Dark dizisini bugün bitirdim. Sonunu batırmamışlar. Henüz başlamayanlara tavsiye ederim. On üzerinden en az sekiz veririm.

Birkaç yıl sonra tekrar izlerim sanırım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8

Öğlen Fındıkzade Cuma pazarından geçtim. Pazarcıların 9/10'u maske takmıyor. İki zabıta vardı onlar da pazarın çaycısına oturmuşlar tabi onlarda da maske yok. Sonra dönüşte tekrar pazara girdim. Çaycıda artık 4 tane zabıta oturuyordu ve hiçbirinde maske yoktu tabi.

Twitter hesabım olsa İstanbul Valiliğini etiketleyip yazardım ama bana ceza keserler. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Gram altın 400₺ barajını aştı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Batuhan paylaştı.

https://twitter.com/demirdenizchp/status/1280791777352482817

Teknoseyir'de susuz çalışan çamaşır makinesinin inceleme videosunu görmek isteriz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 13

#n11 den alışveriş yapanlara sabır diliyorum. Kendim yapmadığım bir alışverişin iadesi için çektiğim çileyi bugüne kadar online siparişlerimin toplamında bile çekmedim.

1- İade süresi nerede yazıyor ya da yazıyor mu bilmiyorum ama 3gün çok kısa. Burası Türkiye, Hakkari'den iade edilen mal 3 günde İstanbul'a gelmez.

2- Adam tek kopya fatura kesmiş. n11 onu da gönderecektin diyor. ???
Adam faturayı yırtar, faturayı göndermedi der. Yani bunu tahmin edebilmek için ilkokulu bile bitirmeye gerek yok. Bildiğin çakal esnafın ürediği merkez olmuş n11. Hatta masrafları daha aza indiren e-faturaya da bu yüzden geçmiyorlar demek.

3- n11'in iade sürecini takibi satıcı taraflı.

4- Site tasarımı rezalet. Çinli e-ticaret sitelerine benziyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ota @otakaraha

  Biraz ince elemek lazım n11 satıcılarını. Birkaç kere değişim ve iade ettiğim ürün oldu.

  Tek sıkıntılı durumum da şöyle: Bir ürünü yanlış gondermişti satıcı ben de değişim istedim. Tekrardan yanlış göndermişti bu sefer de iade ettim. Başka satıcıdan almıştım. İade ve değişimlerde sıkıntı yaşamadım yani.
  En iyi durum da şu oldu: Şarj kablosu sipariş ettim ve çalışmıyordu. Satıcıya anlattım ve değişim başlatın dedi. Ben değişim başlattığım gün yollamıştı ürünü. Ürünün oraya gidişi ve yenisinin bana gelişi aynı gün oldu neredeyse.

  Biraz şans işi, satıcıyı iyi incelemek lazım.

 • Equitatus @equitatus

  Google'da ne zaman bir ürün arasam n11 linki çıkıyor. Hiçbir zaman da çıkan ürünlerle benim aradığım ürünler arasında bir bağlantı olmuyor. Klavye arıyorum mesela bebek bezi sıralaması çıkıyor karşıma açılan linkte. Mümkün olduğu kadar uzak duruyorum n11'den.

 • Orcun @orcun

  Başıma geldi. Tost makinesi almıştım. Satıcı ürünün kendi kutusunun dışında daha büyük kutuya koyup göndermiş. Bende tabi kutuda hasar yok falan sağlam duruyordu aldım. Bir açım asıl kutusu perişan halde yırtıp pırtık vs. hadi dedim ürünü deneyeyim gene iyi niyetliyim ya 😀 aga tost makinesinin alt ve üstü yamuk kapatırsın düz durur ya bunda yamuk duruyor düz durmuyor + prize takıyorsun elektrik sigortası atıyor.

  Yani ürün bana bile bile bozuk şekilde yollandı. 2. günü elime geçtiğinin yani iade talebi oluşturup sürat kargodan iade ettim. Satıcı 3. günü iadeyi aldı sistemden iadeyi reddetti. Faturası yokmuş. Faturası zarfın içindeydi aynı şekilde koydum gönderirken de kutusunu sürat kargoda resmini çektim yolladım. Evveliyatı fotoğraflar vs vs zaten çektim. Herif nuh diyor peygamber demiyor, faturamda faturam diye inim inim inliyor 10 küsür tane iade girdim hep reddetti durdu. Peki ne oldu benim 14 günlük yasal hakkım var ya hah işte o dolunca bende sisteme iade giremedim.

  Birde yazıyorum ürün sayfasından diyorum aldın malı bari geri yolla ? iade de etmiyor. E para gitti ? git diyor cimer'e şikayet et thh'e ver ne yaparsan yap. Bak beni bilirsiniz burada az çok tanıyorsunuz ben dedim bunu bulup o tost makinesinde yedirecem tostumu. Satıcıyı araştırdım. Ankarada biryerdeymiş ankarada sorup soruşturdum tanıdık vs vs yardımcı olanalr oldu vs derken adres yok. Yani öyle bir adreste firma yok fake bir adres. Hani şirket şeyi fatura adresi falan alayı fake. Firmayı bulamadım ama bulsaydım anam avradım olsun izmirden ankaraya gidiyordum. Hani bana öyle şekil yaptı ya ben ona onu yedirirdim. Angara bebesi olsun olmasın derdim değil o dükkana mekanını arabamı sokardım içeri o derece manyağım. Neyse bulamadık dert değildi.

  THH'e n11'i şikayet ettim. Malı aldım iade ettim beğenmedim diye 1 ay içinde sonuçlandı. Çünkü parayı benden n11 kesmiş satıcıyla işim yok ki ? 😀 n11'e kararı ilettim 4 iş gününde paramı geri aldım. Ha n11 ne yaptı ? seve seve iade etti, etmeseydi icraya verirdim avukat masrafları şu bu gene alırdım. Satıcı hala duruyor satış yapıyor bu arada olumlu yorumda profili yüzde 60 larda falandı en son, buna yazdım soru cevap kısmından thh verdim kazandım paramı sökerek aldım diye cevap yazamadılar. Bu olaylardan sonra iade almıyormuş işte yok şöyle böyleymiş artık saniyesinde thh e veriyorum. Er veya geç sonuçlanıyor. Öyle başa böyle tarak değil mi ?

  • ozturka @ozturka

   " bunu bulup o tost makinesinde yedirecem tostumu " burada bastım kahkahayı 😀

  • İzzet Demir @izzetdemir

   Kredi kartı harcama itirazında da bulunabilirsiniz ayrıca

  • Orcun @orcun

   @ozturka Bir yapacaktım yani çalışıyor mu çalışmıyor mu ? çift kaşarlı sucuklu tost iyi giderdi. 😀 Beni bildiğin dolandırdılar. Iphone 5 satıyordum ki anlattım bunları 😀 geldi birisi abi karıma alacam diye iş yerinden sade telefonu aldı, para çekecem diye gitti atm'den arabaya vın atladı kaçtı. Zaten geceden kalmışım vardiyaya kafa milyon. Boş anıma geldi eee telefon yok ? bana verdiği kağıtta kimlik fotokopisiymiş falan fistan neyse, eve geldim uyuyamıyorum. Kış günü buz gibi suyla duş aldım gene sinirim geçmiyor. Nabız 150 160 vardır yani ensemden vuruyordu.

   Telefonu hemen btk'dan imei bilgisi kapattırdım. İphonenumu buldan telefonu kayıp modunda aldım kitlendi vs. vs. ben bunu araştırıyorum ne olacak ne edecem vs. vs. gece hiç uyumadım. Sabaha vardiya değişti derken işe gittim bu eleman bizim evi aramış. Annemle konuşmuş teyze şöyle böyle telefonunu satın aldım ama kutusu ve aksesuarları kalmış onları da verecekti vs. vs. diye bir numaradan ulaşmış. Benim o dönemde sahibinden.com da cep ve ev telefonu yazıyordum hani güvenilir olsun diye yani. 😀

   Eve geldim aradım, evet dedim bende ama e parayı ne yapacan ? salağa yattım yani abi dedi ben kutusunu alayım parayı vericem merak etme sen acil işim çıktı vs gibi kıvırdı. İyi dedim şu saatte şirinyer ptt'nin arka sokağına gel ben orada bekliyorum. Geldi arabada bekliyorum girdi vs. tasvip etmediğim davranışlar ama ben elemana birşeyi dayadım. Dedim var lan telefonu bas git ? abi telefon yok dedi tepem attı. Abi yemin billah getircem telefoncuya bıraktım kıracaktı vs. vs. sayıyorda sayıyor. Tam o arada o birşey ile çekerken tavanı kestim. Dedim in lan aşağı indirdim bunu böyle evire çevire dövüyorum. Böyle deli gibi heryerine vuruyorum. Üstünde birtane gömlek vardı onu yırttım parçaladım üstü başı kan içinde kaldı esnaf geldi hayırdır mayırdır ayağına beni tutuyorlar bu da o hengamede kaçtı. Koşa koşa böyle vura vura kıçına kaçıyordu. Abi diyorum herif hırsız gasp etti malımı kaçıyor millet beni tutuyor. 😀

   Eve geldim gene uyku haram bize polis arkadaşım vardı. Ya dedim şunu bir araştıralım mı ? sağolsun yardımcı oldu dedi işte bu yeşilyurt mu tam böyle ismini hep karıştırıyorum oralarda takılıyor adanadan gelmiş şikayet var millete senet yapıyormuş malını alıp kaçıyormuş ödemiyormuş diye vs. vs. işte yok birşey yapma falan fistan iyi dedim sağolasın. Neyse ben gittim takılıyor dediği yerlere kahvehaneye girdim vs oradan işte kolaçan ediyorum bakınıyorum vs neyse birine sordum ya ben adanadan geldim bizim bu ... akraba buralardaymış sen biliyor musun ? böyle salak yapa yapa elemanın evini buldum. Eve gittim kapıyı çaldım biri açtı karısıymış dedim bu bu burada mı ? tanımıyor ama arkadan sesler geliyor falan herif çekyatta yatıyor, birde çocuk vardı. Çektim dışarı anlattım bak dedim o telefonu ver olay kapansın. Abi telefoncudadır o da kapalı vs. vs. söz yarın getirecem. İyi dedim getirmezsen sen bilirsin.

   Ertesi gün gene tabi uyku yok haram bize 😀 3 4 gün uyuyamadım işte dedim ben gitmem artık falan fistan bıktım akrabayı dedim git al bende işteyken vs. almış o da böyle bu iş kapandı ama eleman hakkında dh ekşi falan birton başlık açılmıştı. İşte izmirde adanalı dolandırıcı diye falan fistan. Sonra ne oldu bilmiyorum. Telefonu tabi ilk iş btk'a şikayeti geri çektirttik açıldı öyle öyle birisi çıktı ona da sattım kurtuldum. 😀

  • arandur @arandur

   @orcun biz nasıl adama ürün satmışız. Bir şey çıksa beni de döverdin diye korktum 😀

  • Orcun @orcun

   @arandur Teknoseyirci adamdan birşey çıkmaz ya 😀 Bu arada alete güncelleme işte versiyon update falan fişmekan yapmadın değil mi ? baya bir performans artıyor demişler ama o işe hiç girmedim. 😀 Şimdilik işte oyunları atıp oynuyorum ama bazı özellikle 3d oyunlarda yavaşlıyor o da sürümündenmiş. 😀

  • arandur @arandur

   @orcun 3D ve mame falan bazı oyunlarda kasılıyor, sesler falan bozuluyor, doğru. Güncelleme yapmadım hiç. Zaten cihazı kullandığım süre de fazla değil.

