#Bitwarden uygulamasında verilerimizi şifreli şekilde, kendi istediğimiz bir bulut depolama servisinde (dropbox, onedrive vb.) depolayıp onun üzerinden tarayıcıyı-mobili eşleyemiyoruz sanırım. İlla kendi web valut sistemine mahkum muyuz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Hamdi @hamdi

  Bulutta kullanamıyorsun maalesef. Ya kendi sistemleri ya da kendi sunucuna kurabiliyorsun. Bende bu tarafını sevmiyorum. Enpass güzeldi bulut özelliği vs.

  • makesome @makesome

   #enpass açık kaynak kodlu değil diye sevilmiyor, mac üzerindeki tarayıcıda iyi çalışıyordu dendiğim kadarıyla, sıkıntısıda vardı kaynak tüketimi bir tık gözüme batıyordu. Üstelik ömür boyu lisans ücretleri çok pahalı geliyor artık dolar sağolsun

Bazı siteler son 2 gündür olduğundan daha küçük şekilde açılmakta, sanki tarayıcı ayarlarından %80 uzaklaştırmışım gibi bir görüntü oluyor aşırı rahatsız edici. Reklam engelleyicileri kapatıp denedim onlarla alakası yok. Brave kullanıyorum. Vivaldi'de denedim orada da normalden küçük açılıyor aynı siteler. Neden acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Brave #Tarayıcı kullanıyorum fakat bir süredir ayrı iki pencere açıp ekrana koymaktansa #Vivaldi deki gibi tek tarayıcı penceresi içinde iki ayrı sayfa kullanmak daha anlamlı ve kolay gelmeye başladı. Aradım taradım fakat eklenti olarak bulamadım. Var mı brave'de bu özelliği getirecek bir şeyler...
Vivaldi'ye geç diyeceksiniz fakat brave'den malum üç beş koin kazanılıyor. Üstelik reklam engelleyicisini çok daha başarılı buluyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yıllar önce kullandığım şimdi unuttuğum gmail hesabıma giriş yapmaya çalışıyorum. Doğal olarak şifremi unuttum adımlarını izliyorum.
Dikkatimi çeken şey ise,
Gizli sorunun cevabını biliyorum.
Telefon numaram eşleşiyor doğru yazıyorum
Ama gel gör ki gmail daha önce kullandığım cihazlardan biri ile gmail uygulamasını açmamı istiyor. Bu imkansız. Kurtarma epostasını hatırlayamadım bir tek onu hatırlasaydım büyük ihtimal sorun çözülecekti.
Ama bu olay saçma geldi, aynı mobil cihazı 10 yıl boyunca kullanmıyoruz ki😁 Gönder işte cep numarama şifre giriş yapayım 😁😁 uğraştırma beni google yahu

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İngiltere'nin gönderdiğimiz maske ve koruyu ekipmanları kendi sağlık standartlarına uymadığını tespit edip geri göndermesi haberi doğruysa eğer çok komik. Ben kötü maskeleri bize kakaladıklarını, eve gelen maskeden gördüm fakat başka ülkelerede kakalamaya çalışıyormuşuz 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@demigod göndermeden de anlamıyorsun yaş kaç birader ? illa yorumumuzun altına büyük harflerle GÖNDERME YAPTIIIIIM mı yazmalıyım ?

Hadi herşeyi geçtim yanlış anladın ama üstüne niye engelldin ? Bu kadar mı korkuyorsunuz başka düşüncelerden? Yapmayın etmeyin arkadaşlar, düşündüğün kafadaki insanları cevap vermesine müsade etmeden engellerseniz o insanları haklı duruma düşürmüş olursunuz. Yapmayın bunu. Size güzel bir ders olsun.

@onimarsynn siz iletirsiniz umarım....

BeğenFavori PaylaşYorum yap

1 kuruş bile vermem. Herkes görevini yapsaydı, herşeyi halktan beklememek gerek.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • omerfsavas @omerfsavas

  Yardım yapmak zorunda değilsiniz. Ancak imkanınız olduğu halde iktidara var olan kızgınlığınız sebebiyle yapmayacağınız yardımla faturayı iktidara mı kesmiş oluyorsunuz yoksa ihtiyaç sahibi kimselere mi? (Artık bundan kasıt neyse). Sonuçta o durumda yardım bekleyen kişi siz de olabilirdiniz ve iktidarın yanlışları yüzünden insanlar yardım eli uzatmazsa siz de zor zamanlar geçirebilirdiniz. Bu konuda ne düşünüyorsunuz? Bu duruma nasıl yaklaşıyorsunuz? Tabi bir tek siz yardım eli uzatmadınız diye kimse aç kalmaz ama sonuçta sizin gibi düşünen başka kişilerde vardır elbet. O yüzden meraktan soruyorum. Herhangi bir yargılama veya trollük, partizanlık amacım yok. Bunu açıklamak zorunda kalmakta acı ya neyse.

  • omerfsavas @omerfsavas

   @equitatus Anlıyorum hocam. Ben zaten konunun hiç o tarafını sormuyorum. Merak ettiğim devletin doğruları yanlışları değil. Kişisel bir düşünceyi merak ettim. Bunda da bir art niyetim yok.

  • makesome @makesome

   umrumda değil, sermayeyi elinde tutanlar bunca yıl kendileri için değilde o yardıma muhtaç kişiler için çalışsalardı bu durum ortaya çıkmazdı, olanda belediyeler vasıtasıyla yardıma ulaşırdı.
   Önümüzdeki bir kaç nesil bunların yaptığı pislikleri temizlemek için ve bıraktıkları köprü tünel beton yığını borçlarını ödemek için çalışacak zaten. Herşeyi halka yüklememek gerek

  • omerfsavas @omerfsavas

   @makesome Anladım hocam, eyvallah

  • Suicide @suicide

   @omerfsavas kendi adima yardim etmeyecek olma sebebim daha onceki hatalari ya da devlet yapsin banane degil. yardimlarin ihtiyac sahibi insanlara gitmeyecegine olan inancim, bir seyler yapamiyor olmak icimi burksa da enayi yerine konmak daha cok canimi acitacaktir.

  • omerfsavas @omerfsavas

   @suicide Gördüğüm paylaşımlara görü çoğu kişinin sebebi bu sanırım ya.

  • Suicide @suicide

   @omerfsavas muhtemelen oyledir, su donemde bile ortaya cikan samimiyetsiz tavirlari, bilgi saklamalari, gunu kurtarma cabalari vs. sonucunda guvende kazanamiyorlar. insanin boyle guvensiz hissetmesi cok kotu bir his.

  • Alp @acpcore

   @omerfsavas sorunuzu anlıyorum ama halk çok kızgın ve çok haklı. ee dedik dedik dinletemedik millete. yardım etmek isteyen eder orası ayrı ama kalkıp bir ülkenin sanatçısı haluk levent ortalarda yardım toplar, organizasyonlar yaparken, paraları cukkalayan kızılay başkanı ortalarda yoksa, bürokrasi yürümüyorsa, devletteki herkes cebini doldurma derdinde ise (istisnalara saygı sonsuz) ee halk da tepki gösterir tabi. He gösterdikleri tepki bir işe yarar mı orası ayrı. devletin parası biziz, soyuyorlar dediğimizde adam kendisinin soyulduğunu anlamadı, akçe dedik, anlamadı, al işte. elin bizi kıskanan alamanyası, abd si, batısı, ülkede nasıl yardımlar yapıyor, millette 1bin tl yardım için kuyrtukta. HANİ YAĞ KUYRUĞU FALAN VARDI; BAŞKAN ONA LAF EDİYORDU HATIRLADINIZ MI 😀

 • Ufkabakan @ufkabakan

  Kime, neden acıyıp yardım ediyoruz?
  Bir ihtiyat akçesi vardı hazinenin bu tarz durumlarda kullanmak için, o paradan ödensin. Deprem için çıkarılan ÖTV ile depremzedelere ödeme yapılsın. Her şeyi kuralına göre, doğru, düzgün yapılsa, liyakat ile yöneticiler seçilse ve yönetse bu durumda olur muyduk?

  Tahmini en az 2 milyon yeni işsiz eklenecek (Kaynak Atilla Yeşilada) ve bu derinleşen 2020 ekonomik krizden en fazla etkilenecek kesim, düşük eğitimli, düşük gelirli alt tabaka olacak. Bu kesimin "çoğunluğunun" da en azından geçmişte kimi desteklediğini biliyoruz. Unutmayın, "Acırsanız acınacak hale gelirsiniz..."