Merhaba

KONU DIŞI

Ders için bir deep learning projem var. Bir filmden sahneleri işleyerek objeleri bulup ve yüz ifadelerini bulup sahneden thumnail yapmak istiyorum. Mesela bir aksiyon sever için silah içeren ve sinirli ifade olan bir sahneyi bulup ondan kapak yapacağım. Anlatmak istediğim şeyi netflix yapıyor. Bunun için https://www.youtube.com/watch?v=axCBA3VD5dQ ve https://www.youtube.com/watch?v=tVnwCAgd3HU videolarına bakabilirsiniz.

Kısacası netflix film içinden sahneleri bulup size özel olarak birini gösteriyor.

Benim de algoritmayı geliştirmek için eşleştirdiğim bazı durumlar.(Aksiyon severler için tabanca, tüfek, yarış filmleri sevenler için araba içeren, Korku sevenler için korkmuş yüz ve bıçak, komedi sevenler için gülen bir insan, yetişkin içerik için yarı çıplak vücut vb.). Sizce başka neler olmalı? Sizce nasıl bir yol izlemeliyim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba

300 tlye kadar(belki en fazla 350) oyun oynarken kullanmak için bir kulaküstü kulaklık önerebilir misiniz?

Bulduğum bir kaç kulaklıklar;

Edit: yeni kulaklıklar

Kingston HyperX Cloud Stinger HX-HSCS-BK
369 TL

Asus Cerberus V2
313 TL

LOGITECH G332
320 TL

James Donkey 710
170 TL

James Donkey 712

280 TL

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba

https://teknoseyir.com/durum/1146576
istinaden xiaomi Türkiye garantili aldık. Cihaz KVK garantili çıktı. xiaomi servisini KVK mi sağlıyor?

Merhaba Bir arkadaşa Mi 9T almayı düşünüyoruz. Delta Servis hakkındaki...

Merhaba Bir arkadaşa Mi 9T almayı düşünüyoruz. Delta Servis hakkındaki düşünceleriniz nedir? 200 tllik fark verilir mi? Ayrıca mi9T hakkında
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Bruce Wayne @justice-league

  https://youtu.be/cY6qzAQCDH8
  İzlemeni tavsiye ederim. Xiaomi türkiye garantisi falan hikaye. Bende paralel ithalat garantili mi 8 lite var şimdiki aklım olsa garantisiz alırdım.

 • Orcun @orcun

  Benim bildiğim zaten xiaomi türkiye diye bir garanti hizmeti yok. Evofone diye bir firma xiaomi ile anlaşıyor getirtiyor satıyor. Sonra bu firma da kvk ile anlaşıyor sende garantime yardımcı ol diyor öyle yardımcı olunuyor.
  Bunun paralel ithalat olanı ise ... bilişim garantili oluyor onlar işte global olmuyor genelde çin cihazı oluyorlar. Kutularından adaptörü çin tipi çıkıyor adam ufak 3 5 tl çevirici veriyor falan bazılarında global rom atıyorlar ama global değil gene çin vs. yani bilmeyen adamların işi çok zor.

 • Serdar @serdaracikyol

  İncehesap'tan yada N11, HB 'da Incehesap mağazasından aldıysanız Xiaomi Türkiye Garantili diye satılmasına rağmen öyle olmayabiliyor. Ben Evofone'u arayıp imei numarasından sorgulattığımda Xiaomi Türkiye Garantili olmadığını söylediler. İncehesap 'a bunu ilettiğimde ürün Xiaomi Türkiye garantili diye direttiler. Tüketici hakem heyetine başvurdum, aradılar birkaç telefon konuşmasından sonra kabullenip iade aldılar.

Merhaba

Bir arkadaşa Mi 9T almayı düşünüyoruz. Delta Servis hakkındaki düşünceleriniz nedir? 200 tllik fark verilir mi?

Ayrıca mi9T hakkında düşünceleriniz nedir?

Arkadaş Samsung istemiyor. Samsung dışında önerdiğiniz telefon var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 13

elimde bir iptv olduğunu varsayalım. Orda da bir dizi izleceğim. Bu canlı bir stream olmadığı halde çok geç yükleniyor. VLC player da videoyu durdursam yüklemeye devam etmiyor. Durdurmasam sürekli donarak ilerliyor ve çok donuyor. Kalite ayarı da yok. Daha düşük kalitede izleyebileyeceğim ya da kaydedebileceğim bir yöntem ya da uygulama var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba

Digiturk Play sinemia gibi cihaz tanımlama limiti var mı? 3 arkadaş ortak danaya girer gibi almayı düşünüyoruz. 3 farklı takım için 3ümüz. Bundan dolayı belki 4 5 cihaza tanımlayacağız. Aynı anda girmediğimiz sürece sıkıntı yaşar mıyız?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba

Android uygulama geliştireceğim, aklımda bir fikir var. Ama android konusunda tecrübem zayıf. Özellikle tasarım konusunda. Özellikle tasarım için önerebileceğiniz güzel toollar var mı?

Ayrıca bazı kodları tek tek yapıyorum. Mesela bir apiden değer okuma, ya da bir kullanıcı oluşturup verilerini saklamak için güzel kütüphaneler var mı? Bunları nasıl yapabileceğimi biliyorum, sadece daha basitleştiren önerebileceğiniz kütüphaneler varsa duymak isterim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Awox marka nasıldır? Aranızda kullanan var mı? Fiyatı baya uygun geldi. Sizce risk almalı mıyım?

Kullanım amacı: Netflix, youtube, PS4 vs... ara sırada da televizyon amacıyla

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 16