Aramızdaki memur arkadaşlara bir sorum var. Sözleşmeli ataması olan biri atandığı yere gitmezse bir sonraki tercih döneminde yine tercihte bulunabilir mi? Kadrolu atamalarda 1 sene tercih yapamaz bilgisine rastladım ama sözleşmeli atamada gitmezse bir cezası var mı bulamadım.#KonuDışı #memur

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Evet artık poşetlerin 25 kuruş olduğu döneme girdik.Caydırıcı olması açısından 25 kuruş haklı bir fiyat bence. Ama hala bir kesim 25 kuruşun pahalılığından dem vuruyor.Bir kesim gitmiş ben o poşetle çöpleri de atıyordum şunu yapıyordum bunu yapıyordum diyor.Yani kesin o poşeti alması lazım niye böyle oldu demeye getiriyor.Çevreye verdiği zararı hala düşünmüyor. 25 kuruş oldu alternatif bi çözüm geliştireyim de o poşeti almayayım diyemiyor. Vatandaşta bilinç oluşmuyor bir türlü. Ama zamanla bir şeyler değişir diye umut edeceğiz. Azpoşetli bir 2019 görmek dileğiyle. #poşet #25kuruş #2019

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 24

Ahaliden birinin iki yıl önce yaptığım Capse yorum atmasıyla hatırladığım şu durumu tekrar gün yüzüne çıkarmanın vakti geldi. #akn #kota
https://teknoseyir.com/durum/688135#

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Çok da şeettiğimden değilde nerde bu gündem🤪🤪🤪🤪😡😡

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#konudışı Ahali köyde çatıda 3 tane yavruyla karşılaştık.Büyük ihtimal anneleri bırakıp gitti. Bu konuda çok cahiliz. Şırıngayla süt içermeye çalıştık ama çok da becerdiğimiz söylenemez.Sürekli ciyaklıyorlar.Daha etkili bir besleme yolu var mıdır?
Tavsiye verebileceklerden tavsiye bekliyorum. Bir de bu kedileri icabında bırakabileceğimiz bir kurum var mıdır? Belediyelerin falan. #kedi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • zubizarreta @zubizarreta

  Anneleri yemek aramaya gitmiştir. Neden bırakıp gitsin 😀 . Beklediniz mi bir süre gelmesini ? Tabi başka şeylerde olmuş olabilir.

  • İbrahim @fidotrr

   Galiba sabahtan beri yok. Doğum için girmiş sonra ortalarda yok.

  • HarictenGazel @harictengazel

   @fidotrr Yahu bekleyin kedileri bıraktığı yerden kaldırmayın hiç bir anne kedi yavrularını bırakmaz annenin başına bişey gelmedikçe... İyi bir şey yapmaya çalışıp felaket bişey yapmayın. Yavrular olduğu yerde gözlemeleyin mümkünse olduğu yerde kollamaya ve yardım etmeye çalışın eğer gerçekten ama gerçekten eminseniz artık yerini değiişirin.

  • İbrahim @fidotrr

   @harictengazel kutuya koyuldu bu vesileyle yerleride değişti.Nerdeyse 2 gün oldu. Biz
   biraz süt vermesek belkide çoktan ölmüşlerdi.Bu saate kadar anne gelirdi herhalde. İş bize kaldı.

  • HarictenGazel @harictengazel

   @fidotrr Yahu sen yerini değiştirirsen anne nasıl bulsun. Bir kere kedilere özellike yavrulara süt verilmez illa da süt verecekseniz su ile karıştırın internette araştırın okuyun biraz. Neredeyse 2 saatte bir yemek verilip tuvaletlerini yaptırmanız gerekecek. Sürekli sıcak tutman gerekiyor yavrular kendi vucüt sıcaklığını koruyamaz. Şimdi böyle pişmiş pişmiş yazıyorsun ama olayın eminim farkında bile değilsin. Umarım farkındasındır ha; ne diyorsun ?

   Yaptıığın vahim olayın farkına var! Sonra otur araştır nasıl yavru kedileri yaşatabilirim diye. Alttaki yorumlara da yardımcı olmaya çalışmışlar. Facebookta kedi gruplar var.

   Neyse daha fazla sinirlenmeyeeceğim....

  • İbrahim @fidotrr

   @harictengazel siz beni baya yanlış anlamışsınız.

 • Orcun @orcun

  Sahiplendirmeniz lazım. Haytap haysev işte internette birton sahiplendirme için ortam var. Başka bir sıkıntı da asla ama asla inek sütü bilmemne sütü VERMEYİN. Ha laktozu olmayan sütü sulandırabilirsiniz ölçü de 1 e 1 olacak atıyorum 1 bardak süt ise 1 bardak su karıştırılabilir. Ama besleyici değil yetmez. Petshoplarda hazır toz mamalar var onlardan olması lazım. Büyük boy şırınga ile beslenebilir. Dışkı ve sidik mevzusu da var illa ki siz yapacaksınız. Islak mendille karnını veya popoyu vs. arada yoklayın yaptırtmaya çalışın gazı da aynı şekilde oluyor. Ha bu arada su falan vermeyin. Ek olarak annesi ölmemişse asla yavrusunu bırakmaz ne olursa olsun bırakmaz, ya öldü ya birileri aldı kaçırdı vs. vs. yerinden de ayırmayın aynı yerde kalsın yavruları da pek ellemeyin. yattıkları yerden şırınga ile beslersiniz.

 • Mücahid Kambur @mucahidkambur

  Öncelikle annelerinin gidip gitmediğine emin olmak lazım, eğer gitmişse normal süt yerine süt tozu alıp onunla beslemeniz gerekiyor. Bakması zahmetlidir o yüzden sahiplendirebilirseniz iyi olur. Çünkü çok küçükler ve şuan dışkılarını yapacak eğitim bile almamış olabilirler, siz yaptırmalısınız onu da.

 • KUTALP @kutalp

  Anneleri gelecektir yerlerini değiştirmeyin.

three billboards outside ebbing missouri 2
ts #plus reklamı için tutulmuş bilbordlar,çay,skoda ve daha fazlası 🙂 #mizah #film

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu nasıl bir indirim.Keşke diğer ürünlerde de görsek bu indirimleri #Hepsiburada bey. Mesela şu Huawei p smartda şöyle bir indirim olsada alsam 🙂
https://www.hepsiburada.com/kaan-a1-p-HBV00000BFFQF?magaza=Hepsiburada

Kaan A1 Fiyatı, Taksit Seçenekleri ile Satın Al

Kaan A1 en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Şimdi indirimli fiyatla online sipariş verin, Kaan A1 ayağınıza gelsin!
BeğenFavori PaylaşYorum yap