Hepsiburada siparişimi unutturdu :). Şans eseri gördüm.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

ori daha çıkmadan malum yerlere düşmüş

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba

Bir videoya frame doldurma yapan programlar neler var (bir videoyu 30 fpsden 60 fpse çıkarmak gibi)? Bu teknolojinin adı nedir? Bunu yapan teknolojiler nedir ve nasıl yapar hakkında bir çalışma var mı? Bunu yapay zekayla mı yapıyor? İnternette aradım ama bulamadım (benim beceriksizliğim). Sanki Mesut Çevik bir videoda bahsetmişti ama ne hakkındaydı hatırlayamadım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Shinsekuruza @shinsekuruza

  Enterpolasyon diye biliyorum. Aradaki hareketleri tamamlıyor.

 • reducto @protego

  Potplayer + svp4 yükleyerek yapabilirsiniz. Başka bu türde ne var bilmiyorum. Mantığı gayet basit, frame'leri tarıyor ve iki frame arasındaki farka bakarak bir frame daha oluşturarak aralarına ekliyor. Yapay zeka işin neresindedir bilemiyorum. Tabi işlemci ve ekran kartına biraz yükleniyor. Özellikle ileri geri sararken çok rahat farkediliyor, eğer sistem güçsüzse(özellikle gpu) ileri geri sararken zorlanıyor.

  Edit: Splash player da yapıyor aslında, hem de güzel yapıyor ancak geri kalan özellikleri çok yetersiz. E-AC3 sesi bile oynatamıyor

 • Mesut Kahraman @vigilante

  Frameleri 1234 yerine 11223344 yapan da var 1 1,5 2 2,5 3 3,5 4 yapan da var.Smooth Video Project mi ne vardi 4 5 sene once denemistim.Mpc icine eklentiye kod filan yaziliyirdu uzun bisi.O da frameleri ikiliyordu.İslemciye cok yuk bindiriyordu o zaman i5 450m laptop yuzde 100 calisiyordu takilmadan.Yine de artifactlar olusuyordu cok hareketli sahnelerde.
  Bir de ara framei olusturanlar var 1 1.5 2 2.5 gibi motion interpolation sanirim o da

 • spades @spades46

  cevaplar için teşekkürler. hepsini inceleyeceğim

Son zamanlarda oynayacak oyun bulamıyorum. Kafa dağıtmalık oyun arıyorum daha casual. Son zamanlarda borderlans3, rage2, sw fallen order, rdr2 oynadım. souls-like , spor ve yarış oyunları dışında bi oyun önerebilir misiniz? Aklımda Nier Automata düşünüyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Star Wars ep 9 için;

ben bu filmi yeni uyarlama hababam sınıflarına benzettim. Geçmiş serilerden oyuncu getirmek, aralarından hiç bir bağ hissetmediğimiz halde hep arkadaşlık ve fedakarlıktan bahsetmeleri, geçmiş olayların çakmalarını yapmak, sadece para için bir markanın suyunu çıkarmak... Halit akçatepe = luke skywalker 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

s10'a android 10 güncellemesi geldi bu sabah. Başka gelen var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Tivibu Go almayın.

Chrome yerine IE isteyen streaming sistemi mi olur! Üstüne bir windows uygulama yapmışlar baya kötü. Yanlış mı hatırlıyorum ama önceden windows storeda baya iyi bir uygulaması vardı ama şimdiki rezalet. Üstüne gönderdikleri şifre hatalı yenisini de 3 saat sonra yolladılar. Açıyorum uygulamayı aşırı yavaş.

Bunu yapan en fazla abonesi olan internet sağlayıcısı, 3 büyük operatörden biri.

Televizyonda da kullandım fena değil ama onda da arayüz başarısız ve yavaş.

Sonuç olarak paketinize baya ucuz bir paketle vermezlerse para vermeyin.

BeğenFavori PaylaşYorum yap