Teknobiyotik'ten ürün alan arkadaşlar dikkat!

14.04.2021 tarihinde Aerocool 750W 80+ Gold model güç kaynağını ürünün sayfasındaki minimum fan sesi ibaresinden dolayı satın aldım. Ürün geldi ve titizlikle montajını yaptım fakat ürün sayfasında bahsedilenin aksine ürünün bariz sesli çalıştığını görmüş oldum. Bunun üzerine Teknobiyotik müşteri hizmetlerini arayarak durumu anlattım onlarda site üzerinden iade talebi açabileceğimi söylediler. Site üzerinden iade talebi oluşturdum ve bekledim. 29.04.2021 tarihinde tarafıma iletilen mesajda kablo bölümünde oluşan ezikler ve kesik sebebiyle iade talebiniz olumlu karşılanmamıştır ifadesi yer alıyordu. 15 yaşından beri bilişim sektörü içerisindeyim ve montajlarımı titizlikle yapan biriyim ve ürünü sağlam, sorunsuz ve en ufak hasarsız bir şekilde iade ettiğime inandığım bütün değerler üzerine yemin edebilirim. Bu mesajı görmemin akabinde teknobiyotik müşteri hizmetlerini tekrar aradım ve montaj yaparken kesik olmasının imkansız olduğunu ve hiç bir ezilmenin de olmadığını belirttim. Telefondaki kişi ürünün gelir gelmez fotolarının çekildiğini iade işleminin ret edildiğini söyledi fakat iade alınan tarih 22.04.2021 bana dönüş yapılan tarif ise 29.04.2021 yani arada 7 gün var. Telefondaki kişi ile bir müddet daha görüştüğümde kesik olmasa ezik vardır kabloda gibi bir ifade kullandı ve benimle hiç bir şekilde fotoğraf paylaşımında bulunmadı. Ürünü tarafıma geri gönderecekleri ve iade kabul edilmeyeceği söylendi.

Sözün özü arkadaşlar Teknobiyotik'ten defalarca alış veriş yapmış biriyim iade işleminde böyle bir ayıbı işleyeceklerini düşünemediğim için ürünü gönderirken fotoğraflama gereğinde bulunmadım fakat böyle bir tavır ve tutumla karşılaşacağımı bilseydim en ince ayrıntısına kadar fotoğraflardım. Kanatım arada geçen 7 gün içerisinde iade alınamamak için ürüne kasıtlı zarar verildiği yönünde.

Arkadaşlar Teknobiyotik'ten alış veriş yapacaksanız lütfen iki kere düşünün. Ben alış veriş yapmanızı kesinlikle tavsiye etmiyorum. Malum bu devirde para hiçte kolay kazanılmıyor.

@leventp @gamsizm

Ürün linki:
https://www.teknobiyotik.com/donanim/psu-guc-kaynagi-power-supply/aerocool-750w-80-gold-kcas-serisi-yari-moduler-rgb-fanli-guc-kaynagi-ae-kcas750rgb.html#!prettyPhoto

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 56
 • ScKn @scknn

  Merak ettiğim bir durum. Teknobiyotik ürünün gözle gördüğünde hasarlı olduğuna karar verebilmiş ise hemen sizinle iletişime geçip teyit ettirmeliydi aksi halde de kargocu ile tutanak tutmalılardı. Kargocu ile tutulan bir tutanak var mı mesela ? Kargocu mu sorunlu teslim etti yoksa kargocu doğru teslim etti teknobiyotik mi başına bir iş getirdi. Bu bilinmiyor şuan.

