ÖRNEK DOSYA EKLEDİM.

Merhaba arkadaşlar, Excelde Düşeyara fonksiyonuyla ilgili bir sorum olacak. Resimde de göreceğiz üzere excelde aynı plakanın olduğu farklı satırlar bulunmakta, düşeyara ile plakayla arama yaptığımda sadece ilk sıradaki kayıt çıkıyor diğer satırlardaki kayıtlar çıkmıyor. Bu şekilde birden fazla aynı plakanın düşeyarada tamamının gelmesi veya bana seçim yaptırması gibi bir işlem yapılabiliyor mu?

Örnek dosyadan da göreceğiniz üzere Sorgu adında bir Sheet var, orada plaka yazdıkça o plakaya ait gelmesini istediğim veriler geliyor ama aynı plakadan iki tane olduğunda sadece ilk plaka verilerini çekebiliyorum, benim bu konuda yardımaihtiyacım var.

#excelyardım

https://we.tl/t-HPP3ZopF59

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 15

Merhaba arkadaşlar aşağıdaki excel formülde destek rica ediyorum.

=EĞER(C10=11;C10*150;EĞER(C10>=20;C10*200)))

yapmak istediğim şeyi şu;
- çalışan arkadaş 1 il 10 adet arası iş yapmışsa 10*100 = 1.000 TL kazansın
- çalışan arkadaş 10 adet ile 14 adet arası iş yapmışsa 10*100 = 1.000 TL + 4*150 =600 TL toplam 1.600 TL kazansın

bunu nasıl formüle ederim, teşekkür ederim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 14

Merhaba arkadaşlar örnek dosyayı resim olarak ekledim. ilgili excelde A sütunundaki değere göre B sütununda çarpa işlemi yapsın istiyorum. Şöyleki;

A daki değer 15 ve altındaysa B deki toplam 60 TL ile çarpılsın - A*60 TL olmalı
A daki değer 16 ve 20 arasındaysa B deki toplam 45 TL ile çarpılsın - A*45 olmalı
A daki değer 21 ve 30 arasındaysa B deki toplam 35 TL ile çarpılsın - A*35 olmalı gibi

Bunu nasıl formüle edebilirim. Teşekkür ederim.

#excelyardım
#excel

BeğenFavori PaylaşYorum yap

46 yaşından sonra yapmayı planladığım belki de çılgınca diyebileceğiniz gelecek planım.

Günaydın arkadaşlar, bu yaştan sonra (46) bir çılgınlık yaptım ve English Time'da özel ders alacak şekilde ingilizce kursuna yazıldım. Bunu yapmamdaki en önemli neden artık bu ülkede yaşamak istememem. 2 yaşındaki oğlumun geleceğini ve akıl sağlığımı düşünerek artık bu ülkede yaşamak istemediğime karar verdim. Aslında karar yeni alınmış bir karar değil ama hayata geçirmem maalesef bu tarihe denk geldi.

Dil öğrendikten sonra önceliğim, Amerikadan istekle turist vizesi alarak Amerikaya gitmek. Baldız Amerika da NY'de bize iş bulabileceğini söyledi, ben bir hukuk firmasında Kusur ve Hasar bilirkişisi olarak görev yapıyorum, Sigorta hukuku konusunda da iyi sayılacak kadar bilgim var, ama oğlum için her işi yapabilirim, eşimde anaokulu öğretmeni (baldız isviçre de ve isviçre vatandaşı).

Aslında Amerikada 50-100 Bin dolarla kendi işimi de kurabilirim ama esas isteğim, Amerikadan Kanadaya geçmek ve hayatımıza orada devam edebilmek. Bana şans dileyin arkadaşlar. Yönlendirmelerinize ve önerilerinize açığım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 43

Merhaba arkadaşlar,

excel konusunda desteğinize ihtiyacım var. ekteki 1 numaralı exceldeki bilgilerle 2 numaradaki exeldeki bilgiler aynı. 2 numaralı excelde ilave olarak köprüler var. istediğim olay şu, 2 numaralı exceldeki bilgiyi 1 numaralı excelde aramak, bulduğunda da 2 numaralı exceldeki sadece köprü adresini 1 numaralı exceldeki B sütünuna ilgili alana yazmak.

#excel
#exceldestek

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Günaydın arkadaşlar, bu laptop alınır mı? Oyun oynanacak ve ofis programları kullanılacak.

Lenovo IdeaPad Gaming 3 Dizüstü Bilgisayar, 15.6 inç FHD, Intel Core i5-11... https://www.amazon.com.tr/dp/B09LMNWW8S/ref=cm_sw_r_sms_api_i_EDH1G0VVCYA7GKDAC5B0

Lenovo IdeaPad Gaming 3 Dizüstü Bilgisayar, 15.6 inç FHD, Intel Core...

Lenovo IdeaPad Gaming 3 Dizüstü Bilgisayar, 15.6 inç FHD, Intel Core i5-11300H, 16GB RAM, 512GB SSD, RTX3050TI 4GB, FreeDOS, 82K100CSTX : Amazon.com.tr: Bilgisayar
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 11

Kartal Petrol-İş Mahallesinde 15 saattir Kablonet ve KabloTV yok, genel sorun diyorlar, ne zaman geleceğini söyleyemiyorlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Whatsapp yardım.

Arkadaşlar sorun benim sorunum değil, eşimin bir arkadaşının sorunu, eşim bana sordu bende size sorayım dedim. Google dan baktım ama kesin olduğuna dair bir bilgi bulamadım.

arkadaş yanlışlıkla Whatsapını telefonunda silmiş, yedeklemesi açık olmadığı için yeniden kurduğunda mesajlar gelmemiş, şimdi eski mesajlarını getirme derdine düşmüş bu konuda yapılabilecek bir şey var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7

Günaydın arkadaşlar,

Yandex mail hakkında desteğe ihtiyacım var, bilenler bilir gmail'in recent mode desteği var bu şuna yarıyor, aynı maili ofis içinde birden fazla kişinin kullandığını düşünün bu kişilerin hepsi pop3 kullansın veya farketmez bir kısmı IMAP şeklinde de kullanıyor olabilir.

Mesela pop3 kullanan biri bir mail attığında, o maili ancak atan kişi kendi Outlook da görebilir ama outlook mail kurulumunda kullanıcı adının başına " recent: " yazarak mail kurulumu yapılmışsa o atılan mail, ilgili mailin kurulu olduğu tüm çalışanlar tarafından görülebilir.

Ben yandexte buna benzer bir destek veya mode göremedim, bilen duyan varsa destek rica ediyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • bosu @bosu

  POP3 kullanıyorsa, email'i herkesin görmesi için recent yazmak yerine kendi mail adresini yazarak maili aynı anda kendine göndersin. Basit bir yol işinize yararsa bu şekilde kullanabilirsiniz.

  Ama eğer şirketteki herkes IMAP kullanırsa bir kişi mail atarsa giden kutusu içerisinde herkes görür.

  Yada aslında en iyi çözüm yolu maili görmemesi gereken personlerlere farklı mail hesabı açılabilir ve herkes IMAP kullanir.

 • Ronnie Kray @ronnie-kray

  Dünya çapında Rus firmalarına ambargo varken dünya'da. Yandex e bulaşma derim 🙂
  Mailler gitmez, düşmez etmez falan..