Zehir yorumu değildir. Bir bakış açısıdır. Ben yapsam üzerime gelirler, kötü yorum yaparlar, diğerleri yapıyor onlara bir laf söylenmiyor, yazılmıyor vb düşünceler başlı başına bahane uydurmaktır. Kitle garip, zehirli ve olumsuzluk saçan bir kitle ise durup bir kendinize bakın, ağzınızdan olumlu hiç! bir! laf! çıkmıyor sürekli olumsuzluk pompalıyorsunuz, meme(mim) bile oldu bu laflar. Şahsen kitleyi zehirli falanda bulmuyorum, diğer alternatifleriniz bu işi nasıl yapıyorsa sizde yapabilirdiniz. Yapmamayı tercih ettiğinizde, kitleye saldırarak yapmak hoş değil, ne demişler iğneyi kendine çuvaldızı başkasına…

İşi devam ettirmek için gereken o güç o enerji çoktan sizi terkettiği için bahaneler ile yapılacaklar kılıfa uyduruluyor. Geçmişe dönüp baktığımızda sürekli “işler kötü, böyle gitmiyor” gibi söylemleri katıldığınız başka kanallarda dile getiriyorsunuz. Madem durum gerçekten böyle komple bu sektörden çekilin, kanalınızı kapatın. Neden bu zorlama, neden kitlenizi kırma derdindesiniz? Neyin acısını takipçilerinizden çıkarıyorsunuz?

Sektörde hayatta kalmayı başaramıyorsanız ama kalmak istiyorsanızda kitlenize laf etmeden, gidin bu işi yapanlardan nasıl bu maddi, hukuki yükün altından kalktıklarını öğrenin, onlardan ders alın. Şimdi ders alın yazınca zehir kusmuş oldum, pardon “size tavsiyede bulunsunlar” ya da nasıl anlamak isterseniz öyle anlayın.

Bence burada şahit olduğumuz olay sektörün evrimleşmesi, ayak uyduramayanların elenmesi durumu. Elenenlerin hezeyanlarına daha çok şahit oluruz.

Şimdi anlaşılan o ki yeni yılda sosyal bölümü olmayacak, zehirli kitle olarak yılbaşına kadar burada paylaşılan, işimize yarar konuları ayıklamak, favorilerimizi kaybetmeden kayıt altına almak gerek. Bir arkadaşımız yapmaya başlamış bile. Teşekkür ederim zehirli kardeşim. Yeni bir forum vb yer arıyorsanızda size “btt community” öneririm.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#android cihazlarımda (tablet ve telefon) #vpn olmadan #PlayStore dan uygulama indirip güncelleme yapamıyorum. Bir bilgisi olan var mı? #akış #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#kablonet #uydunet bağlattım, arka odalara internet gelmediği için dağıtıcı aldım. Fakat bu dağıtıcıyı kullandığımda kablonet interneti kesiyor.
Bunun bir ayarı kesmemesi için yöntemi mevcut mudur?
#yardım #internet #akış

#çözüm
Tenda ip’sini 192.168.10.1’e ayarladım. Kablonetin olduğu gibi bıraktım.
Otomatik ip atamasını kablonetten 0.20’den başlat yaptım. Şimdilik ikisininde wifi’ları açık ve ikisinden internete bağlanabiliyorum

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Barış Ataç @barisatac

  Bu kadar az bilgi ile size yardımcı olmamız imkansız. Tam olarak nasıl bir network kurduğunuzu ne ayarlar yaptığınızı anlatmanız lazım ki sorunu anlama şansımız olsun. Örnek hemen üstteki yorum.

  • makesome @makesome

   Tenda router’a girip köprüleme seçeneğinden kablonetin wifi ağına bağlandım. tenda’da nın dağıtımdan wifi’ı arka odalarda. kablonetin modeminden wifi’ı salonda kullanmak istiyorum bu kadar. Karışık bir şey yok.

   Tek yaptığım tendayı fişe takmak, ayarlarından köprülemeyi açıp kablonetin ağ adını seçip şifresini girmekti başka bir işlem yapmadım.

   Bir kaç saniye bağlanıp kullandıktan sonra kablonet interneti kesiyor. İnternet olmadan bağlantı oluyor fakat iki modeminde arayüzüne erişimim olmuyor. İlla birisinin fişini çekmem gerekiyor.

  • makesome @makesome

   @sormadunyamnebicim interneti taradım biraz bunu yapmam gerektiğini gördüm oradan da açtım fakat sonuç değişmedi. Tendayı açtığımda kablonet interneti kesiyor.
   Acaba kablonette köprülemeyi açtıktan sonra bir şey yapmam gerekiyor mu

 • Emre @emre1393

  tenda router'ın ip adresini değiştir. belki çakışıyordur.

  • makesome @makesome

   Tenda ip’sini 10.1’e, kablonetin olduğu gibi bıraktım. Otomatik ip atamasınıda kablonetten 0.20’den başlat yaptım. Şimdilik ikisininde wifi’ları açık ve ikisinden de internete bağlanabildim sonunda.

 • Büyük Şef @buyuk-sef

  ben mi 4c aldım çatıdan 30mt kablo, her iki cihazda wifi açık isimleri farklı, her yerde internet sorunsuz

#Bitwarden uygulamasında verilerimizi şifreli şekilde, kendi istediğimiz bir bulut depolama servisinde (dropbox, onedrive vb.) depolayıp onun üzerinden tarayıcıyı-mobili eşleyemiyoruz sanırım. İlla kendi web valut sistemine mahkum muyuz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Hamdi @hamdi

  Bulutta kullanamıyorsun maalesef. Ya kendi sistemleri ya da kendi sunucuna kurabiliyorsun. Bende bu tarafını sevmiyorum. Enpass güzeldi bulut özelliği vs.

  • makesome @makesome

   #enpass açık kaynak kodlu değil diye sevilmiyor, mac üzerindeki tarayıcıda iyi çalışıyordu dendiğim kadarıyla, sıkıntısıda vardı kaynak tüketimi bir tık gözüme batıyordu. Üstelik ömür boyu lisans ücretleri çok pahalı geliyor artık dolar sağolsun

Bazı siteler son 2 gündür olduğundan daha küçük şekilde açılmakta, sanki tarayıcı ayarlarından %80 uzaklaştırmışım gibi bir görüntü oluyor aşırı rahatsız edici. Reklam engelleyicileri kapatıp denedim onlarla alakası yok. Brave kullanıyorum. Vivaldi'de denedim orada da normalden küçük açılıyor aynı siteler. Neden acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Brave #Tarayıcı kullanıyorum fakat bir süredir ayrı iki pencere açıp ekrana koymaktansa #Vivaldi deki gibi tek tarayıcı penceresi içinde iki ayrı sayfa kullanmak daha anlamlı ve kolay gelmeye başladı. Aradım taradım fakat eklenti olarak bulamadım. Var mı brave'de bu özelliği getirecek bir şeyler...
Vivaldi'ye geç diyeceksiniz fakat brave'den malum üç beş koin kazanılıyor. Üstelik reklam engelleyicisini çok daha başarılı buluyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap