Uzun aradan sonra neden Firefox kullanmadığımı hatırladım. Mobilde youtube linkleri youtube uygulaması ile değil de firefox üzerinden açılıyor. Doğal haliyle ben de istemiyorum, mobilde Chrome’a dönüyorum.

Mobilde Chrome, masaüstünde Firefox olmuyor. Masaüstünde kaydettiğim şeyleri, şifreleri mobilde de kullanmak istiyorum. Pocket olsa da her şeye çözüm değil, şifrelere.

Alt tarafı küçük şeylerden bile Firefox kullanıcı kaybediyor. Güzel ama kullanamadıktan sonra napayım ben o güzeli.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Otomobil bir nebze iyi de motorcunun önüne böyle bir şey çıksa felaket olabilir.
https://www.59saniye.com/trafikte-giderken-aniden-on-cami-kaplayan-siyah-poset/

Trafikte Giderken Aniden Ön Camı Kaplayan Siyah Poşet | 59saniye

Trafikte Giderken Aniden Ön Camı Kaplayan Siyah Poşet videosunu 59saniye üzerinden izleyin. #trafikkazaları #trafikkuralları
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Batuhan paylaştı.

Rezalet gibi rezalet, 10/10. Geçen Apple’ın sitesindeki amoled yanığı uyarılarını gördüğümüzde Samsung bu konuda iyi, ekran yanığı olunca garanti kapsamında değişim yapılıyor demişti çoğunluk ve benim bildiğim de bu yöndeydi. Yine klasik bir Samsung servisinin diğerine uymaması var ortada. Batarya konularında da tutarsız bunlar. Bir servis gayet iyiyken bir diğeri hep kullanıcı hatası tavrında. Bakalım Apple bu ekran yanığı işlerini nasıl çözecek? Bence destek verirler. Samsung Türkiye’nin artık aklını başına alması lazım. Binlerce lirayı çöpe atmıyor insanlar.

samsung'un akıl almaz garanti rezaleti

samsung'la yaşamakta olduğum garip maceranın beni delirme noktasına getirmesi durumu. anlatacaklarım oldukça uzun, çünkü geniş bir zaman diliminde yaşanan olayları kapsıyor. o yüzden...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Yekta @flashock

  Apple maalesef ki servis konusunu nasıl değerlendirdiği gizlidir ve halka açıklanmaz ancak kendimi bildim bileli Apple kullanan biri olarak destek vereceğine dair bir kaç ipucu var bu ipuçlarını sıralarsam şunlar;

  -- Apple iOS 11 güncellemelerinin birinde işletim sisteminin içine Yanma ve Ghosting’in durumunu söyleyen gizli bir yazılım ekledi. Bu belli bir oranı geçince görmek için bu yapılmıştır diye tahmin ediyorum. https://9to5mac.com/2017/09/11/ios-11-iphone-x-burn-in/ bunu pek tabii ki sadece Apple servisi görüyor normal kullanıcı değil.

  -- iOS 11’in kendi içinde yanmayı engelleyen özel bir yazılım var ve FaceID sen bakmadığında ekrana çok kısa süre sonra kapanıyor bunlar önemli önlemler açıkçası.

  -- Apple AMOLED ekranlar çok çok parlak olabiliyorken gitti iPhone X ekranının parlaklılığını iPhone 8 ürünleriyle aynı tuttu bu da 625Kandela.

  -- Apple hiç bir üretici uyarmazken bu yanma ve ghosting konusunda uyarıda bulundu olağandır dedi panik yapılmamasını söyledi ve servis kapısını gösterdi.

  Bunlar alt alta sıralandığında Apple buna destek verecek gibi gözüküyor.

 • aMeLeDeRViS @ameledervis

  Turkiye’de bilemem ama Hollanda’da Samsung, Apple kadar iyi calisiyor hatta bazi konularda cok daha iyi yardimci oluyorlar.
  Mesela, Samsung garanti harici bir hasar olursa ekranda, kirilma falan piyasadan daha ucuza degistiriyor.
  Apple, ya kabul etmiyor yada cok yuksek fiyat talep ediyor.
  Apple’in ustun oldugu kisim da faturaniz olmasa bile garanti kapsamina giriyorsa yapiyorlar 🙂

 • Özkan Tokgöz @12ozkan123

  Teknik servislerine bırakılıyor bu iş taşeron yani apple kendisi yaparsa kolay çözer

 • Uğur Yurtsever @nuguryurtsever

  Herhangi bir ürünü garantiye gönderdiğimiz anda üşenmeyip Tüketici Hakem Heyeti sürecini de başlatmak gerekiyor. Bu bilgiyi de servisle paylaşmak lazım.

#Küğantum Android’de de Firefox deniyorum. Eski telefonum 2gb belleği ile Firefox kullanmaya izin vermiyordu. Chrome bile sıkıntılı idi.

Yeni telefon alınca kuantum bahanesi ile mobil uygulamasını da denemiş oldum.

Eklenti ve tema yüklenebilmesi güzel bir özellik ancak Chrome gibi bildirim çubuğunu boyayamıyor. Bu haliyle yamalı bohça gibi gözüküyor. Onun dışında henüz sıkıntı yaşamadım henüz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Batuhan paylaştı.

Arkadaşlar pc ye format atacağım bu ekranda kalıyor oluşturduğum isoda sıkıntı yok.Baska pcde çalışıyor.Sorun nedir acaba ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 18
Batuhan paylaştı.

Kutusu hasarlı (İçindekine zarar verecek kadar hasarlı) bir ürünü kargodan teslim aldıktan sonra hasarlı olduğunu fark edince tüketici haklarının yapabileceği bir şey yok değil mi doğal olarak?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Of of #nostalji
https://twitter.com/tarihikafa/status/921055217491304449

Bu arada bu twitter profilini tavsiye ederim. Zaman makinesi gibi profil.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım Türk Telekom’da 1 yıldan fazladır kullanmadığım faturasız cep telefonu hattım vardı. E-devletten girince bile aktif olarak gözükmüyor artık. SIM kartı ve sözleşme kopyasını yırtıp çöpe atsam başım ağrır mı? Ömrümün sonuna kadar saklamayacağım ama böyle şeylerin bir süresi var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • lterlemez @lterlemez

  Saklayın her ihtimale karşı ve bu tip (üçüncü el karışıyorsa) Türkiye.gov.tr’ye de pek güvenmeyin. Ben HGS olayında yaşadım, Türkiye’de, PTT’de gözükmeyen geçiş ihlali Karayolları Müdürlüğünde gözüktü.

Noliyi la

BeğenFavori PaylaşYorum yap