Admob ile uygulama reklamlarını kullanan var mı? Admob hesabıma erişemiyorum genel bir sorun mu var ben de mi bir sorun var anlayamadım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

google Adsense ödeme sayfaları şu an çalışmıyor.Kontrol eden var mı?Millet parasını çekmek için yüklendi galiba...

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://atolyepapirus.com/andersen-masallari-youtube-kanalimda/

youtubeda masallar ve çizgiler adı ile açtığım youtube kanalımda klasik masalları kendi tarzımla resmleyerek çizgi videolar hazırlıyorum.
Andersen Masalları serisini tanıttığım bir yazım:

Andersen Masalları youtube kanalımda

Danimarkalı yazar H. Christian Andersen'in klasikleşmiş masallarını kendi tarzım ve bakış açımla ele alıyorum ve yorumluyorum.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://youtube.com/@masallarvecizgiler

Youtube için özgün illüstrasyon ve animasyonlarla hazırlanmış içerikler hazırladığım kanalımdan daha önce söz etmiştim.
Daha önceki kanalım 300 aboneyi geçince Youtube algoritması videolarımı önerilen videolarda daha az göstermeye başladı ve kanalımın izlenmeleri çok düştü.
Ben de Algoritmanın tazelenmesi için içeriklerimi yeni bir kanala taşıdım .bir bir buçuk ay içinde yine 300 aboneyi geçtim.Ancak yine aynı şekilde bu kanalımın da izlenmesi durdu birden.

Acaba algoritmayı ayarlayalar bu yeni başlayan kanallara bu şekilde bir test mi yapıyor diye aklıma geldi.youtube için içerik üretmeyi sürdürüp sürdürmeyeceğimizi mi anlamak istiyorlar.
Yeni kanal açıp 300 aboneyi geçince böyle bir durumla karşılaşan var mı?
merak ettim.

Bu arada kanalımda klasik masal ve fıkraları özgün çizimlerimle izleyebilirsiniz.

Masallar ve Çizgiler

Masallar ve Çizgiler ,Masal animasyonları, çizim çalışmaları,çizgiroman ve komik çizgi videolar içeren bir çocuk kanalıdır.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://atolyepapirus.com/grafikerler-yapay-zekaya-savas.../
YAPAY ZEKA ÇİZİM ARAÇLARI HAKKINDA BİR KAÇ SATIR BLOG YAZISI YAZDIM.OKUMAK İÇİN LİNKİ ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ...

Grafikerler Yapay Zekaya Savaş Açtı

2022'nin teknolojik olaylarından biri AI çizim platformları oldu.Dall-E sonra Midjourney grafik ile geçimini sağlayan çizerlerin gündeminde
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ekrem @huseyinekrem

  1 haftada yaptığı işi 2 saatte yaptıracak bir sistem gelmiş, niye karşı çıkılıyor anlamıyorum. Basit doodle çizerek para kazanan bir tayfa var, onların ekmeğini direk elinden alıyor gerçi ama yine aynı tayfaya kaliteyi arşa çıkarma imkanı veriyor.

  • Shinsekuruza @shinsekuruza

   Yaptırıyor da sonuca müdahale edemiyorsun. Buna değinen pek kimse yok. O hâliyle bir işine yarıyorsa yarar yoksa yine uğraştırıyor tekrar kes biç toparla derken. Düzenlenebilir bir formatta vermesi daha faydalı olur. Non-destructive çalışma her şeydir. Görseli ele alma biçimi belli değil. Katman katman mı yapıyor, tek seferde mi yapıyor, ne aşamalardan geçiyor? Doğal olarak karmaşık bir süreçten geçebileceğinden izlediği tüm yolu tek tek veremeyebilir. Bize anlamsız gelebilecek saçma passler yığını yine kullanışsız olur. Fakat temel seviyede ön plan, arka plan, bunları nasıl harmanlamış gibi insan tarafından okunup kullanılabilecek bir versiyonu üretmesi şart. Verdiği çıktıyı doğrudan değiştirebilelim ki, o sayede iş rutinine dahil edelim. Bir süredir bunun üzerine yaptığım düşüncelerden biri şöyle: belki bazı kişilerin eserlerine atıf yapabilecek mekanizmaya kendiliğinden sahip olacak ve kaynaklarıyla birlikte etiketleyecek. Diyeceğim ki CC0 olanlar hariç projeme dahil etme, creative commons olanlarla bağdaştırdığın kısımların rengini değiştir, şu katmanları tekrar işle, bilmem kimin tarzında yaptığın yüz çizimini tekrar yorumla ve göz rengini ayır vs. gibi daha detaylı olmasını bekliyorum. Bu özellikler klasik araçlarla da entegre olursa yeme de yanında yat. İşte o zaman derim ki bu zamandan kazandırır, elimiz ayağımız olur.

