bulunduğum sokağa vdsl geliyor hatta adresimi sorguladığımda 84 mbit alabiliyorum gözüküyor sistemde.vdsl kabinin oturacağı beton bloğunu koyup internet hattını çekmişler ama henüz kabin yok. başına gelen deneyimleyen var mıdır, ne kadar sürer vs

BeğenFavori PaylaşYorum yap

amazon da prime için şöyle bir kısıtlama var mı acaba.mesela bir ürün alacağım prime üyelerine özel indirimde ama ben prime üyesi değilim şu an, prime üyeliği alır almaz o ürünü satın alabilir miyim?
yani indirim dönemlerinde asıl eski üyelerin faydalanmasını sağlayacak bir durum yapmış olabilirler belki diye düşündüm.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

uyanık kalayım diye kahve içiyordum ama granül kahve, artık iyice tadı leş gelmeye başladı.
ucuz yollu nasıl yapabilirim diye baktım en ucuz ve pratik french press ile yapılıyor sanırım.
daha kolay ve ucuz başka yöntemler var mıdır?
https://www.sanalbaharat.com/urun/kahve-robusta-cekirdek-1kg-iri-ogutulmus-french-press-og
bu kahveyi alayım french press için öğütülmüş olarak.yüksek kafeinli olduğu için bunu tercih ettim. site nasıldır alınır mı buradan? kahve iyi midir? sizin tavsiyeniz var mı? amacım içim zevkinden çok uyanık tutması.
ve daha önemlisi bana french press tavsiye eder misiniz? fiyat aralığı çok değişken f/p ne alınır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 23

bugün yaklaşık 1.5 yıl önce spam sms için şikayet ettiğim eczaneye cezai işlem uygulandığını gördüm sorguladığımda. internette 550 tl ceza verildiğini yazmışlar bu durum için.umarım kaçamayacakları silinmeyen bir ceza vermişlerdir. sms istemediğimi söylediğim halde pişkin pişkin cevap veriyorlardı.

bugün yine ilçenin minibüs kooperatifi öğrenci pasosu çıkartmıyor diye şikayette bulundum cimer e, neymiş okullar kapalı olduğu için öğrenci sayılmazmışız.
az da fark yok hani tam bilet öğrenci biletinin neredeyse iki katı.
ama cimer şikayetinden biraz korkmuyor değilim çünkü şikayet edenin bilgilerini direkt paylaşılanlar olmuş karşı tarafla.bilirsiniz bu minibüsçü tayfası çete gibidir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Mustafa @uaee

  Bana istemediğimi belirttiğim halde hala SMS gönderen bir mağaza hakkındaki şikayetime 1,5 sene sonra ceza kesmişlerdi. Birkaç gün sonra ise ceza kesilen mağazanın sahibi beni arayıp 'Neden şikayet ettin?, Senin yüzünden ceza yedim,' diye telefonda bağırmaya başladı. İstemediğim halde mesaj gönderdiklerini söyleyince de 'Ne güzel işte, kampanyalardan haberdar olmuşsun.' dedi. Telefonu suratına kapattım, bu kadar pişkinliğe verecek cevap bulamadım.

 • Eminentia @eminentia

  Biz bir teröristin devlet memuru olduğunu cimere bildirdik. Cimer bunu doğrudan işleme koymak yerine aktarmış da aktarmış. x valiliğine, x il milli eğitim müdürlüğüne, y ilçe milli eğitim müdürlüğüne, z müdürü...
  Ondan sonra araya cimeri sokmayın diye tehdit aldık. Arada olan birileri de hain. Şikayet ettiğimiz kişiyi görevden attılar kısa bir süre sonra da geri aldılar.

  • Hmoody @moody

   Sizin durum bayağı kötüymüş ben olsam cesaret edemem öyle bir durumda. İyi başınıza bir şey gelmemiş. güya şikayet sistemi var ama sistem şikayet etmemeniz için bizi tehdit ediyor resmen.

 • revenge @revenge

  Ben fetöcü olan akrabamı şikayet ettim. Hem ona hiç bir şey yapılmadı, hem de 3 defa ettiğim şikayet her kuruma gitti.
  CIMER ile şikayet etmek çok riskli. Her bilginiz açıkça kurumlara gidiyor. Kendi kurumunuzu şikayet mi ettiniz? İşte o vakit yandınız. Fişlendiniz.

egea makyajlanmış bir de cross modeli gelmiş.1.0 100 ps yeni motor seçeneği gelmiş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9

Amazon un iadelerde verdiği mng kargo kodunun aktif hale gelmesi 2 saat sürüyormuş. İade sayfasındaki paragrafta kısaca yazmışlar, okumadım ben de normal olarak. Çünkü daha önce hiç karşılaşmadım bunun gibi bi şeyle kod yazdığı an aktiftir yani 2 saat nedir?
Paragrafı okumadan kodu alıp hemen kargocuya gidince kod geçersiz denilince amazon u arayıp öğrendim, ev de uzak olunca oturdum bekliyorum kodun aktiflesmesini.
Büyük harflerle ayrıca yazılmalıydı bence bu durum, iade yaptığım hiçbir sitede böyle bir durum yoktu, kod o an aktif oluyordu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 10

Bugün ilk defa otomatik araç kullandım.
Vitesi D ye alıp sola doğru itince manuele geçiyormuş araç bilmiyordum ve yanlışlıkla sol tarafa itilmiş D ye alırken.
Yani vites 1 de iken 60 a falan çıktım devir 5 binleri gördü birkaç dakika boyunca.
Ne olduğunu anlayamadım (ehliyeti yeni aldım) 5-10 dakika böyle gitmişimdir.
Motora çok zarar vermiş midir bu iş?

Ek:araç 2015 benzinli corolla

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 12
 • Onay Kalkan @onay-kalkan

  Motor soğukken yapmadıysanız hiçbir sakıncası olmaz. Zaten çoğu araç manuel vitese alınsa dahi belli bir devirden sonra bir üst vitese kendiliğinden geçiyor, geçmese bile kesici zararlı devirlere çıkmanızı önleyecektir.

 • KendiniGerçekleştirenKehanet @kgk

  Yani 6 dk boyunca beş bin devirde gidip birşeylerin yanlış olduğunu nasıl anlamadın?

 • Deniz Fidan @deniz-fidan

  Bir şey olmaz fakat hocam kötü amaçla demiyorım sakın yanlış anlamayın beni bunu araç sürerken anlamadıysanız biraz daha pratik yapmakta fayda olabilir ama zaman zaman herkesin başına gelir bende bir kere el freni yarım kalkıkken gitmişim kullandığım araç güçlüydü anlamamışım yani 😂 bir kerede 5 de gidiyorum sanıp aynı sizin gibi uzun süre 4 de gitmiştim.

  Neden pratik yapma dedim hani devir saatine gözünüz falan arada bir baknası lazım ya da sesinden anlamanız lazım. Eğer acemiyseniz insan o tür şeylere odaklanmıyor aracı sürmeye odaklanıyor acemiliği atana kadar ana işte bu durumda allah korosun ters bir durumda sıkıntı olabilir duramayabilirsiniz. Bence biraz daha pişene kadar. Refleksler yerine oturana ve siz artık etrafınıza odaklanabilene kadar pratik yapmakta fayda var. Yanlış anlamauon kötü amaçla demiyorum bunu yani bende böyleydim herkes böyleydi insan bu şekilde öğreniyor. Şu an öğrenmiş ama hareketleri bilinçli yapıyor durumdasınız. Bilinçsiz yani refleksif olarak araba kullanmaya başladığınız anda iş bitmiş oluyor zaten.

  Aslında neden üst vitese atmamış anlamadım bence hiçbir zararı olmaz ama araca. Bir de benzinliymiş hiçbir şey olmamıştır rahat olun 😂

Uniler açılır mı acaba? Bir ev arkadaşı bulmuştum gidip anlaşacaktım ama açılmazsa emlakçı parası+kira derken 1500 lira boşa gidecek.
Ama daha sonraları da ev bulamayıp yurtlara kalcam gibi.
Ne yapılır bu durumda

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6