#comnet ip adreslerini düzeltmeye başlamış sanırım, ip adresim değişmiş, abuseipdb sitesinde de temiz görünüyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Twitter’ı Elon Musk satın aldığından beri, algoritma değişikliği, görüntülemeye para vermesi, abonelik sistemi getirdiğinden beri kopya içerikler kavada uçuşuyor, aynı haberi 20 farklı sayfa yapıyor hepsi de ana sayfaya düşüyor, olur olmaz şeyleri abartarak paylaşıp görüntülenme peşinde olan binlerce sayfa var, sex sells mevzusuna girmiyorum bile. Eski tadı tuzu kalmadı bana göre.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Çok güzel bir ortam var burada, burada takılmak bana forumları bıraktırdı, her gün girdiğim bir site haline gelmişti yıllardır. Kapanmasına üzülürüm açıkcası, profilime bakıyorum, mutlulukları sevinçleri sorunları her şeyi paylaşmışım, kişisel arşivim gibi bir şey olmuş. Silinip gitmemeli.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

#comnet ve fiber maceram
2-3 Ay önce sokağa fiber kablolar çekmeye başladılar ben de fiber internet fiyatlarını araştırdım, en düşük comnet'teydi, turknet daha ucuz fakat altyapıyı o çekmesi gerekiyor o yüzden onu eledim, vdsl bağlantım varken comnet'e geçiş yaptım turknet'ten, 2 gün sürdü sanırım. Sonrasında geçen haftalarda fiber aktif oldu, adresimden sorgulama ile ara ara takip ediyordum, comnet üzerinden fiber dönüşüm talebi oluşturdum, tt ekipleri geldi, evin içine kablo çekti, tt logolu router ve gpon cihazlarını kurdular, yıllar sonra fiber internete kavuşmuş oldum böylelikle. comnet ara ara geçen haftalarda kopma yaptı hatta ilk bağlandığımda 750yi pek geçmiyordu hız, 1-2 gündür olması gerektiği 900ü geçmeye başladı ve kopma problemi de olmadı ( botta charım var oradan takip ediyorum oyundan düştü mü diye ) . Ayrıca öncesinde vdsl aboneliğiniz olduğu iss'den fiber dönüşüm talebi açarsanız modem kullanım bedeli ödemiyorsunuz, tt paketlerinde zorunlu alıyor 55 ₺ falan aylık, comnet'te bunu ödemiyorum. Comnet hakkında nette çok olumsuz yorum var bakalım ileride neler olacak. Özellikle oyunlarda aldığım pingler de baya bir düştü.

Fakat, iş hayatı, sosyal hayat derken bu hızda bir internete pek ihtiyacımız olmuyor aslında, stabil, düşük ping alınan bir 100mbit hız yeterli olur çoğu kişiye. Fakat yıllardır bu işlerin içinde olunca, etraftan görünce bir ukte oluşuyor, denemek istiyorsun 🙂 O yüzden zam öncesi 12 aylık 1000mbit peşin ödedim 😀 O kadar çalışıyoruz keyfi harcamamız da olmalı diyerekten 😀 Sonrasında büyük ihtimalle 500 veya 200lük bir pakete geçerim yüksek hız yüksek fiyat olursa.

Özetle herkesin evine en kısa zamanda fiber internet gelir umarım, hepimizin hakkı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 23
 • Ömer Özgür @omc43

  Diğer taraftan mahallede tek fiber olamayan bina sizin olup yıllarca fiber sokturamayabilirsiniz. Tamamen şans işi.

  • Engin. @nginx

   Aynen şans, ben artık umudu kesmiştim, başvuru da yapmadım vdsl ile devam ediyordum, çevre sokaklardan başvuru olmuş sanırım, muhtar da bir kaç kez dilekçe vermiş, anladığım kadarıyla böylelikle geldi. Geniş bir alana direkler ve kutular koyup projeyi tamamladılar.

  • Ömer Özgür @omc43

   @nginx Yapmak isteseler yapıyorlar tabii ama amaçları ne anlamak zor. Benim mesela yan binada fiber tam karşı binada fiber var bende adsl.

 • ALPOLIC_FR @alpolic_fr

  Netspeed fiyat yükseltti, bu firmaya geçmeyi aklımdan geçiriyorum ama hep bir şüphe var aklımda. Çok yorum var kötü diye, günde 8-10 saat kesinti mi olur diyen var, müşteri hizmetlerine ulaşamıyorum diyen, ne yapsam bilemedim. Bana 100 mbps her şekilde yetiyor, fiyatı iyi duruyor ama, işte aklımda bir sürü soru.
  Ön ödemeli olunca, varsayalım firma battı ne olacak, memnun kalmadım çıkmak istiyorum, verdiğim parayı geri alabilecek miyim. Geçiş yapsam yeni modem mi getiriyorlar, yoksa diğer firmanın modemi üzerinden mi devam ediyor, bir de modem kirası var mı?
  @nginx hocam aklımdaki sorulara makul cevapların var mı, geçelim mi ne dersin.

  • Engin. @nginx

   Comnet ile alakalı mert kuşkapan'ın videoları var, sektöre baya bir yatırımları var, datacenter'ları var, metro ethernet hizmetleri falan var, bence kısa vadede çekip gidecek bir firma değil. Sadece müşteri ile ilişkilerinde problemlerini gördüm umarım düzeltirler. Geçen haftalarda 1-2 saatlik kesinti oldu ama hemen uygulama üzerinden bilgilendirme geçtiler ve hediye gün falan eklediler telafi için, sonrasında herhangi bir problem yaşamadım.

   Çıkmak istediğinde para iadesi yapmıyorlar diye biliyorum o kısım kötü. Mesela 1000 mbps pakete geçtin o hızı görmüyorsun paket düşürdüğünde ilave gün falan da yok, oraları kullanıcı lehine düzeltmeleri gerek.

   Geçiş yaptığında eski modemini kullanmaya devam edersin, arayüzden kullanıcı adı şifre değişirsin sadece, modem parası yok. Sadece sıfırdan abonelik başlatırsan belki modem parası vardır ya da modem sağlamanı beklerler senden.

   Özetle şuanki fiyatlarla geçilebilir duruyor, 2-3 arkadaşımı daha taşıdım şikayetleri olmadı.

 • Nasılsın Levent Abi? @iyidirmuratsenisormali

  Router zorunlu mu? Ben kendi routerımı kuşlanmak istiyorum. Fiber internette modem ya da router kirası adı altında ek para ödemek istemiyorum. Hali hazırda TurkNet VDSL abonesiyim. Yakında fiber altyapı gelecek. Comnet benim de dikkatimi çekti. Bahsettiğiniz kira bedelini ödememek için yapılması gerekeni az daha açar mısınız?

  • Engin. @nginx

   Hocam, ben halihazırda VDSL müşterisiyken Fiber'e dönüşüm istediğim için benden modem/router ücreti alınmadı, sizden de alınmaz. Ama ilk kurulumda TT gpon cihazı ve router'ı zorunlu olarak geliyor, dediğim gibi comnet,turknet gibi firmalardan hizmet aldığınızda zaten bu kullanım bedeli ücrete dahil gibi oluyor. Fakat ilk aboneliği Türk Telekom'dan yaparsanız 45-55 TL civarı kullanım bedeli alınıyor aylık.

   Sizin duruma gelirsek altyapı aktif olduğunda fibere dönüşüm talebi oluşturursunuz, tt ekipleri gelir yeni gpon cihazı ve gigabit router'ı kurar gider, yine 100mbit alacaksınız fakat altyapınız fiber olacak, router parası vermeyeceksiniz. Fakat 200 500 1000 mbit gibi hızları TurkNet sadece kendi fiber altyapısında veriyor, o hızlara ulaşmak için iss değiştirmeniz gerekir eğer fiber altyapıyı TurkNet çekmiyorsa.

  • Nasılsın Levent Abi? @iyidirmuratsenisormali

   @nginx Değişim talebini kime veriyoruz? Ben Turknet aboneliğimi kapatıp sıfırdan Comnet fiber abonesi olsam benden modem kirası alacak mı?

   Ayrıca Comnet kendi routerımı kullanmama izin veriyor mu? Elimde bayağı iyi bir router var ama Mac clone özelliği yok. Onu kullanmam lazım.

  • Engin. @nginx

   @iyidirmuratsenisormali Değişim talebini turknet'e verirsin onlar TT ile iletişim kurup ekipleri yönlendiriler router parası ödemezsin. Ya da şuan comnet'e geçiş yaparsın vdsl olarak, altyapı geldiğinde comnet'e talep verirsin onlar aynı işlemi yapar. Comnet farklı router'lara izin veriyor sorun yok.

  • Nasılsın Levent Abi? @iyidirmuratsenisormali

   @nginx Router parası neden ödemiyorum ki? Ben VDSL'de zaten kendi routerımı kullanıyorum. Bir bug mı var yoksa sizin zaten operatör tarafından verilen router mı vardı?

  • Nasılsın Levent Abi? @iyidirmuratsenisormali

   @nginx Teşekkürler kendi verdikleri b.ktan router zorunluluğu olmaması iyi olmuş. E madem öyle neden ısrarla 1 tane router veriyorlar. Onu da istemiyorum deme şansım yok mu? Evde saklamak istemiyorum tamamen bir çöp.

 • Emre @emre1393

  Daha önce de yazmıştım, vae müşterisinden 3-5 kuruş anca kazandığı için takmıyorlar müşteriyi. Son kullanıcı hizmeti için ciddi olsalar vae ip aralığı için ayrı asn alırlardı. normal internet kullanıcıları datacenter tanımlı ip ile internete çıkıyor, bazı hizmetler (bein sports vb) sen vpn'sin kardeş, ikile hadi diyor.

Geliyor gelmekte olan #ftth #fiber #havadanfiber
Sanırım direğe OFDK (Dış Mekan Optik Fiber Sonlandırma ve Dağıtım Kutusu) konacak ve daha önce sokaktaki evlerin girişlerine çektikleri ince fiber kablolarla evlere fiber dağıtılacak. #turktelekom

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#comnet vdsl #csgo sunucu pingleri, özellikle avrupadaki pingleri beğendim, turknet'te bu kadar düşük değildi, konum sakarya.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TurkNet 'ten #comnet 'e geçtim. Deneyimlerimi paylaşırım, evrakları gönderdim 1 gün sürdü geçmek. Geçmek isteyenlere kod : CMT855NDX

BeğenFavori PaylaşYorum yap