Kingston HyperX Genesis (4x2) 8 GB 1600 MHZ DDR3 CL9 RAM'e sahibim. Yeni RAM almak istiyorum. Kingston 8GB Hyperx Fury DDR3 1600MHz CL10 PC RAM ile uyum sağlar mı mevcut belleğim?

Biri CL9 birisi CL10.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Samsung Galaxy A50'nin fiyatı 2.850 TL ile ön siparişte. İlk fiyata göre iyi. 2.500 doğru düşerse alınası bir telefon olmuş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar bilgisayarımı satmak istiyorum. Laptopumu. Satarken neye dikkat etmeliyim? Sözleşme vs imzalatmalımıyım? Deneyimli arkadaşlar yardimci olabilir mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7

İyi akşamlar.
Yaka mikrofonu tavsiyesinde bulunacak var mı acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Mucize Batarya Deji hakkında ne düşünüyorsunuz? Kullananız mı var mı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 23

Arkadaşlar lisans bitirme projesi / bitirme tezi için deneyimli olan arkadaşlar var mı? Bilişim alanında bir proje olması gerekiyor. Danışman hocayla konuştum. Bahar döneminde staj yapıyoruz. Demir çelik ray profil üreten bir firmanın bilgi işlem kısmında yapacağım stajı. Burdaki sorunlara çözüm bulan bir bitirme projesi yap dedi. ERP yazılımı kullanıyorlar örneğin SAP. Bu programı kullanirlarken ki yaptiklari hata. Veya iş süreçlerinde yaptıkları hatalara çözüm üretmek gibi söyledi. Stajın ilk haftası gözlemle bir taslak oluştur dedi. Bitirme tezi detaylı konu başlıklarını vs nasıl hazırlayacağım nerelere bakmamı tavsiye edersiniz fikir açısından?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

MSI PS42 mi? Hp Envy 13 mü? Hangisini tercih ederdiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar iyi akşamlar.

Bu İngilizce dilini nasıl öğrenebilirim? Deneyimli olanlar yardımcı olabilir mi?
4.Sınıftan - 12.Sınıfa kadar hatta Üniversite 1. sınıfa kadar gramer gördük birbirini tekrar eden hep aynı şeyler. Hiç bir gelişme yok adıma.

İleride öğrenemediğim için üzülecek olmam yüksek ihtimal. Öğrenenler nasıl öğrendiniz? 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9
 • cestlavie @cestlavie

  oyun oynayarak dizi izleyerek baya bi şey kapmıştım. sonra bi kursa gidip grameri çözdüm. orta düzeydeydi ingilizcem çoğu şeyi anlayabilirdim. sonra dil bölümü, ardından tercümanlık 😀

 • Erman @ermanyurdakann

  Hiç kursa gitmedim, temeli milli eğitimin beğenmediğimiz müfredatıyla aldıktan sonra Syberia oyununda Anna Voralberg'in günlüğünü ve oyundaki konuşmaları anlamayınca sinir oldum. Sözlük aldım bir tane de, baka baka oynadım, epey zorlandım, tam anlamadım elbette ama işi hırsa dönüştü o noktada. Ortaokula gidiyordum o oyunu anlamaya çalışıp bu işi ilk kez ciddiye aldığımda.

  O günden sonra film ve dizi izlerken özellikle İngilizce alt yazı kullanmaya başladım. Bir haber okuyacaksam İngilizce haber sitelerine girmeye başladım, reddit'ti keşfettim, orada zaman geçirmeye başladım. Yıllarca hiç yazmadan sadece okudum, okuduğum hemen her şeyi anlayabilecek hale geldim yıllar içinde.

  Sonra yazmaya da başladım. Grammarly diye bir eklenti var, bütün tarayıcılar için var, çok faydalı bir eklenti. Yazarken denetliyor, yanlış gramer kullanımını ve spelling hatalarını düzeltiyor, doğrusunu gösteriyor. Deyişleri, deyimleri falan da arada yakalıyor, bunu mu demek istiyorsun diye öneri yapıyor. Ondan çok faydalandım, hala da kullanıyorum, hala da arada hatalı yazdığım oluyor. Reddit gibi bir ortamda siyasetten oyunlara, "erkek muhabbetinden" felsefeye her konuda yazma imkanı olduğu için çok farklı alanlarda terimler öğrenmek çok kolay oluyor.

  O kadar çok İngilizce içerik tüketmeye başladım ki bir noktadan sonra kendi kendime konuşurken ve düşünürken İngilizce kullanmaya başladım. Kasten yapmadım, kendiliğinden oldu. Bir süre sonra normalde aklıma gelmeyecek, belki sadece bir kez gördüğüm kalıplar ve kullanımlar aklıma gelmeye başladı çünkü İngilizce düşünmeye çalışınca beyin kendini zorlayıp buluyor o kelimeyi.

  Şu an en zayıf tarafım konuşma çünkü onun pratiğini yapma imkanı çok kısıtlı. Yine de yıllarca dizilerde, filmlerde, oyunlarda İngilizce duya duya bir aşinalık oluyor. Orada burada turistler bir şey sorduğunda hiç takılmadan yardımcı olabiliyorum onlara, kendi kendime de bol bol konuştuğum için aksanım berbatsa bile en azından kelime haznemin yeterli olacağını biliyorum.

  Kişisel çaba gerekiyor. Öyle birkaç ayda oluvermiyor, yıllar sürüyor. Yurt dışında yaşama imkanı yoksa yapabileceğiniz en iyi şey elinizden geldiği kadar İngilizce içerik tüketmek, sabırlı ve ısrarlı olmak.

 • maxemilian @maxemilian

  türkçe altyazılı izlememenizi önerebilirim 10 sene izledim 1 gıdım yol kat edemedim

 • Av. Oğuzhan Bilgay @oguzhanbilgay

  Bana hazırlık çok yardımcı oldu. Sistemli bir şekilde ve iyi hocalarla çalışırsan olmayacak şey yok. Ama artık hayatındaki her şeyi bırakıp bir seneni sadece ingilizceye verebilir misin bilemem. Öyle ki hazırlıkta ingilizceyle haşır neşir olmaktan ingilizce rüya görür olmuştum. “Nice yıllara” ifadesini “nays yıllara” diye okuduktan sonra bir yanlışlık var deyip farkeder hale geliyorsan okuduğun metnin Türkçe olduğunu mecburen öğreniyorsun😂😂 Bana diğer yöntemler kâr etmedi ama dile yatkınlığın varsa arkadaşların önerdiği yöntemler de denenebilir.

Amazonda 30$ üstü bir ürün almak istiyorum.
Fiyati 60$. Satıcı Amazon. Vergiyi kendisi ekliyor ona göre para alıyor o da tamam ama eklediği vergi nerede yazıyor? Bana sadece kargo bedelini sectirtiyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Micro SD Kartları bilgisayar için depolama olarak kullanan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap