Eskiden Teknoseyirin doğum günlerinde (her yıl mart ayında) Teknoseyir’in son 1 yılı değerlendirilirdi. Geçen sene fuara denk geldi ve kaynadı gitti. Bu sene de şu ana kadar yok. Yoksa yapılmayacak mı artık? @gamsizm @hkellecioglu

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar bir konuda fikir danışmak istiyorum. 6 yıldır bir şirkette çalışıyorum. Elektronik Mühendisliği Lisans Mezunuyum. Şirketin özel bir üniversite ile anlaşması var ve çalışanlara ücretsiz yüksek lisans imkanı sağlıyor. Derslerde çalışma saatlerine göre uyarlanıyor (2 haftada 1 Cuma ve Cumartesi günleri) ve şirket eğitim salonlarında veriliyor.

Fakat 2 önemli şartı var;
1. Y. lisans süresi + sonrasında 2 yıl boyunca işi bırakamama (yada ücretini ödeyip bırakma)
2. Y. lisansı bitirememe durumunda yine ücretlerini ödeme.

Yöneticilerim tavsiye ediyor ama arkadaşlarımdan kime sorsam yok yapma, ben yapmayacağım falan diyor. Ne yapacağım kararsız kaldım. Siz olsanız ne yapardınız?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 15
 • cglrozgn @cglrozgn

  @hadi Yüksek lisans vererek aslında şirketin yararına olacak konularda çalışma talep ediyorlar bitirme tezinde. Bu bakımdan şirketin işine yarıyor. Bitirememeden kasıt yarıda bırakma ya da derslerde başarısızlık durumu. Genelde bitirenler bir şekilde bitirdiklerini söylüyorlar, kalma vs sen istersen olur anca diyorlar ama bilemiyorum yine de

 • Erdem Özkır @erdemozkir

  Yok yapma diyen kendine rakip istemeyen klasik çakallardır , yaparsan fark yaratırsın , bu devirde iş bulmak zor , sana yatırım yaptıkları için daha da sahip çıkarlar

 • Cem KOÇ @cemkoc

  Ben olsam gözüm kapalı yapardım. İleride yapılması zor olacak şeylerden birisi çünkü. İş saatlerine zaten direkt entegre olabilmesi müthiş bir şans.

 • wilhem @wilhem

  Eğer sadece herkes yapıyor ben de yapayım ya da ek diplomam olsun diye yapıyorsanız hiç yapmayın iş hayatında çok faydası yok çünkü. Ama ben kendimi geliştirmek, piyasadaki yenilikleri bölümümle ilgili teknolojileri tanımak ve öğrnemek istiyorum diyorsanız o zaman şirketin tanıdığı fırsatı kesinlikle değerlendirin.

bitturk.net saçma sapan bir işe girişip ben dahil bir çok kişinin hesabını banlamış (ratio 1.5 olmuş, TB boyutunda dosya upload etmişim, sözde hit-run’dan engellemişler). Yerli içerik açısından faydalı bir siteydi benim için. Başka önerebileceğiniz bir site daha var mıdır acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 37
 • HAKAN @nakahniyesuh

  Türkiye’de en iyi yer turktorrent.

 • mhmmdy @mhmmdy

  leechturk çok iyiydi turktorrentte çok iyiydi şimdi leech yok turktorrent te koyunun olmadığı yerde abdurrrahman çelebi

 • Ufkabakan @ufkabakan

  Bence getirilen yeni kural gayet yerinde. Private Torrent Tracker dünyasının kanayan yarasıdır bu Hit n Run.:
  “HiT-Run kontrol süresi 7 gün olarak güncellenmiştir.
  Toplam uyarı HiT-RuN (Al&Kaç) torrent dosya sayısı 10 olarak güncellendi.
  Sistem üzerinde muaf olan üyelik grupları: ViP, BT Sevdalısı, BTRG, BiTTuRK Dj, BT Özel Yükleyici olarak güncellendi.
  7. gün içinde sistemin kontrolu sırasında 1:1 oran yada 144 anons(72saat) tamamlanmadığında 1 adet hitrun cezası alınmış demektir.
  Uyarılar sadece market bölümünden silinir.
  10 uyarı alan üyelerin sistem ile ilişiği kesilir banlanır. HiT-RuN uyarıları neticesinde “Muaf gruplar hariç Tüm gruplar banlanması durumunda sadece ViP üye olarak erişim sağlayabilir.
  Not: Daha önce Ultra Kullanıcılara verilen sicil durumu ve üst yönetim insiyatifi ile ban açılması kaldırılmıştır.”

  İndirdiğiniz bir dosyayı 72 saat dahi seed edemiyorsanız, bence hiç Private Tracker girmeyin. Benim 2014 beri seed’de duran dosyalarım var -- ki şuan 1GBit upload ile 3TB dosyayı seedbox da seed ediyorum.

  BitTurk de şuan 5TB Upload ile 170K Bonus kazanabilmişim, 10K Bonus ile de 1 Hit n Run Uyarısı silinebiliyormuş. Siz 10 tane uyarı birden alıp, uyarılarınızı silemediğiniz için bu sorundan muzdaripsiniz sanırım?

  • cglrozgn @cglrozgn

   Ben düşüncelerinde haksız demiyorum. Ama kızdığım şu; herhangi bir sebepten bir şekilde dosyaları seed edemeden ülke dışına çıkmışım (Çin’e gittiğim için oradan internete girmek bile işkence bırakın torrent kullanmayı). Bununla ilgili mail vs bilgilendirmesi yok. Sayfama giremediğim için bonuslarımla silme vs dahi yapamıyorum. Login olmama dahi izin vermiyor yani sistem. 10TB upload yapmış birisiyim ama bir seferde silinip atılmış gibi hissediyorum. Kızgınlığım buna sadece.

  • steelfiist @steelfiist

   @cglrozgn turktorrente en azından karşınızda biri oluyor. hayırdır neler oluyor diyor 😀 o neymiş öyle. insanlık hali belki çok acil bişey oldu ?

  • kheldor @kheldor

   @cglrozgn Burda hatalı tamamen sensin. Hesap ayarlarından hesabını park et seçeneğini kullanabilirdin. Hadi diyelim yurtdısına cıktın hiç bir yöneticiye haber vermeden dosyayi indirirken iyi güzel ancak paylasım yaparken net yoktu cindeydim demen ne kadar doğru ? İşte bu yüzden türk sunucularda kaynak sorunu yaşanmakta. Bu yüzden Türkiyede 12 yildir BiTTuRK tek başına ayakta. Çok siteye üyeyim ancak yiğidi öldür haklarını yeme diye bir söz mevcut. Adamlar işinin ehli bende hitrun konusunda esip gürlüyordum. Ancak meğerse adamlar site girişinde tüm torrent dosyalarında geçmiş sekmesinde ana sayfa popup ve bannerinde duyuru ve uyari atmışlar. Ben görmemişim. Sende aynı olayı yaşamış ve site kuralını ihlal etmişsin ben gibi. En kısa zamanda vip olacağım bitturke bu gibi durumlarda olanlara tavsiyem iğneyi önce kendinize batırın. Benimde 9 TB uploadım vardi ancak yöneticilerin verdiği cevap şu yüksek rationuz site kuralını ihlal edeceğiniz anlamına gelmez diye ilk başta kızdıysamda hak verdim. ve anlayışla karsıladılar. Yılbaşından önce ultra üye olarak banımı açtılar ama sanırım o insiyatifde kaldırılmış. Kısaca iyiki bitturk üyesiyim diyorum. Canlı destek üzerinde ulaştığında her zaman bakıyorlar. teşekkürler.

  • uçuştakipilot @ucustakipilot

   @kheldor Aşşağıda da arkadaşın dediği gibi park et seçeneğini kullanmadıı için arkadaş haksız. Ama haksız olmasının sebebi bile bile yapılmış birşey olduğunu zannetmiyorum. Büyük ihtimal bilmediği için böyle bir sorun oluştu.
   Bu gönderiyi gördükten sonra bitturk kullanmaya tekrar başladım. Eski bir üyeliğim vardı. Ama o zamanlar arayüzü daha da berbat olduğu için kullanmıyordum. Bu dönemde kullanmaya başladım 2 veya 3 günde 250gb upload yaptım. Ta ta ta ta! oda ne? Banlandınız: Sebep fake upload.
   Şimdi ben beni davet eden adama nasıl hesap vereyim?
   E ben fake upload yapmadım. Niye yapayım ki benim turktorrent’te 2.5-3tb uploadım var.
   Beni davet eden kişi gitti yönetimle konuştu yok neymiş ben dosyayı siteye yükleyen adamdan önce seed etmeye başlamışım. Olay gel.
   Sonra gittim irc kanalı üzerinden yazıştım dedim böyle böyle benim şu sitede şu kadar uploadım var siz kim köpeksiniz beni banlıyorsunuz. Dediler tamam abi özür dileriz 😀
   Şaka bir yana olay şuymuş:
   Bu zeki bey efendiler benim seedbox2un saati geride olduğu için (utc-gmt vs…) banlayı vermişler. E kardeşim sen bilmem kaç senelik sitesin böyle saçmalık olur mu?
   Neyse öyle böyle açtırdık.
   Bir genel değerlendirme yapayım kendi adıma:
   Türk siteler arasında hala en iyisi turktorrent diyebilirim. Arayüz eh işte, içerik yeterince iyi (ama mükemmel değil tabi), hızlarda iyi.
   Bitturk’ta diğer kullanıcılar turktorrent’te göre daha çok dosya yüklüyor. Mesela turktorrent’te belirli kişiler var çok büyük oranda sunumlar o kişilerin. Ama bitturk’ta daha çok kullanıcı sunum yaptığı için haliyle daha çok içerik oluyor. Ama benim şuana kadar ki görüşüme göre bitturk daha geride. Ha şunu söylüyebilirim yönetimi sanki biraz daha iyi turktorrent’e göre.
   Fazla dağınık yazdım kusura bakmayın.
   @orcun’unda dediği gibi yerli düzgün filmler genelde yok. Arif ve 216’ya bakalım ikisinde de yok.
   Kimse hırsızlık vs demesin sinema’da da izledim.
   Ezel’e bakalım turktorrent’te en az 3 veya 4 boxed var. Bitturk’ta sadece 2 sanki bu konuda da geri gibiler.
   Birde şöyle bişey yapalım:
   Fi bakalım:
   ikisinde de ortalama aynı sunumlar var ikiside ses olarak 48khz mono. Bazen anlayamıyorum bu tip durumlarda hangisini tercih etmeliyim.
   Bitturk’ta yabancı dizilerin bölümleri genelde turktorrent’e göre daha çabuk düşüyor sanki. Ama öte yandan turktorrent’in boxed yabancı dizi sunumları bence çok iyi. Sadece uyuzluk edip ya 720 yayınlıyorlar ya 4k. Kardeşim nerde bu 1080 diyorsun “bunu burada yazarsan daha çok beklersin git istek yap” diyor. İstek yapmak istesen wip olman lazım. Ne perhiz ne lahana turşusu.
   Narcos örneğin 3 sezon 1080p yok.
   Gene iki tarafında en sevdiğim özelliği eğer nfw ripleriyse türkçe ses dosyaları içinde geliyor. İster ing-tr alt yazı izle ister tr-ing alt yazı.
   Son olarak hiçbirinin arayüzünü beğenmiyorum.

  • kheldor @kheldor

   @ucustakipilot Merhaba. Bitturkun en sevdiğim olayı aklı basında muhatap bulabileceğin seni dinleyen ve anlayan bir yönetim anlayısı olması. Bazen kanalda bilerek bekliyorum acaba diğer gelenlere nasıl dönüş sağlıyor diye. Hizmet sonrası kalite kokuyor bundan dolayı tercih ediyorum bitturku. tt için evet oda diğer bir yerli site iyiler ancak 3 gun kapalı kaldıgında kullanıcılara karsı sorumsuz davranısları minichatte kendini herseyi ben bilirim anlayısı yuzunden ara sıra gırerım turktorrete. Acıkcası ben sohbete zaman gecirmek ve aradıgım her icerige ulasabıldıgım icin bitturk diyorum. Ban nedenin sonrasi yonetımın ozur dilemesi bile büyüklüğünü göstermezmi. 🙂 Kendine iyi bak.

  • cglrozgn @cglrozgn

   @kheldor Ben hatasız olduğumu iddia etmedim ki. Evet park et seçeneğini ilk defa duydum. Bilsem emin ol yapardım. Benim kızdığım, böyle bir ihlal yaptığımda sisteme login olamadığımdan mesajlara da bakamadığım için maille bilgilendirme yapabilirlerdi. Ben de ona göre bir aksiyon alırdım belki. Ayrıca madem atıldın geri dönmek için illa VIP ol yaklaşımı da yanlış. Kızdığım kısımlardan birisi de maalesef bu.

 • kheldor @kheldor

  Çok doğru ve yerinde bir kural. Bildiğim kadarıyla 1.5 yildir aktif hitrun. Geçen istatistik yayınlamıslardı.

  Burda hatalı tamamen sensin. Hesap ayarlarından hesabını park et seçeneğini kullanabilirdin. Hadi diyelim yurtdısına cıktın hiç bir yöneticiye haber vermeden dosyayi indirirken iyi güzel ancak paylasım yaparken net yoktu cindeydim demen ne kadar doğru ? İşte bu yüzden türk sunucularda kaynak sorunu yaşanmakta. Bu yüzden Türkiyede 12 yildir BiTTuRK tek başına ayakta. Çok siteye üyeyim ancak yiğidi öldür haklarını yeme diye bir söz mevcut. Adamlar işinin ehli bende hitrun konusunda esip gürlüyordum. Ancak meğerse adamlar site girişinde tüm torrent dosyalarında geçmiş sekmesinde ana sayfa popup ve bannerinde duyuru ve uyari atmışlar. Ben görmemişim. Sende aynı olayı yaşamış ve site kuralını ihlal etmişsin ben gibi. En kısa zamanda vip olacağım bitturke bu gibi durumlarda olanlara tavsiyem iğneyi önce kendinize batırın. Benimde 9 TB uploadım vardi ancak yöneticilerin verdiği cevap şu yüksek rationuz site kuralını ihlal edeceğiniz anlamına gelmez diye ilk başta kızdıysamda hak verdim. ve anlayışla karsıladılar. Yılbaşından önce ultra üye olarak banımı açtılar ama sanırım o insiyatifde kaldırılmış. Kısaca iyiki bitturk üyesiyim diyorum. Canlı destek üzerinde ulaştığında her zaman bakıyorlar. biraz gecikmelide olsalar.

Çindeyim ve mi store’da mi box 3s versiyonu 350 yuan. Türk lirasıyla 200 lira yani. alsam mı bilemedim açıkçası? Birde çin versiyonu ise global sürüm yapabilir miyim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar, yarın iş seyahati için istanbul’a gideceğim. Yabancıyım ve Atatürk Havalimanından Maslak’a en kısa nasıl gidebilirim? Taksi baya bi para tutar sanıyorum aktarma metro var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Firefox’da’da adres çubuğuna direk arama yapmak için kelime girdiğimde bağlanamıyor, ama google.com.tr’yi açıp orada arama yapınca sonuçlar çıkıyor. Varsayılan arama motorumda google ayarlı firefox’ta. Neden olabilir, fikri olan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#ikinciel Elimde Raspberry Pi 3 Model B seti var. İş ve çoluk çocuktan zaman ayıramıyorum. İhtiyacı olan varsa 150 TL’den tüm seti vereyim. Hiçbir sorun yok, çalışıyor. İletişim için: caglarozgun@hotmail.com

Set içeriğini merak edenler için referans linkler şunlar;

Set

https://urun.n11.com/diger/raspberry-pi-3-temel-set-adaptorsogutucukoruyucu-kili-P190338441

Case

https://urun.n11.com/diger/raspberry-pi-32b-siyah-muhafaza-kutusu-pi-32b-black-case-P172442968

Raspberry Pi 3 Temel Set (adaptör+soğutucu+koruyucu Kılı - n11.com

Raspberry Pi 3 Temel Set (adaptör+soğutucu+koruyucu Kılı 196,75 TL ve ücretsiz kargo ile n11.com'da! Diğer fiyatı Bilgisayar kategorisinde.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

ALO UCUZLUYOR

Cep telefonu görüşmelerinden yüzde 25, sabit telefon görüşmelerinden yüzde 15 ve data ve internet hizmetlerinden yüzde 5 oranında alınan özel iletişim vergisi, yüzde 7.5 olarak tek oranda yeniden düzenleniyor.

Gazeteler sanki telefonla görüşme kalmış gibi müjde veriyor haber ama, asıl internet ve data %5’den %7,5’a çıkıyor. #HaftalıkGündemeMalzeme

http://www.posta.com.tr/torba-dolusu-mujde-geliyor-haberi-1356929

Torba dolusu müjde geliyor!

Fahiş emlak vergisine neşter vuran, özel iletişim vergisinde indirim, MTV’de artış içeren, asgari ücretliyi rahatlatan torba tasarının Meclis maratonu tamamlanıyor​
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8