En iyi telefonu webcam olarak kullanabileceğiniz yazılım olabilir.
https://reincubate.com/camo/

Reincubate Camo - Use your phone as a pro webcam, free

Look amazing on video calls. Use your iPhone or iPad as a pro webcam and get powerful effects and adjustments for Zoom, Meet, and more.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sunumda kullanılması için şu tip görseller oluşturan bir site bulmuştum. Sitede farklı durumlar için farklı tarzlarda olan ve renkleri, katmanları falan düzenleyebiliyordum. Şimdi kaybettim siteyi, bilen var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bunu paylaşmıştım sanki ama bulamadım. Tekrar olsun.

Mac için güzel bir equalizer ve ses ayarlama app i.
Misal hdmi sesi ayarlanabiliyor. Boost yapılıyor kararınca yaparsanız sesi kısık iceriklerde iş görüyor.

eqMac - System Audio Equalizer and App Volume Mixer for macOS

System Audio Equalizer for Apple macOS (OS X) System. Professional grade Parametric EQ with Unlimited Bands, Volume Mixer (per Application volume control), Spatial Audio (Reverb effect). The last and...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Güzel bir grafik olmuş bu. AMD’nin kartlarını kafamda Nvidia eşlenikleri ile konumlandıramıyordum, böyle kolay oldu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Birde şöyle birşey var, amd arap atı gibi sonradan açılıyor. Nvidia daha hazırlıklı stabili koruyor ama amd de bir uyuz eşek olayı var. +1 sene sonra falan oturuyor. O driverları tam bir keşmekeş. 😀

  • Jabba the Hutt @jabbathehutt

   Sırf yazdıklarından dolayı AMD kart bakmıyorum. Nvidia yancı uygulamalar ile güzel bağladı beni. 😀

  • Orcun @orcun

   @brkadgn Ya daha amd ray tracing'i çözecekte nvidia atı almış yürüyor zaten. O rtx voice işte yayın yaparsan arkaplanı istediğin gibi yeşil ekransız değiştirme falan büyük özellik aslında pratikte yani işe yarıyor. @umtk Umut agamız böyle yayın yapıyor mesela adamın yeşil perdesi yok arkasında duvar var. 😀 Rtx voice'i de açıyor ortamdaki başak sesleri engelletiyor arada onun eskiden yayınlarda kapı gıcırtısı sesi gelirdi hane halkının sesi gelirdi falan onlar yok artık. 😀

  • Mustafa N. @mustafanr

   Driver olayı almamak için yeterli sebep. Nvidia kaç senelik kartlara hala destek vermeye devam ediyor amd tak diye kesiyor, whql driverleri bile sorunlu bu firmanın.

 • Rotten Pizza @pizza

  Çok iyiymiş. Ben 6800 XT'yi 3070 Ti eşdeğeri sanıyordum, daha yüksekmiş.

 • KUTALP @kutalp

  1080 ne zaman eskidi daha dün çıkmış gibi hissediyorum.

  • Jabba the Hutt @jabbathehutt

   İki yıl öncesine kadar şirket bilgisayarı olarak 1366x768 çözünürlüklü dizüstü kullanıyordum. Böyle olunca FHD hala güncel geliyor tabi. 😀

  • Tarık @xahve

   @brkadgn ben 5 ay önceye kadar 1080p ile tanışmamıştım. 1080p de 60 fps şu an benim için hala mucize bir olay

  • Jabba the Hutt @jabbathehutt

   @xahve Teknolojik ekipmanlarla fazla haşır neşir olmayanlar veya eldeki ekipman ölmediği sürece değiştirmeyenler için normal bir durum. Zaten sık değişim de mali açıdan genelde zarar vermekte.
   Zamanında ürünlere ulaşmak daha kolay gibiyken 2014'te 1080p monitörü alabilmiştim. 1050p denilebilecek ara çözünürlükten sonra hoş gelmişti. 2019'da Tv ile 4K panele sahip oldum. TV yayınlarının hali ortada, servis üyelikleri dışında pek etkileyici değildi. Geçen sene 2K 165hz monitör alınca dediğiniz etkiyi yaşadım. Bir senenin sonunda etkisi azaldı, bir süre düşük seviye ürün kullanırsam fark edebiliyorum sadece.

  • Tarık @xahve

   @brkadgn ben teknoloji ile çok haşır neşirim, günde 12 saatim bilgisayar başında boş boş takılarak oyun oynayarak geçiyor. Ama 2015 yılında 720p kullanmaya başladım. İlk defa 1080p ekranlı ve oyunları 60fps açabilen bir bilgisayara 2022de sahip oldum. Benim için 1080p ekran ve GTX1650 çok güzel şu an 😀 . Rekabetçi oyunlarda da 144 hz alıyorum bu bir mucize gibi.

