@at sanırım bütün bankaları denedin yada deniyeceksin 🙂 alisgidis diye birşey varmış duydun mu? Fibabankın klarna benzeri bir projesi gibi duruyor. Seninde yorumunu merak ediyorum

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Stabil coinden de batmak nasip oldu. Bakalım daha neler göreceğiz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • AB9 @sqn

  demek ki stabil değilmiş. bu sitede aslında stabil diye adlandırılan coinlerin de patlayacağını yazdığımı hatırlıyorum, arayıp bulmaya vaktim yok.

 • Fikri @fikri

  Bitcoin'in düşmesinde bunların da etkisi varmış. Takip eden biri anlatabilir mi?

  • AB9 @sqn

   bitcoin'in düşmesi bu mevzuyu tetikliyor asıl:

   "dünden beri olan biteni anlayabilmek ve ilerisinde benzer durumlara karşı bilgili olabilmek için biraz araştırma yaptım. aslında şu anda yaşananlarda(btc düşüşü dahil) luna vakfı'nın kasıtlı bir hatası neredeyse yok gibi gözüküyor.

   ilk olarak saldırganlar otc(tahta üstü borsa)'den 1 milyar dolarlık $ust satın alıyorlar. sonrasında da 3 milyar dolarlık $btc ödünç alıyorlar. bundan sonrasında twitter/discord toplulukları/reddit vb. topluluklarda peg ve bank run hakkında fud yaymaya başlıyorlar. fud başladığı andan itibaren ödünç aldıkları btc leri satmaya başlıyorlar ve neler olduğunu anlamaya çalışan yatırımcı sahte luna/ust çöküş haberlerini okumaya başlıyor. bu sırada olaylardan habersiz olan lfg(luna foundation guard) havuzdan biraz likidite çekiyor. bunu fırsat bilen saldırganlar 10 dakika sonrasında 350 milyon dolar karşılığında havuzda geri kalan likiditenin hepsini çekiyor. harici havuzda hiç para kalmıyor ve saldırganlar bu çektikleri $ust'yi binance üstünde satmaya başlıyorlar. bunun sayesinde ust'nin mandalı ilk burada kopuyor.

   normal şartlarda mandalı onarmak için terra market modülünün günlük en fazla 150 milyon dolar harcaması yeterli oluyordu, fakat havuzda likidite kalmadığı için bu rakam 4 milyar dolar seviyelerine çıkıyor. insanlar bu aşamada paniklemeye başlıyorlar çünkü artık sistemi taşıyan btc haline geliyor ve mandal bir türlü onarılamıyor. bu aşamada lfg, btc satışlarını arttırıyor. saldırganların tam olarak istediği de lfg'nin btc satması, bu aşamada saldırganlar btc shortlamaya başlıyorlar. lfg btc sattıkça, saldırganlar kazandıkları paralarla daha fazla ust satıyorlar. daha fazla btc satıldıkça, daha az sayıda btc teminatı kalmaya başlıyor ve bunu fark eden yatırımcılar panik yapmaya başlayarak saldırganlarla beraber $ust satmaya başlıyor.

   en sonunda panik küresel bir hale geliyor. büyük satışlar luna sistemini tıkıyor, merkezi borsalar(cex) para çekmeyi kapatıyor. anc üstünde böylece bank run başlıyor. bunu bizim banka hortumlama olayının sonuçlarına benzetebiliriz, verilen krediler eldeki gerçek paranın birkaç katı fazladır. hiçbir zaman eşit değildir bankacılıkta. anchor protocol'de de aynısı yaşanıyor. burada yaşanan geri dönüşü olmayan yola sokuyor luna ekosistemini. lfg en sonunda kendilerinin btc sattıkça, daha fazla ust satıldığını fark ediyor ve btc satışını durduruyor. yani bu aşamada ancak saldırıya uğradıklarını fark ediyorlar.btc destekli alımlar durduğu için mandal asla düzelmiyor.

   şu anda lfg hiçbirşey yapmıyor desek yeridir. terra market module'ün kendi başına satışlar yaparak mandalı organik bir şekilde düzeltmesi bekleniyor. bu da luna'nın anormal düşüşünün sebebi oluyor."

   https://eksisozluk.com/entry/137301760

 • Cowboys @cowboys

  hiç unutmam tanımadığım bir kişiden kartpostal almıştım yıl 1979 acayip heyecanlanmış arkasını okuduğumda bir sürü yönerge vardı başkalarını da siteme katmak üzerine kartpostalı tuttum yönergeleri de sildim kafamdan o zaman ponzi sitemini bilmiyordum 😊 karşıma coinle ilgili bir post geldiğinde nedense aklıma hep o güzel kartpostal geliyor.

0850 li numaraları aramak ücretli mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu Inditex grubu fiyatlamayı nasıl yapıyor? Zara ,bershka, pull&bear bu markalardan hangisi daha iyi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Xbox one s de gamepass var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Midas uygulamasını kullanıp amerikan şirketlerinden hisse alan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@hsynn usta gözüne kestirdiğin shitcoin var mı? Bir sepet paylaşsan da bizde yararlansak 😁😁

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • KaptanExa @kaptanexa

  @hsynn O değilde bu trustfinin hali ne olacak hocam. Daha düşer mi.

  • Hüseyin H. @hsynn

   0.29'dan almıştım. 2 gün önce stake kapandı. Sonra millet isyan etti stake hani son güne kadar vardı diye.
   Adamlar stakei tekrar açınca bu sefer 2 haftada bir %25 olan vestingi, %8 olarak değiştiler. Onun üzerine benim gibi elinden hakkının alındığını düşünenler satışa gitti. Sonra takibi de bıraktım açıkçası hocam. Bir bakmak lazım anlaşma vs bir şeyleri var mı. Bu düşüşe bir aksiyon almaları lazım.
   +Bir gelişme olacağını düşünüyorum. Danışmanları sürekli proje vs kovalıyorum diyordu. Eğer çok bir miktar yatırmadıysanız zarara satmak yerine bekleyebilirsiniz. Bir ido, igo, anlaşma vs olursa yine bir fiyatlanma olur.

  • KaptanExa @kaptanexa

   @hsynn Kısa vadeli diye düşünmüştükya 27-28 gibi yükselişi öngörüp o yüzden sordum. Zararı kurtarana kadar bekletirim sorun değil. Herşey çıkacak diye bişi yok. Siz görüşleriniz eksik etmeyin yine de. Bu arada aynı anda meta coin Sand e attıgım para 2x yaptı. 6x yapanlar ilk meta duyurulunca girenler. Hala da çıkıyor. Ytd.

  • Hüseyin H. @hsynn

   @kaptanexa Valla benimde çıkmaya niyetim yoktu. Ama şu stake olayı ve vesting değişimi benim gibi birçok yatırımcının sarmasına sebep oldu.
   Bu olmasaydı ben bütün yatırımımı 1.5 ay içinde elde edecektim ama vesting değişimiyle bu süre 3 aya çıktı. Bunu beklenmedik bir zamanda ve 100-150 civarı kişinin aşırı itiraz etmesi sonucu değiştiler. E 100 kişi için neredeyse 300-400 kişi stake bozup çıktı. İyi bir ido açıklarlarsa tekrar yükseleceğini düşünüyorum. Ama onda da umarım böyle sıçıp batırmazlar. Plani değişerek.
   Maşallah boll kazançlar.

 • Hüseyin H. @hsynn

  Ahhahaha estağfurullah shitcoin işi şans işi. 😄
  Trustfi network vardı. 0.29 dan girdim, 2 gün once vesting değişince. (0.70'leri bekliyordum)Hay yapacağınız işi deyip 0.36'dan çıktım.
  Bu akşam eve gidersem bakacağım biraz. Bulursam etiketlerim.😅
  Ama en önemlisi bakın bunlar shitcoin beyler.😅
  Ha almadığım şeyi de kimseye söylemiyorum öyle p*ştluk peşinde de değilim yani😅

  • Cihangir @chngr

   Gözüne kestirdiğin olursa etiketle usta. Shitcoün değil ama ilk pancake swap işlemimde zuki aldım. Bakalım ne olacak 😁😁

  • Hüseyin H. @hsynn

   @chngr Az önce bir tane aldım. Shitcoin değil. Sözde projeli😅
   1.19$'dan bir miktar MetaSpat aldım.
   Kısaltması = Spat
   Mexc borsasında var. Pancake'de de var sanırım.
   Alacaksanız eğer sizde bir araştırın. Öyle alın.
   《Ytd》
   Zuki, ne güzel coin ismiymiş o, bol kazançlar.😁

Youtube da 115 videolu bir playlisti tek parça video olacak şekilde nasıl indirebilirim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kripto para işlerine giriyorum. Var mı sepet önerisi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap