egea makyajlanmış bir de cross modeli gelmiş.1.0 100 ps yeni motor seçeneği gelmiş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9

Amazon un iadelerde verdiği mng kargo kodunun aktif hale gelmesi 2 saat sürüyormuş. İade sayfasındaki paragrafta kısaca yazmışlar, okumadım ben de normal olarak. Çünkü daha önce hiç karşılaşmadım bunun gibi bi şeyle kod yazdığı an aktiftir yani 2 saat nedir?
Paragrafı okumadan kodu alıp hemen kargocuya gidince kod geçersiz denilince amazon u arayıp öğrendim, ev de uzak olunca oturdum bekliyorum kodun aktiflesmesini.
Büyük harflerle ayrıca yazılmalıydı bence bu durum, iade yaptığım hiçbir sitede böyle bir durum yoktu, kod o an aktif oluyordu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 12
 • arvelo @arvelo

  geçen trendyolda iade yaptım mng kodu verdi ( benim de evime uzak zaten mng evine yakın olan insan daha duymadım ) hemen gittim geçerliydi. amazonun saçmalığı

 •   @mkyb

  Amazon'da başka kargoyla iade seçeneğide var. İstediğiniz firma ile yollayın. 20 lira kargo ücreti ödüyor Amazon size.

 • Orcun @orcun

  Benim anlayamadığım olay bu iade işlerinde vs. ya arkadaş ben onu gidip iade etmek zorunda değilim ki ? sen bana o ürünü eve teslim etmişsin bir zahmet kargo firmanı da zorlayıp iadeye firma olarak sen koşacaksın firması bana gelecek kapımdan iadeyi alıp defolup gidecek ya bu kadar basit. Ürün yurtiçi ile geliyor iadeye kod istiyorsun sürat kargo veriyor. Satıcı sırf Hiçliğine bu kargoyu seçmiş ki şubeleri o kadar uzak yani kafayı yersiniz sanayi bölgelerde bile yok o derece bana diyor git ver vs. amazon efendi de mağdem bu prime'ı soktu hizmete böyle adam gibi hizmet veriversin çok mu zor milyar trilyaar dolarlık şirket için ? gelsin alsın kapımdan sonra da iade mi ediyor ne bok yapıyorsa yapsın ben neden uğraşayım ?

  • Hmoody @moody

   Gerçekten de öyle ürünü beğenmedim, memnun kalmadım diye suçlu oluyoruz aslında. Madem beğenemedin git uğraş diyorlar. Hadi ben öğrenciyim isim gücüm yok ama çalışan insan için çok zor oluyodur böyle seyler. Daha geçenlerde aras kargoya 3. Gidişimde alabildim ürünü adamlar teslim etmiş gözüküyor şubeye gidiyorum yok diyor ama şubede. N11 e mağazaya vs derdimi anlatamıyorum, sinir krizi geçirtiyolar insana.

  • Orcun @orcun

   @moody Aynen öyle direkt cezalandırılıyorsun. Almışım tv veya başka birşey sen bana onu ücretsiz kapıma kadar getiriyorsun ama 14 gün yasal cayma hakkımı kullandım diye beni resmen cezalandırıp bunu fikfiğim kargoya git ver diyorsun. Ups kargo mesela kaçtane şubesi var bu adamların ? ha arıyorsun güyaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa gelip alıyorlarmışşşşşşşşşşşşşşş, ben hiç görmedim. https://www.ups.com.tr/subelerimiz.aspx Koca izmirde 6 şubesi var bu adamların. Menemen dediği de izmirin resmen öbür ucu, atla manisaya git daha kolay ve hızlı gidersin o derece uzak. Torbalı ödemişte aynen öyle feci uzak. Kaldı 2 şube ben bucadayım mesela arabam yok birşeyim yok teeeeeeeeeeeeee bornovaya elimde afedersin kocaman öküz gibi televizyonun kutusuyla gidecem otobüslerde sürünecem vs tabi taşıyabilirsek neymiş efendim iade edecekmişim. 😀

  • Orkun @orkkoc

   Kapıya kurye çağırabiliyorsunuz buna imkan var. Ben öyle yapıyorum iade edeceğim zaman.

 • ALPER.D @computercase

  amazon niye mng kullanıyor hala anlamış değilim. rezalet bir firma.

Bugün ilk defa otomatik araç kullandım.
Vitesi D ye alıp sola doğru itince manuele geçiyormuş araç bilmiyordum ve yanlışlıkla sol tarafa itilmiş D ye alırken.
Yani vites 1 de iken 60 a falan çıktım devir 5 binleri gördü birkaç dakika boyunca.
Ne olduğunu anlayamadım (ehliyeti yeni aldım) 5-10 dakika böyle gitmişimdir.
Motora çok zarar vermiş midir bu iş?

Ek:araç 2015 benzinli corolla

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 15
 • Onay Kalkan @onay-kalkan

  Motor soğukken yapmadıysanız hiçbir sakıncası olmaz. Zaten çoğu araç manuel vitese alınsa dahi belli bir devirden sonra bir üst vitese kendiliğinden geçiyor, geçmese bile kesici zararlı devirlere çıkmanızı önleyecektir.

 • KendiniGerçekleştirenKehanet @kgk

  Yani 6 dk boyunca beş bin devirde gidip birşeylerin yanlış olduğunu nasıl anlamadın?

 • Deniz Fidan @deniz-fidan

  Bir şey olmaz fakat hocam kötü amaçla demiyorım sakın yanlış anlamayın beni bunu araç sürerken anlamadıysanız biraz daha pratik yapmakta fayda olabilir ama zaman zaman herkesin başına gelir bende bir kere el freni yarım kalkıkken gitmişim kullandığım araç güçlüydü anlamamışım yani 😂 bir kerede 5 de gidiyorum sanıp aynı sizin gibi uzun süre 4 de gitmiştim.

  Neden pratik yapma dedim hani devir saatine gözünüz falan arada bir baknası lazım ya da sesinden anlamanız lazım. Eğer acemiyseniz insan o tür şeylere odaklanmıyor aracı sürmeye odaklanıyor acemiliği atana kadar ana işte bu durumda allah korosun ters bir durumda sıkıntı olabilir duramayabilirsiniz. Bence biraz daha pişene kadar. Refleksler yerine oturana ve siz artık etrafınıza odaklanabilene kadar pratik yapmakta fayda var. Yanlış anlamauon kötü amaçla demiyorum bunu yani bende böyleydim herkes böyleydi insan bu şekilde öğreniyor. Şu an öğrenmiş ama hareketleri bilinçli yapıyor durumdasınız. Bilinçsiz yani refleksif olarak araba kullanmaya başladığınız anda iş bitmiş oluyor zaten.

  Aslında neden üst vitese atmamış anlamadım bence hiçbir zararı olmaz ama araca. Bir de benzinliymiş hiçbir şey olmamıştır rahat olun 😂

Uniler açılır mı acaba? Bir ev arkadaşı bulmuştum gidip anlaşacaktım ama açılmazsa emlakçı parası+kira derken 1500 lira boşa gidecek.
Ama daha sonraları da ev bulamayıp yurtlara kalcam gibi.
Ne yapılır bu durumda

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7