   Ben bundan değil, bazılarının sadece dıştan bakarak durumu sanatçılar kazan kaldırdı noktasına çekmelerinden hoşnutsuzum. Ortada yeni bir oyuncak ve getirdiği sorunlar var, ortak bilinçle hareket edip her yönüyle tartışılmasını sağlamak her mesleğin kendi yararına olur. Adını koyamadığım bir kin seziyorum. Desteklemek yerine küçümseyip, günde bin beş yüz defa hattat goygoyu yaparak dalga geçenleri gördükçe şaşırıyorum. Hayır komik de değil. Sanki esnaf tarafından kazıklanmışlar da artık ai ilah geldi ellerinden kurtuldular gibi tavır içindeler. Ne çektiniz abicim anlamadım ki? 😀 Kapı kapı dolaşıp 10 liraya ateş atan logo mu yaptıramadınız? Bu kadar lakırdıyı günlük hayatta her gün lanet ettikleri diğer olumsuz olay ve birtakım kişilere karşı yap(a)mamalarına ve bahsettikleri problemlere hazır cevap olmak dışında bir çözüm üretmemelerine hayretle bakıyorum. Hepsinin içine minnak kapitalist kaçmış herhalde ya da ütopik bir cennette olduklarını hayal ediyorlar. Hiçbir güzelliğin hayır için olmadığı unutulmamalı. Bu işin sonunda en büyük verimi biz sıradan insanlar değil musluğun başını tutacak olan, varlığını bu araçların üstüne inşa eden teknoloji devleri elde edecek. Bugünden millet susarsa sorunların hiçbiri konuşulmaz ve baskı olmaz. Öyle bir ortamda kuralı bunları sana sunan, muhtemelen de ilk büyüyen kimse o koyacak. Sanırım bu arkadaşlarımız öyle bir sentetik dünyada daha mutlu olacak. O zaman göbek atarlar saniyenin 1000'de birinde portremi yaptırdım, masaüstüme wallpaper çizdirdim diye. 🙂 @mehmury de değinmiş yazısında. El atılması gereken çok alan var. Yasal kısımlarından, işçilerin haklarından tutun da etik değerlere kadar. Ama ben bu zihniyetin kaynağını çok iyi biliyorum. Toplumda kitap okuyana, ne gözle bakılıyorsa bu fikirlerin de aynı kökenden geldiğine kalıbımı basarım. Biraz kedi-ciğer durumu.

https://www.youtube.com/channel/UCmdEHNhgcOI481reMjv8iVA

Youtube'da bir çocuk kanalım var.birkaç aydır düzenli içerik üretiyorum.Masal videoları,nasrettin hoca ve çizim ile ilgili ipuçları...

Çizgi Öyküler

Masallar, masal videoları,çocuk öyküleri,çizgi roman
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Samsung evo 64 gb microsd kartı 1 yıldır galaxy s9 ile kullanıyordum.
Bu sabah sd karta yazılamıyor hatası almaya başladım.Okuyor ama yazamıyor.
Pc ye bağlayıp yedeğimi aldım. biçimlendirmek istediğimde verileri silemiyorum.ne yaparsam yapayım herşey olduğu gibi duruyor.ne yazıyor ne siliyor.

SD kard sahte mi kontrol eden uygulamalarla baktığımda orjinal görünüyor.1 yıl dolmadan neden bozuldu anlam veremedim ..
benzer durumla karşılaşan var mı?
#microsdcard
#samsungevoplus

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://www.youtube.com/playlist?list=PLB5llybDkAJJrsbuY825jCQp-dfmiAFUQ

Resimli Masallar adıyla Klasik Hayvan Masallarını illüstre ettim Mobil Uygulama ,E-kitap ve Youtube video serisi olarak yayınladım.

Verdiğim linkte Masalların youtube oynatma listesi var.

Uygulama ve E-kitap olarak da indirilebilir.
Bunların bağlantıları videoların altında mevcut.

Masallar

En Güzel Antik Ezop Masallarını Seçtim ve Resimledim.Bu listede 10 tane Ezop masalını çizgi video olarak izleyebilirsiniz. Listede 2 tane de 5 er masallık to...
BeğenFavori PaylaşYorum yap