksek, Sunucu (devredililebilir).

Resim: Yetkiler 1, Yetkiler 2

 

 Profil, Mağaza, Avatarlar, Rozetler, Plug Puanı:

Profil:


Resim: Profil.

Burada sizin PP niz, profil açıklamanız. Profil linkiniz. Seviye atlama durumunuz.

Mağaza:
 
Resim: Mağaza 1, Mağaza 2

Mağazada, Onlarca farklı Avatar, Onlarca farklı rozet bulunuyor. Gerçek para ile alınan, Abone olarak alınan ve elbette çuğunlukla pp ile alınanlar.
Extralarda ise belli bir pp karşılığında isim değiştirme yer alıyor.

Avatarlar sizsiniz. Çeşit çeşit avatar var. Bunlar dans etmekten başka bişi yapmaz her avatar kendine özgü dans eder. Görsellikten başka getirisi yoktur.
Rozet, sohbette isminizin başında bulunur. Avatar gibi sadece görsellik.

PP (Plug Puanı), bir nevi paradır. Aktiflik, altığınız Vaay!, Atladığınız seviye (seviyeye bağlı bu yeni avatar seviyesi de olabilir.) sizlere PP verir. Abone iseniz başka kullanıcılara pp gönderebilirsiniz.

 


Şunu da şurada belirteyim. Plug.dj için kullanışlı eklentiler mevcut. ben Radiant Music eklentisini kullanıyorum çok iyi çok detaylı bir eklenti.


 

Yazımı burada bırakıyorum. Daha sonra güncelleyeceğim. Çünkü artık hemen paylaşmak istiyorum. 

Burası için oluşturduğum. Plug.dj topluğunun adresi → https://plug.dj/birazmüzik Hepinizi beklerim. Buranın sürekli aktif olması dileğiyle.

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Emre paylaştı.

Caran d'Ache 849 Tükenmez Kalem

 • Önceki incelemelerimde mekanik (versatil) kalemleri ele aldım; ancak bu sefer yanlışlıkla da olsa tükenmez bir kalem inceleyeceğim.
 • Caran d'Ache oldukça köklü bir kalem markası. Kendini kabul ettirmiş ve genelde lüks kalemler üreten bir marka. Bizim ele alacağımız model yurtdışı olarak konuşacaksak normal seviyede bir fiyatta ancak aynı şeyi ülkemiz için söylemek çok zor. Sözün özü, ele alacağımız model abartı değil.
 • Ben bu kalemi Amazon'dan sipariş verdim; ancak 844 modelini -0.7 uçlu mekanik kalem- sipariş etmeme rağmen, aynı zamanda faturasında da yazmasına rağmen, tükenmez kalem modeli olan, 849 modeli gönderildi. Herhangi bir şekilde değişim vs. yapamadığımız için şansa da olsa iyi bir tükenmez kalemim oldu. Siz de alırken dikkat edin lütfen, çünkü tasarımları tamamen aynı.

 

 • Kalemin ilk önce tasarımı ve materyalinden bahsetmem gerek. Tamamen metal, yekpare bir gövdeye sahip. Kalemi açamadım ben. İç mekanizmasını gösterme şansı bulamadım ama, belki de böyle olması çok daha iyi bir şey, hele ki tükenmez kalemlerde. Çünkü mekanizması açma ve kapamadan ibaret. Mekanik kalemler gibi uç takılması, kırılması mümkün olmadığı için oldukça mantıklı buldum yekpare olmasını ve çok iyi bir şekilde de tasarıma yansıtılmış. Tasarım gerçekten İsviçre'nin saatten çok fazlasını yapıyor olduğunu gösterir cinsten. Özellikle manşondaki Caran d'Ache yazısından klipsin altına gizlenmiş model ismi çok profesyonelce. Swiss Made ile olayı noktalamışlar zaten. Tasarımdaki geçişler de gayet güzel, her kısmının detayı oldukça iyi.

