Sizce souls like oyunların zorluk sıralaması nedir?

Yakın zamanda Bloodborne'ı bitirdim. Bana korkutuğum kadar zor gelmedi ama sonraki souls oynuna yaklaşırken de korkuyorum. Bloodborne'da belki de zorlanmama nedenim agresif oynayışı teşvik etmesiydi (hasar aldığında karşı atak ile o canı tekrar alabilmek). Diğerlerinden korkma nedenim de biraz bu. Mesela Sekiro'da baya zorlanmıştım. Nioh oynamıştım ama bir yerden sonra onu da kapattım. Ancak sonra zorluk kıyaslaması yapan sitelere baktım ve en zoruna Bloodborne demişler ve çok şaşırdım. Bundan dolayı soruyorum sizce zorluk sıralaması nasıl?
Baktığım siteler; (Siteler ne kadar düzgündür bilmiyorum. Google'da arayıp karşıma çıkanlar)
https://www.gameinformer.com/2020/07/30/the-definitive-ranking-of-the-souls-games
https://gamerant.com/hardest-soulslike-rpgs-ranked-by-difficulty/
https://www.vg247.com/2018/09/11/best-souls-game/
https://www.thegamer.com/dark-souls-sekiro-bloodborne-difficulty-ranked/ (Burada bloodborne 13 ama dlc'si 1.)

The Definitive Ranking Of The Souls Games

Looking at the suite of From Software action/RPGs and how they stack up.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Uğur Yurtsever @ugury

  Kolaydan zora benim sıralamam şöyle:

  Bloodborne
  Demon's Souls
  Dark Souls III
  Dark Souls
  Dark Souls II
  Sekiro

  DLC'leri konuşacaksak; The Old Hunters, Dark Souls 2 DLC'leri yanında gayet kolaydı bence. Dark Souls III, beni çok tatmin etmediği için DLC'leri hala oynamadım, o yüzden onları bilemiyorum.

  Günün sonunda bunlar kişiden kişiye değişen sıralamalar.

 • Echo @echo

  Bildiğim kadarıyla sekiro hariç diğerlerinde level kasmak ve silahları geliştirmek kişiye göre oyunu kolaylaştırıyor. Sekiro da düşmanı ezberlemen ve baya tecrübe kazanman gerek.

Bloodborne seni çok sevmiştim ama şu olay beni baya sinirlendirdi.

Google'dan bossları takip ediyorum. İki boss daha var görünüyor. Kafamda ben bu oyunun tüm başarımlarını kasarım diyordum. Ama meğerse sondaki seçimlere göre diğer iki boss çıkıyormuş. Ve ben boss olmayan seçimi yaptım ve oyun bitti. Diyorum ki herhalde beni öncesinde bırakır ve ben başarım kasarım. Sonra jenerik aktı ve tekrardan oyunun başından başlattı. Şimdi oyunu tekrar bitirsem mi kararsız kaldım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • reducto @protego

  Oyunda seçim yaptın seçim yaptığın için bir bossu göremedin, bundan dolayı başarımı alamadın ve buna sinirleniyorsun 🤔 Amacın boss görmekse tamam da dandirik bi "başarım" açmak için oyunu baştan oynamak büyük bir zaman kaybı ve gereksizlik. İnsanlar şu başarım olayından ne anlıyor bilmiyorum ya. Abi oyunu oynanıştan zevk almak için oynayın, bi tane yazının yanına tik konup üstten bildirimi çıksın diye değil

  • Alpi Atansay @alpi350

   Bi arkadaş konu açmıştı burada. Steam rozetleri kartlara mı dönüşüyormuş yada onlarla rozet mi yapıyormuş ne ben de bilmiyorum. Çocuk kafayı yemişti olmuyor diye. 😮
   Yaşı küçük kardeşlerimizi biraz kandırıyorlar böyle saçmalıklarla.

   Ben de başarım işine pek takılanlardan değilim. Oyun yüklenirken bir bakarım ne yapılmasını istiyormuş diye, oyun içinde yapabilirsem aklımın bir köşesine yazıyorum. Hl2'de varille havadaki yaratıkları patlatarak öldür diyordu, aklıma gelen ve yapabileceğim bişrydi yaptım geçtim. Ama bu kadar.

  • spades @spades46

   sevdiğin bir oyunda tüm başarımları almak ayrı bir tatmin veriyor. Zaten playstation başarımları o kadar zor olmuyor normalde. god of war ve ghost of tsushima'da platin kupa almak pek zor değildi. Hem keşfetmediğin yerleri keşfediyorsun

  • reducto @protego

   @spades46 İşte onu diyorum. O bossları da görmek istiyorsan tamam bidaha oyna. Ama bi boss görmek için tüm oyun baştan oynamaya değer mi şüpheliyim. Ha amaç boss görmek değil de sadece bossu yenip başarımını almaksa (bence) hiç anlamı yok

  • spades @spades46

   @protego haklısın sanırım. demon souls'a geçeyim o zaman

 • TeknoFukara @tugaygs06

  Ben bu oyunu 4 kere bitirdiğimi hatırlıyorum. İlk kez bitirdikten sonra zaten aşırı güçleniyorsun. Haritada direk boslara koşarak bitir tekrar.

 • bozcan @bozcan

  Kupa kasmadan önce kaçırılabilirlere bakın. Doğru noktada kayıt alsaydınız tek turda bitebiliyor. Gel gelelim oyun çok güzel. Tekrar tekrar oynatır.

Bu da ayıptır artık. Hem Sony'nin satış fiyatının üstünde satıyorsun sonra indirim yaptığını söyleyip yine satış fiyatının üstünde satıyorsun. Buna bir de fırsat ürünü diyorsun !

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ghost of Tsushima çok güzel bir havası var. Akşamüstünü görünce ekran görüntüsü başarımı için yanlışlıkla sis bombası attım. Yanlışlıkla çok iyi görüntüler oluşabiliyor 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir tane çalışma masam var. 2 monitör klavye mouse derken şirket bilgisayarına yer kalmıyor. Masaya ek portable ek bir masa alacağım. İnternette istediğim gibi bir şey bulamadım. 14 inch bir laptop için genelde büyükler. Masa yüksekliği 60 cm. Tavsiye edebileceğiniz bir şey var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba

Yüksek lisansda bir ders için anket düzenledim. Özellikle ofis çalışanlarının katılmasını rica ediyorum. Cevaplayanlara teşekkür ederim.

https://forms.gle/CdxHkH6fhEdrRy546

not: form google forms'dur. Mail istenmedi. Cevaplar tamamen anonimdir.

Uzaktan Çalışmanın Etkileri

Covid salgınıyla birlikte ofis çalışanlarının uzaktan çalışmasının çalışanlar üzerine etkilerini araştırmak için bu çalışma hazırlandı. Cevaplarınız için teşekkür ederiz.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#PS5 #Dualsense

Fifa 21 ps5 versiyonunu denedim. ps4 versiyonunda maçın yüklenmesi yavaşdı ama artık anında açılıyor. Bu çoğu oyunda mevcut. ps4 oyunları ps5'de açılması o kadar dramatik olmuyor. Ek olarak, menüler ps5'e göre düzenlenmiş.

Dualsense tarafında ise her top dokunuşuna göre farklı bi yer titriyor. Ama adaptive trigger tarafında soru işaretlerim var. Oyuncu yorulduğunda (sanırım) triggerlar sertleşiyor. Bu da özellikle competetive oyunlarda nasıl olacak merak ediyorum. İnsanlar bunu sevmeyebilir. Özellikle FUT rivals oynadım ve açıktı. Kapatma ayarı göremedim ama oyuncular kapatılmasını ister mi bilmiyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar sizce de bu sayfanın başına dön butonunun sayfada aşağıya doğru giderken değil de yukarı doğru çıkarken görünmesi gerekmez mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#ps5 geldi canımın içi 🙂
Ofise gittiğimden oynayamadım ama ps collectiondan days gone, bloodborne ve personel 5 indirdim. Saatin 18:00 olmasını bekliyorum 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 14

Ya koca oyunun yaptığı hataya bak. Ben de aynı hatayı yaşadım. Dosyayı doğrulama yaptım. Sonra kaldırıp tekrar yükledim. Sonra bu video imdadıma yetişti :). Şu hata yüzünden 3 saatimi kaybettim

https://www.youtube.com/watch?v=ka0RtGOK4E0

BeğenFavori PaylaşYorum yap