Beylikdüzü’nde göletimiz 4-5 cm buz tutmuş durumda.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Adam Savage ile aynı dertlere sahibin... (bkz: https://teknoseyir.com/durum/1364219 ) Yalnız bu UGG botlara benzeyen terlikleri 1-2 ay önce Beylik pazarında 15 liraya görmüştüm. 🙂
https://youtu.be/DF2Mmfj7yxc

Adam Savage Repairs His Ugg Boots!

It's the night before Christmas, and Adam sneaks away to the shop for a quick repair job on his indoor Ugg boots! Yes, Adam loves these boots for wearing ins...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Lego Geçen seneki karda 42065'im ile yola çıkmış ama 2 metre sonra kara saplanmıştım. (bkz: https://www.instagram.com/p/B8S565sBDky/)

Aradan geçen zamanda 42065'in "M" tipi motorlarını daha güçlü olan "L" tipi motorlarla değiştirdim, aracın gövde ve şasi bağlantılarını güçlendirdim ve daha da önemlisi Çin'den sipariş ettiğim kauçuk parçaları paletlere takarak paletlerin yer tutuşunu güçlendirdim. İstanbul'da diğer yerlerde tutmasa bile bizim burada kesin kar tutar, bu sefer şu videoda yaptığım kadar yol yapmayı hedefliyorum: (bkz: https://youtu.be/YiQBQHUss5w)

Bu arada Lego motorların Türkiye satış fiyatları saçma sapan bir seviyeye ulaştığından "L" motorları elimdeki başka bir setten söküp taktım. (Şu an tek bir motora vereceğiniz paranın üstüne 100 lira ekleyip 1.5 yıl önce içinde 2 motor, 1 batarya, 1 kumanda ve 1 alıcı bulanan bir Technic set almak mümkündü)

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İstanbul’dan yola çıktık, Mekke ve Medine’de ufak bir online umre yaptıktan sonra Fas’da dolaştık. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8

2017’de başlayan bir projeymiş ama ben ilk kez duyuyorum: Suudi Arabistan ülkenin batısındaki hiçbir kültürel ya da dinsel eser ya da miras barındırmayan bir bölgede 500 milyar dolara “Neom” isminde bir #teknoloji kenti kuruyormuş. 170 kilometrelik düz bir çizgi üzerinde “The line” isminde bir konseptte dar ve uzun şekilde inşa edilecek şehirde araba olmayacak, ulaşım en alttaki ulaşım bölümündeki araçlar ile sağlanacakmış. Çizgi şeklindeki yapısı sayesinde inşa edildiği bölgedeki doğal alanın yüzde 95’i korunacakmış.

https://www.designboom.com/architecture/saudi-arabia-the-line-smart-cities-without-cars-01-12-2021/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 12

Saat 04:41 itibarıyla bu bilginin daha çok insana ulaşması gerektiğini düşündüm... #Karpuz

BeğenFavori PaylaşYorum yap