 

 • İkinci olarak, ağırlık, yapı ve dengeden bahsetmek gerek. Umarım fotoğraflar yeterli olacaktır ki, kalem uzun değil. Hattâ birçok kaleme göre kısa denebilir. Özellikle Kaweco Special modeli boy olarak iyi bir örnek olabilir. Kalemin kısa olması, elinize hiçbir rahatsızlık vermediği gibi aynı zamanda gövdesinin tamamen metal olmasının getireceği ağırlıktan dolayı bileğe vereceği yükü sıfıra indiriyor ve kalemi tutarken, "ya her kalem böyle olsaydı..." diyebilirsiniz. Oldukça iyi bir tutuşu var. Şunu da belirtmem gerek ki, kalemin basışı çok yumuşak. Her kalemdeki gibi o manşondaki tok bir geri hissiyattaki "tık" sesi yerine, çok daha iyi düşünülmüş bir şekilde içe doğru göçer şekilde ayarlanmış ve oldukça güzel bir yumuşaklıkta kalemi açıp kaıyorsunuz. Tükenmez kalemlerin çok fazla açılıp kapandığını da düşünürsek, kulağı rahat ettiren, oldukça rahat, güzel düşünülmüş bir basma sistemi olmuş.

 

 • Kalemle yazmak oldukça rahat. İyi ayarlanmış bir kayganlıkta, uyguladığınız basınca göre de gittikçe koyulaşan renkte. Rengi tam siyah değil, hafif griye yakın güzel seçilmiş bir renk. Yazım örnekleri koyma şansım olmadı şehir dışında olduğum için. Tükenmez kalemlerdeki keskin mürekkep kokusu da, hızlı bir şekilde karalama yapmama rağmen yok.
 • Fiyat konusuna geçmeden önce son olarak belirtmem gereken şey, bilerek tasarımdan ayrı tutup ayrı bir paragrafta yazmak istediğim şey, rengi. Bu renk, kullandığım kalemler arasında gördüğüm en güzel renk. Harika bir kırmızı. 844 veya 849 alacaksınız, kırmızı alın. Çok güzel, çok canlı ve tasarıma da o kadar güzel gitmiş ki, bu kalemi beğenmemim en büyük sebeplerinden birisi.
 • Son olarak da fiyat değerlendirmesi ve genel bir değerlendirme yapmak ıstiyorum. Amazon'da 17-30$ arasında değişen, çok da pahalı olmayan bir fiyata sahip. Maalesef, ülkemizde 90-160TL arasında bulunuyor. Bu da pahalı demektir benim için. Zaten kalemlerde bu fiyatlardan sonra işlevsellik veya zevk konuşuyor. Kişisel bir karar tamamen. Kalemin ilk dikkat çeken özelliği rengi; ancak yazım rahatlığı ve tasarımı ile de çok iyi bir model olmuş. Kalemle ilgili eleştirim yalnızca Türkiye fiyatı. Kendi içinde değerlendirmek gerekirse göze batan bir kusur göremedim.

 

Güncelleme: Amazon ücret iadesi yaparak hatalarını düzeltti. Kalem hediye olmuş oldu.

#CarandAche #849 #Tükenmez #Kalem #İnceleme

Bu rehberdeki her şey (yazı, görsel vb.) bana aittir. Kaynak gösterdiğiniz sürece kullanıma açıktır.

Soru ve yorumlarınız için TeknoSeyir'e üye olmayı unutmayınız!

e-posta üzerinden sorular için: ee.mcan.dogan@gmail.com

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 18 / 21
 • protego @protego

  Amazon'dan almışsan neden değişim imkanın olmasın? Yaz Amazon'a söyle durumu. Doğrusunu gönderirler. Bugüne kadar Amazon'dan şikayetçi kimse görmedim, benim de sorunlarımı hep çözdüler

  • M.Can @dogan_mcan

   Orasını ben de anlamadım. İletişim kopukluğu oldu sanki. İlk başta gönderin değiştirelim dediler, daha sonra da elimizde kalmadı fiyat iadesi yapalım dediler. O sırada da ilginç bir şekilde iade ettiğim bu kalem geri geldi. Burada amazon değil de, Yurtiçi kargo suçlanabilir sanırım. Adamlar 2 ay boyunca geri göndermemişler bile. En azindan iade yapılırdı; ama neyse, ilginç bir tükenmez kalem incelemesi olmuş oldu 🙂 Zaten amazondan daha önce aldığım ürünler her zaman doğru ve hızlı geliyordu. Bunda sıkıntı çıktı.

 • mgunes @mgunes

  Sayın yönetici, editör arkadaş.
  Hem benim yorumumu siliyorsunuz, hem de yorumuna cevap geldi diye ha bire bana mail gönderiyorsunuz.
  Bu yapılan ayıptır yahu!!!
  Bir kere, benim yorumu neden sildiniz anlamadım?
  İçinde küfür yok, hakaret yok. Aşağılama yok.
  Sadece eleştiri var.
  Dediğim şu
  Memlekette kalem mi kalmadı da te elin ABD sinden kalem ithal etmişsin. Üstelik yanlış ürün göndermişler. Yazdığım buydu.
  Ne var bunda???
  Ya ayıptır, size yakışmıyor yani...

  • M.Can @dogan_mcan

   Beyefendi, incelemeyi ben yazdığım için yorumunuzu silme hakkına sahiptim, sildim. Editör veya yönetici değilim, sitenin bir üyesiyim. Siz de hiç düşünmemişsiniz bu arkadaş neden yorumumu sildi, acaba bana kırıldı mı diye. İncelemede bir paragraf boyunca fiyat eleştirisi yaptım. İnternette doğru dürüst alınacak hiçbir yer yok. Elden alabileceğim bir yer de yok. Fiyat konusu ayrı bie tartışma konusu. Yurtdışı fiyatının en az 3 katına satıyorlar. Ve ben bu kalemi beğendim, Amazon'dan aldım. Daha önce de Pentel Graph 1000 For Pro modelini almıştım. Onun türkiye Fiyatı 70 TL iken, ben 8$ 'a aldım. Şu sitedeki, belki siz de dahil, neredeyse herkes AliExpress'ten alışveriş yapıyorlar. Millet 1$'a OTG kablosu alıyor, onlara da yazın bakalım memlekette OTG kablosu yok mu diye, onlar da ülkemizdeki 30 TL fiyat etiketini göstereceklerdir. 3 santimlik kablo için Çin'den 1 ay beklemiyor mu insamlar? Burada anormal olan tek kişi ben miyim? Ben kalem seviyorum, hoşuma gidiyor. Farklı tasarımlarda, renklerde, özelliklerde kalemler kullanmayı seviyorum. Bu kalemi de beğendim. Memlekette kalem seven tek kişi ben degilim. Yurtdışından aldım diye azarlamışsıniz resmen. Ben de yorumu sileyim bari de belki beyefendi hatasını anlar diye. Ayrıca fark ettiyseniz sizi engellemedim de. Bir yoruma kırılmak, üzülmek için illa küfür olması gerekmiyor. Yaptığınız eleştirinin de maşallahı vardı. Ayrıca yanlış ürün göndermelerinde Yurtiçi kargonun da büyük bir rolü var. İade zamanında (1.5 ay boyunca) adamlar depodan çıkarıp da tekrar Amerika'ya göndermemişler bile. Yurdum insanı aynı kafada devam etmiş işte, onlar da beni mal yerine koymuşlar. Şu sitede ebay'den, Amazon'dan, AliExpress'ten alışveriş yapmayan bir kişiyi zor gösterirsiniz. Herkese öyle yazalım o zaman, memlekette kitap kalmadı mı da taa Amerika'dan getirttin, kulaklık kalmadı mı, usb bellek kalmadı mı ? Kaldı kaldı da, fiyatlarına baksanız ya enayi yerine koyuluyoruz, ya da o ürün Türkiye'de yok.

  • mgunes @mgunes

   @dogan_mcan
   Sayın arkadaşım, yorumu silme yerine cevap veremez miydiniz?
   Yorumu azarlama olarak yanlış algılamışsınız. Sadece eleştiri kapsamında yazıldı.
   Ha, şunu diyebilirdiniz.
   "Arkadaşım üslubunuz sert. Hoşuma gitmedi"
   Saygı duyar düzeltirdim. Ne yapayım benim de kalemim ve üslubum böyle...
   Ayrıca, yukarıda yazdıklarınızı benim yorumu silmeden önce cevap olarak yazsaydınız. size hak vermiştim. Tekrar ediyorum, silme işiniz bence çok ayıp kaçtı.

   Cevabınızdan öğrendiğime göre kendinize göre haklı nedenleriniz var.

   "Ben kalem seviyorum, hoşuma gidiyor. Farklı tasarımlarda, renklerde, özelliklerde kalemler kullanmayı seviyorum. Bu kalemi de beğendim."

   Diyorsunuz.

   Bunu yazdıktan sonra tartışma bitmiştir.
   Keşke incelemenizde yazsaydınız. Bu tartışmayı yapmazdık.
   Selamlar...

  • M.Can @dogan_mcan

   @mgunes İlk yazdığınız yorumu silmiş olduğum için ben haksız mı oldum anlamadım. Buna hakkı olan tek üye ben değilim. Herkes bu hakka sahip. Özür bile dilemeseniz olurdu, hatta engelleseydiniz keşke beni. Sizden özür beklemedim. Evet, öyle ilginç bir üslubunuz var ki, dalga geçiyorsunuz. Keşke silmeseydim o yorumu da burada dursaydı herkes de görseydi. Resmen azarladınız. Ben de kendi incelememde öyle bir yorumun durmasını istemedim sadece. Bravo yani olayı büyütmekte bire birsiniz. Belki içiniz rahatlar diye de yazdım, adamlar para iadesi yaparak kalemi hediye ettiler. Taa Amerikalardan bedava kalem aldım. Haklı nedenimi "sadece" incelemeyi de okuyarak anlayabilirdiniz. Zaten 4 tane incelememin 3 tanesi kalem. Kendi çapımda bir şeyler yapıyorum sadece. Çok kolay bir şekilde anlayabilirdiniz. Demek ki kafanıza koymuşsunuz "kalem incelemesi mi olur ya?", hemen dalga geçmeliyim diye. 50 satırlık incelemeden çıkardığınız sonuç beni şok etti. Her incelemeden önce "ya ben bunu seviyorum o yüzden inceliyorum" diye uyarı yazmam mı gerekiyor?

  • mgunes @mgunes

   @dogan_mcan
   "Özür bile dilemeseniz olurdu,"
   Sizden özür filan dilemiş değilim. Nerden çıkardınız özür dilemeyi?
   Azarlamadım diyorum. Halâ resmen "azarladınız !..." deyip duruyorsunuz. Alıngan olan sizsiniz.
   İncelemeyi yoruma açmışsınız. Görüşümü yazdım. Ne var bunda!...Hep övgü alacak değilsiniz ya, bir kişi de çıkmış Kral çıplak diyerek eleştiride bulunmuş. Eleştiriye tahammülünüz yoksa böyle işlere hiç girmeyin derim.

  • M.Can @dogan_mcan

   @mgunes Alıntı yapmayı bu kadar sevdiğinizi bilseydim daha özlü sözler yazardım. Eleştiriye açık olan ben değilim, sizsiniz. Israrla diğer incelemelerime de bakmıyorsunuz. Nasıl daha üste çıkarım diye paragraflardan cümle ayıklıyorsunuz. Eleştirinin ne olduğunu bildiğinizden bile şüpheliyim. Beni eleştirecekseniz, incelemenin içeriğini eleştirmeniz gerekir, yada eksiklerimi. Şahsımı değil. Ürünü eleştireceksiz, ürünün kendisini eleştirmeniz gerekir. Burada ne eleştiri yapılabilir ki? İncelemenin içeriği, ürün, fiyat, yazılmayan, eksik şeyler... Ve gerçekten ilk yorumunuzu sildiğim için çok pişmanım. En azından elimde güzel bir örnek olurdu.

  • mgunes @mgunes

   @dogan_mcan
   Evet arkadaş, yorumu silmekle çok büyük ayıba imza attınız. . Size yakışmadı. Aynı fikirdeyim. silmeseydiniz de herkes okusaydı. Asıl ben sizden özür bekliyorum...

  • M.Can @dogan_mcan

   @mgunes İnceleme yazmaktan başka bir vukuatım olmadı. İncelemeyi yazdığım için de özür dilemeyeceğim kusura bakmayın.

  • mgunes @mgunes

   @dogan_mcan
   Ben sizden incelemeyi yazdığınızdan dolayı değil, o konuda anlaşmıştık.
   Konuyu saptırmayın.
   Benim yorumumu sildiğinizden dolayı özür bekliyorum.

  • M.Can @dogan_mcan

   @mgunes Konu ne kadar sapabilir ki? İyi bir yorum silmiş olsaydım zaten 1 dakika geçmeden özür dilerdim.

 • M.Can @dogan_mcan

  Güncelleme: Amazon ücret iadesi yaparak hatalarını düzeltti. Kalem hediye olmuş oldu.

  • protego @protego

   İyi bari güzel olmuş 😀 Bu arada bu bildiğimiz tükenmez kalemse niye o kadar pahalı 😮 Hani uçlu kalem olsa onların çok kalitelileri falan var, içinde sürüsüyle mekanizma olabiliyor, hadi onlara birşey demiyorum, bu kalemin ne özelliği var anlamadım o kadar para edecek 😀 Uçlı kalem koleksiyonu yapmak isterdim ama tükenmezi bilemedim 😀 😀 Pilot olsaymış bari 😛

   Bu arada, bir üstteki tartışma için, ilk atılan yorumu göremedim ama, diğer yorumlardan gördüğüm kadarıyla hiç umursama derim. Bana da benzer olay oldu. Witcher 3'le ilgili bir soru sordum, oyunda seyahat yapamadığım bir yer ile ilgili. Yürüyerek gidilmez, hızlı seyahat de yok dedim. Adam gelmiş bana "uçakla git" diyor. Ben de dedim "espri mi bu şimdi". Cevap: "Keşke tek derdim Witcher'da bir yere nasıl gidileceği olsa". Troll işte. Engelledim geçtim. Sana da aynısını tavsiye ederim. Hiç uğraşmana gerek yok. Burayı facebook sananlar var işte, boşver...

  • M.Can @dogan_mcan

   @protego Pahalı olmasının sebebi markası diyebilirim ben de çok bir şey diyemiyorum. Tamamen metal olması ve kaliteli mürekkep kullanılması dışında çok önemli bir detay yok, haklısınız. Ben de bunun mekaniğini sipariş ettim ama maalesef bu çıktı 😀

   Tartışma konusunda da haklısınız. Uğraşmamak ve umursamamak en doğru seçim. Ama siz de hak verirsiniz ki, sabır da bir yere kadar maalesef. Sırf bir tükenmez kaleme 50 satır inceleme yazdıktan sonra, o kadar düzgün fotoğraf çekmeye çalıştıktan sonra, ağır oluyor. Ne yapsak yaranamıyoruz...

 • ae86 @ae86

  @dogan_mcan Amazondan kalem almayı düşünüyorum ben de, amazonun paketlemesi nasıl versatil kalemlerin uçları kırılır mı acaba kargo aşamasında ?

  • M.Can @dogan_mcan

   Markaya ya da firmaya göre değişiyor diye düşünüyorum. Bu kalem bana içinde havalı poşet olan bir büyük boy zarf ile geldi, bir sıkıntısı yoktu. Ondan 1-2 sene önce Pentel Graph 1000 For Pro almıştım. O da bir kutunun içinde gelmişti yine herhangi bir sıkıntı yoktu. Daha önce Amazon UK'den kitap da almıştım onlarda da hiçbir hasar yoktu. Özellikle kitapyurdundan aldığım bazı kitapların köşeleri hasar almış oluyordu ama Amazon'dan aldığım kitaplar tertemiz geldi.

  • ae86 @ae86

   @dogan_mcan Anladım teşekkür ederim.

Emre paylaştı.

U Watch u8

U Watch u8 (Aliexpress)
Ürün bugün akşam saatlerinde elime geçti. İlk izlenim olarak beklentimin baya üzerinde olduğunu fark ettim. Kutudan üzerinde ekran filmi ile çıktı bu hoşuma gitti çünkü çizilme gibi durumların olması mümkün camının gorilla glass olduğunu düşünmüyorum. Üründe Türkçe dil desteği mevcut.
Kutu içerisinden : Saat, Usb kablo, Bir tanede arka kapağı açmak için parça çıktı.
ekran çözünürlüğü gayet iyi ve her şey net bir şekilde seçilebiliyor. 3 adet tema mevcut saat ekranı içinde analog ve dijital olmak üzere 4 adet tema mevcut. Telefonunuzda yüklü bütün uygulamalardan bildirim alabiliyorsunuz.(Klanlar, Facebook, whatsapp vb) Alınan uygulama mesaj barındırıyor ise bunları okuya biliyoruz. Örneğin klanlar oyunundan gelen mesajları gayet güzel bir şekilde okuya biliyorum. Aramalara cevap verme saat üzerinde görüşme yapma saat üzerinden arama yapma işlemleri de sorunsuz bir şekilde çalışıyor. 2 saattir kurcalıyorum donma takılma gibi bir sorunla karşılaşmadım. Adım sayar, alarm, barometre gibi özellikleri de mevcut. İlk izlenim olarak fiyatına göre gayet iyi bir ürün. Fiyata gelecek olursak 34 dolara almıştım fiyatlarda değişiklikler mevcut sizin tercihinize kalmış daha yüksek fiyata yada dağa düşük fiyata alabilirsiniz. Ürünü alırken kalın ve kaba olmasından korkmuştum bunun yanında ağır olur diyordum ama gayet hafif ve ince geldi bana 1cm altında. Saat kullanan biri değilimdir normalde bu ürün rahatsız etmedi. Almayı düşünen arkadaş var ise önere bilirim.

Uzun Kullanım

Ürünü yaklaşık olarak 20 gündür kullanıyorum. İlk olarak pilden bahsedeyim ciddi anlamda söyledikleri kadar varmış ilk başta inanmamıştım 🙂 adım sayar kapalı bir şekilde 3 gün çok rahat bir şekilde pili gitmekte.Adım sayarı açtığımızda ise bu süre yarıya düşüyor.
Dokunmatikte herhangi bir sıkıntı çıkmadı ilk gün ki gibi hala 🙂
Konuşma işlemlerinde gürültülü bir ortamda isek asla konuşamıyoruz. karşı tarafın sesi geliyor ancak bizim ses gitmiyor diye bilirim. sakin rahat ortamlar da sıkıntısız şekilde görüşmelerimizi saatten gerçekleştire biliyoruz. Bildirimlerde geçikme olmuyor teelfona düşen bildirim 1-3sn gibi bir süre sonra saate de düşüyor.
Bu süreçte gözlemlediğim eksikler saate uygulama kurulamaması verilen 3 temanın dışına çıkılmaması oldu. Aldıktan sonra güncelleme falan araştırdım güncel şekilde yollanmış 3 kere güncelleme almış cihaz.
Fiyatına göre gayet başarılı bir ürün olmuş tavsiye edebilirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 71