  • Orcun @orcun

   @arandur Gba romları falan atmışsın ama pek kullanmamışsın ya 😀 save işi çok güzel bu arada takılmadan önceki yerde save alıyorsun ölsende load diyorsun saniyeler içinden önceki yerdesin. Quicksave mantığı güzel işliyor. https://ldkgame.com/pages/guide burada anlatılmış ama yapmaya bir yerim yemedi desem daha doğru ingilizce pekte bilmeyince öyle kalıyor. Birgün artık cesaret edersem uğraşıcam. 😀

  • arandur @arandur

   @orcun micro sd kartı sana hediye olarak yolladım. İçi doluydu, sökmek olmazdı 😀

  • Orcun @orcun

   @arandur Haaaa bak bende onu diyecektim geçen ya içinde 16 gb var pilin altında o 32 ne diyecektim. 😀 Sağolasın. Çıkarttım dedim kart okuyucudan atayım vs o kartı da yazma korumalı yapmış alet ne format yiyor ne de içine yazdırtıyor. 😀 Meğer cihazı pc'e kapalı konumda takıp açınca o başlatırken soruyor sadece şarj mı ? yoksa dosya aktarımı vs olsun mu öyle olunca içine istediğini attırıyor. 😀

Batuhan paylaştı.

Youtube yasakları başlamış. Şu video Türkiye'ye kapatılmış 😀
https://www.youtube.com/watch?v=0VXOf1P-IrY
İlk işim kenara para atıp vps kiralamak. Umarım o da yasaklanmaz. Tor browser'a ulaşmak bile işkence.
Düzeltme: A haber mevzusu iddiadır kesin kanıt olmadığı için sildim. Ekşi sözlükten gördüm de paylaştım https://eksisozluk.com/entry/109869175
Birinci dereceden link https://twitter.com/ekinkollama/status/1280415780769861634

XIAOMI ELEKTRONİK YAZI TAHTASI?

Zynga Poker’i İndirmek İçin: https://pixly.go2cloud.org/SH1rl Bu videoya sponsor olduğu için Zynga’ya teşekkür ederim. Bu videoda Xiaomi'nin elektronik akıll...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 26
Batuhan paylaştı.

Merhaba arkadaşlar, bir olay ile epey dertliyim ve ne yapacağım konusunda pek bir fikrim yok. O nedenle olayı sizinle paylaşıp fikirlerinizi almak istiyorum ve avukat birileri varsa çok memnun olurum Konuyu açıklayacak olursam komşumuz ile aramız epey bozuk özellikle ailemin arası bozuk benim pek bir ilişkim yok en fazla sinirler s*e der geçerim. Onun dışında herhangi bir fiziksel müdahe de vs hiç bulunmadım. Fakat komşumuz ve kendisi 70 yaş üzeri kalkıp beni e adam yaralamaktan, silahla tehditten ve zorla eve girmekten mahkemeye vermiş. Üstüne saçma sapan bir darp raporu alıp bunu da kanıt olarak sunmuş. İyi hoş ama bunların hiçbiri ile yakından alakam yok üstüne hayatımda en fazla oyuncak silah tuttum. Adamın elinde benimle alakalı hiçbir kanıt vs yok zaten böyle bir şey de olmadı yakınından bile geçmedi. İşim gücüm yok böyle yaşlı başlı adamla uğraşamam. Fakat adam da beni böyle zor bir duruma soktu ne yapabilirim bu durumda fikriniz var mı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 35

#NFSUnderground Serisi
Geçen gün Most Wanted'ı bitirdim. Şimdi Underground'ları yükleyip biraz baktım da Underground'ları şimdi daha çok sevdim galiba. Modifiye ile içimdeki apaçiyi ortaya çıkardı. 😀
Soldaki ilk Underground, sağdaki de U2'den. Bu arada en yüksek ayarlarda U2 ile ilk oyun arasında grafik kalitesi bariz fark ediliyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap