Ağ sistemleri alanında uzman arkadaşlar bu İDN olayı nedir? İlk dediğine göre CDN'den farklı sanırım. Peki farkı nedir?
https://www.ixtr.net/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Uncle White @konsolide-simulasyon

  Cdn ile hiç alakası yok şöyle kı
  İnternet eXchange point, kısaca ixler operatör ve data centerlar için tek noktadan birden çok noktaya buluşma sağlanmasına imkân veren hizmetlerin bulunduğu konum
  Cdn policylere göre depolamanın ve işlemlerin bölgesel olarak sağlanması
  Mesela türk kullanıcısı TTnin ix yatırımı olmadığı için öncelikle Almanya sermayeli de-cix'e İstanbul üzerinden çıkıp Dubai'de Google ile buluşmak zorunda.
  TT veya TRde fayda gören bir yatırımcı gelse birçok firma takasları burada yapabilir.

@teknostil Sen seversin.
#MirrorsEdge in hikayesi
https://youtu.be/hqxFf97twoY

The History of Mirror's Edge

Please consider supporting us on Patreon: https://www.patreon.com/GVMERSIn the late 2000s, parkour emerged from obscurity, and took over mainstream entertain...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Akıllı telefonlar nasıl hızlı şarj oluyor videosu.
https://youtu.be/1nx_n-wEtII

How does mobile phone fast charging work?

This video explains the technology behind fast charging in mobile phones, from early phones with linear chargers to the most advanced high power Direct-Charg...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Promising Young Woman (2020)

UK, USA | 'Promising Young Woman'; gelecek vadettiği konusunda herkesin hemfikir olduğu ancak, acıklı bir olay sonucu geleceği mahvolan Cassie’ye (Carey Mulligan) odaklanıyor. Tıp fakültesini bırakma
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#KanTervePikseller
Kitabı bitirdim. Oyun gündemini takip eden, oyunları seven, onlar hakkında muhabbete doymayan ve daha fazlasını merak eden kişiler bu kitabı sevecektir.

Kitapta 10 adet video oyununun çalkantılı geliştirme sürecini anlatıyor. Anlatım dili oldukça sade. İngilizcesini okumadığım için çevirinin iyiliği hakkında yorum yapamam ama yanlış gelen bir taraf da olmadı. Sadece son bölümde "Epic Games'in çığır açan serisi Gears of War" diye bir satır var.

Oyun gündeminde bahsedilen abileri, ablaları bu kitapta sık sık göreceksiniz. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Geçen gün arkadaşlar burada huzurlu videolar paylaşmıştı. Ben de ekleyeyim. Yalnız dikkat edin. Aşırı huzur vardır. Bizim bünyemiz alışık değil. Ters tepebilir.

https://youtu.be/CxwJrzEdw1U

Norway 4K - Scenic Relaxation Film with Calming Music

Norway is one of the most scenic countries in the world. Enjoy this 4K relaxation film across the Norway's most beautiful regions. From the endless Fjords to...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Geçmiş gündem değerlendirmesinin sayfasına baktım da internet sıkıntısı için TS'ye yüklenilmiş. Acayip laflar var.

Bu insanlar Türkiye'de toplumun çoğunun hâlâ ADSL kullandığını unuttular herhalde ya da bilerek yapılmış gibi. Yani yayın sıkıntısı yüzünden neden öyle şeyler söyleyesin ki. Kaydı izlersin geçer. Ben sabahına kaydı izledim. Hiç sıkıntı yoktu.

Bir de haftalık Gündem değerlendirmesi YouTube'da yapılması gerekiyor. Bunu açıklamışlardı. Twitch daha stabil bir yayın sağlayabilir ama gündem değerlendirmesinin kitlesi YouTube'da.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Pickle Rick @picklerick

  Ücretsiz servisler var aynı anda birçok platformda yayın yapmanızı sağlayan.

 • Erhan M. @erhanm

  Sen deyince baktım kıyamet kopmuş. Yani herkesin düşüncesi farklı olabilir bir şey demiyorum ama bence de abartılı tepkiler verilmiş.

 • cestlavie @cestlavie

  ülkenin internet altyapısı yok, keriz gibi söğüşleniyoruz ona ses çıkarmıyorlar da 2 saat yayın olmadı diye mi bunca tantana? türksat internet akşam sastleri cortluyor mesela bok gibi arkadaşlar pandemiden beri. ben de o gün izleyemedim türksat bana da müsaade etnedi.

 • gokhans @gokhans

  Ts niye birden fazla hat alıpta hangisi iyiyse onla yayın yapmıyor. Can Sungurun evinde 3 tane farklı şirketten internet var. Türknet sponsor olup eve kadar özel fiber kablo çekmiş. Tsnin kitlesi daha büyük. Bu tip bir sponsor bulma olasılığı yüksek. Bence biraz kafa yorarlarsa benzer bir sistem yapabilirler.

  • Batuhan @achfighter

   Neden acaba? Diğerleri firmaların kıçını yaladıkları için olabilir mi?

  • gokhans @gokhans

   @achfighter Diğerleri niye firmaların kıçını yalasın? Türknet sana gelip izleyicilerine sorarlarsa Türknet kullandığını söyle bizde evine özel fiber kablo çekip bedava yüksek upload hızı verelim diyorlar. Burda firmaların kıçını yalama kısmı nerede? Adam çıkıp zaten her videoda Türknet evime özel fiber kablo çektide demiyor normal interneti kullanıyor. Sadece geçen telekom halkla dalga geçince orda söylemişti.

  • Batuhan @achfighter

   @gokhans Bana gelse ben de derim. Demek ki herkese gitmiyorlar. Kimin kitlesi eblehse oraya gitmek daha mantıklı demek ki.

  • gokhans @gokhans

   @achfighter Sanmam. Can Sungurun bazı videolarını 2 yıldır falan izlerim. Öyle moron kitle seviyesinden takipçisi yok. E ama arada 3-5 sıkıntılı tip heryerde olabilir tabikide. Sorun ebleh takipçiyse TSde Can Sungurdan daha fazla ebleh takipçi vardır. Burda ve youtube yorumlarında sanki TS bir kutsalmış ve onu eleştirmek dine karşı gelmekmiş gibi davranan çok kişide gördüm bol bol. Hani Şahsıma en küçük bir hesap sorunca kutsalına saldırılmış gibi saldıranlar varya TSdede editörlerin bazı tutumlarındaki hataları söylediğinizde hemen size karşı tavır alan onlarca kişi gördüm bu topraklarda. Şurda Levent Pekcanın yaptığı bir hatayla ilgili konu aç bakalım altında ne seviye mesajlar geliyor.

BANNERLORD'UN GELİŞTİRİCİSİNDEN YENİ OYUN MU? CYBERPUNK 2077'DE KAOS -...

Haber Uzayı'nda bu hafta gündem dolu dolu. Bannerlord'un geliştiricisi TaleWorlds yeni bir oyun mu geliştiriyor. Gerçi daha eskisi henüz çıkmadı ama. GTA 6 n...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#RDR2

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#StarWarsBattlefront2 Star Wars evrenini hiç sevmem, muhabbetine dahi katlanamıyorum ama Battlefront II güzel oyunmuş. Özellikle grafikleri kullandığı sistem kaynaklarına göre muazzam denebilir. Henüz multiplayer denemediğim için işlemci zorlanmadı ama BF1'den tecrübeyle işlemci darboğaz yaratacak sanırım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap