Şu #Youtube'da video sonundaki önerilen videoları nasıl kapatıyoduk ya? Adblocker'lara bi filtre ekliyoduk sanki o kod elinde olan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ön Not: Okumaya üşenenler için not. 3 yıllık PS Plus’ınız varsa ve bunu PS Plus Extra’ya yükseltmek isterseniz Sony sizden nakit 2.160 isteyecek. 1 ay denemek için bile bunu vermek zorundasınız.

Bu kadar da olmaz… Gördüğüm en büyük kan emiciliklerden. Sony’nin güncellediği PS Plus’ın üst paketlerine yükseltmek isterseniz ve hali hazırda PS Plus’ınız varsa doğal olarak arada bulunan farkı verip yükseltebiliyorsunuz. Şimdi gelelim dünyanın en açgözlü, özenti şirketi Sony’nin müşterilerine layık gördüğü muameleye
1- Hali hazırda standart PS Plus’ı indirimle aldıysanız, Sony indirimi geri alıyormuş ve arada bulunanan farkı toptan geri ödemenizi istiyormuş.
2- Hali hazırda devam eden PS Plus’ınız varsa aylık ödeme imkanınız yok. Tüm yükseltme parasını toptan ve sıfır indirimle(aylık 70 TRY’den) ödüyorsunuz.

Benim şimdi indirimle aldığım 3 yıllık PS Plus’ım var. 720 yerine 360 ödemiştim galiba. Sony benden öncelikle 360 lira indirimi geri alacak. 3 yıllık olduğu için PS Plus Extra için benden 3 yılın fiyatını toptan alacaklar. İndirim hakkını geri aldıkları için yıllık 70*12’den 840 yapıyor. 240 PS Plus ücretini düşünce her yıl için 600 isteyecekler. Toplamda 1.800 bu tutacak. Servis gelecek ay Türkiye’ye açıldığında sadece denemek için minimum 2.160 TRY nakit vermem lazım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8

Bu sene 3. defa Mx Keys alıyorum. İlkine ofistekiler çöktü, ikincisine eşim çöktü. Şimdi 3. yü almaya Vatana gidiyorum, bu sefer umarım kimseye çöktürmeyeceğim. Adamlar çok güzel klavye yapmış cidden yalnız. Tavsiye ederim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 18
 • Papa Emeritus @pope

  İyi güzel klavye ama Magic Trackpad ile yükseklik farkı nedeniyle artık tercih etmem. MX Keys yerine 14 gün iade hakkınızla aşağıda paylaştığım kombinasyonu kullanın derim. Daha büyük bir ergonomi artışını bilgisayar hayatımda görmedim. Mouse/Trackpad kullandığınız zamanlar, elleri rahatlıkla değiştirebilmek inanılmaz rahatlatıcı bir şey.

  • Ali @norego

   Tam anlamadım hocam bu kombinasyonu.

   Bu arada bendedeki master 3'ün şu baş parmağın geldiği yer çok aşındı, sendeki baya yeni gibi duruyor ne kadardır kullanıyorsun? Fare mi yeni yoksa ben mi hoyrat kullanmışım acaba

  • Papa Emeritus @pope

   @norego Trackpad’i sol elle kullanmakta mümkün. Bu yüzden sürekli sağ ele yük binmiyor. Bazen klavyeyle yapamayacağım bir iş çıkarsa elimi klavyeden kaldırmadan sol serçe parmağımla işi hallediyorum vs…

  • Ali @norego

   @pope benim fare ile çok işim olmuyor oyun dışında. Bu magic keybordun tuş dizilimi ve numerik olmaması beni bitirir büyük ihtimalle hocam. Numerik olmadan imkanı yok olmaz bende klavye. Front-end benim iş yazılım tarafında, habire css yazıyorum ek olarak fx tarafında da bütün işler sayıyla, iş kısmında da sürekli hesap kitap, onun için numerik şart bana. Hatta laptopta olmayınca usb'den numerik ek tuş takımı bağlıyorum harici klavye bağlamasamda

  • Papa Emeritus @pope

   @norego Numerik versiyonu da var bu klavyenin. macOS ağrılıklı kullanıyorsanız denemenizi tavsiye ederim yoksa boşverin zaten.

  • Ali @norego

   @pope Mac'i kırk yılda bir XCode'a işim düşünce açıyorum sadece. Onda da derlemeleri yapıp kapatıyorum zaten

 • Mert Ahmet Altıparmak @m-ahmet

  Logitech bir ürün alanların ya bunda bu sorun var falan dedikleri günleri iple çekiyorum. 😀 😀

  Şaka bir yana hayırlı olsun, Mx Keys sağlam bir klavyeye benziyor, Logitech'in "Gaming" ürünleri çok kısa süre çok güzel çalışıyor ama sonra bozuluyorlar. 10 tane mouse ve 4-5 tane gaming klavye eskittim/bozdum. Ancak bunların aksine Logitech'in yıkanabilen klavyesi de oldukça sağlam. 😀 Bu ürünler bu kadar sağlamsa bozulmuyorsa neden "Gaming"ler bozuluyor ? Eyyy Logitech cevap ver! 😀

 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  Philips kullanıyorum, herhalde çöken olmaz. 🙂

MİLLETVEKİLİ GELEN ZAMLAR KARŞISINDA ŞOK OLDU ! İSTE GERÇEK ENFLASYON

Türkiye'de sorulamayan soruları soran halkın görüşlerini size aktaran kanalımıza hoşgeldiniz!-Sokak Röportajları-Eğlenceli Sohbetler-Gündem Olan Konular-Görs...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bilim gündeminde konuşmayı düşündüğümüz konulardan birinin ön hazırlığını yapayım.

Yüz tanıma hafızası üzerine bir test. 15 dk kadar sürüyor. Size gösterilen yüzleri sonrasında makyajlı yada genç yaşlı yada farklı açıdan çekilmiş hallerini tanıyıp tanımadığınız test ediliyor.
Kesinlikle çok zorlayıcı bir test.
Hem kendi sonucumu hem de genel sonuçları aşağıya bırakıyorum. Testi yapar ve buraya yorum atarsanız sizin de sonucunuzu görmüş oluruz.
#TvBNMalzeme

Test Linki: https://facetest.psy.unsw.edu.au/UNSWfacetest.html

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 17
 • sgur @sgur

  @zisegned
  @hkellecioglu

  büyük ihtimal ile aranan kisilerin aransmasindaki mantigi arastirmak amacli bir arastirma. genelde dünyada aranan kisilerin fotolari az ve ciddi anlamda kötü, dünya üzerinde güvenlik gücleri tarafindan taninma sanslarini arastiriyor olabilirler.cok mantikli ve güzel o acidan.

  buun yaninda cogu kisinin puanlari kötü gelebilir cok normal, arastirmanin yapildigi yer avustralya, daha homojen bir topluluk(dünyanin her yerinden göc almasi sebepli). türkiyede daha inhomojen, mesela asyalilari tanima sansimiz cok daha düsük, sahsen avrupada yasiyorum ayni türkiye gibi burada da ciddi oranda az görüyorsunuz asyalilari.

  kisaca iyidir kötüdür diye bir sey yok, normalini bulmaya calisiyorlar zaten.

Şunu hangi programla üretiyorlar arkadaşlar bilen var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 11