Her gün fiks akşam 20.30dan sonra internetim gidiyor. Modemi aç kapat yapıyorum düzeliyor. Turknette yaşayan var mı bu sorunu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba herkese iyi bayramlar.

Malûm 81 ilde sokağa çıkma yasağı var. Bugün nöbetçi eczaneler açık. Eczaneden ilaç almak için nasıl bir yol izlemeyelim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Xiaomi Mijia Smart Home 360 IP Kamera wifi ile bağlanırken tüm wifiler listeleniyor ama benim ağımda "ortak ağlar desteklenmiyor ev ağınıza bağlanın" diyor. Bu neden kaynaklı acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar apartmanın internet tesisatında problem olup olmadığını apartmanın girişinde bulunan ankastreden kablo çekerek deneyeceğim. Bugün Telekom yetkileri ile görüştüm. Ankastre'ye 80 mbps geliyor ama evime 40-47 arası geliyor. Apartmanda sorun olabileceğini, ankastreden direk denememi tavsiye etti. Bunu nasıl yapabilirim? Deneyimli olanlarınız vardı okumuştum burada ama tabi isim olarak hatırlamıyorum. Yardımcı olabilir misiniz? Mantığını anlatabilecek. Kablo türü vs.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • empty @empty

  cat 6 kabloyu direk binanın dışından cama alacaksınız. Biz öyle yaptık.

 • Muhammet Çolak @muhammetcolak

  Apartmanın içinden geçeceksen 3 yada 5 perli telefon kablosunu ucuna köken kabloyu ek yaparak bağlantıyı sonladırabilirsin.

 • BlueFear @bluefear

  Ankastreden direkt denemek için modemi ankastrenin yanına götürün. Modeminize giren telefon kablosunun diğer ucunu sökün. 2 tane uç olacaktır. O kutuda dairenize giden kablolara bağlayın. Sonra hız testi yaparsınız. Mümkünse kablolu, değilse kablosuz bağlantı ile.

 • Ali Pektaş @alipektas

  Girişte priz varsa ya da bir daireden üçlü priz çekme imkânınız varsa modemi oraya götürüp fişe takın. Elinizde fazladan rj-11 telefon kablosu da lâzım. Onun bir ucunu koparıp kabloların ikisini de ayırp sıyırın. Sonra sıyrılan kablo uçlarını, ankastredeki dairenize gitmek üzere TT tarafından işaretlenen hattın kablolarına temas ettirin,diğer uç da modeme takılı olsun. Telefondan da bir başkası arayüze girip hat değerlerine baksın. Sonra da dairedeki değerlerle karşılaştırın.

Bunları gerçekten yapıyorlar mı yoksa arkadan başka biri mi oynuyor? 🙂

https://twitter.com/nocontextannenn/status/1256169398538252290?s=20

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#turknet Google,Twitter,Steam erişim sorunu yaşayan var mı? Bir tek Faceboka giriyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7
 • Mustafa @uaee

  Bende herhangi bir sıkıntı yok şuanda.

 • anıl @anil_

  VDSL Port Details Upstream Downstream
  Line Rate: 8.331 Mbps 79.975 Mbps
  Actual Net Data Rate: 8.192 Mbps 79.860 Mbps
  Trellis Coding: ON ON
  SNR Margin: 25.2 dB 17.3 dB
  Actual Delay: 0 ms 0 ms
  Transmit Power: 6.9 dBm 13.9 dBm
  Receive Power: -2.5 dBm 3.7 dBm
  Actual INP: 0.0 symbols 0.0 symbols
  Total Attenuation: 9.4 dB 10.1 dB
  Attainable Net Data Rate: 31.441 Mbps 120.376 Mbps

  Bağlantı durumu bu ama dünden beri sık sık bağlantı kopuyor bende. Turknet'e arıza kaydı bıraktım bakalım.

 • ad33p @ad33p

  Yurtdışı çıkışında sorun var gibi geldi bana. Twitch bende 360p bile açmıyor. Sanırım bu cogentco üzerinden çıkınca sıkıntı yaşıyor.

  • hgtucel @hgtucel

   Mobil veride sıkıntı yaşanmıyor ama normal Turknetin internetinde sıkıntı var. Komşum Türk telekom girebiliyor. Sonuçta o a Türk telekom alt yapısı bende. Bilinçli mi yapılıyor anlam veremiyorum.

  • ad33p @ad33p

   @hgtucel Türknet'in kendi içinde bile farklı olabiliyor. Yapa kullananlar ile kullanmayanlar arasında gibi. Türknet bazı siteleri yoğunluğu azaltmak için başka eyrden geçiriyordur, bazılarını Telekom üzerinden geçiriyordur. Ama Telekom altyapı sağlayıcı olduğu için o aboneler hep Telekom altyapısında kalıyor.

 • Airoso @airoso

  hiç bi yere girmiyor, facebook Instagram speedtest bi de, Ankara türknet

Euro Truck Simulator 2'de online modunda TruckersMP deneyimli olanlar yardımcı olabilir mi?

Ben arkadaş grubumla oynamak istiyorum da daha önceden hiç oynamadım. Arkadaşlarımla online oynarken şirket kurup onu geliştirebiliyor muyuz? Diğer online kullanıcılar şöfor olup mesela klan tarzında.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Windows 10a macOStaki spotlight özelliği geliyor. Mayis ayında geleceği söylenmis.
Kaynak: https://www.theverge.com/platform/amp/2020/4/17/21224904/microsoft-windows-10-launcher-powertoy-spotlight-alfred-details

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7

TT Evde internet için tahattutte son bir aydayım. Cayma bedeli çıkarır mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 11