Bugün web geliştirmeyle ilgili bi buluşmaya gittim. Mekanın wifi'sine bağlandım. Terminal kullanmak gerekti, açtım, bi de ne göreyim:

[email protected] gibi bi kodla uzayan Huawei P9'lu bir etki alanı çıktı.

Normalde ne çıktığını da hatırlayamadım. Şimdi evde bakıyorum, kendi bilgisayarımın adını görüyorum. Evet normalde bu çıkıyordu. Peki orada niye Huawei P9 küsur bilmemkaçlı bişey çıktı? Oranın wifi'sine bağlanınca oradaki bi telefonun etki alanına mı oturum açmış oldum?

Olayı anlatabilecek var mı? Orada sormayı unuttum.

Not: MacBook Pro 15inç 2018.
Not2: Bağlandığım wifi personal hotspot değildi, normal wifi idi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
paylaştı.

https://m.superonline.net/internet/fiber/nerede sitesinden tek tek ilçelere tıklayarak altyapı olan yerleri bulmaya çalıştım, yaklaşık yarım saat boyunca İstanbul'un ilçelerini tek tek taradım ve altyapı olan yerleri siyah ile işaretledim.
İşte herkesin çok övdüğü Süperonline'ın İstanbul Avrupa yakasındaki altyapı durumu bu 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 11

[ÇÖZÜLDÜ]

Youtube Music üzerinde Beğendiklerim listesinde 1839 şarkı var. Bu şarkıları başka bir listeye kopyalamanın bir yolu var mı acaba?

[ÇÖZÜM]

https://musconv.com/ bu adresten musconv yazılımını indiriyoruz.
Youtube Music hesabımıza giriş yapıyoruz.
Playlistlerimizden kopyalamak istediğimiz listeyi seçip üst çubukta bulunan "Duplicate" komutunu veriyoruz.
1728 adet şarkıyı kopyalaması 3 DK civarı sürdü.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

https://roadmap.sh - https://www.youtube.com/watch?v=yUf0flw0ka0

Yazılımcılar veya yazılımcı olmak isteyenler için harika bir site. Neleri öğrenmeniz gerek, neleri atlamışsınız ve eksiksiniz bir bakışta görmenizi sağlıyor.

Yol haritaları kısmında mor tikli olanlar mutlaka bilmeniz gereken kısımlar olarak belirtiliyor sektör tarafından. Çoğu mor tike katılmakla beraber çok nadir olmasa da olur dediğim mor tikler var.

Ben bu yazılım dünyasına girip şu alanda uzman olmak istiyorum diyorsanız o alanı buradan seçip uzman seviyesine gelmek için izlemeniz gereken yol haritasını görebilirsiniz.

NOT: Uzmanlık(senior) seviyesi için gereken yol haritaları bunlar, gözünüzü korkutmasın. Seçtiğiniz alanda haritanın yarısına kadar gelirseniz kalan yarı zaten kendiliğinden gelecektir.

Türkçe olarak "Front-end" yol haritasını da bu site üzerinden Adem ilter anlatmış. Bu işlerle ilgiliyseniz mutlaka izleyin ve izletin: https://www.youtube.com/watch?v=yUf0flw0ka0

Developer Roadmaps

Community driven roadmaps, articles, guides, quizzes, tips and resources for developers to learn from, identify their career paths, know what they don't know, find out the knowledge gaps, learn and...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yıllardır google haritaların uydu görüntüsü TR seçiliyken bulanık bunu neden düzelmiyorlar kimse raporlamıyor mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 14

https://atolyepapirus.com/freelance-calismanin-zorluklari/

Freelance olarak çocuk kitapları resimliyorum.Ucu açık bir durum olduğu için freelance çalışma sırasında bazı zorluklar karşınıza çıkabiliyor.Bu konu hakkında kısa birkaç not paylaştım.Yazımın linkini ziyaret edebilirsiniz.

Freelance çalışmanın zorlukları | atolyepapirus

Freelance çalışmanın zorlukları. Kendi çabanızla birşeyler üretiyorsanız ve kazanç elde ediyorsanız,evden çalıştığınız için birçok kişiye cazip görünüyor.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
paylaştı.

Günün fıkrasını anlatıyorum arkadaşlar #turknet almayın, aldırmayın. Net

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 43

#turknet neden hattıma 75mbps tanımlamış olabilir? Daha yeni altyapı tamamlandı ama hat değerleri bu kadar iyi iken neden böyle yapmışlar ki?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://www.voidtools.com/tr-tr/
Bu program, bilgisayarınızdaki bütün dosyaları aramak için hızlı bir çözümdür. Hatta yalnızca belli bir klasördeki dosyalarıda arama seçeneği var. Eğer programı yüklerken bütün şıkları işaretlerseniz.Klasöre sağ tıklayınca seçenek çıkar sadece bu klasörün içindekileri ararsınız böylece. İşinize kesin yarar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7