Tarayıcıya her “www.google.com.tr” yazdığınızda bu sayfayla karşılaşmak istemiyorsanız, Vodafone Net kullanmayın, kullandırtmayın. @akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış #HaftalıkGündemeMalzeme #hayattaiyişeylerolmaz

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10

Böyle karanlıkta bilgisayar kullananlara f.lux dışında fiziksel ya da yazılımsal bir tavsiyeniz var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11

Periscope’u modem üzerinden tüm cihazlardan erişimini bloklamak istiyorum.
http://www.pscp.tv’yi bloklamama rağmen hala mobilden izleniyor. Hangi URL’yi bloklamalıyım?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 14

Sizce
2016 model Urban(orta) donanım bir egea hb mi,
2015 model Lounge(full) donanım bir egea hb mi satarken daha az değer kaybeder? #akış #otoseyir

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9
 • arandur @arandur

  Km farkı yoksa donanımlı olan avantajlıdır.

 • Ali Kurt @titan

  Makyaj vs görmediği sürece km’de fazla fark yoksa donanimlısı daha iyi.

 • Burakzdnr @burakzdnr

  kendi kişisel tecrübemi anlatayım. 2009 da 32 bine baz donanım 0 mazda 3 almıştım (hey gidi %34 ötv li doların 1.4 tl olduğu zamanlar hey). üst paket için 4-5 bin tl vermem gerekiyordu. sonrasında bu aracı aynı ayarda üst donanımdan sadece 1000-1500 tl daha ucuza sattım ikinci elde donanımlı araç her zaman daha çok değer kaybeder, çünkü aynı altyapı ve markanın üzerine verdiğin fark pek çok kişi için lükstür ve lüksün ikinci eli olmaz. özellikle fiat ve renault grubunda ve satış hacmi az olan mazda gibi markalarda bu uçurum çok daha nettir. “ekonomik model” algısı bu firmalara yapıştığı için özellikle boş donanımlar (özellikle filo çıkması araçlar) çok daha cazip kalmakta. insanlar fiat ın üst donanımına ödeyecekleri 5 bin tl farka acırken örneğin vw grubunda bu parayı tamamlayıp vermeyi tercih ediyor.

 • Orcun @orcun

  Farklarına baktım da hiç az buz değilmiş. Birinde 5 inç öbüründe 7 inç ekran. Birinde navigasyon var öbüründe yok. Birinde apple carplay var öbüründe yok. Deri döşeme ısıtmalı ön koltuk işte arkada kolçak karanlık sensörü geri görüş kamerası gibi farklarda var. Dış kısımda ise krom farklar karatılmış cam gibi detaylar var. İşte mesela birinde jant döküm öbüründe elmas kesim demiş. Arabaya ben zevkli binicem o şu bu olsun mahkum kalmayım bunlar lazım zaten dersen lounge al. ha değer kaybına gelirsek km aynı olsa bile lounge zaten pahallı yani kasa zaten aynı farklar bunlar ama. Fiyat farkında urban 72 binden başlıyorken lounge ise 79 bin küsürden başlıyor. Gene satarken lounge biraz pahallıdan gidecek. Ama alırkende pahallı alıyorsun zaten. Ha deseydin ki biri 2010 model öbürü 2015 model o zaman hiç düşünme yenisini al derdim ama 1 sene için değmez. Tabi birde km mühim değişeni boya parça varmı bunlarda mühim.