#otoseyir Araçlarda yarım şase söylemi nedir, bu yarım şase/yaprak şase gibi ifadeler hangi şase platformu için kullanılıyor, araştırdım kapsamlı bir bilgiye ulaşamadım. Bilenler bi bilgi verirse, incelemem lazım yarım şase tipini 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

- Slm dostum saatimi satmak istiyorum !
- Kaç dolar istiyorsun ?
- 200 dolar istiyorum dostum
- 10 dolar veririm hemen şimdi nakit
- Olmaz dostum bu fiyatı kabul edemem
- Hemen çık dışarı mağazadan lanet olsun seni sersem adam
- Hey saatimi geri ver dostum
- Çık dışarı atın bunu canın cehenneme...

Bu nasıl bi mağazacılık anlayışı anlamadım bence programın ismi ölücülerin kralı olmalı 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 13

#OtoSeyir #otomobil #teknoloji Geri vites ampülünü led ile dönüşüm yapınca araçda ampül patlak hatası verdi, çözüm önerisi olan var mı arkadaşlar, direnç falan atılmaz mı ampül yuvasına acaba 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar sevgiler arkadaşlar. Yanlışsam düzeltin ama, İnternet üzerinden satın almış olduğumuz bir ürünü hiç bir sebeb göstermeksizin veya sebebini belirterek 7 iş günü içinde iade etme hakkına sahip değil miydik? (Alınan ürün cep telefonudur bu arada)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 16
 • Gökhan @gokhann_

  @orcun Çok sorun olur mu sonuçta Hakem Heyeti beni haklı bulursa illaki ürünü zaten hiç kullanmadan Heyet kararıyla birlikte iade edeceğim yine. Tabi kazanırsam.

 • Gökhan @gokhann_

  @merakli Valla illaki ürünü incelemek için açmak durumunda kaldık ki zaten ürün bozuk bile çıksa iade almıyorlar geri.

 • Gökhan @gokhans19

  Mesafeli satış sözleşmelerinde 14 gün içerisinde hiçbir sebep belirtmeden iade hakkın var. Kişisel bakım ürünleri, sana özel üretilen ürünler gibi birkaç kategori hariç. Cep telefonunuda aynı şekilde 14 gün içinde hiçbir sebep belirtmeden iade edebilirsin. Sim kart takman, kutusunu açman, aksesuarlarını kullanman önemsiz. Zamanında sim kart takılan telefon iade olmaz yalanını kim uydurduysa çoğu kişi sim kart takınca iade olmaz sanıyor. Tüketici kanununda böyle bir madde yok. Sen telefonu kargoyla gönder cayma hakkımı kullanıyorum de. Thhyede gidebilirsin ama thh çalışanlarının bazıları tüketici kanununu bilmiyorlar. 6 ay bekleyip red yiyebilirsin.

  Ayrıca kutusunu yırtsan telefonu bozsan bile iade hakkın mevcut. Satıcı firma servis raporuyla ürünün tamir ücretini hesaplatır o ücreti ürün bedelinden kesip paranı verir. Kanun böyle diyor.

  • Gökhan @gokhann_

   Ben ürünü hepsiburada.com üzerinden almıştım, ama satıcısı başka bi firmaydı. Hepsiburada.com üzerinden üründe iade hakkımı kullandım ve iade kodu alarak firmaya kargoladım ürünü ama firmada geri yollamış. Aslında hepsiburada.com'un benim iade hakkımı koruması gerekmez mi?

  • Gökhan @gokhans19

   @gokhann_ Normal şartlarda gerekir ama kim takar senin hakkını. Sen iade kodu al tekrar kargola. Geri gönderirlersede kabul etme. Hepsiburadayada mesaj at durumu bildir. Cayma hakkımı kullandırmıyorlar de. Ben gittigidiyorda bir firmaya 15 gün uğraşarak hafıza kartı iade ettim.

  • Gökhan @gokhann_

   @scknn Kanunda jelatini yırtılmış olmasın mı yazıyor? Tekrar satılabilir konumda olması şartı-ibaresi varsa kanunda; ilgili maddeyi söyleyinde bizde bilelim.

  • Gökhan @gokhans19

   @scknn Biz burda mantığa değil kanuna bakıyoruz. Tüketici kanununda ne yazıyorsa o geçerlidir. Satıcılar zaten bu kanunları kabul ederek satış yapıyor. Mesafeli satış sözleşmesindeki maddeleri kabul etmeyen firmanın internet satışıyla işi olamaz. Sen şimdi bu siteye üye olurken kullanıcı sözleşmesini kabul ediyorsun. Firmalarda internetten satış yaparken mesafeli satış sözleşmesindeki tüm maddeleri kabul ediyor. İşine gelmiyorsa satış yapmaz.

 • Gökhan @gokhann_

  @orcun Yok ben ürünü kesinlikle kullanmam ama süre çok uzunmuş hakikaten.

Sevgili Arkadaşlarım, cahilliğime verin ama sormak istedim 😀 bu Amazon'da satış yapmak ve para kazanmakla alakalı bir şeyler sormak istiyorum. Bu konuyla alakalı youtube vb. bi çok yerde videolar eğitimler dersler falan var bildiğiniz üzere. İşte adamın biri AliExpress'ten alıyor ürünü sonra Amazon'un deposuna gönderiyor üstüne kendi kârını koyuyor falan, sonra Amerikadaki nihai tüketiciye ürünü satıyormuş. Yani şimdi Amerikada yaşayan müşteri direkt kendisi neden almasın Aliexpress'ten ürününü, gibi gibi aklıma bir çok soru takıldı.
Bu işin artısı eksisi nedir acaba değerli yorumlarınızı almak isterim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

Aramızda Muhasebeci/Mali müşavir olan varsa bilgi verebilir mi arkadaşlar; şöyle bi olay yaşadımda,
Evime bir beyaz eşya markasının yetkili bayisinden çamaşır makinesi aldım. Ödemesini peşin/nakit olarak yaptım ve faturasını da e-Arşiv Fatura çıktısı olarak verdiler bayiiden.

2 gün sonra yetkili servis ürünü teslim etti ve kurulumunu yapıp gitti. Fakat gelen ürün benim
bayide seçip beğendiğim ürün değilde onun bi tık üstü olan bi modeldi. Bunu yetkili servisede belirttim. Benim için sorun değildi ödediğim paraya göre sonuçta daha üst bir modeli alt model fiyatına almış olmuştum, sıkıntı yoktu.
Aradan 2-3 hafta geçti ve bayii beni arayıp, yanlış bir model gönderildiğini istersem değişim yapabileceklerini yada 150 TL gibi bir fark ödemem gerekeceğini belirttiler. Bende tamam farkını ödeyeyim de bi daha iş çıkmasın sorun değil dedim.
Yalnız şöyle bir durum vardı; Bana gelen modele ödemem gereken farkın daha fazla olması gerekirdi bi yanlışlık var gibiydi. Ertesi gün bayiye gittim 150 TL farkı ödeyecektim, tekrardan belirttim; bakın bu fark az bu modelin fiyatı bu değil daha yüksek bi fark çıkması lazım dedim, fark fazla ise de sorun değil ödeyeyim dedim. Bayideki arkadaşta aaa evet ya zaten fark fazlaymış hay Allah filan gibi şeyler söyleyip (hiç inandırıcı değildi) farkı yükseltti. Ürünün doğru fiyat farkıydı aslında, çünkü markanın internet sitesinde fiyat öyleydi zaten.
Ödemeyi yaptım, yani yeni çıkan farkı da ödemiş oldum. Daha sonra ödediğim farkın faturasını almak için bayiye gittiğimde almış olduğum model için yeni bir fatura daha çıkartmışlardı.
E-Arşiv Fatura olarak çıktısını verdiler yine.
Şimdi elimde 2 adet e-Arşiv Fatura çıktısı var, birisi benim seçtiğim alt modelin faturası, diğeride yanlış getirilen üst modelin faturası ve farklı sipariş numaları mevcut. Sanki 2 adet ürün almışım gibi bi durum oluyor. Yarın bi gün arayıp siz bizden 2 ürün almışsınız ama 1 ürün parası ödemişsiniz derlerse al başına belayı. Şimdi bu durumda ne yapmalıyım bana kesilen
e-Arşiv faturalar doğrumu yada yanlış ise doğrusu nasıl olmalıydı? Muhasebeci arkadaşlar fatura konusunda sorumu yanıtlarsa çok sevinirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 34
 • Özkan Tokgöz @12ozkan123

  İlk fatura iptal edilip ikinci kesilmeliydi
  İkincisinde doğru ürün beyan edilmeli

 • Kadir Gündüz @kadirg1976

  "" Ertesi gün bayiye gittim 150 TL farkı ödeyecektim, tekrardan belirttim; bakın bu fark az bu modelin fiyatı bu değil daha yüksek bi fark çıkması lazım dedim, fark fazla ise de sorun değil ödeyeyim dedim. "" lafzını okuyunca kan beynime sıçradı #adanagetto lisanıyla cevap vermek istedim ceza yemiyelim...:=)))

  Sen kabul etmeseydin elindeki açılmış, kurulmuş ve servis görmüş ürünü alıp doğru ürünü gönderip kurdurup servis ettirecekti...:=))) Bayi aldığı ürünü söküp götürecek, üründe trafiğe çıktığından resmi müşteriye değil spot pazarına gidecek... Yani bu 150,- ₺ fiyat farkı satış fiyatı değil alış fiyatı üzerindendir... Yani bayinin aslında zararı değil kurtulduğu için kârı olmuştur...:=)))

  Muhasebe yönüne gelince : Pahalı yolu ilk faturaya 7 gün içerisinde noter kanalıyla itiraz edersiniz... Varsa KEP kanalıyla... Mevzuat yönü e-Arşiv faturaları tek taraflı çalışan bir sistemdir... Kendi muhasebesinde İPTAL gösterir amma doğrusu işyerine kadar gidip son tüketiciden iade prosedürünü yerine getirip belge düzenleyip size vermesi...

  Yanlış yazmadıysanız e-Arşiv yerine e-Fatura demişsiniz... Yani İşyerime fatura ettirdim amma evimde kullanıyorum diyorsanız ürünü sizin muhasebe o firmaya İADE e-Faturası düzenleyecek... Sağlıcakla kalın yakalanmayın...:=)))

 • Gökhan @gokhann_

  @extreme İlk kesilen fatura sistemde kayıtlı fakat 2.kesilen fatura kayıtlı değil.

 • Gökhan @gokhann_

  @overkill Bir de şöyle bir durum var; İlk kesilen fatura sistemde kayıtlı fakat 2.kesilen fatura kayıtlı değil. e-arşiv fatura sorgulamadan baktım.
  Bu durumda evimde bulunan ürünün faturası olan 2. fatura sistemde görülmüyor.

90'lı yılların Dijital (Hayalet) göstergesi 🙂 Şimdilerde lüks sayılan, yıllar önce uygulanmış gösterge. Teknolojik olarak günümüzdeki kadar gelişmeler olmadığı halde düşünülmesi güzel. Bir de ''Bağımsız Arka Süspansiyon'' eklemişlerki @can 'ın en çok tavsiye ettiği süspansiyon sistemiydi. #OtoSeyir

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 28

Merhaba arkadaşlar, telefonumla ilgili ufak bi sıkıntı yaşıyorum acaba konuyla ilgili bilgisi olan var mı? Sorunum şu; telefonumda galeriye girip herhangi bir fotoğrafa zoom yaptığımda çözünürlük çok fazla kötüleşiyor. Daha önce kesinlikle böyle bir durum söz konusu değildi. Fotoğrafa zoom yaptığımda netliğinden çok fazla bir kayıp olmuyordu ama son 1 aydır falan böyle bi sıkıntı var. Sanki fotoları 1mp'lik bi kameradan çekmişcesine fotolar pixelart oluyor adeta. Acaba bi yazılım güncellemesi mi gerekiyor yada herhangi bi programın güncellenmesi veya yüklenmesi mi lazım. Bu arada telefonum galaxy s4.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yenilenen Honda CBR 250RR 2017'nin ilk çeyreğinde ülkemizde satışa çıkabilir.
Video: https://www.youtube.com/watch?v=bSLpEoGMKXs

LED aydınlatma, clip-on gidon, ters çatallı Showa amortisör, paralel çift silindir, 310/240 mm çapında fren diskleri ve tüm bu parçaların bir araya geldiği agresif gövdesi CBR 250RR’ı seyrine ve büyük ihtimalle sürmeye doyum olmayan bir makine haline getiriyor. Performans rakamları henüz açıklanmayan motosiklet, Honda’nın deyimiyle “sınıf lideri” özelliklere sahip. Nitekim 3 farklı sürüş Modları, elektronik kontrolleri ve ABS sistemi 250 cc için lüks sayılabilecek özellikler.
#akış #MotoSeyir

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 17 / 24