Windows kısayol simgelerinde bulunan ok simgesini kaldırmak için;
1> https://www.dropbox.com/s/zk2cgd6v3onkr4o/Windows%20Shortcut%20Arrow%20Hacks.zip?dl=1 dosyasını indirin
2> Çıkardığınız "Remove Shortcut Arrow Overlay.reg" dosyasını çalışıtırın.
3>Oturumu kapatıp yeniden giriş yapın.

Orjinal haline çevirmek isterseniz;
1>Yine aynı dosyadan çıkardığınız "Restore Default Shortcut Arrow Overlay.reg" dosyasını çalıştırın
2>Oturumu kapatıp yeniden giriş yapın.

Kaynak: https://soundartifacts.com/tr/how-to/230-how-to-remove-shortcut-arrow-icon-on-shortcuts-in-windows-10.html#auto
#PratikBilgi
#Windows

BeğenFavori PaylaşYorum yap

güncel mesken tarifesi:

tek zamanlı:
günlük 7kwh'a kadar: 1,3733 TL
günlük 7kwh üstü: 2,0599 TL

üç zamanlı:
gündüz: 2,0868 TL
puant: 3,0649 TL
gece: 1,3047 TL

elektrikli aracınız yoksa veya mining yapmıyorsanız üç zamanlının daha uyguna geldiği bir tüketim senaryosu yok gibi bir şey. bu zorlu günlerde bir kişiyi bile bu illetten kurtarsak kârdır diye yazıyorum.

üç zamanlı tarifedeyseniz son faturanızın ilk ve son okunma tarihlerini ve toplam tüketim verisini tek zamanlıymış gibi girip güncel faturanızla kıyaslayabilirsiniz: https://lisans.epdk.gov.tr/epvys-web/faces/pages/online/tarifeFatura/tarifeFatura.xhtml

ps: netleştirmek açısından ekleyeyim, tek zamanlıda düşük kademe tarifesi varken üç zamanlıda böyle bir kademelendirme yok, direkt o fiyatlarla hesaplanıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 10

Level dergisinin tüm arşivine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

https://300.level.com.tr/

Henüz hepsi eklenmemiş ama 1997'ye kadar tüm sayılar eklenecek.

şifre: level300

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Windows+V kısayolu ile panoyu çok sık kullanıyorum. Ama el alışkanlığı ile Windows+C ye bastığım da oluyor. Cortana Türkiye'de çalışmamasına rağmen devreye giriyor. Ve görev yöneticisinden sonlandırmadan da kapatılamıyor.

Windows+C kısayolu ile Cortananın devreye girmesini engellemek için.

1: Kayıt defterini açıyoruz.
2: HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Search konumuna gidiyoruz
3: Yeni bir 32 bit DWORD değeri yaratıp ismini VoiceShortcut yapıyoruz.
4: Değerini 0 yapıp bilgisayarı yeniden başlatıyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Google'da araştırdığım her konuda istisnasız Hürriyet, Milliyet, Sabah gibi gazete siteleri çıkıyor. Bunları isim isim engellemenin bir yolu yok mu mobil Chrome'da? Bıktım yahu.

Ekleme: @polystyrene arkadaşın önerdiği üzere Google Search Filter eklentisini denedim. Chrome ve Firefox için mevcut bu eklenti. Ben Firefox'ta denedim. Google'da bir şey arattığınızda tarayıcınızın arama çubuğunun kenarında bu eklentinin simgesi beliriyor. Öncelikle sizden, sadece sizin kullanacağınız bir parola istiyor. Bu parolayı, bu eklentinin kurulu olduğu herhangi bir tarayıcıya girdiğinizde filtrelenmiş tüm siteler senkronize oluyor. Bu olay iyi düşünülmüş. Sonrasında karşınıza çıkmasını istemediğiniz siteleri giriyorsunuz ve Google sonuçlarınız bu saçma sapan sitelerden kurtulmuş oluyor. Ekşi Sözlük'ten bir arkadaş sağolsun tüm haber site linklerini derlemiş. Buradan kopyalayabilirsiniz:

https://eksisozluk.com/entry/107293018
Olur da entry silinirse diye yorumlar kısmına da eklerim linkleri.

Bilgisayarda bu işi hallettik fakat Chrome'u telefonda kullananlar için sorun hala devam ediyor. Firefox gibi eklenti kurulabilen uygulamalarda var mıdır, nasıl çalışır bilemiyorum. Kullanan, deneyen varsa ben bilgilendirsin, yazıya ekleyebilirim insanlara faydalı olması açısından.

#google #arama #filtreleme #site #engelleme #search #filter

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 12
BeğenFavori PaylaşYorum yap