Tunahannn paylaştı.

Bir arkadaşımız için sistem toplayacağım. Ryzen 3600 almayı planlıyorum. Bunun için Gigabyte B450 Auros M modelini düşündüm. Sizce bu anakart nasıl?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar,

U....@ hotmail .com adresli microsoft hesabı başka birinin eline geçmiş olabilir. https://account.live.com adresinden kurtarın B002

Yazılı mesaj geldi. Ne yapmam gerekli?

Teşekkürler

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@umtk Bey Selam,
Çeşitli sebeplerden dolayı mi5 prime telefonumu miui 10 sürümünden 9'a düşürmek istiyorum ama güncelleme paketi seçtiğimde "sorry,flash older version is not allowed" hatası aliyorum.
Pek bir şey yapamadım ama bir yerlerde bootloader kilidini açtım. Unlocked olarak görülüyor ama aynı hatayı alıyorum. Yardım eder misiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar,
Mi5 kullanan/kullanmış olan arkadaşlara bir sorum olacak. Yanılmıyorsam miui 10 önceki sürümlere göre çok daha fazla pil kullanıyor. En azından ben böyle gözlemledim. Ve ayrıca önceki sürümlere göre bazı sorunlarıda var(metrodan cıkınca mobilveriyi açıp kapamak gerekiyor).
Sizce önceki sürümlerden hangisine dönüş yapmalıyım? Yoksa yapmamalı mıyım ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Tunahannn paylaştı.

Selamlar.

PC'deki (windows) videoları İphone'da izlemek için (stream) hangi yöntemi kullanıyorsunuz. VLC Streamer denedim ama kullanışlı değil.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Emre @emre64

  Nplayer kullanıyorum. Diski ağda paylaşıp ağ üzerinden Nplayer ile hem dosyalara erişiyorum hem de izliyorum. Nplayer iOS'in en iyi oynatıcısı. Oynatamadığı dosya yok gibi bir şey, özellikleri de saymakla bitmez.

Tunahannn paylaştı.

Teknoseyir'de de tanıtıldığı için gidip aldığım Samsung X5 SSD 500 GB ile ilgili bir soru sormak istiyorum, yanıt verilebilirse çok sevineceğim. iMac'e harici olarak bu harici SSD'ye iki partition açıp hem MacOs hem de Windows kurmayı denedim başaramadım. Bunun bir yolu var mıdır?
Başaramadığım için MacOs harici iMac'in kendisinde ise Windows 10 çalışıyor ama çok da iyi çalışmıyor, arada grafik sorunu oluşuyor kapatıp açınca bazen düzeliyor. Bir fikri ve yardımı olan çıkarsa sevineceğim, şimdiden teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Windows 10 1809 sürümünü güvenli indirip kurabileceğim bir link var mı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar,
İphone watzap'ı android watzap'a aktarmanın bir yolu yordamı var mı ?
Konuşma geçmişi önemli, o sebepten aktarmam gerek fakat iphone itunes'e, android google drive yedekliyor. Nasıl bir yol izlenmeli ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Başka uygulama ile yapılıyor. Wazzapmigration mıydı neydi ?

 • Fırat Duran @firat_duran

  Google drive a yedekle. İrfan çekersin.

 • donkissot @donkissot

  1. Adım- Öncelikle bilgisayarınıza iTunes' u indirip bütün verilerinizi yedekleyin(şifrelememe olmasına dikkat edin)
  2. Adım- Bilgisayarınıza iBackupViewer programını indirin. Yedeklediğiniz için telefonunuzun ismi ilk başta yazar ona çift tıklayarak alt menüleri açın. Daha sonra Raw Data olan bölüme tıklayarak ChatStorage.sqlite dosyasını yeni bir klasöre çıkarın. Medyalarınız içinse üst taraftan en aşağıya inerek net.whatsapp.Whatsapp klasörüne tıklayın. Alttaki kutuda o klasörün içindekileri göreceksiniz. Library/Media/... ile başlayan ilk dosyayı ve son dosyayı işaretliyin(bu dediğim ile ilk dosyadan son dosyaya kadar bütün fotoğrafları seçmiş oluyosunuz merak etmeyin) daha sonra demin oluşturduğumuz klasörün içine bunu da atıyoruz ve ikinci adım bitiyor.
  3. Adım- Android cihazınızın kendi depolamasına bu dosyaları attıktan sonra WazzapMigrator uygulamasını indiriyoruz(!!google play fiyatı 11.90 tl)
  4.Adım- Uygulamamızı indirdikten sonra açtığımızda zaten ChatStorage.sqlite dosyasını görecek ama medya dosyasını kendiniz seçeceksiniz.(İlk önce yukarıdaki üç noktaya tıklayın ve Select Media Folder'a basın. Karşınıza çıkan ekranda WAZZAPMİGRATOR FOLDER ı seçin.Daha sonra net.whatsapp.Whatsap-->Library-->Media ve en alttaki seçenek olan Choose Media'yı seçin ve play tuşuna basın ve gerisini o halledecek.
  5. Adım ve son Adım-(İlk önce alttaki notu okuyun!) Telefonunuza whatsapp ı kurun ve açtığınızda verileri geri yükleyi seçin ve artık mesajlarınız aktarılmıştır.

  Alıntıdır. Site ismi paylaşmak yasak olacağı için paylaşmıyorum.

mi5'in şarjı en uzun giden ve bununla beraber stabil bir sürümü hangisi ? Android 8 ve miu10 ile ekran sürem max 3 saat. Eskime de söz konusu fakat bu miu10 ile ekran süresi gözle görülür şekilde azaldı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap