İyi kameralı bir telefon almak istediğim için mevcut M52 telefonum yerine S23 almak istiyorum. Telefonun internet satış fiyatı normalde 29 bin TL ancak Ankara'da bazı telefon mağazaları sarı sitede 27 bin 500'e kapalı kutu ve operatörden alınma olduğu söylenen telefonlar satıyorlar. Acaba bunları alsam sıkıntı yaşar mıyım? Sonuçta garanti aynı ve kapalı kutu diye düşünüyorum. Dikkat etmem gereken bir şey var mı? 1500 TL az para değil diye böyle bir düşünceye kapıldım ancak dolandırılmayayım diye de danışmak istiyorum :).
#TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 12

Bim'e Jabra 25h Elite adında bir kablosuz kulaklık gelmiş. Fiyatı da uygun, 200tl. Bu kulaklık hakkında pek inceleme bulamadım o yüzden alıp almamakta kararsızım. Özellikle JBL 560bt ve Sony wh-ch510'a göre nasıldır merak ediyorum. Bilen veya deneyimleyen var mı?
#TeknoYardım #akış #Kulaklık

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sizlere danışmak istediğim bir konu var. Araçların çok sık geçtiği ve de biraz yola yakın oturduğumuz için camı açtığımda çok ses geliyor. En azından ses yüzünden camı açmadan odamda ders çalışabilmek için bir vantilatör/soğutucu bakıyorum. Ankara'da olduğum için hafif bir esinti vermesi bile yeterli öyle çok güçlü bir şeye ihtiyacım yok. Asıl derdim sessiz olması tabi Rowenta turbo silence gibi tam ihtiyacıma uygun modeller var ancak çok pahalı.
Raks'ın 3 hız kademeli modelleri gibi şeylerin birinci kademesi bile konsantre olmam için fazla sesli. Bu Rowenta turbo silence'a alternatif ürünler araştırırken aşağıdakini mağaza inceledim, çok hız kademesine sahip olduğundan sessizdi ancak böyle markasız bir ürüne de para vermek istemedim.

Sormak istediğim bu şekilde sessiz ve doğala yakın bir serinlik verebilecek model önerileriniz var mdır? Aslında "doğallık" için şu buharlı modellerde ilgimi çekmiyor değil. Kule tipi vs. her türlü öneriye açığım. Yeter ki sessiz ve doğal esinti gibi bir şeyler versin 🙂

https://www.koctas.com.tr/blyss-kumandali-ayakli-vantilator-beyaz-kf-3566/p/2000029849

Güncelleme: Dijitsu VN27 modelini aldım. Düşük hız kademelerinde yeterli rüzgarı yapıyor ve en önemlisi de sessiz. Memnunum ancak malzeme kalitesi vasat. Özellikle ayak plastiği çok kötü ancak şimdiye kadar bir sorun teşkil etmedi.

#akış #TeknoYardım

Kumandalı Ayaklı Vantilatör Beyaz KF-3566

Vantilatörler kategorisindeki Kumandalı Ayaklı Vantilatör Beyaz KF-3566 ürüne göz atın | Koçtaş
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 14
 • furkan1zek @furkan3ze3

  Öneriniz için teşekkür ederim. Ürünün garantisi kaç yıl acaba? Ayakları güven vermedi ise yani fiziksel olarak pek kaliteli değildir. Garanti bu konuda önemli gibi duruyor.

 • yasin @ysin

  3-4 gün önce inceledim fiziksel mağazada bu linktekinin boyu kısa ve birleşim yerleri sağlam gelmedi bana. İyi tarafı kademe olayı fazla ve modu vardı diğerlerine göre. Benim aldığım Goodhome diye bir marka yine koçtaş ta var linktekine göre daha sağlam duruyo ve sessiz diye bilirim. Ama daha önce koçtaştan alınan blyss FS40-10AR daha sessiz diye bilirim.
  Aldığım ürün https://www.screwfix.com/p/goodhome-carrao-16-pedestal-fan-220-240v/348kj

  • furkan1zek @furkan3ze3

   Evet bende bu ürünün kalitesini beğenmedim. O yüzden aslında Raks, Arçelik, Rowenta vs. bir marka olması uzun ömürlü olması açısından önemli ancak onların da benzer modelleri yok veya fiyatları çok uçuk. Buradaki Koçtaş'da Goodhome marka ürün yoktu yinede teşekkürler.

  • furkan1zek @furkan3ze3

   blyss FS40-10AR Bu modelin 3 hız kademesi varmış. 3 kademeli olanlar genelde 1'de bile sessiz çalışıyordu. Yani bu ürün 12 hız kademeli KF-3566'den daha mı sessiz? Bunun alternatifi Dijitsu vn27 var, onunda ayak kısmı ve gövdesinin kalitesizliğinden şikayet etmişler. Bunlardan birini tercih edeceğim ancak tabi mükemmel ürün yok 🙂

 • qubit @qubit

  @umtk bunları Cumartesi ateşi mi nedir dedikleri Twitch yayınlarında yorumluyor. Ona soralım ya da burnunuzu tıkayıp Twitch'e gidip bizimkilerin katalog yorumladıkları anlara gözatın.

 • yasin @ysin

  FS40-10AR da 6 kademe hız ayarı var. Eğer bulabilirsen FS40-10AR almanı öneririm. Mağaza kalabalık olduğundan sesini pek kontrol edemedim KF-3566nın ama sanmıyorum ki FS40tan sessiz olsun. Bende ders çalışırken kullanıyorum vantilatörü kesinlikle sesi rahatsız etmiyor. Goodhome olanda rahatsız ettiğini söyleyemem onuda kardeşim kullanıyor. Ama fs40 daha sessiz. Dijitsu vn27 ayak harici fena görünmüyor o da tercih edilebilir. Goodhome ve kf 3566 gordion avm koçtaşta stok vardı ben aldığım gün. Kesinlikle vantilatörde mükemmel ürün yok ya üst vida kısmı iyi olmaz yada motor kısmı durmadan çalıştığında motor sarar. Fs40 2 yıldır yaz ayları durmadan çalışır tık yok 😀

Merhaba, ben yıllardır ricoh sp111 yazıcıyı kullanıyorum. Bu yazıcıdan kendinden arkalı önlü yazdırma yok o yüzden de önce tek sonra çift şekilde arkalı önlü çıktı alabiliyorum. Ancak sormak istediğim bazen çok sayfa çıktısı alırken bir sayfaya 2 sayfa basmam gerekiyor tabi haliyle tek sonra çift yazdırınca 1 3 2 4 VS diye sayfalar gidiyor. Bunu nasıl 1 2 3 4 diye yazdirabilirim? Yani arkalı önlü yazdırma özellikle en ucuz yazıcı 700 TL imiş. Yeni bir yazıcı almadan bunu çözmenin yolu yok mudur?
#akış #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 20 / 25

Kısa zaman içerisinde telefon almam gerekiyor. (en geç 3 hafta içinde, kararımı verirsem yarın) Suan kullandıgım nokia 8 de kulaklık ile muzik dinlerken cizirti geliyor ve kamerasinda titresme problemi yuzunden servise verecegim. Ancak yedek telefon olmadigindan kendime bir telefon alip bunu tamir olunca babama vermeyi düşünüyorum.

Biraz arastirma yaptim ve ozellikle samsung'un beyin yakan m30s,a50,a51 uclusu ile karsilastim. Cihazlar birbirine cok yakin ancak 3 tane ayri model. Samsungu arayuzunu begendigim icin sıcak bakıyorum. Ayrica birde lg v30+ var ancak guncelleme omrunu doldurdugundan sadece mukemmel sesi icin 2017 de cikan cihazi almali miyim bilemiyorum.
Sozun ozu bana 2000-2500 tl arasinda cihaz onerir misiniz? Mesela m30s 1900 tl iken cok benzer olan a51 e 2450 tl ye almak pek mantikli gelmiyor bu konularda bilgilendirirseniz sevinirim. Tesekkurler. #akış #telefontavsiyesi #TeknoYardım

Ekleme: M30S alındı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım Laptobumdaki bu portun ne tür ssd portu oldugunu nasıl anlayabilirim? Bu port msata ssd olsa orası için çok küçük görünüyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 11

Matlab'da geliştirilecek bir projede 3 yazılımcı olarak çalışacağımız için üçümüzün kodlara erişebileceği, senkron bir platform kullanmaya ihtiyacımız var. Atom, floobits gibi "collaboration tool" lar önerilmiş. Acaba böyle proje durumlarinda ortak yazilimcilar hangi platformu kullaniyor? Gizlilik bizim icin onemli. #akış #TeknoYardım #Yazılım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8

Bataryamın flex kablosu goruntudeki gibi koptu. Lehimlemeye calistim ancak beceremedim. Bu durumda yeni batarya almaktan başka çare yok mudur?
Güncelleme: Dejiyi aradım, flex kablosunun koptuğunu ve bunun garantiden onarılıp onarılamayacagını sordum. Faturası ile göndermem halinde değişim yapılacağı söylendi. Faturasıyla bataryayı gönderdim artık gelişme olursa güncellemeye çalışacağım.

#TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9

#TeknoYardım
Kullandığım hiçbir mail istemcisine gmail hesabı ekleyemiyorum. Hepsi authentication failure hatası veriyor. Ancak şifrem vs her şey doğru. Bunu windows mail ve mailspring uygulamaları ile denedim. Outlook maillerim sorunsuz ekleniyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 16