Mediatek Dimensity 1200'ü çok merak ettim. Güzelse yurt dışından OnePlus Nord 2 getireyim diyorum. Önceden Nord Ce mi demiştim ama o da parasına göre yine de biraz pahalı kalıyor. Bir de MTK OnePlus'a IMEI atılabilir mi acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Mediatek Dimensity 1200 6nm üretim tekniği yapılmış. Performansı Qualcomm'daki rakiplerine göre nasıl acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Alpi Atansay @alpi350

  Yazılım ve uygulamaların uyumluluğu konusunda nasıl olacak acaba?

  • Batuhan @achfighter

   Termal throttling performansı testlerde fena çıkmıyor ama testlere özel olabilir. Kullanıcılarından dinlemek lazım.

  • Alpi Atansay @alpi350

   @achfighter Dediğim gibi işin yazılım tarafıda var.
   Ben Helio P10 kullanırken çok saçma sapan hatalarla ve bug sorunlarıyla karşılaşıyordum.
   En basitinden Gear Fit 2 için Wear uygulaması var, saat ile telefonu eşleştirdikten sonra uygulama hata veriyordu. BT bağlantısı kesilince bir daha bağlanmıyordu. Tek çare BT'yi ayarlardan kapatıp açmaktı. Tabi bağlantı koptuğunda yeniden aynısı oluyordu. Ne yaptıysam çözüme kavuşturamadım.
   Sonrasında ben daha önce Android bir telefonda görmediğim hatalar ve uygulamaların durduruldu yazılırını görmekten bıkmıştım. SD kullanan telefonlarda uygulama durduruldu yazısını hiç görmedim.
   Bir diğer sorun aşırı şarj tüketimi ve performans dalgalanmaları. Bazen telefonda tarayıcıya girdin veya bir uygulama açtın, olması gerektiği hızda şıp diye açıyor. Maşallah akıyor telefon diyorsun 😛 başka bir zaman yaptığın aynı işlemde telefonda bir yavaşlık seziyorsun. Ikına ıkına işlem yapıyor. Ben bu durumu yardımcı çekirdeklerin çalışmaya takılı kalmasına bağlıyordum. Yonga 4+4 yapıda. 4'dü Cortex A53 2.0 Ghz diğer dördü yine aynı mimari fakat frekansları düşürülmüş 1.0 GHz hızında çalışan çekirdekler. Nasıl oluyor bilmiyorum fakat çok bariz belliydi, performans gerektiren işlemlerde de yardımcı çekirdekler çalışmaya devam ediyordu. Bu saçmalıklara rağmende batarya su gibi gidiyordu.

   Daha da tövbe ettim daha MTK yongalı bir telefon kullanmam diye.
   Performansı olabilir fakat stabil değillerdi, uygulama ve yazılım sorunları yaşıyorlardı. Son durum ne oldu bilmiyorum. 2019'un sonundan itibaren mobil sektörü takip etmeyi bıraktım.

  • ozturka @ozturka

   @alpi350 a31 kullanıyorum, hala aynı 🙂

Para var huzur var. Bazı spor dalları yavaş yavaş fakirlerin ilgi alanından çıkacak herhalde. Allah'tan bi yürüyüşümüz, koşumuz var.

Bundan 5 yıl önce okçuluk ile uğraşan arkadaşlar ekipmanlar pahalı diyorlardı. Şimdi kim bilir ne kadar olmuştur.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 22
 • Orcun @orcun

  Eğer fakirseniz bir noktaya kadar yapabilirsiniz bazı şeyleri. Ancak fakir değilseniz aileniz sizi beceriniz olduğu alana yoğunlaştırırsa haliyle başarılı olma şansınız inanılmaz yükseliyor. Yani iş sadece yetenekle de bitmiyor. Fakir çocuksanız en fazla mahallede top oynarsınız yeteneğinizi ne aileniz görür ne önemser ne de siz önemsersiniz ama belki çok iyi bir futbolcu olacaktınız ? gidip bilmemne şirketinde veya bilmemne markette kasiyer olarak asgari ücretle çalışıyorsunuzdur. Hayat böyle yani yapacak birşey yok.

 • Papa Emeritus @pope

  Olimpiyatlar adil değil zaten çoğu spor dalında. Mesela yüzmede ABD’nin inanılmaz bir dominasyonu var çünkü çocuklar ufak yaşta havuzla tanışıp, okullarının olimpik havuzlarında çalışabiliyorlar. Çocukluktan böyle imkanlara sahip kişilerle diğer ülkelerin rekabet etmesi zor. Golf’te de benzer bir durum var mesela.

  • johan @johan28

   ABD nin göç seçimi yapmasının da katkısı büyük, dünya kataloğu gibi takımları var adamların. Hayatın kendisinden çok da farklı değil ama olimpiyatlar. Bir doktor çocuğuyla bir sanayi işçisinin çocuğunun şartları da bir olmuyor ancak insan buna adapte olmuş. Ne oluyor biri diğerinden daha çok çabalayabiliyorken biri daha az çabalıyor gibi, örnek olarak verdim yani tam tersi de mümkün genetik açıdan bakarsak.

  • Papa Emeritus @pope

   @johan28 Onun da katkısı var tabii ama yüzme, golf vs… gibi pahalı sporlarda direkt ekonominin etkisi olduğunu düşünüyorum. Başka bir örnek olarak atıcılıkta da ülkelerin silaha erişim ve militaristliğiyle doğru orantılı bir şey var. ABD, Rusya ve Çin diye gidiyor sıralama.

  • Mr.Bell @mr-bell

   Golf zaten zengin sporu gibi bir şey direkt.
   Yüzme ise havuz olarak ulaşması zor olan ama görece ulaşılabilecek kısımda.
   Her türlü para konuşur spor dalları.

 • Hater @hater

  Maddi bir güç olmadan bir şey olmaz. Onca maddi güç sonra devamı boşuna kendinizi kandırmayın.

 • gordonfreeman @gordonfreeman

  Bu hayatta 2 şey sizi başarılı kılar arkadaşlar. Para ve Çevre. Bu ikisinden en az birine sahip olmanız lazım. Fakir ama başarılı insan yoktur. Var diyen kendini kandırır.

Türk Telekom'un desteklemediği cihazlarda #VoWifi nasıl aktif edeceğiz?

TT'nin desteklediği cihazlardan birine sim kartı takıp yapılıyor ama listede o kadar az model var ki acaba bir Türk Telekom şubesine gidip çalışanların ayfonundan bir mesaj atmayı istemeyi mi denesem napsam?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 16

Geçen hafta pazartesi talimat verdiğim EFT bugün 9.00'da karşı tarafa ulaştı. Bayram 2 hafta olsa onu da bekleyecek miydik?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bugün Turkcell rahat hattan bimcell'e geçtim. Bim'deki görevli önceki hattınız faturalıysa operatörünüzü arayıp haber vermeniz gerekiyor dedi. Rahat hat paketimi iptal ettim ama umarım başka sıkıntı çıkmaz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

Tokyo olimpiyatlarını takip edenler var mı?

Halka jimnastik erkeklerde son dünya şampiyonu sporcumuz İbrahim Çolak'ın performansı bilinçli olarak verilmedi. Yayın sırası halka aletlerle geldiğinde paralel bar gösterildi. Bütün halka gösterimi bittikten sonra da İbrahim Çolak'ın performansını banttan verdiler.

O dalda Dünya şampiyonu olanın performansını canlı vermemek de ayrı bir i.nelik.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 9

Bimcell'de hat sahibi değiştirmiş olan var mı? Kolay yapılıyor mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap