#Beylikdüzü ‘de şans eseri yerde can çekişen bir saksağan gördüm. Başta ölü sandım ama hızlı hızlı nefes aldığımı görünce gidip su alıp gagasına dökmeye başladım. Hayvan bir 4-5 dakika sonra kendine geldi. Hala uçamıyordu ama yol kenarından çalıların arasına gidecek kadar canlandı. Ya çocuklar boncuklu tabancayla vurdu ya da susuz kalıp bayıldı. Yattığı yerde kan yoktu ama etrafta elinde boncuklu tabanca olan 3 çocuk vardı. Hatta bir süre bana baktılar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Equitatus @equitatus

  Eğer gerçekten çocuklar vurduysa siz de onları vursaydınız.

  • Batuhan @achfighter

   Çocuklar gerçekten zarar verdiğini düşünemiyor olabilir. Biz de küçükken peygamber devesi ile çekirgeyi aynı kavanoza koyarken aslında gerçekte ne yaptığımızı bilmiyorduk. Doğayı keşfetmek isteyen çocuklardık.

  • Equitatus @equitatus

   @achfighter Çocuk da olsa bir hayvana zarar vermemesi gerektiğini düşünebilecek kapasitede olmalı. 20 yaşımızda doğmadık, biz de çocuk olduk. Ailemizden de bu şekilde gördüğümüz için hayvanlara ve doğaya saygılı davrandık. Çocukken zevk için kuşa, kediye, köpeğe boncuk sıkan büyüyünce öldürmeyi, tecavüz etmeyi, çalıp çırpmayı kendine hak görebilir.

 • ARMv7 @armv7

  Ellerinize sağlık, böyle şeyleri görükçe mutlu oluyorum. Hayvan sahibi ve hayvan sever birisi olarak ülkemizde hayvanlar için birşeyler yapan birilerini gördükçe cidden mutlu oluyorum. Geçen gün balkondan dışarıyı seyrederken apartmanda beslediğim köpeği dışarda 50-60 yaşlarında bir amcanın sevip hatta biraz da onunla oyun oynadığını görmek bile çok güzeldi. Onun için birşey yapması önemli değildi, onu umursadığını, onu sevdiğini görmek bile güzeldi. Sizede teşekkür ederim yaptığınız şey için.

#Nikon #P900 Zoom denemesi. Tripod yok, otomatik modda kamerayı arabanın kapısına dayayıp çektim. İlki sıfır zoom, ikincisi full optik zoom, üçüncüsü full optik + dijital zoom. Yer Yakuplu Marina’nın üstü.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8

Tozlu Raflar yemek bölümü. 🙂 Bu sabah yolda Jurassic Park’ı izliyordum, meşhur pasta sahnesinde görünce aklıma geldi: Jöle. Ben küçükken çok popülerdi, doğum günlerinde pastanın ekürisiydi, bize acayip ilgi çekici gelirdi. Nedense zamanla popülaritesi azaldı. Dönüşte aldım, bizimkilerle yaptık, yemesi hala çok zevkli. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11

Remotr isimli program ile android'de #Arma3 oynamak
https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=884520382

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kilosu 2 liradan Çanakkale domatesi #CepTelefonuFotoğrafçılığı

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#BilimSeyir #HaftalıkGündemeMalzeme #Asit
https://odatv.com/seyma-subasiyi-dinleyen-yandi-10071957_m.html
@hkellecioglu

Şeyma Subaşı'yı dinleyen yandı

“Sadece Şeyma" adlı kitapta, skandal ifadeler aldı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım üç boyutlu tasarım konusunda hiç deneyimim yok ama hem kendi öğrenip tasarlayacağım şeyleri basabileceğim hem de başkalarının tasarımlarımlarını basabileceğim bir üç boyutlu yazıcı alma planım var. Sizce bu nasıl? İçindeki Atatürk modelinin çözünürlüğü çok iyi geldi bana. Tavsiye eder misiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Teknoyardım Şu aparatın ismi nedir, ne diye sayın alabilirim? Tripod rayı diye arattım farklı bir şey çıktı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap