Fiber sinyali gitti. Bir iki ay kopartmadan zor dayandılar. İnternet kopmayınca Türknet huzursuz oluyor herhalde.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Amazon gaming'den Fallout76'ları alın. Multi yaparız.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6
 • Ekrem @huseyinekrem

  Gereksiz bir oyun ya boşa vaktinizi harcamayın. Gamepass ta var zaten yıllardır, kimse oynamıyor.

 • Rj0lnir @rj0lnir

  En son denediğimde (2 sene oldu) Grup halinde oynarken sadece grup liderinin görevi tamamlamasına izin veriyordu. Yani aynı göreve sahip 3 kişilik bir grupta sadece grup liderinin görevini tamamlanmış sayıyordu. Bu sorun giderildi mi, bilen var mı? Bunun dışında abonelik almazsanız CAMP'ınız her oyundan çıktığınızda toplanıyordu. Oyuna girince yeniden kurmanız gerekiyordu. Bu da orta karar bir can sıkıcı durum aslında ama para vermek istemiyorsanız katlanılabilir. Mod desteği ile yeni bir Fallout 4 oyunu olarak tek başına da oynanabilir aslında.

 • Alpi Ironside @alpi350

  Aha verildi mi? Akşam hemen yükleyeyim. Grafikleri gözüme bayağı iyi gelecek. Fallout 3 daha bitmedi gerçi ama, hemen aradan çıkarayım onu da. 🙂

 • cgdincer @cgdincer

  Dünya kadar bedava verilen oyun var. Vakit kaybı.

12cm fanlı kule tipi soğutucu arayanlara tavsiye ederim.
https://www.sinerji.gen.tr/deepcool-ak400-120-mm-intel-amd-uyumlu-hava-sogutucu-p-43859

İncelemesi: https://youtu.be/8NsFuNqINww

570 lira.

DeepCool AK400 120 mm Intel-AMD Uyumlu Hava Soğutucu

DeepCool AK400 120 mm Intel-AMD Uyumlu Hava Soğutucu fiyatı ve teknik özellikleri için hemen Sinerji Bilgisayar'a gelin ve en iyi fiyatlar ile sahip olun
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ryzen sistemlerde pciex16x portunun desteği işlemciden geliyormuş. Gigabyte bir ara B450 anakartlara takılan Ryzen 5000 serisi işlemciler için pciex 4.0 desteği verip sonra kaldırmış.

Gerçi ekran kartının pciex 4.0 olması önemli değil. RTX 3080'de bile %3'ten az fark çıkıyor. Depolamada fark var.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Evet ama atlanan bir nokta var. AMD'nin kimi ekran kartları 6600 6700 6500 ler bazı oyunlarda bu pcie 4.0 vs 3.0 da kimi oyunda 20 25 fps fark oluyor. Forza ondan sonra flight sim bunlarda fark baya çıkıyordu. Zaten kuzey köprüsü işini çok uzun zamandır bitirdiler. Yoksa hala daha anakartın ortasında kocaman kocaman çipsetler soğutucular olurdu onu işlemciye entegre ettiler. Ama işte güney köprüsü kaldı onu da cpu'a entegre etmiyorlar gereksiz yere çipte yer kaplamasın diye vs.

  • Batuhan @achfighter

   Bir daha amd ekran kartı almayı düşünmediğim için şimdilik beni ilgilendirmiyor. 🙂

  • Orcun @orcun

   @achfighter Amd = sorun. 😀 Bendeki 580 içinde 2 senede anca düzeltebildiler videolarda hardware hızlandırması kapalıyken sorun yok açınca yeşil ekranlar gelip duruyor tav ediyordu. 😀 Satmaya yakın birtane sürücü çıktıydı da düzelmişti de e artık iş işten geçti. Birdaha ne amd sistem toplarım ne de amd gpu alırım.

 • emreCAN Bayrak @flagbearer

  evet gigabyte benim x370 ye pcl ex 4.0 desteği vermişti bir bios da sonra kaldırmışlardı.

 • Tarık @xahve

  Ekran kartını pciex4.0 yapıyorlar ama veri yolunu 64 bit koyuyorlar. Ondan sonra gidip o kartı pciex3.0 sisteme takınca performans kaybı oluyor. Saçmalık

Anakart, işlemci ve ram değişimi ile sistemi güncelledim. Win11 yükleyecektim. Ancak eski işletim sistemi de şimdilik sıkıntısız çalışıyor.

Bios güncellemek için birçok arkadaş yardım teklif etti. Hepsine teşekkür ederim.
@jabbathehutt @alpi350 @bitlikarinca @hamitozlu

Bugün @jabbathehutt ile sistemi toplayıp çalıştırdık. Sağolsun kendisi baya uzaktan geldi. Levent abinin tozlu raflarından daha çok toza ve kire maruz kaldık. 😁

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

#Isonzo oynayan var mı? Fiyatı 50 lira çok iyi. Ancak oyun nasıl bilmiyorum. Battlefield sever biriyim. BF1'de kuzey İtalya haritaları en sevdiğim haritalardandı. Bu oyun da güzeldir diye tahmin ediyorum ama hiç oynayanı görmedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Rasko @rasko

  Birkaç video izledim, bazı sorunları var gibi görünüyor. Zamanla düzelecek şeyler ama bu tür oyunların en büyük sorunu zamanla oyuncu kaybedip ölmesi. Hell let Loose vardı mesela, ilk çıktığında felaket popüler olmuştu, şimdi anlık oyuncu sayısı 30-40 falan.

Youtube'a süper teşekkür gelmiş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#çözüldü
#Rufus ile #Windows11 usb oluşturunca 4,8gb oluyor. Microsoft'un kendi medya oluşturma yardımcısı ile yapınca 3,9 küsür oluyor. USB belleği Rufus NTFS, Microsoft fat32 olarak formatlıyor.

Bu kadar fark normal değil. Fark neden acaba?

------------------------

Düzeltme - 1: isoda daha fazla sürüm var. Belki o yüzdendir. Onun dışında ikisinde de var olan sürümlerin boyutu aynı.

Soldaki esd uzantılı olan mediacreationtool ile hazırlandı. Sağdaki vim uzantılı olan rufus ile hazırlandı. media creation tool internetten kendisi indirip yazıyor.

------------------------

Düzeltme - 2: FAT32'nin boyutlarına sığmak için bazı sürümler kaldırılmış ve esd kullanılarak sıkıştırılmış. Ayrıca bazı forumlarda fat32 olmadan uefi kurulumun düzgün olmayacağı söylenmiş ama rufusun hazırladığı ntfs diskle format atan çok. Ona pek ihtimal vermiyorum.

"ESD is not an encrypted file. ESD has a far more efficient compression ratio than WIM, which is an extremely old compression technology. To give an example, my custom Install.wim for Windows 8.1 Pro x64 is just shy of 6GB [optimized], however, exported to ESD, the file is now 3.51GB."

https://www.betaarchive.com/forum/viewtopic.php?t=28982

BeğenFavori PaylaşYorum yap

CoD MW2 2022 açık betasını oynadım biraz. Eski bilgisayarımda Warzone'dan daha performanslı çalıştı. Bazı haritalarda çok fazla köşe bucak var. İyi oynamak için hiperaktif gibi her saniye her tarafa bakmak lazım. Oynarken yoruldum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap