Lg Quickremmote Uygulamasını Cm/Los ve Aosp Romlarda Çalıştırma Rehberi

Merhaba arkadaşlar. Lg G2 ve G3 lerde kullanılan infrared modülü ve onunla birlikte çalışan Quicremote uygulaması senelerdir severe kkullandığımız bir uygulama. Diğer 3. parti kumanda uygulamalardan farklı olarak akıllı kumanda yani listede olmayan bir cihazın kumandasını öğrenme fonksiyonu da olduğundan çok başarılı bir uygulama diyebiliriz. Neyse gelelim bu rehberi neden yazdığıma malumunuz bir çoğumuz g2 ve g3 yaşlandığı ve artık güncelleme almadığı için güncel romları kurup kullanıyoruz bu cihazları ve hiç bir romda bu uygulama kurulu olarak gelmiyor. Xda da Jc_master kullanıcı adlı bir arkadaş bu uygulamayı diğer romlarda çalışabilmesi için port etmiş. Adım adım yapılacakları yazacağım.

 

1-İlk olarak ayarlar cihaz hakkında bölümüne gelerek romumuzun selinux durumuna bakacağız. Bir çok rom enforcing olarak gelmektedir. Fakat quicremote için permissive olamsı gerekiyor.

 

Bu modu değiştirmemiz gerekiyor. Genelde aosp romların kendi ayar menüsünün gelişmiş sekmesinde bu modu değiştirmek için ayar bulunmaktadır. Örneğin Resuraction remix romu:

Ama Los romlarda bu oay olamdığından 3. parti bir yazılıma ihtiyacımız var. İlk önce linkte belirttiğim apk yı kkurup modumuzu permissive yapıyoruz.

https://forum.xda-developers.com/devdb/project/dl/?id=12506&task=get

Ve başlangıçta çalışnası için gerekli izni veriyoruz. Sonrasnda ayarlar hakkında kısmından selinux durumumuza bakıyoruz permissive olmuş ise sorun yok 2. adıma geçiyoruz.

2-İnit d ayarnı yapmamaız gerek. Genelde buna ihtiyaç duyulmuyor ama her ihtimale karşı bunu da kuralım. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.androguide.universal.init.d

Bunu da kurup aktif ettikten sonra twrp ye dönüyoruz. İlk önce ana dosyayı flashlıyoruz. (Wipe cache filan yapmayın sadece flashlayıp restart atın)

https://mega.nz/#!zsByAIJL!j9yuwnqe6IK7kbsrv9pxGdclaqIRKMm6XXmaH9cfSbc

 

Cihaz yeniden başladığında uygulama çekmecenize quicremote düşecektir. Uygulamayı açın fakat çalışmadığını göreceksiniz bunun için 2 fix kurmamız gerekiyor. İlk önce fix 1

https://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=3623459&d=1453850050

Bunu da flashlayın sadece restart atın wipe işlemi yapmayın

Restarttan sonra uygulamayı açn yine çalışmayaaktır. Bu sefer fix 2 kuracağız bunda da aynı işlemi tekrar ediyor flaslayıp restart ediyoruz. Ve uygulamanın artık sorunsuzca çalışması lazım.

https://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=3623460&d=1453850050

 

@achfighter

 

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap