Windows altında WSL kullanarak da kurulabiliyor. Mac uygulamalarının yanında bazı iOS uygulamalarını da çalıştırabiliyormuş. Henüz XCode çalıştıramıyor ama yine de iyi gibi.

https://twitter.com/mserdark/status/1479910248299249665

https://www.darlinghq.org/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

💬 WhatsApp, SMS ve elektronik posta mesajları ile Facebook kayıtları hukuken “belge” niteliğindedir. Bu kuralın hukuki dayanağı 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu’nun 199. maddesidir.
💬 Bu kural nedeniyle kullanıcılar elektronik ortamda birbirlerine gönderdikleri bildirimleri mahkemede delil olarak kullanabilirler.
Hatırlatma olarak paylaşmak istedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

1 yıllık amazon bitince firstbyte'dan yaklaşık 7 liraya sunucu kiraladım. kurduğum vpn'den memnun kaldım.
Vodafone ile test ettim. vpn hızı daha yüksek çıktı ama mobil tabi dalgalı oluyor hızlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Youtube video listelerini tek seferde indirmek için
1: https://youtubemultidownloader.net/playlists.html sayfasında işaretli alana playlist linkini yapıştırıp download butonuna basın
2: İkinci resimdeki linki kopyalayıp IDM ve ya FDM ile Dosya-> Panodan toplu indirmeyi seçin
3: Açılan pencereden tüm videoları işaretleyip indirebilirsiniz.
#PratikBilgi

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İmza kısmı html ya da en azından imaj destekleyen android eposta istemcisi var mı bildiğiniz?
Gmail, Outlook, Proton vs denedim ama hepsi sadece metin bazlı imzaya izin veriyor.
#TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yapması çok basit ve uğraştığınıza değiyor.Bunu içtikten sonra dışarda içtiğiniz çoğu limonata size kötü gelecek yani özellikle hazır olanlarının tadı bayağı vasat gelmeye başladı bana çok fark var. 6 limon 150 gram şeker(Tarifte 250 gram diyor fakat bence öyle bir tık fazla oluyor eksik gelirse zaten sonradan ekleyebilirsiniz.) 1.2 litre su ile yapabilirsiniz.

"State Fair" Lemonade - Best Lemonade Ever - Food Wishes

I used to think there were only two kinds of the lemonade. The stuff you make by mixing packaged powder and water, and actual lemonade, made with freshly squ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Nasıl kilo aldım

Bir süre önce açtığım kilo alma konusunda benim gibi sorun yaşayan bir çok arkadaş gördüğüm için deneyimlerimi aktardığım bir blog oluşturmanın faydalı olabileceğini düşündüm. Ne yiyorum ne içiyorum, gün içerisinde ne yapıyorum kilo almak için bunlardan bahsedeceğim kısaca.

Spor bu işin olmazsa olmazı öncelikle bunu söyleyelim. Bu süreçte düzenli olarak dilediğiniz gibi spor yapmalısınız. Koşu, kardiyo gibi çok enerji gerektiren sporlardan bence kaçının. Kilo almanızı oldukça zorlaştırıyor. Ben ağırlık kaldırmayı tercih ettim. Çok başlangıç seviyesi olduğum için oldukça ağırdan aldım, hafif başladım. Egzersizleri de youtube'dan bakarak çalıştım, aşağıda bazılarını paylaşacağım. Bunlar için yalnızca bir adet dambıl gerekiyor. Siz kendinize göre bir düzen oluşturarak bunlarla her gün 1-2 bölgeyi çalışabilirsiniz. Bu arada ekipmana gerek bile yok aslında. Eminim ki ekipmansız dahi tüm vücudu çalışabileceğiniz videolar rehberler bulabilirsiniz. 

Kol, Biceps, Triceps: https://youtu.be/DcrIg9riork

Karın, Ekipmansız: https://youtu.be/Msr9Lr10uWw

Tüm Vücut: https://youtu.be/tkv3PA9xNk0

Göğüs: https://youtu.be/xlsC1eoRumY

Sırt: https://youtu.be/juFVrZc1Bus

Omuz: https://www.youtube.com/watch?v=bOe9TMCLS-Y

Bacak: https://www.youtube.com/watch?v=Q4_t4WUpsWs

(Kanalın reklamı gibi oldu ama siz kendiniz de programınızı bulup çalışabilirsiniz dilediğiniz gibi. Ben bu adamın videolarını oldukça uygulanabilir bulmuştum yeni başlayanlar için. 

Bu şekilde bir süre devam ettikten sonra kolları daha etkili çalıştırır diye gidip Z bar aldım. Onunla bayağı güzel bir ilişkimiz oldu, çok güzel ve hızlı sonuçlar aldım kolları geliştirme konusunda. Hala da genellikle barla çalışıyorum evimde. Şu an yakın gelecekte başka bir alet eklemeyi düşünmüyorum. Barla yaptığım çalışmalardan da bahsedeyim. 

Bacak: https://youtu.be/TdgRqNxbHvE

Genel Z bar egzersizleri: https://youtu.be/gnKqYIPUgKs

Z bar + Dambıl egzersiz programı (Bu biraz zor olabilir.): https://www.youtube.com/watch?v=vti6beXC9Mo

Tüm vücut barbell: https://youtu.be/sUZRuW8e16I 

Bar ile yapılan çalışmalar biraz daha zorlayıcı olabiliyor kullandığınız ağırlığa göre. Ben daima hafiften başlayarak yukarı doğru çıktım. Şu an toplam 16 kilo ile yapıyorum hareketleri. 2 aydır hiç aksatmadan bunları uyguladıktan sonra aldığım sonuçlar gerçekten çok hoşuma gitmeye başladı. 

 

Gelelim beslenme kısmına. Öncelikle bu konunun ağırlık çalışmaktan daha zor olduğunu söylemek istiyorum. Hayatım boyu az yiyen biri olarak yemek ne kadar zormuş onu gördüm. Aylardır tokum desem? 😀 Yalnızca sabahları biraz acıkıyorum, onun dışında fazla yemekten hiç açlık hissetmiyorum… Zorlaya zorlaya yemek yiyorum sürekli, bu süreçte çok dirayetli olmanız lazım. Hiçbir öğünü aksatmamaya çalışın. Hep zorlayın karnınınız acıyasıya kadar. Öğrendim ki ben ne kadar çok yediğimi sansam da hep az yiyormuşum. Hep doyduğumu hissettiğim an bırakıyordum yemekleri. Artık zaten doyma, açlık gibi bir duygu hissetmediğimden patlayasıya kadar yemeye çalışıyorum. Bunu yapmanız lazım. Sporla birlikte bolca tavuk, kilo almak için patates, pilav, makarna gibi yiyecekler tükettim. Şekerden çok uzak duran biri olarak pek kaçınmamaya başladım. Çikolata, kola günde bir miktar tüketiyorum artık, ama bunlar dışında aburcubur hiç tüketmiyorum. Yalnızca bir miktar meyve. Meyve demişken muz dostunuz, gördüğünüz gibi tüketin. Ben günde 3-4 adet tüketiyorum sabahtan akşama kadar. Bunun dışında spordan 2 saat önce veya hemen sonra mixerde gidip muz, ceviz, çikolata kreması, yulaf, süt (Katı yağ eklemenizin de büyük faydası var.)  hazneyi fulleyip onu içiyorum. Bu içecek kalori olarak bayağı fazla oluyor. Ayrıca yapması ve tüketmesi de oldukça basit. Üstüne 2-3 saat sonra çok zor olabiliyor ama öğlen yemeği yenmesi lazım. Yine çatlayasıya kadar yemek yiyoruz. Akşam yemeğini çok fazla yemenizi tavsiye etmiyorum çünkü eritmesi zor oluyor akşam vakti. Full mideyle yatağı girmesi çok rahatsız edici. O yüzden yine normal yediğinizden fazla ama çok çok fazla yememeye dikkat edin. Gerekirse soda içip, yürüyüş yapın. 

Bu işe başladığımdan bu yana 3-4 ay geçti fakat son 2 ayda gerçekten üzerine düştüğümü hissediyorum. İlk birkaç ay alışmayla geçti çünkü kilom gerçekten çok azdı. 58-60 kiloyla başladım. Tüm ömrüm boyu bu kilolarda gezdim ve boyum da oldukça uzun. Bir yaştan sonra bilgisayar başında çok zaman geçirmenin hiç faydası olmadı. Sık sık boyun ağrıları, tutulmaları yaşar oldum. Amacım hem aşırıya kaçmadan sportif bir vücuda sahip olmak hem de azami kiloma ulaşmak anlayayacağınız. Şu an 66-67 kilo civarı gelmekteyim. Bu işe başladığımdan beri 7-8 kilo aldım. Spor da biraz işe yaradı. İlk ay ve son aylardaki halimi paylaştım aşağıda. Hala zayıfım ama son 1-2 ayda aktif olarak kilo almaya başladım. 

İlk ay: https://teknoseyir.com/wp-content/uploads/2021/03/9f5b715223f0222.jpg

Üçüncü ay: https://teknoseyir.com/wp-content/uploads/2021/03/8c253d961d4ac63.jpg

Benim anlatacaklarım, uyguladıklarım bunlardan ibaret. Tavsiyeleriniz varsa lütfen paylaşın, bu yaz kısa kollu giyince kollar ne olacak tribi yaşamak istemiyorum artık. :'( Herkese iyi şanslar, sağlıklı günler dilerim. @stroker @bitlikarinca @hsynn  @protego

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 14
 • arandur @arandur

  Postürün çok düzelmiş. İskelet gibiymişsin, iyi bir duruma gelmişsin. Böyle devam ✌️

 • Hüseyin H. @hsynn

  "Öğrendim ki ben ne kadar çok yediğimi sansam da hep az yiyormuşum"
  Şu cümle var ya tam benim işte.
  Yahu yiyorum. Resmen doymuşum ama sofradaki diğer insanlara bakıyorum benim yediğim yanlarında azıcık kalıyor.
  Yani en son ne zaman yedim bakın dün akşam 1 tabak patates kızartması. Sabahtan beri bir lokma yemedim. Üstüne bir de sigara içince iyice eridik be. Benim temel sorunum düzensizlik.
  Bende burada bir durum paylaşıp 1 2 aylık kilo alma sürecine niyetlenip yapamamıştım.
  Şu süreçte yine yapamam. Hem iş hem özel hayatım biraz sancılı.
  Yazı için teşekkürler. Bazen imkansız olduğunu düşünmeye başlıyor insan sizin gibi başaran arkadaşları gördükçe bu da yıkılıyor. Darısı başımıza inşallah.

  • cestlavie @cestlavie

   hocam bir günde olmuyor bu olay öncelikle onu söyliyim. yıllardır kilo almaya çalışıyorum ama hayat şartları en ileri gidebildiğim bu sene oldu. geçen sene de uğraşmıştım, koşu ve bisikletle ama tam düzeni oturtamadım ve aşırı enerji tüketen sporlar olduğu için 3-4 kilo alabilmiştim sonra yine düştük. bazen hayat şartları elvermiyor o yüzden anlayabiliyorum. yine de, şimdiden günde bu amaç uğruna elinden geldiğince bir kaç şey yapmanı öneririm. koyvermek de pek yaramıyor insana. imkansız değil ya, hatta oldukça kolay bir şey insanların diğer karşılaştıkları zorlukların yanında. zaten ben de yolun ortasındayım. umarım başarırız. 🙏

 • Yakup Yılmaz @yakup

  Gönlünüzce olsun diliyorum. Benim durumum tam tersi. Son 5 ay içinde 58 den 62 ye çıktım aşırı rahatsız ediyor kilolu olmak. Koronadan sonra iştahım çok açıldı ve devam ediyor... 🙁