#otoseyir Araçlarda yarım şase söylemi nedir, bu yarım şase/yaprak şase gibi ifadeler hangi şase platformu için kullanılıyor, araştırdım kapsamlı bir bilgiye ulaşamadım. Bilenler bi bilgi verirse, incelemem lazım yarım şase tipini 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

- Slm dostum saatimi satmak istiyorum !
- Kaç dolar istiyorsun ?
- 200 dolar istiyorum dostum
- 10 dolar veririm hemen şimdi nakit
- Olmaz dostum bu fiyatı kabul edemem
- Hemen çık dışarı mağazadan lanet olsun seni sersem adam
- Hey saatimi geri ver dostum
- Çık dışarı atın bunu canın cehenneme...

Bu nasıl bi mağazacılık anlayışı anlamadım bence programın ismi ölücülerin kralı olmalı 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 17

#OtoSeyir #otomobil #teknoloji Geri vites ampülünü led ile dönüşüm yapınca araçda ampül patlak hatası verdi, çözüm önerisi olan var mı arkadaşlar, direnç falan atılmaz mı ampül yuvasına acaba 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8

Selamlar sevgiler arkadaşlar. Yanlışsam düzeltin ama, İnternet üzerinden satın almış olduğumuz bir ürünü hiç bir sebeb göstermeksizin veya sebebini belirterek 7 iş günü içinde iade etme hakkına sahip değil miydik? (Alınan ürün cep telefonudur bu arada)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 21
 • Gökhan @gokhann_

  @orcun Evde yoktum abim sağolsun havada kapmış kargoyu 😀

 • Gökhan @gokhann_

  @orcun Çok sorun olur mu sonuçta Hakem Heyeti beni haklı bulursa illaki ürünü zaten hiç kullanmadan Heyet kararıyla birlikte iade edeceğim yine. Tabi kazanırsam.

 • Gökhan @gokhans19

  Mesafeli satış sözleşmelerinde 14 gün içerisinde hiçbir sebep belirtmeden iade hakkın var. Kişisel bakım ürünleri, sana özel üretilen ürünler gibi birkaç kategori hariç. Cep telefonunuda aynı şekilde 14 gün içinde hiçbir sebep belirtmeden iade edebilirsin. Sim kart takman, kutusunu açman, aksesuarlarını kullanman önemsiz. Zamanında sim kart takılan telefon iade olmaz yalanını kim uydurduysa çoğu kişi sim kart takınca iade olmaz sanıyor. Tüketici kanununda böyle bir madde yok. Sen telefonu kargoyla gönder cayma hakkımı kullanıyorum de. Thhyede gidebilirsin ama thh çalışanlarının bazıları tüketici kanununu bilmiyorlar. 6 ay bekleyip red yiyebilirsin.

  Ayrıca kutusunu yırtsan telefonu bozsan bile iade hakkın mevcut. Satıcı firma servis raporuyla ürünün tamir ücretini hesaplatır o ücreti ürün bedelinden kesip paranı verir. Kanun böyle diyor.

  • Gökhan @gokhann_

   Ben ürünü hepsiburada.com üzerinden almıştım, ama satıcısı başka bi firmaydı. Hepsiburada.com üzerinden üründe iade hakkımı kullandım ve iade kodu alarak firmaya kargoladım ürünü ama firmada geri yollamış. Aslında hepsiburada.com'un benim iade hakkımı koruması gerekmez mi?

  • Gökhan @gokhans19

   @gokhann_ Normal şartlarda gerekir ama kim takar senin hakkını. Sen iade kodu al tekrar kargola. Geri gönderirlersede kabul etme. Hepsiburadayada mesaj at durumu bildir. Cayma hakkımı kullandırmıyorlar de. Ben gittigidiyorda bir firmaya 15 gün uğraşarak hafıza kartı iade ettim.

  • ScKn @scknn

   Ürünün iadesinde ürünün tekrar satılabilir konumda olması şartı da var oldu o zaman adam telefon alsın açsın açsın iade etsin. Böyle bir mantık yok. Jelatini açtığınızda cihazın tekrar satılabilirliği yok oluyor. Sana açık kutu gönderseler alır mısın yok abi diğer arkadaş sim kart bile takmadan iade etmiş ondan sana açık kutu için rahat olsun derse kabul edecek misin ? Kanun iki taraf içinde iyi niyet arar. Öyle aç kutu eee hakkım var iade yok öyle bir dünya.

  • Gökhan @gokhann_

   @scknn Kanunda jelatini yırtılmış olmasın mı yazıyor? Tekrar satılabilir konumda olması şartı-ibaresi varsa kanunda; ilgili maddeyi söyleyinde bizde bilelim.

  • Gökhan @gokhans19

   @scknn Biz burda mantığa değil kanuna bakıyoruz. Tüketici kanununda ne yazıyorsa o geçerlidir. Satıcılar zaten bu kanunları kabul ederek satış yapıyor. Mesafeli satış sözleşmesindeki maddeleri kabul etmeyen firmanın internet satışıyla işi olamaz. Sen şimdi bu siteye üye olurken kullanıcı sözleşmesini kabul ediyorsun. Firmalarda internetten satış yaparken mesafeli satış sözleşmesindeki tüm maddeleri kabul ediyor. İşine gelmiyorsa satış yapmaz.

 • Gökhan @gokhann_

  @orcun Yok ben ürünü kesinlikle kullanmam ama süre çok uzunmuş hakikaten.

Sevgili Arkadaşlarım, cahilliğime verin ama sormak istedim 😀 bu Amazon'da satış yapmak ve para kazanmakla alakalı bir şeyler sormak istiyorum. Bu konuyla alakalı youtube vb. bi çok yerde videolar eğitimler dersler falan var bildiğiniz üzere. İşte adamın biri AliExpress'ten alıyor ürünü sonra Amazon'un deposuna gönderiyor üstüne kendi kârını koyuyor falan, sonra Amerikadaki nihai tüketiciye ürünü satıyormuş. Yani şimdi Amerikada yaşayan müşteri direkt kendisi neden almasın Aliexpress'ten ürününü, gibi gibi aklıma bir çok soru takıldı.
Bu işin artısı eksisi nedir acaba değerli yorumlarınızı almak isterim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

#internetcafe #hatıralar #AnılarAnılarŞimdiGözümdeCanlandılar

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Aramızda Muhasebeci/Mali müşavir olan varsa bilgi verebilir mi arkadaşlar; şöyle bi olay yaşadımda,
Evime bir beyaz eşya markasının yetkili bayisinden çamaşır makinesi aldım. Ödemesini peşin/nakit olarak yaptım ve faturasını da e-Arşiv Fatura çıktısı olarak verdiler bayiiden.

2 gün sonra yetkili servis ürünü teslim etti ve kurulumunu yapıp gitti. Fakat gelen ürün benim
bayide seçip beğendiğim ürün değilde onun bi tık üstü olan bi modeldi. Bunu yetkili servisede belirttim. Benim için sorun değildi ödediğim paraya göre sonuçta daha üst bir modeli alt model fiyatına almış olmuştum, sıkıntı yoktu.
Aradan 2-3 hafta geçti ve bayii beni arayıp, yanlış bir model gönderildiğini istersem değişim yapabileceklerini yada 150 TL gibi bir fark ödemem gerekeceğini belirttiler. Bende tamam farkını ödeyeyim de bi daha iş çıkmasın sorun değil dedim.
Yalnız şöyle bir durum vardı; Bana gelen modele ödemem gereken farkın daha fazla olması gerekirdi bi yanlışlık var gibiydi. Ertesi gün bayiye gittim 150 TL farkı ödeyecektim, tekrardan belirttim; bakın bu fark az bu modelin fiyatı bu değil daha yüksek bi fark çıkması lazım dedim, fark fazla ise de sorun değil ödeyeyim dedim. Bayideki arkadaşta aaa evet ya zaten fark fazlaymış hay Allah filan gibi şeyler söyleyip (hiç inandırıcı değildi) farkı yükseltti. Ürünün doğru fiyat farkıydı aslında, çünkü markanın internet sitesinde fiyat öyleydi zaten.
Ödemeyi yaptım, yani yeni çıkan farkı da ödemiş oldum. Daha sonra ödediğim farkın faturasını almak için bayiye gittiğimde almış olduğum model için yeni bir fatura daha çıkartmışlardı.
E-Arşiv Fatura olarak çıktısını verdiler yine.
Şimdi elimde 2 adet e-Arşiv Fatura çıktısı var, birisi benim seçtiğim alt modelin faturası, diğeride yanlış getirilen üst modelin faturası ve farklı sipariş numaları mevcut. Sanki 2 adet ürün almışım gibi bi durum oluyor. Yarın bi gün arayıp siz bizden 2 ürün almışsınız ama 1 ürün parası ödemişsiniz derlerse al başına belayı. Şimdi bu durumda ne yapmalıyım bana kesilen
e-Arşiv faturalar doğrumu yada yanlış ise doğrusu nasıl olmalıydı? Muhasebeci arkadaşlar fatura konusunda sorumu yanıtlarsa çok sevinirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 37
 • Gökhan @gokhann_

  @overkill Cevap veriyorum;
  1-Hayır Firma değilim şahsi kendi evime beyaz eşya aldım, fatura benim adıma kesildi. Hayır fatura bir yere işlenmeyecek.
  2-Faturalar benim adıma kesildi, herhangi bir firma adına kesilmedi. Firma değilim, e-fatura mükellefi değilim.
  3-Evet tarafıma kesilen fatura e-arşiv faturası, ne fark ediyor sonuçta genel adı e-fatura değil mi? Yani e-arşiv faturası mı e-fatura mı diye dikkat etmedim, ama şimdi o kısma fatura üstünde baktığımda, e-arşiv faturası yazıyor.

 • Gökhan @gokhann_

  @extreme Fatura açık mı kapalı mı bilmiyorum. e-arşiv faturası olarak verildi bana. Fatura var elimde. Konuda anlattığım gibi ürünün bedelini parasını bayide peşin olarak elden nakit ödedim. Sonradan tarafıma çıkarılan fark bedelinide kendi kredi kartımdan ödedim.
  @overkill 2 fatura da bende mevcut, herhangi bi şirkete vb.kaydedilmedi. Şirketim yok zaten.

 • Gökhan @gokhann_

  @extreme İlk kesilen fatura sistemde kayıtlı fakat 2.kesilen fatura kayıtlı değil.

 • Gökhan @gokhann_

  @overkill Bir de şöyle bir durum var; İlk kesilen fatura sistemde kayıtlı fakat 2.kesilen fatura kayıtlı değil. e-arşiv fatura sorgulamadan baktım.
  Bu durumda evimde bulunan ürünün faturası olan 2. fatura sistemde görülmüyor.

90'lı yılların Dijital (Hayalet) göstergesi 🙂 Şimdilerde lüks sayılan, yıllar önce uygulanmış gösterge. Teknolojik olarak günümüzdeki kadar gelişmeler olmadığı halde düşünülmesi güzel. Bir de ''Bağımsız Arka Süspansiyon'' eklemişlerki @can 'ın en çok tavsiye ettiği süspansiyon sistemiydi. #OtoSeyir

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 30

Bu şey değil mi ya 😀 Dhurata Dora & Dj Geek - AYO

#BirazMüzik

https://www.youtube.com/watch?v=81sCTSFp7oc

Sinan Akçıl feat. Serdar Ortaç - Yüzyılın Aşkı

Sinan Akçıl'ın, DMC etiketiyle yayınlanan "Yüzyılın Aşkı" albümünde yer alan "Yüzyılın Aşkı" (feat. Serdar Ortaç) isimli şarkısı, şarkı sözü ve video klibiyl...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşlar, telefonumla ilgili ufak bi sıkıntı yaşıyorum acaba konuyla ilgili bilgisi olan var mı? Sorunum şu; telefonumda galeriye girip herhangi bir fotoğrafa zoom yaptığımda çözünürlük çok fazla kötüleşiyor. Daha önce kesinlikle böyle bir durum söz konusu değildi. Fotoğrafa zoom yaptığımda netliğinden çok fazla bir kayıp olmuyordu ama son 1 aydır falan böyle bi sıkıntı var. Sanki fotoları 1mp'lik bi kameradan çekmişcesine fotolar pixelart oluyor adeta. Acaba bi yazılım güncellemesi mi gerekiyor yada herhangi bi programın güncellenmesi veya yüklenmesi mi lazım. Bu arada telefonum galaxy s4.

BeğenFavori PaylaşYorum yap