  • XYuNuSX @yenigeceben

   Bana kargodan gelir gelmez fotoğraf çektik diyorlar ama aradan 7 gün geçmiş üzerine ben aramasam irtibata geçen zaten yok siteden gördüm mesajı. Kendilerini bu gün tekrar aradım ve telefonu kapatmadan an itibari ile bana fotoları mail atmalarını istedim telefondaki kişi bunu kabul etmedi ben foto göndermenin çok basit ve kısa bir işlem olduğunu da söylesem ısrarla telefonu kapatıp 10 dakika sonra foto atabileceğini söyledi. Bende yapılan uzun konuşmanın ardından en son tamam demek zorunda kaldım bana ezilmiş ve kesik atılmış bir kablo fotoğrafı gönderdiler oysa ben göndermeden önce o kadar titizlikle kontrol etmiştim böyle bir şey imkansızdı. Keşke bende foto çekseydim gitmeden önce ama Teknobiyotiğin üç kuruş peşine düşüp müşteriyi hiçe sayacağını tahmin edemedim ama yanılmışım bana ders olsun. Gerçi fotoda çeksem büyük ihtimal fotoda görünmeyen bir noktaya da tahribat verebilirlerdi. En azın sorunsuz çalışan ürüne bu tahribatı yapmasalardı zararımı ikinci elde kurtarabilirdim ne diyim Allahtan bulsunlar.

  • ScKn @scknn

   @yenigeceben Müşterisine ağzı bozuk konuşan bir firma olması itibariyle senin gönderdiğin sağlam ürünü başkasına satıp sana ellerine darbeli aynı ürünün fotosunu atıp onu sana göndermeye bile kalkarlarsa şaşırmam. Elinde hiç seri no vs var mı ? Geri geldiğinde gönderdiğin ürün mü teyit edebilir misin ?

  • reducto @protego

   @yenigeceben Hocam Adem Helvacı'ya yazabilirsin durumu. İlgilenir bir video çekerse konuyla alakalı belki kurtarırsın

  • XYuNuSX @yenigeceben

   @protego benimde aklımdan geçen buydu volkan manavada yazdım şimdi orayada yazayım

 • XYuNuSX @yenigeceben

  @ademhelvaci hocam konunun özetini son videonuzun altına yorum olarak yazdım benim olayım çözülmese bile başka arkadaşlar bu durumu yaşasın istemiyorum.

  • Adem Helvacı @ademhelvaci

   Sanırım bu konu bana mail ile de geldi. Notumu almıştım ancak gündem ciddi yoğun. Günü 4-5 saat uyku ile geçiriyorum yetiştirmeye çalışıyorum elimden geldiğince. Bu tarz yaşanmışları haykırmak şart, Bu firmalar asla iyiniyetli değil ve inanılmaz arsız durumdalar. Şu örneği de verebilirim, bu gün yayınladığım LG TV akım koruma priz tehdidi konulu videonun sahibini tehdit ediyorlar şu an, ya video kalkar ya seni mahkemeye veririz diye.

   Bu sosyal mecrada tüketicileri birleştirmek istememdeki en büyük sebep bu. Hiç bir güç HALKIN gücünün üstünde değildir.

   Bu arsız firmalara sosyal mecrada kenetlenerek yine ancak halk olarak biz ders verebiliriz yoksa ne yazık ki yasa ve yönetmeliklerimiz uygulama aşamasında gecikmeler nedeniyle caydırıcılığını yitiriyor.

   Neyse ben şimdi şu LG TÜRKİYE temsilciliğine ulaşıp o servisin vatandaşı arayıp özür dilemesini şart koşayım, arayıp o servise onlar haddini bildirmez ise, LG için yeni çekeceğim video ile ben onlara hadlerini bildireceğim..

  • reducto @protego

   @ademhelvaci Aslında kanunlara tek bir madde eklenmesi tüm bu sorunları çözer "hakem heyeti/tüketici mahkemesi işletmenin tüketici haklarını ihlal ettiğini belirlerse ilgili firma ek olarak tüketiciye ürünün fatura fiyatı kadar tazminat öder" bitti gitti. Tüm firmalar muma döner 1 günde. Tüketiciye ödemesine de gerek yok, tazminatı devlete ödesin sorun değil. Kamu kurumunu meşgul ettiği için ve vatandaşı uğraştırdığı için böyle bir cezası olsun her ihlal için. Böyle ufacık bir madde eklense bu firmaların istisnasız tamamı aliexpress'teki "aman düşük puan vermeyin nolur" diye yalvaran satıcılara dönerler. Tüketici haklarını ihlal etmeye cesaret edebilecek firma kalmaz.

