Unutmuştum hem ağ testi yapayım hem bir daha deneyeyim dedim, ücretsiz versiyonda kullanıcı sayısı artması sebebiyle böyle bir durum oluşmuş. Tamamen genel kültür olsun diye paylaşıyorum 🙂 #geforcenow

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#GeForceNow olayında hareketlenme oluyor. Ben de deneyeyim dedim. Şimdi direk girdiğimde steam oturumu açmamı istedi ve açtım. Witcher 3'ü indiriyor şuan cloud'a. Peki hesabımda olan tüm oyunları indirip oynayabilir miyim ? Yoksa her oyunu desteklemiyor mu ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

T-23 Kabin 50M ileride. Daha geçenlerde aktif oldu, daha öncesinde de vdsl'deydim ama bu hızları görmüyordum.
Şimdi ilk bağlantı sağlandığında ilk resimdeki değerleri gördüm daha sonrasında ikinci resimdeki hale geldi, nedense download snr değerinde bir sıkıntı var, etkileyen sebepler neler olabilir ? Yetkililer dış kabloda sorun olmayacağını söylüyorlar. #adsl #vdsl2 #vdsl

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Taha @ctg10

  Hız düşmesine rağmen snr atmamış oda düşmüş. Büyük ihtimal kablo eskidi veya kopma ezilme ek felan var. Hem hız hem snr düşmez. Biri düşüyorsa biri artar. Kabloda sorun olabilir.

  • Zendagi Migzara @nginx

   Mantık doğru, snr düşerse hız da düşer kopmaması için, siz atteunation yani hat sayıflamasından bahsediyorsunuz.

  • Taha @ctg10

   @nginx hız düşerse snr çoğalır hız artarsa snr azalır doğru mantık bu araştırın.

  • Zendagi Migzara @nginx

   @ctg10 Şunu demek istedim bir sebepten snr margin düşmüş 20 iken 8e, 8in altı zaten sıkıntı bildiğiniz üzere. Bununla birlikte paralel olarak ulaşılabilir hız da düştü. Sizin demek istediğinizi de anlıyorum, teknik bilgim var. Sadece sebep ne olabilir diye merak ettim, sorun varsa ilk bağlantıda neden ulaşılabilir hız yüksek göründü ve kullandım o şekilde bir süre ertesi gün ikinci resimdeki hale geldi.

  • Taha @ctg10

   @nginx Sebeplerimi ilk yorumumda yazdım kabloda bir zayıflık var ki snr düşüyor. Bu durduk yere olmaz yani. Ya evinizdeki kablo yada bina ile mahalledeki kutu arasında bir problem var. Bence evinize kaliteli cat6 veya cat5 le kablo çekip bir deneyin ne oluyor.

 • Zendagi Migzara @nginx

  Amacım 75mbiti sorunsuz almak, bence hat destekliyor fakat problem kabloda mı yoksa modemde mi ya da iss'de mi bilemedim.

Bu aralar yoğun olduğum için pek takip edemiyorum gündemi fakat bu sefer amd yapmış gibi. F/P olarak R5 3600 çok iyi, tek çekirdek performansı dahil. Sentetik testlerin çoğunda 9600k ve 8700k'yı geçiyor. Oyun testlerinde de kimi zaman 9600k'nın önünde kimi zaman da yakın değerlerde. Siz ne dersiniz tüm seriyi henüz değerlendiremedim. F/P şampiyonu kim sizce?
Not: 9400F kullanıyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu sabah yakınımızdaki saha dolabını aktif ettiler, daha önce vdsl kullanıyordum zaten sadece hat değerlerim daha iyileşecekti. Öyle de oldu, hat değerlerim iyi fakat hattım adsl'e dönmüş, max 16 alabiliyorum şuan doğal olarak ayrıca ne alaka ise telefon numaram değişmiş, nasıl bir port ayarı yaptı bunlar anlamadım, sahadaki ekipler yanlış bir şeyler yaptı gibi geliyor. #Turknet e arıza kaydı bıraktım bakalım anca ptesi çözülür. Var mı böyle bir problem yaşayan ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

Bu nece bir hatadır, usb belleği taktım böyle diyor 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap