Pazar sabahı çay ya da kahve içerken izlemelik güzel bir video. Karavan acayip hoşuma gitti, sıkışık değil, arkasında atölyesi, üstünde bagaj kısmı var. Hiçbir şey eğreti durmuyor. Bir tek şasi biraz paslı gibi bence onu da baştan yapabilirdi.

https://youtu.be/vL3Kw7rHErM

This Adventure Rig Has a Crane, a Shop, and May Survive the End of Times

In this video we tour Gordo From Earth's purpose-built flatbed adventure truck bus conversion. Gordo's bus is possibly the most unique bus conversion ever co...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8
 • UnicornKnight @unicornknight

  Superonline altyapı daha eski, Tellcom muydu neydi ilk döşemeye başladığı zamanlar firma adı. sonradan Superonline, daha sonradan Turkcell Superonline oldu.

  Büyükçekmece'de (Fatih Mahallesi) benim evimin sokağından da geçmekte taaa o zamanlar kazdılar ettiler sevindik ettik, 15 yıla yakın oldu hala vermiyorlar.

  Türk Telekom kısa süre evvel yine 1 yaz önce İBB'nin açtığı kaldırım altı fiber altyapı kanallarından kablolarını getirdi, ancak o da muhtemelen apartmanda hepi topu 2 dairede yaşam olduğu için kentsel dönüşüme girileceğini tahmin ettiklerinden vermiyorlar. (sokak üzerindeki yeni bina içlerine panolar yerleştirildi, abonelik vermediler. ancak bizde panolar dahi konulmadı)

 • yah erşeyim yah içim @sormadunyamnebicim

  Bir firma bir bölgeye altyapı getirdiği an hepsi coşmaya başlıyor. Bizim binada telekom dsl harici hiç bir şey yoktu. Türksat gelince alayı gelmeye başladı hemen telekom fiber döşedi. Vodafone geldi, Turkcell geldi. Be insafsızlar, be ahlak yoksunları Türksat gelmese demekki hiiç uğramıcaksınız ha.

 • Ronnie James Dio @ronniejamesdio

  dünyada bu kadar aptalca bir uygulama olamaz ya. bir fiber hat bir apartman için çok çok çok fazla iken ikinci fiber hattı çekmek neyin kafasıdır. btk nın buna dur demesi lazım.

 • İşlemcileri Seviyorum @athlon

  Bizde de durum aynı telekom fiber çekti bir ay sonra turkcell çekti ondan sonra vodafone fiber geçirdi ama kutu koymadı, sanırım kendi baz istasyonlarına çekti sadece. Telekom fiberi 5 daire kullanıyor, turkcell kimse kullanmıyor kutu bomboş kaldı binada ölü yatırım.

Hadi beyin fırtınası yapalım, motosikletli polisler yani yunus ekipleri şunları kullanabilir mi? 🙂

https://youtu.be/Z83t1iejpc8

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 12

“Evdeki her kapıya bir deprem düdüğü” mini projesini tamamladım. 🙂 Üç boyutlu yazıcıda 36 tane düdük bastım yaklaşım 20 saat sürdü. Vaktiyle Çin’den 1 dolara aldığım ama rengini beğenmediğimden kullanmadığım eski bir paracord bilekliği söktüm. Paracordu ufak ufak kesip uçlarını çakmakla ısıttıktan sonra pense ile sıkıştırdım. Paracord naylon olduğu için uçlar birbirlerine kaynıyor, bu sayede kapı kolunda sorunsuz duruyor ama acil bir durumda biraz asılınca kopup ele gelecektir. Düdükler kapılar ile aynı renkte oldukları için kullandığım paracordun cart sarı rengine rağmen sırıtmıyorlar, dikkati bakmadıkça çok belli olmuyor. Tek sıkıntı balkon kapıları oldu, pimapen kapı kolları boğumsuz olduğu için açarken düşüyor.

İlk post: https://teknoseyir.com/durum/1616285

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 20

Evde daire kapısı ve balkon kapıları da dahil toplam 12 kapı var. En az 30 tane acil durum düdüğü basacağım. 3 balkon kapısı ile sokak kapısının bir tarafına diğerinin de iki tarafına birer düdük asacağım. Düdükler şu: https://www.thingiverse.com/thing:3130078 , içinde hareketli parça yok, bu sayede içine toz toprak veya su girse de ötmeye devam edeceğini düşünüyorum. Kalan düdükleri parakord ip ile bileklik ve kolye haline getirip tanıdığım yaşça büyüklere vereceğim. Sadece depremde değil banyoda merdivende düştüklerinde falan da kullansınlar. Evde yatak başlarında 2 yıldır su ve düdük duruyor. Site yönetimi 2019 yılında depreme yönelik çalışma yapmış ve para toplayarak binalarda gerekli birkaç işlemi yapmıştı. Yine de en kötüsüne hazırlanmalı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Güne e-imzamı kahvenin içine düşürerek başladım… Bir de çıkartmak için elimi sıcak kahvenin içine sokmak zorunda kaldım… Bu sim kartlar su geçiriyor mu? Eski imzamın duruyor çünkü ona takarım eğer geçirmiyorsalar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8