Zula

Yakın zamanda oynadığım Zula'yı iyi ve kötü yönlerini -özellikle de takdir ettiğim bir yönü de dahil olarak- madde madde yazarak değerlendireyim:

  • #Zula ücretsiz bir oyun ve #Steam üzerinden indirip oynamak mümkün. Fakat bir ölçüde "Pay to Win" özellikleri de taşıyor. Oyunun başında gelen standart silahlar diğer silahlara göre daha etkisiz. En azından oyun süreli silah paketi düşürme konusunda cimri değil.

 

  • Zula için #CSGO ve #Battlefield4 'ün yüzde 85'e yüzde 15 oranında karışımı denilebilir. Tabi ki de bu iki oyunun da keskinliği veremiyor.

 

  • Bir üstte yazdığım gibi büyük oranda CSGO'ya benziyor. CSGO'dan ayrılan ve Battlefield serisinden alındığını düşündüğüm tarafları şöyle sıralanabilir: Her silahta iron sight bulunuyor, çevrede varil vb. patlayan nesneler var ve sadece belirli silahların kullanıldığı maçlar oluşturabiliyorsunuz. Ayrıca silahları özelleştirmek için farklı eklentiler takabiliyorsunuz, sight vs...

 

  • CSGO'daki silah skinleri burada da var, çıkartmaların yerini künye benzeri aksesuarlar almış. Tuğralar, bayraklar, logolar, yöresel değerler(Kangal köpeği, ramazan pidesi vs.) gibi pek çok farklı seçenek sunulmuş. Hatta üç hilal versiyonunu bile gördüm.

 

  • Zulanın haritaları 3 grup altında toplanabilir. İlk olarak doğrudan CSGO'dan aktarılan haritalar var. Dust 2 "Safranbolu", Inferno "Gaziantep Mülteci Kampı", Aztec de "Favela" olarak aktarılmış. İkinci bir grup olarak özel olarak modellenmiş "Üsküdar Sokakları" ve "Trabzon Uzungöl" haritalarının oluşturduğu grup var. Son olarak yine Türkçe tabela ve plaka gibi unsurları olan fakat Üsküdar ve Uzungöl gibi özel bir yerin modellemesi olmayan simetrik haritalar var.

 

  • Oyunda bayrak yarışı, team deathmatch, bombalama gibi pek çok farklı oyun modu var. Boyutu 1.9 GB

 

  • Zula'nın yukarıda bahsettiğim takdir ettiğim yönü ise zaman zaman çıkan uyarıları. Oyun her saat başı "x saattir Zula oynuyorsun, biraz ara vermek ister misin?" şeklinde uyarı veriyor. Bunun yanı sıra ipucu ekranında "Mobil ödeme yapacaksanız, kullanacağınız telefonun sahibinden izin almanız iyi olur" gibi uyarılar yer alıyor. Oyunun yaşça ufak oyunculara yönelik bu tür tedbirleri baya hoşuma gitti.

 

 

Özetle Zula'nın global rakiplerine çok yaklaşamasa da güzel vakit geçirttiğini söyleyebilirim. Üsküdar ve Uzungöl haritalarını beğendim, silah modellemeleri, seslendirmeler falan güzel olmuş. Ücretsiz olmasıyla arkadaş arası turnuvalar için rahatlıkla tercih edilebilir.

Emre Arat Nisan 2017 #akış #oyun

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

CS:GO'da Silahı Sol Ele Alma ve crashz' Viewmodel Generator

#CSGO 'da çoğunuzun bildiği üzer silahı sol ele alma için konsolu açarak "cl_righthand 0" komutunu yazmak yeterli oluyor. Fakat silah tutuşunuzu daha da özelleştirmek isterseniz ünlü mod yapımcısı #crashz 'ın bunun için geliştirdiği "crashz' Viewmodel Generator" isimli haritayı kullanabilirsiniz.

"crashz' Viewmodel Generator" 'ı #Steam atölyesinde aratıp, sayfasında  "Abone Ol" butonuna tıklayarak oyuna ekleyebilirsiniz.

crashz' Viewmodel Generator yukarıda da belirttiğim gibi bir harita. Haritayı seçip oyuna girdiğinizde aşağıda görülen, 2 duvarında ayar yapmak için ateş ederek etkileşime girdiğiniz menülerin, bir duvarında ise bir bet sitesinin reklamının bulunduğu bir yapıda doğuyorsunuz.

Ayar yaptığınız menülerin bulunduğu duvarların ilkinde aşağıdaki ekran görüntüsünde bulunan tutuş şekillerinin olduğu duvar yer alıyor. Buradan kullanmak istediğiniz şeklin üstüne ateş ederek silahınızı o konuma getirebilirsiniz.

 

Diğer duvarda ise silahı sağ ya da sol ele alma, mevcut pozisyonununda daha aşağı yukarı veya sağa sola alma gibi ayarların bulunduğu menü yer alıyor. Yine etkileşime geçmek için o butonun üzerine ateş etmek gerekiyor. Burada yaptığınız değişiklikleri "Share VM" seçeneği ile komut halinde alıp başka kişilerile paylaşabiliyorsunuz.

crashz' Viewmodel Generator tıpkı crashz'ın diğer atölye ögeleri gibi basit ve kullanışlı bir araç. (Crosshair, Screenshot Map vs.) Ben sadece tutuş şekillerinden "Gangster" 'i seçip çıktım, başka bir ayar yapmadım. Bu tutuş şekli silahı silahın burnunu daha dik bir şekilde karşıya doğrulttuğu ve "F" 'ye basılıp silah incelenirken sticker ve skin detaylarını daha net gösterdiği için hoşuma gitti. Tabi yukarıda bahsettiğim gibi daha özel bir tutuş şekli de oluşturulabilinir.

Emre Arat Şubat 2017

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Tucano Bis Notebook Çantası

Tucano Bis notebook çantasını yaklaşık 7 aydır kullanıyorum fırsat bulmuşken bir incelemesini yazayım dedim.

Çantayı D&R'dan 110 liraya almıştım. İçerisinde 2-3 kez dizüstü taşıdım onun dışında genelde evrak taşıma için kullandım.

Tucano Bis geniş bir ana göze sahip. Bu gözde 15 inç'lik dizüstülerin sığabileceği bir boyutta. Bu kısımda ek olarak tablet taşımak için bir göz bulunuyor. Rengi sayesinde içinde aradığınız şeyleri rahatlıkla bulabiliyorsunuz.

Ön tarafında 2 göz bulunuyor. Bunlardan fermuarlı olan göz diğerine göre daha derin ve içeriden dikiş ile iki bölüme ayrılmış. Burada gözün dikiş ile ikiye ayrılması hoşuma gitmeyen bir özellik oldu. Bu gözün altında yaklaşık 10 cm derinliğinde fermuarsız bir göz daha bulunuyor. Kulaklık ve kalem gibi şeyleri koymak için ideal denilebilir.

Arka tarafta ise daha derin fermuarsız bir göz var. Bu gözün içine ya da çantanın ana gözüne bir şeyler koyduğunuzda bu göz potluk yapıyor ve hoş durmuyor. Çantanın ana gözü kadar kullanışlı değil açıkçası.

Çanta yapısal olarak baya sağlam olarak kabul edilebilir. İçine pek çok şey doldurmama karşın ağzı burnu dağılmadı veya sökülmedi. Ayrıca dün(28/11/2016) yağan yoğun yağış da gösterdi ki suya karşı dayanıklı. Fakat dış yüzeyi biraz hassas, çantayı yere falan düşürürseniz hemen delinebiliyor. Bu arada Tucano'nun diğer bazı modellerinin aksine Bis'de shockproof özelliği olan hrhangi bir bileşenler yok.

Tucano Bis bazı beğenmediğim yönleri olsa da genel olarak memnun kaldığım bir ürün oldu. Ekseriyetle kendisini evrak taşımak için kullandım. Ufak bir kalem koyma bölümü olsaymış fena olmazmış. Yukarıda saydıkların dışında aman aman özel bir kusuru yok.

#akış #çanta #tucano #notebook

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Scrikss Graph-X 2mm

Kalemimiz malum Enpara'ya başvurulduğunda kart ile beraber hediye gelen kalem. Daha doğrusu bendeki versiyon bu. Mağazalarda satılan versiyonlarından tek farkı kalemin gövdesinde marka veya kullandığı ucun boyutunun yazmaması.

Bir süre kenarda durduktan sonra staj başında itibaren kullanmaya başladım. Yaklaşık 1 yıldır not alma ve işaretleme, ara ara da ders çalışmak ve bir şeyler karalamak için bolca kullandım. Bir yılda ucu görselde görüldüğü kadar harcamışım. (Yaklaşık 1 cm kadarını bir arkadaş bakarken kırdı)

Kalem ile yazım baya yumuşak ve rahat. Ucun kalın olması bazen zorluyor elbet. Gerçi ayakta veya not alacak bir yüzeyin olmadığı yerlerde kalın uç not alma işini baya kolaylaştırıyor. Kalem masadan falan pek çok kez düşse de içindeki uç tek parça kalmayı başardı. Boyası yer yer-özellikle gömleğe takılan kısım ile temas halindeki yerler- kazındı fakat çok rahatsız etmiyor açıkçası.

İçindeki yukarıda göründüğü gibi baya uzun ömürlü. Yine Scrikss marka 10 tane 2mm ucu 6 liraya aldım. Rotring ve başka markaların da bu ölçüde uçları var, ama ben yine aynı marka uçtan memnun kaldım, Rotring'in ucu biraz daha sert ve pahalı. (Gerçi sayısı da fazla galiba)

Farklı kırtasiyelerde 17-20 lira civarında satılıyor.  satış sayfasında yazdığına göre 24 ay garantisi var. (Enpara'lılara geçerli mi bilmiyorum)

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

GoPro Hero 4 Session

Yaklaşık 7 aydır çok farklı şartlarda ve yoğun olarak kullandığım Hero 4 Session'ı yeni modelinin çıkması ile beraber fiyatının düşeceğini tahmin ettiğim için incelemeye karar verdim. Umarım yararlı olur.

Hero 4 Session'u diğer GoPro kameralardan ayıran birkaç temel farklılık var: Daha ufak, 10 metreye kadar kendiliğinden su geçirmez ve pili değişmiyor. Bunun dışında diğer uygulama, açı ve aksesuar gibi konularda diğer Gopro kameralar ile aynı.

İlk olarak pil kısmından başlayalım. Pil kısmı bu kamerayı tercih edecek kişilerdeki en büyük soru işareti oluyor. Pil 1080p 60 fps çekimde bir buçuk saatten fazla gidiyor. daha sonra ise şarj etmeniz gerekiyor çünkü yukarıda değindiğim gibi pil değişmiyor. Kamera şarj olurken kayıt yapabiliyor fakat bu aşamada kapağı açık olduğu için su geçirmezlik özelliğini kaybediyor. Ben kullanımlarında genelde arazide pili bitirmediğim için benim için sorun olmadı fakat uzun süre özellikle nemli ve sulu ortamda çekim yapacaklar için sorun olabilir.

Kameranın açısı oldukça geniş. özellikle bisiklet veya araç kullanırken veya sudayken baya fayda sağlayan bir özellik bu. tabi bu nedenle kamerayı biraz dikkatlı kullanmak gerekiyor yoksa kamerayı tutan parmaklarınız veya aparat görüntüye giriyor. Biraz kullanınca alışıyorsunuz. Açının genişliğinin daha net bir şekilde anlaşılması için (Daha öncede akışta da paylaştım) iPhone 6 Plus ile aynı mesafeden iki örnek fotoğraf çektim.

Bu iPhone 6 Plus ile çekilen fotoğraf:

 

Bu da aynı mesafeden (Birbirlerine dayayarak) Hero 4 session ile çekilen fotoğraf:

 

Görüldüğü üzere lens açı bakımında baya iyi.

Hero 4 Session yanında beraber aparatlara ile kullanılmasını sağlayan 2 çerçeve ile geliyor. Bunlardan bir normal diğeri ise kameranın daha düşük bir profilde daha fazla hareketli olmasını sağlayan bir çerçeve.

 

Bu çerçevelerin herhangi bir aparat takma ihtimaliniz olmasa bile kamerayanın üstünde olmasını öneriyorum. Hero 4 Session'un tek beğenmediğim yanı olarak, Gopro'nun her ne kadar kamerayı "most durable" diye pazarlasa da, cihaz üzerinde bu çerçeveler yoksa son derece narin ve darbelere açık halde. Örneğin yaklaşık 1 - 1.2 metreden betona düşünce arka kısım şu hale geldi. Su geçirmezliğini etkilemedi ve kamerada bir sorun yaşamadım ama gördükçe sinirimi bozuyor.

 

Bunların dışında video ve fotoğraf kalitesinden şahsen memnun kaldım. Örneklerini aşağıda paylaşacağım. Tüm Gopro Aksesuarları ile uyumlu, ben yaklaşık 85 liraya tüm aksesuarları yan sanayi aldım. İş görüyorlar. Uygulama da yine standart GoPro uygulaması. Bu konularda söylenecek fazla bir şey yok.

Özetle ben kameradan kendi amatör kullanımım içerisinde oldukça memnun kaldım. Pek çok farklı senaryoda kullandım, benim ihtiyaç ve taleplerini fazlasıyla karşıladı. Bunların dışında sadece bu cihaz için değil tüm bu kameralar için söyleyebileceğim bir şey olarak güzel vakit geçirtiyorlar. Fiyatı düşerse ve pil konusununda kullanımınız benim gibi çok değilse tercih edilebilir bir kamera. #akış #GoPro #Hero4Session

Fotoğraf örneği:

Video örnekleri:

Macun Şekeri

Balık (Sualtı)

 

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Energizer Kitap Okuma Feneri

Feneri-Daha doğrusu ışığı-5 ay önce Hepsiburada'dan indirimde 25 liraya almıştım. Normalde 85 liradan satılıyormuş fakat 5 aydır indirimde olduğunda doğal fiyatı da bu sanırım.

Ben ürünü akşamları serviste kitap okumak için almıştım. Daha önce de yazdığım gibi serviste araç içi ışıklar kapalı tutulduğundan almak zorunda kalmıştım. Şimdi artık günlerin uzaması sayesinde ihtiyaç kalmadığından bir sonraki kışa kadar rafa kaldırmadan önce incelemesini yapayım dedim.

Işığın üzerinde bir tane tuş bulunuyor. Buna arka arkaya bastığınızda ışığı açıyor, azaltıyor ve kapatıyorsunuz. CR2032 tip pil ile kullanıyor. Çok aşırı kullanmadım gerçi fakat içinde gelen pili henüz bitmedi. Pili bir vidalı bir kapağı sökerek değiştiriyorsunuz.

Ürün sağlam. Bir defasında katlıyken kapağı yanlışlıkla aşırı zorlamama karşın bir şey olmadı. Boyun diyebileceğim ara kısım ayarladığınız şeklini koruyor. Kitaba kıstırılan kısmı çok sert davranmadıkça kitaba zarar vermiyor. Öyle ki ışığı Can Yayınlarının minikitaplarıyla bile kullanabildim. (Onların sayfaları çok daha ince oluyor) Işığı beyaz renk.

Ağırlık ve boyut olarak çanta içinde önemsiz denilebilir. Şöyle söyleyeyim çantanın içinde sadece ışık olsa çanta boş mu dolu mu anlamazsınız. Katlayıp çantanın içindeki göze koyunca bir sonraki kullanım için alana kadar hiç fark etmedim diyebilirim.

Üründen memnun kaldım. Tavsiye ederim. #akış #kitap #energizer

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Everest EFN-482 Usb Metal Fan

Ufak çaplı bir krizin ardından (https://teknoseyir.com/durum/482552) ürün elime ulaştı. Perşembeden beri kullanıyorum.

İlk olarak ana amacı olan soğutma kısmına gelirsek baya başarılı. Bu konuda söylenecek fazla bir şey yok.

Ses kısmına geldiğim ise ise ürünün çok sessiz olduğunu söyleyemeyeceğim. Eğer sık girip çıkılan, insanların sürekli diyalog halinde olduğu bir ofiste çalışıyorsanız ses arada kaybolabilir fakat normal bir ofiste ses inceden kendini belli ediyor. Titreşim ise hiç yok. Masa üzerinde metal olmasının etkisiyle sabit bir şekilde duruyor. Arkasında herhangi bir askı veya aparat kısmı yok hep ayak ile masa üzerinde kullanılmak zorunda. Duvar veya panoya saat veya lamba gibi takamazsınız yani.

Son olarak kablosu çok kısa olmasa da daha uzun olabilirmiş. Masanın arkasındaki bağlantı noktasından kasanın arkasındaki USB'ye ucu ucuna yetişti. Üründen memnun kaldığımı söyleyebilirim. #everest #akış #fan #usbfan

BeğenFavori PaylaşYorum yap

UYAP Rehberi (Basit)

Uzun zamandır aklımda yeni başlayanlar ve stajyerlere yönelik basit bir UYAP rehberi hazırlama fikri vardı. Hatta Ocak ayında bunan yönelik ekran görüntüleri almıştım fakat kaynadıkça kaynadı, araya iş girdi vs. Sonunda yazma fırsatı buldum.

UYAP için adliyelere gitmeden işlem yapmanızı ve dava veya dosya ile ilgili bilgilere ve içerilerindeki evraklara rahat ulaşmanızı sağlayan bir sistem/altyapı denilebilir. Tabi ki bu kadar basit değil ama kısaca böyle özetlenebilir. UYAP hem avukatlar hem kalemler hem de hakimler tarafından kullanılan bir sistemdir. Burada avukatların kullandığı UYAP arayüzü ile ilgili temel bilgileri yazacağım.

1- İlk olarak UYAP'a tarayıcı üzerinden E-İmza veya mobil imza ile giriş yapıyoruz. Burada UYAP için kullandığınız bilgisayar veya tarayıcı ile ilgili zaman zaman sıkıntı yaşanıyor. O konuya bu rehberde değinmeyeceğim zaten internette konu ile ilgili pek çok açıklama yer alıyor. Giriş yapınca karşımıza ilk ekran görüntüsündeki gibi bir ekran geliyor.

2- Burada yapabileceğimiz her şey yan menüde toplanmış durumda. Dosyalarım kısmında işlem yapmak istediğiniz dosyaya farklı arama seçenekleri üzerinden ulaşabilirsiniz. Dosya esas numarası ile arama yapma aradığınız dosyaya ulaşmada en rahat seçenek olduğunu söylenebilirim. Dosyanın türünü seçip numarasını yazarsanız alt kısımda karşınıza gelecektir.

3- Burada çok önemli bir nokta var. Eğer dosyaya sunduğunuz vekalette avukat sayısı nispeten az ise genelde dosyaya atılı olursunuz. Yani erişebilirsiniz. Fakat vekalet toplu bir vekalet ise veya dosyaya henüz vekaleti sunmadıysanız “Vekil değilsiniz” uyarısı gelir. Burada yapabileceğiniz iki şey vardır. İkisi için de erişmek istediğiniz dosyanın kalemini aramanız gerekmekte. Eğer dosyada vekaletiniz var ise kalemi arayarak vekaletinizi olduğunu söyleyerek UYAP’da atattırıp dosyaya erişebilirsiniz.

4- Eğer dosyada vekaletiniz yok ise kalemi aradığınızda atamanızı yapmayacaktır. Bu durumda yan taraftaki menüde yer alan “Vekalet/Cevap Dilekçesi” kısmından dosya ile ilgili bilgileri girerek vekaletnameyi harcı ve pulunu da yatırarak PDF formatında kaleme gönderebilirsiniz. Vekaleti gönderdikten sonra kalemi arayıp işlemi yaptığınız söylerseniz kontrol edip atamanızı yaparlar.

5- Dosyalar ile ilgili kısım haricinde üst kısımda yer alan “İşlemler” kısımdan yaptığınız işlemler ve hareketlerle ilgili bilgi ve durum kontrolü yapabilirsiniz.

6- Yine “Duruşma” kısmında duruşmalarınızın tarih ve saate göre sıralayabilirsiniz.

7-Ve son olarak “SMS işlemlerim” kısmında SMS ile yapılan bilgilendirmeler için ayar yapabilirsiniz.

8- Yukarıdaki 3 özellik/kısımın ardından en sık kullanacağınız dosya içinde işlem yapma kısmına geçelim. Arama kısmının sonuç bölümünden dosyaya tıkladığımızda görseldeki gibi bir üst menünün yer aldığı bir kısma geliyoruz. Burada “Dosya Bilgileri” kısmından dosyanın açık veya kapalı mı olduğu gibi bilgileri görüyoruz. “Taraflar” kısmına ise davanın tarafları ve vekilleri yer almakta. “Evraklar” kısımında ise dosyada yer alan her evrak dijital olarak yer almakta. Dilekçeler ve ekleri, makbuzlar, duruşma zabıtları, bilirkişi raporları, tebliğ mazbataları, tebligatlar. Burada bazı kalemler müzekkere cevaplarını tarayıp dosyaya eklemezler, onun haricinde dosyanın içindeki her türlü evraka bu kısımdan ulaşabilirsiniz.

9- “Evrak Gönderme” kısmından ise dosyaya evrak sunabilirsiniz. Burada sunacağınız dokuman UYAP Dokuman Editör’ünde hazırlanmış “.udf” uzantılı bir dosya olmalıdır. Direk Word’de hazırladığınız evrakı gönderemezsiniz. Burada çıkan arayüz ile evrakın türünü, evrakı, açıklamasını ve varsa ekini girerek evrakı gönderebilirsiniz. Evrakı gönderdikten sonra UYAP gönderildi uyarısı ile beraber bir işlem numarası verecektir. Bu numarayı bir yere kaydetmenizi öneririm.

10- Ödeme kısmından ise Barokart veya Vakıfbank vasıtası ile dosyaya ödeme yapmak mümkün. Bu kısımda ilk olarak mahkeme tarafından kaydedilen bir ödeme olup olmadığını kontrol edin. Eğer mahkeme bir ödeme kaydetmiş ise direk seçerek ödemeyi yapabilirsiniz. Eğer kaydedilmiş bir ödeme yoksa “Yeni” kısmında ödeme yapacağınız miktarı ve bu miktarın türünü kendiniz elle seçerek de ödeme yapabilirsiniz.(Gider Avansı, Nisbi Temyiz Harcı vb.) Ödeme yapacağınız meblağ veya ödeme türü ile ilgili bilginiz yoksa dosyanın kalemini arayıp UYAP’a kaydetmelerini isteyebilirsiniz. Ödeme yaptığınızda ödemeye ilişkin makbuzlar “Evraklar” kısmında “Dosyaya eklenen son 10 evrak” bölümüne düşer.

11- Son olarak “Tah./Red. Bilgileri” kısmından dosyaya yapılan ödeme ve dosyada para bulunup bulunmadığı ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

#UYAP ’da yapabileceğini temel işlemleri yukarıda yazdıklarımdan yararlanarak rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Takıldığınız yerde kalemleri arasanız çoğu siz yardımcı olacaklardır. Zaten kullana kullana rahatlıkla öğrenirsiniz.

UYAP kullanmak kesinlikle pek çok açıdan çok rahatlatıcı, özellikle stajyer veya büro çalışanıysanız. Uzaktaki hatta başka şehirdeki bir adliyedeki br işi yerinizden hiç kalkmadan halledebiliyorsunuz. Takıldığınız yer olursa bu inceleme altıdaki yorum kısmından yardımcı olabilirim. Herkese kolay gelsin. #akış #hukuk #UYAP

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • t_d @td

    Vatandaş açtığı davayı nereden takip edecek uyap üzerinde? Mahkemeden uyap'a kayıt yapılmıştır diye kağıt verilmiş ama ben bulamadım sorgulayacağım yeri.

GTA V EASTER EGGS REHBERİ 2 - Mariachi Car

#GTA'da benim gibi haritayı dolaşıp farklı şeyler bulmaktan hoşlanıyorsanız GTA V Online'da yer alan ufak bir easter egg olan "Mariachi Tornado" aracının peşine düşebilirsiniz. Bu araç için aslında 1991 yapımı baş rolünde Brad Pitt'in de yar aldığı Thelma & Louise filminde yer alan bir sahneye yapılan atıf da denilebilir.

Araç haritada Raton kanyonuna dik olarak uzanan bir patikanın ucunda akşam saat 7'de(19:00) spawn oluyor. İçinde iki kadın arkasında ise iki polis aracı ve bir polis helikopteri yer alıyor. Eğer aracı almak istiyorsanız mutlaka ilk olarak şoför koltuğunda oturan kadını vurmanız gerekiyor. Önce arkadaki polis veya helikoptere ateş açarsanız araçtakiler hızlı bir şekilde aracı kanyona doğru sürüyor. Tavsiyem ilk olarak şoförü vurmanız ardından roketatar ile arkadaki polis araçlarını ve helikopterler vurarak yolunuzu temizlemeniz. Ardından Lester'ı arayıp aranma seviyenizi düşürebilirsiniz. Araca bindiğinizde aranma seviyeniz tekrardan bir yıldız olacaktır. Binmeden önce Lester'ı arama süresinin dolmasını bekleyebilirsiniz.

Kanyondan aşağı yuvarlanarak kaçmak isterseniz büyük ihtimal araç ya patlayacak ya da bir kayaya takılacaktır. O yüzden yukarıda bahsettiğim gibi patikadaki polis araçlarını patlatıp geri geri giderek ana yola çıkmayı deneyin. Cargobob ile aracı kaldıramıyorsunuz yani mutlaka araca binip yola çıkarmalısınız.

Araç baya orijinal tasarlanmış, Bunun haricinde bir esprisi yok. İçinde 2 Gitar, 2 Meksika şapkası, bir şişe tekila ve bir Meksika bayrağı var. Bunlarla herhangi bir şekilde etkileşime geçemiyorsunuz. Aracı garajınıza alabiliyorsunuz. Los Santos Customs'da sigorta ve tracker dışında üzerinde bir değişiklik yapılamıyor. (PC versiyonunda denedim, konsolda değişiklik yapılabiliyor galiba) Satmak isterseniz LSC 3000 dolar veriyor.

#akış #GTAV #GTAonline #easteregg #steam #Oyun

BeğenFavori PaylaşYorum yap

GTA V Online Bulldozer Location

GTA V haritasında bulldozer bulabileceğiniz bölge. #GTAV #GTA5 #steam

BeğenFavori PaylaşYorum yap