  • Adem Helvacı @ademhelvaci

   @protego Çok uzun zamandır bunu hem videolarımda dile getiriyor hem de yazılarımda yazıyorum. Tazminat hükmü kesinlikle olmalı. Heyetlerin uğraştıkları dosyalara inanamazsınız. Kati suretle yazıyorum ki bu art niyetli firmaların tek amacı sistemi şişirmek, süreci uzatmak, vatandaşa ''Lanet olsun yaaa neyse aylarca bekleyeceğime böyle kullanayım'' dedirtmek.

   Demeyin dostlar..

  • reducto @protego

   @ademhelvaci Biri çıksa şunu devletten birilerinin kulağına fısıldasa, kasaya tazminat parası gireceğini duyduklarında böyle bir madde eklemeye hevesli olabilirler gibi ama..... 😀

  • Adem Helvacı @ademhelvaci

   @protego Ya cidden bak ama samimiyetle yazıyorum ki seviyorum sizlerin bu pratik zekâsını.

   Vallahi bomba fikir. :))

  • XYuNuSX @yenigeceben

   @ademhelvaci Hocam ilginiz için çok teşekkür ederim. Türkiye de neredeyse hiç bir firma işini düzgün yapmadığı için talihsizliğime bir yenisi daha eklendi. Teknobiyotik kargoyu geri göndermiş alıcı ödemeli neyse yapacak bişey yok dedim fakat yurtiçi kargodan gelen kargo görevlisi arkadaş kargoyu uzattı ve ücretini söyledi bende kargoyu girişteki ayakkabılığın üzerine koyup cüzdanımı alacağım sırada durum tespit tutanağı tutturmak istediğimi söyledim bunun üzerine kargo görevlisi ne tutnağıymış be ver şu kargoyu geri dedi. Bende bunun üzerine bu benim yasal hakkım olduğunu konun onun ile alakalı bir durum olmadığını söyledim. Kargo görevlisi zorla eve girip ayakkabılığın üzerindeki kargoyu almak istedi engel olup polisi arayacağımı söylediğimde siktir şerefsiz dedi. Bunun üzerine evde kısa bir itişme yaşadıktan sonra kargoyu alarak merdivenlerden koşup kaçtı. Allah içimi biliyo orada kargo görevlisine vursam suçsuzken suçlu duruma düşerdim fakat arkasından aşağı koştuğumda gözüm dönmüş haldeydim ve arabaya binip uzaklaşmıştı. Ardın genel merkezlerini aradım ve şikayet ettim sonrasında şubelerine ulaşabileceğim harici bir numara aldım ve bizzat müdürleri ile görüştüm ve anlattım. Müdürleri kargo görevlisi ile görüştükten sonra benimle görüşüp özür diledi. Kargo görevlisinin yaptığını kesinlikle mazur görmediğini hatalarını telafi edeceklerini pazartesi kargoyu bizzat kendi getireceğini söyledi.
   Türkiyede neden hiç bir süreç olumlu ve yolunda gitmiyo inanın anlayabilmiş değilim.

 • Echo @echo

  Ben bir kaç kez yazdım firma iyi niyetli değil. Ellerine düşmeye görün.

 • DK3 @daralik

  Birkaç mağduriyet yazısı okumuştum, geçenlerde de agresif bir vidyolarına denk geldim. Bu gibi durumlarda, herhalde aramadan dert anlatmadan 14 günlük cayma hakkını kullanıp geçeceksin.

Yuh! Telefon 1400 liraydı zaten. #KVK

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 13

Kızılay daha önce kan verdiğim 3 yer içinde ayrı ayrı "Gel tekrar kan ver" "Şu gün şu saat şuradayız" gibi gibi mesajlar atıp duruyor. Kan verme işini seviyorum ama bu durum artık rahatsız etmeye başladı. SMS iptali gibi de bir sistem göremedim.

