Vestel 4K 49UB8300 İncelemesi

 

Merhaba,

Evimdeki tv'nin ekranı kırıldıktan sonra bir hafta boyunca full hd bir tv arayışına girdim. 2,5 bin tl'lik bir bütçem vardı. Full hd arayışımın sebebi hem daha uygun fiyatlara hem de daha günümüz yayın teknolojisine uygun olduğunu düşündüğüm bir tv almak istiyordum. Bütün mağazaları gezdim, internette testlere baktım, araştırma yaptım. Öncelikle mağazalardaki panellere bakıp değerlendirme yapmaya çalıştım, ancak bunun doğru bir yol olmadığını, güncellenmemiş, saatlerce tehşir ürünü olarak çalışan tvlerin performansının bu şekilde anlaşılamayacağına karar vermem uzun sürmedi. Daha sonra hem araştırıp hem de kampanya beklemeye başladım, ötv indirimi gibi bir kampanya olduğunu öğrendim 2,5 bin'lik tvler 3te1 fiyatına düşüyordu. Elimi çabuk tutup bunu değerlendirmek istedim ve 4K bir tv'nin 1899 gibi rakamları gördüğünde daha fazla düşünmeden olumlu yorumlar alan Vestel'in 49UB8300 modelini şipariş ettim.

 

Kargo 2 gün içinde geldi, açıp tv'i kurdum ve dsmart hd uydu alıcısını bağladım. Ancak bir sorun vardı, görüntü hd ama beni tatmin etmeyecek kadar bulanık ve doğal değil render edilmiş gibi geldi. Ölü piksel testini yaptım, sorun görmedim. Işık sızması testini yaptım, kabul edilebilir seviyede. Servis ile uğraşmak istemediğimden net üzerinden güncelleme aramaya başladım. Bu esnada DH forumlarındaki Vestel konularını karıştırdım. Tv'nin MB120 bir anakart kullandığını, bu anakartın Vestel'in son ürünlerinde kullandığı güncel bir kart olduğunu öğrendim. İlk önce stabil sürüm olan MB120-2.29.11 yükledim ve panel bir anda müthiş bir görüntü vermeye başladı. Bu halinden memnun olmaya fırsat kalmadan Vestel 4K tv alanlara Netflix 3 aylık bedava üyelik verdiğini öğrendim. Benim tv smart bölümünde böyle bir banner göremediğim için MB120-2.40.2.0 güncellemesini bekledim ve şansıma ertesi gün yayınlandı. Onu da yükledim ve tv daha da güzel görüntü vermeye başladı. Smart bölümünde Netflix banneri de geldi ve aktive edip 3 aylık ücretsiz kullanım kazandım. Bu güncellemeleri yapmadan önce tv'nin smart bölümü takılıyor ve akıcı değildi. Ancak güncel sürümlere geçtiğimde tv performans olarak ikiye katladı. Son güncelleme ile Smarta PUHU TV, BLU TV gibi dizi-film uygulamaları geldi. Uygulamalar çok iyi çalışıyor hepsini denedim. Özellikle Netflix harika. Pc açıp youtube de miracastı denedim. Çok iyi sonuç aldım, görüntü iyi ve bağlantı sıkıntısız gerçekleşti. İnterneti hızlı, wifi çekimi güzel ve sorunsuz. Servisi aradım ve sadece garanti belgesini imzalattım. Servis elemanı ekran silmek için sprey satmaya çalıştı, 50 tlcikmiş sprey. Vestel onaylıymış vs. uğraşmadım, teşekkür edip yolladım.

D-Smartı aradım, D-Fix için başvuru yaptım. Farklı bir ücret ödemeden hd uydu alıcı alınacak ve D-Fix takılacak. Tek kumandaya geçiş için gerekli. Kanal geçiş hızını test edemedim ancak son güncellemeleri yapanlar hızlı olduğunu söylüyor.

Şimdilik bu kadar teknik konulardan ziyade kullanıcı deneyimini paylaşmak istedim, bağlantı tipleri özellikleri vs netten bakıp öğrenebilirsiniz. Hdmi ve Usb x2 bağlantısı var. D-Fix ve Ps4 performanslarını test edeceğim ondan sonra incelemeyi editlerim.

Vestel'in Tv işinde artık dünya markaları arasına girdiğini görüyorum. Vestel'i her fırsatta eleştirdim, saçma sapan satış stratejileri ve gereksiz pahalı fiyatları, kalitesiz; düşük donanım cihazları yüzünden. Ancak bu algıyı tv de görmüyorum. Tavsiye ediyorum. Gönül rahatlığıyla bu fiyatlara bulursanız alıp güle güle kullanın.

Yeni Versiyon için :

17MB120 Güncel Çekirdek Yazılım. 2.45.122 (2.45.12.2)

https://drive.google.com/file/d/1Jp5bMWe8xDlTszZ9qzIDCbpS1tbMHKiy/view

 

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 15

Snopy Rampage SN-R3 Mikrofonlu Kulaklık

Çinden ithal edilip üzerine logo basılan türden bir kulaklık. Harika bir F/P ürün olmuş. 40-50 arası bir fiyat aralığına sahip. Müzik dinleme zevkini arttıracak kadar kaliteli ve özellikle basları net şekilde hissediyorsunuz. Mikrofon ise oyunlarda kullanılmak için ideal. Kabloları kalın ve kaliteli duruyor. Ürünün şekli ise cidden güzel tasarlanmış. Takıldığında ne çok hafif ne de çok ağır duruyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap