Bu Ülkede özellikle istanbulda takip mesafesini koruyarak araç kullanamayacakmıyım, illa öndeki aracın tamponuna mı yapışmak lazım?! Arkadan gelerek sellektör yapan, yada zaten bir araçlık takip mesafesi olan öndeki araçla araya giren dingiller yüzünden sinir sahibi oldum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 14

#satılık #ikiciel #telefon

iphone 12 aldığım için Samsung M30s telefonumu satıyorum. Telefonu Amazon TR den almıştım, garantisi yaklaşık 1 yıl daha var. Kozmetik olarak en ufak sorunu yok, yazılımsal vb sorunları da yok. Kulaklığı hiç açılmadı, kutusu duruyor.

Siteye özel 2.000 TL den satıyorum.

Kartal veya Altunizadeden elden satabilirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar merhaba,

iPhone 12 Mini mi? yoksa İphone 11 mi? alırdınız ve tercih etme nedenleriniz ne olurdu. @umtk

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 20
 • CimAdam @cimadam

  Mini şok çık bir cihaz mağazada bakabildim sadece :)) eğer görsele önem veriyorsanız ki inkar etmeyelim hepimiz veriyoruz ben miniyi tercih ederdim. Batarya konusu sıkıntılı evet ama performans düşünce apple ücretsiz değiştiriyor en fazla 1 gün telefonsuz kalırsınız. 11'de güzel telefon ve sarj konusunda iyi diyor herkes kullanmadığım için bilemeyeceğim. Kameralar arasında öyle büyük uçurum olacağını sanmam ikisi de en iyi kameralardan piyasadaki, işlemci farkı da günlük kullanımızda büyük fark yaratmaz diye düşünüyorum eğer sürekli video ile uğraşmıyorsanız telefonda, bütçe zorlamıyorsa ben de mini tercih ederdim açıkçası

 • Yıldırım Yiğit @blitzhan

  12 Mini'yi mağazada bir test etmenizi öneririm. El boyutunuza ufak gelmiyor, boyutu benim için iyi diyorsanız 12 Mini daha iyi bir telefon. Birçok farklı noktada fiyat indirimleride mevcut. Liste fiyatının altına alabilirsin.

  Ancak boyut olarak çekincelerin var ise kesinlikle 11 almalısın.

 • Daviance @daviance

  Uzun mu kısa mı kullanıyorsun alırım 5 yıl kullanırım dersen ,bir kere verip üst modeli almak sonradan pişmanlığı önler 8 bin liralara çıksaydım telefon için 10 bin verip yenisini almakta bir sakınca görmezdim açıkcası.

Arkadaşlar VDSL den Kablo nete geçtim elimdeki keenetic extra dsl'i menzil genişletici olarak nasıl kullanabilirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşlar.

Telekom taahhüdüm 22.02.2021 de bitiyormuş, kablo TV ile birlikte Türksat kablonete geçmeyi düşünüyorum. Şimdiye kadar Telekomla ilgili ciddi bir sorunum olmadı, genel olarak vaadedilen hıza yakın hızlar aldım. Hızından emin olduğum ve genel olarak sorun yaşamayacağımı düşündüğüm telekomdan Kablonete geçmek risk olur mu? yoksa altyapıları farklı olduğu için Kablonet tarafında da sorunsuz şekilde vaadedilen hızı alır mıyım.

Bilgi güncelleme: Maalesef çok istememe rağmen, servislerde modem olmaması, piyasada kablonete uyumlu satın alınacak modem kıtlığı gibi nedenlerden dolayı kablonete geçemiyorum. Bir tane iş görecek modem yanına bir tane güçlü bir router alayım diyorum ama alacak modem bulamadım, piyasada satılan Docsis 3 destekli modemler için yazılımlarından dolayı router veya köprü vs yaparken sorun olduğu ve yapılamadığı yazılmış.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 13

Merhaba arkadaşlar, isviçreden bir yakınım bana kargoyla metal dedektörü göndermek istiyor. Metal dedektörü gümrükte takılır mı? vergi vs çıkması sorun değil yeterki yasaklı bir ürün olmasın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşlar,

Excel konusunda desteğe ihtiyacım var.

bir tarihin 2 yılının dolmasına ne kadar gün kaldığı hakkında nasıl bir formül kullanabilirim.

örnek vermek gerekirse;

elimde bir tarih var diyelim, mesela 24/02/2019. Bu tarihin 2 yılının dolmasına kaç gün olduğunu nasıl förmüle etmem gerekir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7
 • joevitti @joevitti

  A1'e 24/02/2019 yaz.
  A2'ye =DATE(YEAR(A1)+2,MONTH(A1),DAY(A1)) yazıp 2 yıl ekle
  A3'e =TODAY() yazıp bugünün tarihini al
  A4'e A2-A3 yazıp aradaki gün farkını al

 • Kayrakli @kayrakli

  A1 e hesaplayacağın tarihi yaz,
  A2 ye =(TARİH((MUTLAK(YIL(A1)))+2;AY(A1);GÜN(A1)))-(BUGÜN()) formülünü yaz,
  sonra A2 nin biçimini sayıya çevir.

  benim burada hesaplarken ki mantığım A1e girdiğin tarihin yılına 2 yıl eklemek oldu. artık yıl hesaplarından belki başka türlü de kaçılıyordur ama benim aklıma ilk bu geldi.

  A1 in yılının mutlak değerini al ve 2 ekle, sonra A1 in ayını al, sonra A1 in gününü al, bunları tarih formatında yaz ve bu oluşan tarihten bugünü çıkar.

 • Kayrakli @kayrakli

  ha artık yıl dert değilse daha basit tabi:

  =SAYIDEĞERİ((SAYIDEĞERİ(A1)+730)-(SAYIDEĞERİ(BUGÜN())))

  excelde her günün bir sayı değeri karşılığı olduğundan; girdiğin tarihin sayı değerine 730 ekleyip, bugünün sayı değerini çıkartırsanda olur.

  2020 artık yıl olduğundan bu yakın zamandaki kontrollerde üstteki iki formül arasında 1 gün fark ediyor.

 • donkissot @donkissot

  Üşenmeyip cevap veren arkadaşlar, hepinize teşekkür ederim.

Black Friday de mi? yoksa 11/11 mi? daha çok ürün ve daha çok indirim olur acaba.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@umtk umut bey ve diğer bilgisi olan arkadaşlar merhaba,

Xiaomi mi 10 lite mı? Yoksa Oppo Reno2Z mi tavsiye edersiniz. Başka tavsiyelere de amoled ekran olduğu sürece açığım. Bütçe 3.500 TL.

BeğenFavori PaylaşYorum yap