Matlab'da geliştirilecek bir projede 3 yazılımcı olarak çalışacağımız için üçümüzün kodlara erişebileceği, senkron bir platform kullanmaya ihtiyacımız var. Atom, floobits gibi "collaboration tool" lar önerilmiş. Acaba böyle proje durumlarinda ortak yazilimcilar hangi platformu kullaniyor? Gizlilik bizim icin onemli. #akış #TeknoYardım #Yazılım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bataryamın flex kablosu goruntudeki gibi koptu. Lehimlemeye calistim ancak beceremedim. Bu durumda yeni batarya almaktan başka çare yok mudur?
Güncelleme: Dejiyi aradım, flex kablosunun koptuğunu ve bunun garantiden onarılıp onarılamayacagını sordum. Faturası ile göndermem halinde değişim yapılacağı söylendi. Faturasıyla bataryayı gönderdim artık gelişme olursa güncellemeye çalışacağım.

#TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 16
 • furkan1zek @furkan3ze3

  Mucize bataryayı arayıp sordum. Flex kablosu kopmasının garanti kapsamında olmaz diye düşünüyordum ancak gönderin değişim yapılır dediler.

 • harunshn @harunshn

  Flex konnektörün orada ve batarya tarafındaki lehim kontaklarını kullanarak kurtarılabilme şansı var.

 • Orcun @orcun

  @furkan3ze3 Zaten kabloda sarı görmüşsündür 3 tane ana + - ve cache gidiyor kablonun üstünü kazıyacak neşter falçata vs ile büyüteçle falan üstten yol çekecek lehimleyecek ama bu işi telefoncu 20 30 liraya yapmaz. 50 liraya da zor çünkü sıkıntı + - değil orta ince bacak tabi birde birleştirdi soketten dedi tamam akım aldım ama kablo kalınlaşacak çünkü ona izolasyon yapacak, e şimdi bu hangi telefonun içinde o kablo kalınlaşırsa yeri var mı ? kablo bükülüyor mu ? bunlar hep soru işareti telefoncu yapar ama sen gelir takarsın aaa kasa kapanmıyor o çıkıntı engel oluyor veya bükülmüyor vs. vs. vs. + şimdi pil dandik işçilik yapıldığını farzet cache ile + - ola ki birşey oldu koptu deydi vs pil patlar o durumda telefon cepteyse yandın çantadaysa yandın evde koltukta vs şarj oluyorsa yandın halıya gelirse yandın evi yakarsın. Deji ile konuş böyle böyle yırtıldı ama benim hatam yani pil sağlam ancak ücretini versem ekstra değişiyor mu ? de yada yenisi al geç.

 • Daviance @daviance

  Ben bunu yapabilirim sanırım ama o kadar yırtmayı nasıl başardın orasını anlamadım, sanki kapak kesmiş gibi görünüyor. Bence deji bunu değiştirir hem reklamı olur.

  • furkan1zek @furkan3ze3

   Ben kesmedim. Batarya yapışkanı olmadığından batarya sabit değildi ayrıca batarya yuvasına da tam oturmuyor biraz daha küçük bu yüzden tutan tek şey o flex kablosuydu. Bir gün yere sağlam düşünce de o flex kablosu taşımadı ve koptu diye düşünüyorum. Batarya yapışkanı bulmam gerekiyor ama bir çift yapışkan içinde internetten onu almak saçma.

#TeknoYardım
Kullandığım hiçbir mail istemcisine gmail hesabı ekleyemiyorum. Hepsi authentication failure hatası veriyor. Ancak şifrem vs her şey doğru. Bunu windows mail ve mailspring uygulamaları ile denedim. Outlook maillerim sorunsuz ekleniyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 15 / 17

#Nokia8 #TeknoYardım Nokia 8 telefonumda spotify üzerinden müzik dinlerken kulaklıktan cızırtı geliyor. Düşük seste cızırtı o kadar yoğun ki şarkıyı bile bastırıyor. Daha önce benzer sorunu yaşayanlar olmuş ancak bu donanımsal mı anlayamadım. Birkaç farklı kulaklıkla denedim ancak hepsinde durum aynı. Yedek telefonda olmadığından cihazı servise veremiyorum. Kulaklık jakını kendi kendime tamir etme şansım veya benzer sorunu yaşayıp çözen var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

The Office US versiyonu sanırım şuana kadar izledigim en iyi komedi dizisi olabilir. Zaten eski oldugundan birçok kişi biliyor olabilir ama benim gibi yeni görenler mutlaka şans vermeli.
#DiziTavsiyesi #Yabancıdizi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 13
 • protego @protego

  Californication en iyi komedi dizisi bence. Ama baya +18 😀

 • cestlavie @cestlavie

  benim de en çok güldüğüm dizidir, en sevdiklerim arasına girer kesinlikle. beğenenler parks and recreation ı da beğeneceklerdir aynı yapımcılar.

  • Equitatus @equitatus

   Parks & recreation'ı o kadar beğenmedim ben. İlk sezonu izledim, 2. sezondan da birkaç bölüm izledim. The Office'den aldığım tadı vermedi. Güldüğüm yerler oldu ancak The Office'e çok fazla benzetilmeye çalışılmış ama başroldeki oyuncu aynı hissiyatı vermiyor. Belki diğer sezonlar daha iyidir, izleyebilirim ileride.

 • anjiyotensin @anjiyotensin

  Merhabalar özelden mesaj atacaktım ancak sitede öyle bir buton bulamadım. Ben geçmişteki msi fan sorununuzu nasıl çözdüğünüzü öğrenmek için rahatsız ediyorum. Geçmiş konularınızda gördüm. adım gürkan. zahmet olmazsa gurkanbaysal@yahoo.com adresinden iletişim kurabilir miyiz?

  • furkan1zek @furkan3ze3

   Merhaba, aradan uzun yıllar geçtiğinden tam olarak hangi video idi hatırlamıyorum ancak benzerini buldum. Intel Extreme Tuning Utility programını kullanarak CPU voltajını güvenli şekilde düşürüp fanın daha az çalışmasını sağlamıştım. Aşağıdaki video da anlatıyor. Her bilgisayar için bu değerler aynı olmayacak o yüzden kademeli olarak indirirseniz zaten olay çözülür. Voltajı çok düşürdüğünüz an zaten yetersiz geleceğinden bilgisayar reset atacak. Videodakiler uygulamanız yeterli olacaktır eğer sorunu doğru anlayabildiysem çünkü eski konuda ne yazdığımı vs hatırlamıyorum maalesef.
   https://www.youtube.com/watch?v=TzqyvJwysTQ

 • anjiyotensin @anjiyotensin

  Hocam konu msi gameing laptop fanının sanki biryere sürtüyor gibi ses çıkarmasıydı. Bu arada dönüş için teşekkürler videoyu inceliyorum hemen

  • furkan1zek @furkan3ze3

   O zaman ben yanlış anlamışım hocam önceki mesajımı görmezden gelebilirsiniz. O fan hemen üzerinde kapağa yapışık haldeki süngere sürttüğü için bende ses yapıyordu. O süngeri çıkararak veya kapak vidalarını gevşek takarak sürtmemesini sağlayabilirsiniz. Üstteki mesajı fanın çok hızlı dönüp çok fazla ses yapmasını engellemek için yazmıştım.

Laptobumda 120 gb ssd depolama var . Bu yüzden mümkün olduğunca az yer kaplayacak bir windows sürümü arıyorum. Windows 7 veya 8 i çok eski olduklarından acaba güvenlik veya kullanacağım programlarla uyum sorunu yaşar mı endişesi yaşıyorum. Bu yüzden windows 10 ltsc kurmak mantıklı olur mu?
#TeknoYardım #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ekleme = Sınavlarım dolayısıyla kulak tıkacı ile ilgili izlenimlerimi yazamamıştım. Tıkaçlar geldi ve linkteki gibi köpük şeklinde olduğundan elinizle yuvarlayıp kullanabiliyorsunuz. O kısa süre içerisinde şişip kulağınızı kapatıyor. Köpük olduğundan aslında rahat ancak kulak kapandığından bir his , basınç oluşuyor. Laptoptan müzik açarak test etmeye çalıştım ve sesin şiddetini azaltıyor ancak yorumlarda bahsedildiği gibi uyku ,ders gibi şeyler için yeterli olur mu henüz komşu sessiz olduğundan test edemedim :).
Üst komşu inanılmaz yüksek ses ile müzik dinlediği için gece sabaha kadar uyuyamadığım zamanlar oluyor. Bazen duvar bangır bangır titriyor. Adam sarhoş laftan da anlamaz ne yaptığını bilmiyor. Her gün 8-10 saat ders çalışan biriyim bir de gece uykusuz kaldığım zaman çok kötü oluyorum. En son bu kulak tıkacını sipariş ettim sesi 32dB kestiğini iddia ediyor. 3M , moldex gibi markalar tek kullanımlık ürünleri yerine bunu aldım , fiyatı da epey uygun tabi eğer tek kullanımlık değil ise. #akış
http://www.otifleks.com.tr/kopuk-kulaktikaci.html

Poly Köpük Kulak Tıkacı

Otifleks Köpük Kulak Tıkacı'nın çift malzemeli yapısı ile daha yumuşak ve rahat bir deneyim.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 25

Windows 10 kullanıyorum ve laptobumu her 5 açma girişimimden 1'i ilk ekranda bir süre bekletip , donup mavi ekran ile sonuçlanıyor . Kendim açma kapama tuşuna basıp kapatıp tekrar açıyorum ve düzeliyor. SFC scan vs internette yer alan bir sürü çözümü denedim , adaware ile taramalar yaptım ancak hiçbirisi çözüm olmadı. Bilgisayarımda önemli şeylerim var bu yüzden format vs atamam. En azından yedekleyip format atsam bile yeniden gerekli şeyleri kuracak vaktim de yok . Acaba bir onarım gibi yardım edecek çözüm var mıdır ? #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Eskiden enpara avantajlı diye bütün yurt dışı alışverişimi enparadan yapardım . Az önce 12.59 $ lık alışverişimi 6.27 den hesaplayarak gerçekleştirdi. Bu işlemi işbankasından yapsam sanırım daha avantajlı bile olurmuş. Bu nedir arkadaş :).
#ENPARA #EnparaKrediKartı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 14