Mac kullanan dostlar, önerdiğiniz küçük uygulama veya toollar var mı? Kullanımı kolaylaştıran..

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8

Arkadaşlar selamlar, Ilk kez MacOS cihaza sahip olanlar icin olmazsa olmaz ve onericeginiz uygulamalar nelerdir ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8

şu paket iyiymiş. 3 laptop ile denedim en eskisi 7-8 yıllık en yenisi birkaç aylık. patır patır yükledi herşeyi. torrent ile indirdim 25gb civarı totali.

https://sdi-tool.org/

Snappy Driver Installer - Install and Update Drivers for Free

Looking for drivers? Snappy Driver Installer is a free driver updater with a huge driver collection for offline use.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8

Present perfect continuous ve past perfect continuous kiplerinin Türkçe karşılıkları olduğunu biliyor muydunuz?
Not: Uzman değilim. Yanlış olabilir.

Have been -ing - -makta/-mekte
Had been -ing - -maktaydı/-mekteydi

Gitmekteyim.
Gitmekteydim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Akıllı Telefon ve Bilgisayarlarda 'Cayma Hakkı Kaldıran' Düzenleme Ertelendi
Yönetmelik, satın aldığınız cep telefonu, akıllı saat, tablet, bilgisayar ve drone gibi teknolojik ürünler satın aldığınızda artık bu ürünlerde cayma hakkını kullanmanızı da engelliyordu. Yeni düzenlemelerin 1 Ekim 2022 tarihinden itibaren yürürlüğe girmesi planlanırken, bugün bu tarihin ertelendiği açıklandı.
Resmî Gazete’de yayımlanan “Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılması Hakkında Yönetmelik” ile birlikte cayma hakkı konusundaki maddenin yürürlüğe gireceği tarih 1 Ocak 2024 olarak güncellendi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://chrome.google.com/webstore/detail/ublacklist/pncfbmialoiaghdehhbnbhkkgmjanfhe

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/ublacklist/

Şu eklentiyle arama sonuçlarından clickbaitçi çöp haber sitelerini tamamen engelledim. Hem google hem diğer arama motorlarında çalışıyor.

Bir şey merak ediyorsun, bu siteler tüm arama sonuçlarını parsellediği için çöp sitelerine girmek zorunda kalıyorsun.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Convert etmeden(solveigg gibi) basitçe trim&cut yapan video programı öneriniz varmı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 12

1985 şartlarında Bill Gates cidden güzel arayüz hazırlamış. Bu arada bildiğim kadarıyla Windows 3.0’a kadar Windows DOS sistemi altında çalışan bir program. 3. sürümle birlikte ayrı bir işletim sistemi oluyor.

https://youtu.be/vRuGPzdLbyQ

Evolution Of Windows Operating System (1985 - 2021)

Get In Touch ❤️ :Instagram : https://www.instagram.com/zezo_kwela/📃 | List :1-Windows 1.0 (1985) 00:002-Windows 2.0 (1987) 00:363-Windows 3.0 (1990) 01:084-...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

Tarayıcının local storage'nı kullanan basit ve pratik todo list. Masaüstü açılış sayfası yapıp gün içerisindeki hızlı notları almak için ideal.

https://github.com/umit2050/todo-list-local-storage

#akış #todo #JavaScript

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#MeyveSineği

Kendisi küçük etkisi büyüyük sineklerden kurtulmak için enfes çözüm.
Ek olarak karışıma bal veya pekmez bir tatlı kaşığı katarsanız 2 3 saatte sinekten eser kalmıyor. 4 aydır düzenli olarak yapıyorum. Kartonn bardağa karışımı koyup odam, 2 oda ve salona banyoya tuvalete koydum.
Küçük bela sinekten kurtuldum.

Sineklerden kurtulmanın yolu! - En kolay ve doğal formül!

Sineklerden kurtulmak yazın herkesin çözüm aradığı bir sorun. Sineklerden kurtulmak için ne yapmalıyız? Küçük sineklerden kurtulmanın yolu sanılanın aksine ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Emre Yüce @emreyuce

  Biz bunu fanta ya da kola ile yapıyorduk üzüm bağımızda 🤣 İçeceğin yarısını üstlerden 1-2 cm’lik yuvarlak delik aç herhangi bir yere koy olay tamam sinek içine girip bir daha kurtulamıyor. Eskiden köy evlerinde yapışkanlı bantlar olurdu siteden bilen, kullanan var mı acep ya 🤣 Tam bir katliam olurdu eve girince böyle tavandan aşağı asılı kimisi daha ölmemiş, uçmaya çalışan ama yapışan sinekler falan 🤣 Benim ilk yöntemde biraz kıvrandırıp boğulmaya sebep oluyor sanki çok güzelmiş gibi anlattım ya😂

  • Tarık KAYA (37) @tarikkaya

   2019 da sinekler evrimleşti veya değiştirdiler huyunu suyunu. Çoğu illaç işe yaramadı. Yeni ibareli illaçların yarısı işe yaradı. Eskiden dediğin gibi asılan foto film rulosu gibi illaç vardı. Çoğu zaman oda işe yaramıyordu. 🙂
   u paylaştığım yöntemle meyve sineksiz evim oldu. 🙂 🙂 Heleki çiçeklerin olduğu salon. Baya rahatladı.

  • Emre Yüce @emreyuce

   @tarikkaya Nasıl huyunu suyunu değiştirdi hocam? Pest kontrol olarak firmamızda aynı yöntemleri kullanıyoruz ve uçan, kaçan bir tane canlı yok. Bizim bir şubede mesela basit feromon yöntemini kullanıyoruz. Feromon içeren tuzağa giren bir daha çıkamıyor. Ya da şu an kullandığımız ise feromonun yanında öldürücü etkili ilaç ve sıvı. MSDS'lerde (Kullanılan kimyasalın içerisindeki maddelerin listesi ve uygunlukları) bir değişim olmadı ki binlerce kişiye gıda üreten firmadayım bu konuda bir değişim görmedim ben yine pest kontroldeki mühendislere danışırım ama sanırım evlerdeki raid falan gibi ticari işletmeler etken maddeyi çok az koyduklarından dolayı doza karşı bir gelişim olmuş olabilir ne de olsa onların ticari işletmelerde kullanılmadığını bilerek üretiyorlar ve bir ton ekstra riske karşı sağlık etkileri de önemli.

 • Erhan M. @erhanm

  Sivrisinek için de kan dolu bardak kullanabilirsiniz 🤣

 • onimarsynn @onimarsynn

  Ben de her odaya birer tane sinekkapan bitkisinden aldım, bakalım etkisi yazın belli olur şimdilik zaten sinek yok ortalıkta.