Oyungezer'in şu ücretsiz dağıtılan sayısının bir kısmını okudum. Aklımda kalanlar:
"Sadece haflayf aliş için bile VR alınır." ve Black Mesa gibi 31 liraya göre mükemmel bir oyuna 8+ vermeleri. Diğer oyunlara bol keseden puan verirlerken burada cüzdanları boş kalmış herhalde.

İyi ki dergilere para vermiyorum ha.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Batuhan @achfighter

  Bir oyun için 7bin küsür lira vermek iyiymiş.

 • demigod @demigod

  M. Berker Güngör'ün henüz ikinci sayıda Sinan abi'yi ortama kattığı günlerde Level'ı takip etmeye başladım, o Vögel'in Doğan'a satılması akabinde başlayan KAPİTALİZME YENİLMEYÜCÜĞÜK!* kalkışmalarında samimiyetlerine inanarak elime geçen her mecrada Oyungezer reklamı yapan, ilk bir yıl her ay dergiyi 2'şer 3'er alan, dergiyi aldığı yerlerde eğer dergi standlarının arkasında kalıyor ve/veya bilerek Level'in Fırat & Şefik ikilisine kalmış hali ön plana çıkarılıyorsa (D&R'larda bariz yapılıyordu bu) Oyungezer'i ön taraflara çeken tayfadandım. Forum imzalarında Oyungezer bannerları kullanmalara falan girmiyorum bile.

  velhasılkelam ilk kıllanışım şu Türk Telekom ile giriştikleri Playstore mevzusu ile eşzamanlı olarak Steam'in ip adreslerinin banlanmaya teşebbüs edilmesi girişiminde (ne kadar da tesadüfi bir denk geliş değil mi) olmuştu. akabinde biraz daha ilerleyince şu The Game for Big Kids girişimleriyle ilgili Furkan Faruk beyin Habertürk'e verdiği bir röportajın içindeki yüksek gelirli beyaz yakalıları aşırı güzellemeli beyanlarından sonra dergiyi almayı bıraktım. eee bitleri kanlanmıştı ne de olsa. ilerleyen yıllarda şu Radikal'den transfer ettikleri aşırı entel arkadaşın (adını da anımsayamadım şimdi bak, tüh) Aral İthalat güzellemesi maksatlı doğrudan biz oyunculara hakaret edişi ve akabinde önce Sinan abi'nin onun adına özür dileyişi sonra doğrudan kendisinin "yanlış anlaşıldım ='((" şeysi falan olunca bende kredileri hepten bitti tükendi.

  en son birkaç ay evvel Disket Kutusu grubunda bunların moderatörlüklerini yapan tiplerden birinin mevcut donanımıyla ilgili tavsiye talebinde bulunan bir üyeye bariz yanlış bilgiler verişiyler alakalı araya girip uyarışım akabinde terbiyesizleşmesi, kendisine hakettiği tonda ancak o'nun seviyesine inmeden verdiğim cevap akabinde engellemem neticesi önce kardeşi ya da kuzeni olan bir akrabası akabinde annesinin Facebook hesaplarını kullanarak hakaret ve tehdit mesajları göndermesi ve ben bunları doğrudan Sinan abi'ye e-posta göndererek (bahsettiğim hakaret ve tehditleri de ekran alıntılarıyla birlikte) bildirdiğim halde hiçbir şey yapmayışları derken o da kredisini bitirdi nezdimde.

  iyi oluyor ama böyle böyle, gençken bir çok konuda öykünülen insanların gerçek yüzlerini tanıyıp biliyorsunuz böyle böyle şeyler oldukça ve gözünüz açılıyor.

 • x.slymnyldrm @x-slymnyldrm

  Eskiden her sayıyı alırdım sonra bi ara tasarımı değiştirdirler aldım baktım değişen tek şey tasarım değil derginin içi boşalmış eski yazı tarzı bile yok, sevdiğim köşeler uçmuş. Uzun zamandır bitti benim için. Herkes benim gibi mi düşünüyor bilmiyorum ama işini iyi yapan değer yaratan her türlü kazanır. Dergi işi bitti, okuyucular terk etti, nesil değişti gibi suçu hep başka yerde aramaları komik geliyor.

Batuhan paylaştı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Batuhan paylaştı.

Baseus ile ilgili hep iyi yorum yapardım ama bugün talihsiz bir kaza yaşattı. Boştayken koltuğun üzerinde bir şekilde kısa devre yaptı sanırım ateş gibi olmuş koltuğu delmiş. Allah korusun yangın tehlikesi bile vardı tahminen. #Baseus

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 14

Yakında Xbox Game Pass aboneliğim bitecek. #ForzaHorizon4 dışında oynadığım ve oynamaya devam etmek istediğim bir oyun yok. Game Pass indirimi ile standart sürümü 208 liraya geliyor.

Bunu daha ucuza almanın bir yolu yok mu? 1,5 sene önce çıkmış oyunu neredeyse tam oyun fiyatına satıyorlar. Tamam oyun güzel de 8 aya yenisi çıkacak zaten.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Batuhan paylaştı.

Zoom uygulamasının macOS'daki kurulum programı (installer) kullanıcının "Install" tuşuna basmasını beklemeden birtakım betikleri (script) çalıştırdığı ortaya çıktı. SpaceX de şirket içinde zoom kullanmayı yasakladı.

Kaynak: https://www.vmray.com/cyber-security-blog/zoom-macos-installer-analysis-good-apps-behaving-badly/
SpaceX haberi: https://www.cnbc.com/2020/04/01/elon-musks-spacex-bans-zoom-over-privacy-concerns-memo-shows.html

#HaftalıkGündemeMalzeme #Zoom #macOS #spacex #güvenlik #SiberGüvenlik

Good Apps Behaving Badly: Zoom macOS Installer - VMRay

VMRay's Technical Lead, Felix Seele discovered a pre-installation script workaround in Zoom's macOS installer. Read his breakdown.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

1 Nisan tarihinde Steam ana sayfasında M&B Bannerlord çıktı diye headline banner çıkmıştı. Şimdi düşünüyorum da eski M&B oyunlarını oynayıp, şimdi elini eteğini çekmiş kişiler kesin şakadır diye düşünmüştür. 😀 Sonuçta 8 koca yıl geçmiş.

Mesela seneye 1 Nisan'da Half Life 3 çıktı deseler kim inanır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şu yorum ne kadar da agresif, adam nasıl oyunlar oynuyor acaba diye profiline baktım. 7500 saat Dota oynamış. Sonra neden bu kadar agresif olduğunu anladım.
https://steamcommunity.com/profiles/76561198157906874/recommended/261550/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 22

#BlackMesa son 4-5 aydır oynadığım en iyi oyun olabilir. Belki daha fazla.

Oyundaki eksiklikler aslında mod yapımcısının değil Valve'ın eksikleri olarak bakarsak oyunun hiçbir eksi yanı yok. XEN'in yeniden tasarlanması; karakterlerin, silahların neredeyse sıfırdan yaratılması moddan ziyade resmen yeni oyun gibi hissettiriyor. Kesinlikle fiyatını hakeden bir yapım olmuş. Henüz bitirmediğim için inceleme yazmadım ama en az 9/10 veririm sanırım.

Resim XEN kaplıcalarından.

BeğenFavori PaylaşYorum yap