Daha önce de mail ile ulaşmaya çalıştım ama sonuç alamamıştım. Çözümü olan var mı? Engellemek istemiyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 26

10 gün önce aşağıdaki durumu paylaşmıştım. Ofiste kullandığımız nas cihazın riskli olduğunu belirten bir mail göndermişti Türk Telekom.

https://teknoseyir.com/durum/1397250

Bu sabah şirkette çalışan birkaç kişiye paylaştığım fotoğraflardaki mesajlar atılmış. Uzaktan bağlanıp kontrol ettik, hakikaten gitmiş dosyalarımız. Özel bilgileri içeren fotolar da var, onları eklemedim şu an. Ama şeceremize kadar sıralamışlar, öyle söyleyeyim.

Nas'ın snapshot özelliği sağolsun geri getirmeye çalışıyoruz dosyaları şu an. Adam uzaktan konreol edip, yedekten geri yüklüyorsunuz görüyorum, onları da sileceğim diye tehdit ediyor bir de:) Gelip internet kablosunu çektim. Şimdilik durum stabil.

Ttnet'ten gelen bu mailler önemli. Önerileri uygulasanız bile başınıza iş açılacağı aşikar gibi. Dikkat etmekte fayda var.

#ttnet #akış #some #hacker #nas #qnap

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 29

BM800 geldi 🙂 Yanında gelen USB ses kartıyla direkt anakarta bağladım. (XLR'dan 3.5 mm kabloyla.) USB ses kartını ön portlara bağlayınca ses daha az geliyor o yüzden direkt anakarta bağladım ses kartını. 40-50 cm mesafeden çok iyi ses alabiliyorum. Tabi bunu linkteki video ve Nahimic sayesinde yapabiliyorum. Nahimic, mikrofon gürültüsünü inanılmaz derecede ve çok başarılı bir şekilde azaltıyor. Video ise usb ses kartlarına nasıl boost verebileceğimizi gösteriyor. Windows 10'da USB ses kartlarında mikrofon bası (veya boost veya pre-amp artık ne demek isterseniz) verilemiyor. Videodaki yöntem sayesinde hem equalizer ayarı yapabiliyorsunuz hem de boost verebiliyorsunuz. Videoda arkadaşın gösterdiği yöntem sayesinde uzak mesafeden bile çok iyi ses alınabiliyor. Normalde benim sistemimde Nahimic çalışmıyor ama @0x41414141'in önerdiği AAF DCH Optimus Sound Driver ile kullanabiliyorum. Kendisine çok teşekkür ederim bunu önerdiği için. Ses sürücüsü burdan erişilebilir ve birçok yazılımı beraberinde geliyor; https://github.com/AlanFinotty/AAFDCHDriverMod/releases @zisegned senin mikrofonda da boost veremeyeceksin muhtemelen çünkü o da USB 😀 Araştırdığımda genelde %70 seviye ile %10-20 arası boost veriyorlar iyi ses almak için. Bu videodaki Peace Equalizer ve Equalizer APO programları ile istediğin sesi alabilirsin. #mikrofon #bm800

How to boost USB microphone levels

How to permanently fix the low levels on USB microphones on Windows using free software. Increase your microphone input levels to get round the poor Microsof...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Bulut Seyyahı @bulutseyyahi

  Güzel bilgi kenarda dursun. Bende MXL Usb 006 var, sesi gayet iyi hatta fazla olduğu için %50 civarına çekip kullanıyorum. Çevre gürültüsü için RTX Voice kullanıyorum sadece onda da fazla kayıp olmuyor.

  • Emre @emre64

   Ben AMD kullandığım için öyle bir seçeneğim yok 😂 Nahimic bayağı iş görüyor açıkçası, yeterli buldum ben. Aslında mikrofon ayağı olsa ve mikrofonu ağzıma yakın tutabilsem hiçbirine gerek yok. Veya phantom power olsa 😂 Ama ben oturduğum yerden yüksek ses alabilmek için bunları kullanıyorum mecbur. Sizinki usb olduğu için gücünü ordan alıyordur, benim de aynı şekilde kullanabilmem için mikrofonu phantom power'la beslemem gerekiyor. O da ayrı masraf tabi, sonraki aşama 😂

 • kei @kei

  bu programı hoparlörü hiç ses vermeyen 12 yıllık laptop için kullanmıştım 2.4db gain vermiştim deli gibi ses çıkmıştım. şu an linux kurulu ek program gerekmeden boostlayabiliyorum ayarlardan

  • Emre @emre64

   Sağolun hocam, peace equalizer ve equalizer apo ikilisi bayağı bir değişiklik yaratıyor, videodaki arkadaş da Blue Snowball kullanıyor ve onda bile sesi iyileştiriyor 🙂 Birazdan EQ ayarlarını kurcalayıp istediğim sese ne kadar ulaşabileceğim bakacağım. Sizinki de verildiyse kargoya, pazartesi gelir 🙂

The Grand Budapest Hotel
#Sinema #FilmTavsiyesi #Sahnearkası
Kaynak: http://www.polpettas.com/behind-the-scenes-the-grand-budapest-hotel-wes-anderson/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Emre paylaştı.

GitHub’daki bir projeyi bilgisayarınıza indirmeden tarayıcınızda çalışan bir Visual Studio Code üzerinde incelemek isterseniz, ‘github.com’ yerine ‘github1s.com’ yazmanız yeterli.

Örnek: https://github1s.com/torvalds/linux

#Programlama #GitHub #VisualStudioCode #FaydalıBağlantılar

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Notebook bataryam şiştiği için uzun zamandır sadece AC gücünde kullanıyordum. Özellikle oyun performansı yerlerdeydi. Bunu batarya olmadığından sistemin yeterli güce sahip olmadığından kaynaklandığını düşünüyordum ama yanılıyormuşum.

Bataryayı atmadan önce BMS boardu çıkarıp saklamıştım. Bugün onu takınca ne olduğunu görmek istedim. Takarak oyun açtım ve performansın batarya sağlamken ki seviyede olduğunu gördüm. Büyük ihtimalle koruma amaçlı sistem bataryayı görmeyince limp moda giriyor.

BMS takılı değilken oyunda CPU 1.27 GHz e sabitleniyor ve toplam kullanım %30, GPU kullanımı da %80 civarlarında.
BMS takılıyken de CPU ve GPU tam performanslarında çalışıyor. (CPU %50 kullanımda bu da büyük ihtimalle oyunla ilgili, tüm çekirdekleri kullanan programlarda %100 oluyor).

Bu sorunumla ilgili geçmiş açtığım konularda yardımcı olmaya çalışanlara tekrar teşekkür ediyorum. Problem adaptör değilmiş sistemin üretiminden gelen bir özellikmiş.

https://teknoseyir.com/durum/1352824
https://teknoseyir.com/durum/1211949

#notebookproblem #konukilit

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yazılım sektörünün her alanındaki insanların izlemesi gereken bir video diye düşünüyorum. Bizim herkes duyabiliyor/görebiliyor/konuşabiliyor diye varsayarak geliştirdiğimiz uygulamalar/araçlar engelli bireyler için erişilemez oluyor. Video'daki arkadaşın da dediği gibi: "Erişilebilirlik 'sonradan ekleriz ya' diye bakılmaması gereken, en baştan geliştirme süreçlerine dahil edilmesi gereken bir konu". Benim de bu konuda çok şey öğrenmem gerek.

https://www.youtube.com/watch?v=PntqjvCkM9Q

#YazılımGeliştirme #Programlama #Junior #Erişilebilirlik

Junior'mışım Gibi Anlat: Atakan Nalbant

Junior’mışım Gibi Anlat serisinin bu haftaki konuğu Atakan Nalbant. Atakan, WeWALK'da Product Owner olarak görev alıyor.--00:00 - Bize biraz kendinden bahsed...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şu an kendinizi geliştirmek için öğrendiğiniz bir program, bir şey var mı?

Açılışı ben yapayım.

Adobe Illustrator öğreniyorum. Udemy ve youtube üzerinden videolar izliyorum bu konuda.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9