Fransa, arap baharı planlarını yapanların başında geliyor. Kaddafiyi parçalatıp topraklarını sömürmek için en vahşice saldırıların başında yer aldı. Suriyeyi de parçalatıp topraklarını sömürmek için çok heyecanlı davranan bir kaç devletten birisidir. Bence Fransa bu işi şiddetle çözemeyeceğini anlamalı ve hemen barışçıl yöntemler ve insan hakları, özgürlük ve kültürel hakları destekleyen adımlar atmalı. hatta türkiye de işid'in basın sözcülerini sarayda ağarlayıp bu çözüm için ortam adım oluşturmalı. çünkü pyd ve pkk gibi yapılanmalarda bize karşı aynı bu politikaları izleyenlerin kendilerini de bu duyarlılığa uygun davranması gerekiyor. Daha 3 gün önce çöl eşeklerinden oluşan süslü ve bol özgüzlüklü isimleriyle Fransız sarayında ağarlananları görüp kanton hayalleri kuranlar bu gün çok mutsuz sanıyorum. Suriye konusunda anlaşma sağlandı. Esad kalıyor ve desteklenen tüm cihatçı ve mikro mili militan örgütler artık babasız kaldı. Çölün ortasında hiç bir değer üretmeyen ona buna yanlayarak geçinen gündelik güç oluşumları artık köylerine dönüp deve ile kervan hazırlıklarına başlasın.

#Paris #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9
 • Galaksi Taksi @myownkaos

  suriye politikası çökeli 4 sene oldu arkadaşım yeni mi farkına vardınız? @cnkrmz ya ben böyle üstün bir strateji görmedim açıklasana kardeşim hepimiz öğrenelim. bana birisi aramızın iyi olduğu bir ülke göstersin.

 • Can Krmz @cnkrmz

  Olduğuna inanmadığım bir şeyi açıklayamam 🙂

 • Can Krmz @cnkrmz

  @myownkaos Avrupa kültürü emperyalist eleştirisini yapacak demek istiyorum. Olaylar bu kadar sığ ve basit mi sence? Birileri var ve İslam adına insan öldürüyor. Tüm sorun bundan mı ibaret Dünyada? Tüm İslam coğrafyasında milyonlarca insan öldürmek haklı bir uğraş, kafalarına otobüs kadar bombayla şehirlerini evlerini tepelerine yıkmak, tüm ahlaksal düzenlerini çökertmek ve sırf bunu batı refah içinde yaşayacak diye yapmak normal yani. İnsanlar da buna ellerinde tek rehber kalana kadar mecbur ediliyor. Dinden başka hiç bir şeyleri kalmayana kadar kültürel, siyasal ve ekonomik olarak sistemli şekilde yok ediliyorlar. Onların tutunduğu yanlış da olsa ellerinde kalan son şey oluyor. Yani mitolojik dinleri.

 • 3dfx @3dfx

  Orta dogunun vahsiligini avrupalilara yikmaktan bikmadiniz. Öluyle yatmak isteyenler, kendi mezhebinden olmayani kesenler, hepsini avrupalilar cikardi zaten. Git bakalim orta anadoluya isid hakkinda neler dusunuyorlar, gecin su bunun arkasinda amerika arkasindada israil var kurtlar vadisi kafasini. Orta dogu savasmak istiyor, avrupalilarda eski silahlarini satiyor, bu kadar basit. Zaten adamlar savasmak istiyorsa senden bulamazsa baskasindan bulacak, iclerinde var vahsilik.

Arkadaşlar ülke olarak battık. Sakın ihtiyaç dışında harcama yapmayın, evinize gelen haciz ile elinizdekini de almaya gelecekler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 20

Popüler kültür sanıyor ki, her zaman en son model telefona sahip olacağız, her zaman en son çıkanı arzulayacağız. Popüler kültür çok yanılıyor. 1 ay cebimizde para olmasın o zaman gör insanı, tasarruf ve tedbirli davranıp onları her zaman yanıltacak adımlar atacağız, evrimin kurallarını uygulayarak; yaşamak için minimum gereksinim ile hayatta tutunacak ve bolluğa erişene kadar elimizde tutacak ya da bolluğa erişsek bile geçmişteki sıkıntılı zamanları düşünerek tasarrufa devam edeceğiz. Popüler kültür çok yanılıyor, bu gelişim arzusu sürdürebilir değil. Çağa ve ihtiyaca ayak uydurmak zorundalar. İPhone’ özellikle donanım ve yazılım da çağa ayak uydurup, fiyatta bu rakamlara ulaştığı sürece yanlış politika uygulamaktadır. Zaten dolar kuruyla x2 kar yapan bir şirketin üstüne ek zam getirmesi, kaz yolma çabasıdır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10

Yavaş yavaş kötü günlerimizde gelmeye başladı.. ben demiştim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

instagramda like kalkıyor olayı yüzyılın fake news’i sanırım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 17