Batuhan paylaştı.

Yeni Mercedes E220d ile turluyoruz.

Otomobillerle ilgili herşeyi ilk siz öğrenmek istiyorsanız kanalımıza abone olun ► https://goo.gl/ZXgxLT Otomobil incelemelerimiz için ► https://goo.gl/jnbWz...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Batuhan paylaştı.

Arkadaşlar Kasım ayı başında eşimle birlikte #SamsungGalaxyA8 (SM-A810F) aldık. İkimiz de telefondan son derece memnunuz, hiç bir negatif düşüncemiz de yok. Hatta telefonları aldığımız zaman Samsung mağazası gelen stokların birkaç gün içinde tükendiğini, son 3 telefondan ikisini de bizim aldığımızı, ellerinde başka stok da kalmadığını söylemişti. Dahası, hatırlıyorum telefon Salı günü stoklara girmişti, Perşembe günü Media Markt’ın Internet sitesinde “stokta yok” yazıyordu.
Diğer yanda #samsungtürkiye nedense bu telefon hakkında son derece sessiz -- sanki bu telefon piyasaya hiç sürülmemiş, hiç üretilmemiş gibi. Eğer Samsung’un Türkiye sitesine bakarsanız, A serisinde bu telefon yok, aratıp zar-zor buluyorsunuz, onda da tanıtım yok. Sadece destek bölümü var. Sanki #Samsung bu telefonun sessiz sedasız unutulmasını, piyasadan kalkmasını istiyor gibi. Bunu Samsung Türkiye’ye Twitter’dan yazdım, ona da cevap vermediler.
Sizin bu telefon ile ilgili bir bilginiz, tecrübeniz var mı? Samsung’un bu şekilde davranmasının sebebi ile ilgili bir duyum vs var mı?
#akış #TümAkış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • HAYIR @mkyb

  S ve Note serisi harici Samsung genel olarak zaten öyle. Güncelleme falan beklemeyin.

  • Phantom @phantom

   S serisi olsa bile güncelleme gelmemesi için 2 seri atlaması yeterli.

  • Tolga BALCI @tbalci

   @mkyb Aynı fikirde değilim -- A3, A5, A7 için ortalığı ayağa kaldırıyorlar. A serisi de güncelleme alacak telefonlar içinde yer alıyor.

  • Tolga BALCI @tbalci

   @phantom 2 seri de zaten 2 sene ediyor 🙂 Samsung’un güncelleme dışında her şeyinden memnumum, ama güncellemeleri hakikaten insanın burnundan getiriyorlar. Şu ürünlerde bir de saf Android seçeneği olsa -- ilk aktivasyon sırasında seçilip o şekilde kurulan veya sonrasında tüm Samsung özelleştirilmelerinin kaldırılması gibi…
   Microsoft bile Windows Server’da grafik arabirimin kaldırılabilmesini sağladı. Nedir yani, çok şey mi istiyorum 😛

  • mfeyzifar @mfeyzifar

   @tbalci note7 patladığı için öyle. hele ki C ve J serileri A’dan da beter

  • Tolga BALCI @tbalci

   @mfeyzifar C ve J serilerine hiç girmiyorum zaten. Samsung için sat-unut serileri.

  • Orcun @orcun

   @phantom Doğru ama unutulan şey var. S8 yada S9 romu da birileri tarafından yapılacak S7 için. Veya internette vs. hertürlü romu bulmak çok daha kolay olacak. Destek kesilir ama kullanıcı çok olduğu için ortada kalmıyor pek. Hala note 2 kullanan arkadaşım var ditto bilmemne note 4 romunu kullanıyordu.

  • HAYIR @mkyb

   @orcun Yalnız Note 2’den sonra Samsung kendi üretimi Exynos işlemci kullanmaya başladı. Kaynak kodlarını paylaşmadığı içinde custom romlar doğru düzgün çalışmıyor illa bi yerden sorun çıkartıyor.

  • Orcun @orcun

   @mkyb Örnek olsun diye verdim. Hani note 2 için var ama o arada çıkan grand bilmemne için var mı ? yok. E çünkü biri firmanın en üst segmenti öbürü değil. Geçen ki A7 incelemesi içinde dedim.

  • HAYIR @mkyb

   @orcun O konuda haklısınız. Sadece Samsung değil diğer markalarda öyle amiral gemisi cihazları harici diğer modellerine çok ilgisiz. Kullanıcı kitleside az olduğundan pek rom çıkmıyor.

  • Orcun @orcun

   @mkyb Tabi öyle o yüzden bende mesela bütçeme uysun uymasın 1000 li rakamlara gidipte A bilmemne almam. Ne yapar ne eder mi5 almaya bakardım. Ha öyle 2000 üzeri zorluyorsamda android almam gider iphone alırdım. Bugüne kadar 2. elde satışta beni her model üzdü ama iphone asla üzmedi. 6s vardı bende kayıtsız 2. el taaa yurtdışından gelmiş satarken sıfır s7 takası önerildi. Operatörden almış abi takas yapalım abi yapalım diye yırtındı durdu.

  • HAYIR @mkyb

   @orcun Ne kadar ekmek o kadar köfte. 🙂 Teknolojide fiyat/performans diye bir şey yoktur.

  • Tolga BALCI @tbalci

   @orcun @mkyb Doğrudur, tamamen kişisel tercih. Örneğin eğer GM 5+’ta ön yüzde parmak izi okuyucu, artı NFC olsaydı ben de Samsung almazdım açıkçası. Neticede benim için cep telefonu belli işleri yapmasını beklediğim bir cihaz. Hangisi en alt fiyatta gerekesinimlerimi karşılıyorsa ben onu alırım.

 • AzimBey @azim-bey

  Klasik samyang işi seninle paranı alana kadar,adamı kedi yavrusu gibi sokağa atıyor bununda hep yapıyor,
  Kime ne kadar yedirirse….

#altyazıorg neden kapandı temalı video
https://twitter.com/satrayni/status/831206880236171266

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım #eurotrucksimulator2 #ETS2 profil kayıtlarını kaybettim. Kaybetmeden önce profilim World of Trucks’a bağlıydı. Oynanma geçmişini kurtarma olanağı var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Hitman e baştan pek iyi değil diye bakmıştım ama ilerledikçe baya komplike şeyler yapmanız gerekiyor. Kanalizasyonda bunu görünce ödüm patladı. 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#KüreselIsınma
https://youtu.be/hC3VTgIPoGU

"CHASING ICE" captures largest glacier calving ever filmed - OFFICIAL VIDEO

This rare footage has gone on record as the largest glacier calving event ever captured on film, by the 2016 Guiness Book of World Records. On May 28, 2008, ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap