Arkadaşlar bu alet 112th/s hash değeri üretiyor ve integer math olarak çalışıyor. Ekran kartları ise floating point math olarak çalışıyor.

1 integer = 2 floating point 'e eşit.

1 hash = 6.35K integer operations 'e eşit

1 hash = 12.7K floating point 'e eşit oluyor.

Böylece 1 ghash = 12.7 tflops ediyor.
112 th ise 112 000 ghash x 12.7 tflops = 1 422 400 tflops ediyor.
3090 ekran kartı 556 gflops hesap gücü veriyor. Bitcoin üretmek yerine bilimsel hesap yapılamaz mı?
Yada bu yazdıklarımla ağır saçmalamışda olabilirim. Kafam çok karışık.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 12

Arkadaşlar. Malum yemeksepeti olayı vs derken password manager kullanmaya karar verdim ama programlar online ve kendi serverlarına gönderiyor. Bana göre buda güvenlik zaafiyeti. Oflline password manager varmı? Ne önerirsiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar vivaldi uygulaması toplamda ne kadar ram harcıyor nasıl görebilirim. Görev ymneticisinde ayrı ayrı gösteriyor her işlemi. Ben toplamda ne kadar ram vs cpu harcıyor görmek istiyorum. Nasıl bakabilirim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://www.direnc.net/18-inch-128x160-arduino-tft-lcd-oled-ekran-modulu
Bu ekranı rasperry pi zero ya bağlanabilir mi? Nasıl yaparım?

1.8 inch Oled Arduino TFT LCD Ekran Modülü Uygun Fiyatıyla Satın Al -...

1.8 inch Oled Arduino TFT LCD Ekran Modülü ürününü uygun fiyatı, hızlı kargo seçeneği ile Arduino Lcd Display, Oled Lcd Display, TFT LCD Display kategorisinden online olarak Türkiye'nin en...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Vmware üzerinde Pop!OS işletim sistemini inceliyim dedim. Hoşuma gitti. Başka hangi dağıtımları önerirsiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

Crusader Kings III oynayan var mı? Türki ve moğulları göçebe (nomad) değil kabile yapmışlar. Baltık devletlerinden farkı kalmamış. Kültür lideri ve özellikleri getirmişler bozkır memleketleri yunan ve italyanlara göre bir çağ geriden geliyor. 😁😁 Kültür meseleside yanlış olmuş. Göçebe yönetim ile feodal yönetim bir olur mu? Göçebe elbette şehirleşme vs gibi şeyleri olmayacak ama okçuluk ve atlı asker vs gibi hızlı ve akıncı uluslar yapılması gerekirdi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Samsung s9 cihazımda ghost screen (hayalet ekran) olduğunu farkettim. İnstagramın alt barı ekranda görünüyor. Çok değil ama ben görüyorum. Zaman geçtikçe sıkıntının artacağını düşünüyorum. 2021 Mart sonuna kadar garantisi devam ediyor. Ne yapmamı önerirsiniz? Hangi servis iyidir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yarış beklediğim gibi geçmedi. Daha çok atak ve spin atmaları bekliyordum. Bottas iyi spin attı. Yarışın izlemesi en zevklileri verstappen, leclerc ve sainz oldu. Podyumdakiler zevk vermedi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap