#kablonet #uydunet bağlattım, arka odalara internet gelmediği için dağıtıcı aldım. Fakat bu dağıtıcıyı kullandığımda kablonet interneti kesiyor.
Bunun bir ayarı kesmemesi için yöntemi mevcut mudur?
#yardım #internet #akış

#çözüm
Tenda ip’sini 192.168.10.1’e ayarladım. Kablonetin olduğu gibi bıraktım.
Otomatik ip atamasını kablonetten 0.20’den başlat yaptım. Şimdilik ikisininde wifi’ları açık ve ikisinden internete bağlanabiliyorum

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Barış Ataç @barisatac

  Bu kadar az bilgi ile size yardımcı olmamız imkansız. Tam olarak nasıl bir network kurduğunuzu ne ayarlar yaptığınızı anlatmanız lazım ki sorunu anlama şansımız olsun. Örnek hemen üstteki yorum.

  • makesome @makesome

   Tenda router’a girip köprüleme seçeneğinden kablonetin wifi ağına bağlandım. tenda’da nın dağıtımdan wifi’ı arka odalarda. kablonetin modeminden wifi’ı salonda kullanmak istiyorum bu kadar. Karışık bir şey yok.

   Tek yaptığım tendayı fişe takmak, ayarlarından köprülemeyi açıp kablonetin ağ adını seçip şifresini girmekti başka bir işlem yapmadım.

   Bir kaç saniye bağlanıp kullandıktan sonra kablonet interneti kesiyor. İnternet olmadan bağlantı oluyor fakat iki modeminde arayüzüne erişimim olmuyor. İlla birisinin fişini çekmem gerekiyor.

  • makesome @makesome

   @sormadunyamnebicim interneti taradım biraz bunu yapmam gerektiğini gördüm oradan da açtım fakat sonuç değişmedi. Tendayı açtığımda kablonet interneti kesiyor.
   Acaba kablonette köprülemeyi açtıktan sonra bir şey yapmam gerekiyor mu

 • Emre @emre1393

  tenda router'ın ip adresini değiştir. belki çakışıyordur.

  • makesome @makesome

   Tenda ip’sini 10.1’e, kablonetin olduğu gibi bıraktım. Otomatik ip atamasınıda kablonetten 0.20’den başlat yaptım. Şimdilik ikisininde wifi’ları açık ve ikisinden de internete bağlanabildim sonunda.