BeğenFavori PaylaşYorum yap

Mevcut ADSL kullanıcıları aşağıda yer alan fiyat listesini kontrol edip, hizmeti bu fiyat ile alıp almadıkları konusunda bilgi verebilir mi? #adsl #akış

https://bireysel.turktelekom.com.tr/evde-internet/web/internet/Sayfalar/internet-paketleri.aspx

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

AKN (Adil Kullanım Noktası) hakkında son durum nedir, ilk elden bilgi vermek isterim:

BTK'nın AKN Kararı doğrultusunda AKN'lı paketlerin satışı 2019 itibarıyla durduruldu. Türk Telekom, internet servis sağlayıcı (İSS) şirketlere “Al-Sat Paket/Tarife Revizyonu” başlığıyla yeni toptan fiyat listesi gönderdi. Buna teklife göre AKN’lı mevcut aboneler 01.04.2019'a kadar mevcut hızlarında limitsiz olarak hizmet alacak.

Nisan ayından itibaren AKN'li paketler limitsiz olmaktan çıkıp "Kotasında Duran" paketlere dönüştürülecek. "Kotasında Duran" (Limitli) paketlere dönüştürülen abonelikler 2019 boyunca avantajlı fiyatla hizmet alırken, 2020 itibarıyla tüm paketlere liste fiyatı uygulanacak.

Özetlersek: Daha önce kotası bittiği için internet hızı düşen ama erişimi kesilmeyen abonenin artık interneti tamamen kesilecek. 8 megabit hızım olsun ama ucuz olsun diyenler bile eskiden 30₺ öderken artık 60₺ ödeyecek. İnterneti kesilmesin isteyen kesenin ağzını açacak...

Yorumlarda kaynak soran ve durumu sorgulayanlara sonradan eklenen bilgilendirme:

Kıymetli yorumcu teknoloji severler. Bilindiği üzere Türk Telekom özellikle DSL altyapısında hakim konumdadır. Diğer tüm sağlayıcılar hakim operatör üzerinden al-sat veya altyapı paylaşımı ile hizmet vermektedir.

Bilgi verdiğim paketler Türk Telekom’un bu model ile iş yapan şirketlere gönderdiği ön bilgilendirmedir.

Türk Telekom hakim operatör olduğu için bu tarifeleri BTK onayına sunar. Bugüne kadar duyurusu bu şekilde yapılıp, BTK tarafından kabulolmayan tarife sayısı çok azdır ki zaten onaylanmayacak tarife de duyurulmaz.

Bu erken uyarıyı yapma sebebim bu işin böyle olmaması konusundaki düşüncemdir. Çünkü onay aşaması sonrası elinizde sadece bu sonuca üzülmek kalır.

Bu arada yazdığım bu bilgiyi sorgulayan, kaynak isteyenlere teşekkürler. Bu doğru yaklaşım TeknoSeyir okuyucusu farkını ortaya koymuş.

https://www.sozcu.com.tr/2019/ekonomi/saka-degil-gercek-internet-yavasliyordu-artik-kesilecek-3536606/

https://bireysel.turktelekom.com.tr/evde-internet/web/internet/Sayfalar/internet-paketleri.aspx

#HaftalıkGündemeMalzeme #internet #akış #AdilKullanımKotası

Şaka değil gerçek! İnternet yavaşlıyordu artık kesilecek

Şaka değil gerçek! İnternet yavaşlıyordu artık kesilecek Türk Telekom’un BTK onayına gönderdiği tarifeye göre, adil kullanım kotalı internet kullanan 1 Nisan’a kadar limitsiz hizmet...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 47
 • dusunuyorama @dusunuyorama

  keşke kalsa idi böyle olacağı belli idid fiyatlar tavan yaptı hala kalkması iyi oldu diyorlar. Ya bazı tarifeler var akn kalktı diye aknli olduğunda sınırsız tarifeli fiyatından yüksek. Sen akn varken bu tarifeyi sınırsız 5 birime satarken şimdi akn kalktı 7 birime satıyorsun. gEri gelse hiç şikayet etmem. 65 tl ödüyoruz Türknette 80 Tl çıkacakmış onay bekliyor ben zaten burada sınrısız 65 kullanıyordum. Şimdi o sınırsız yaptı diye ben 80 tl ödeyeceğim.

  • dusunuyorama @dusunuyorama

   Türk Telekom yok ama ben bir yolunu bulup yapacam diyor.

  • Namarie @namarie

   @daghan Merhaba hocam, TT'den gelen açıklama verdiğiniz bilgilerin geçersiz/yanlış olduğunu gösteriyor. Bu karışıklık/yanlışlık neden kaynaklandı acaba?

  • Dağhan @daghan

   @namarie Habere konu olan ve BTK'ya iletilen revizyon ile ilgili metin aşağıdaki şekilde. Sizin bu bildirime göre yorumunuz nedir?

   AL-SAT PAKET/TARİFE REVİZYONU
   Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu’nun AKN Kararı doğrultusunda AKN uygulaması içeren paketler yeni satışa kapatılmış olup mevcut AKN’li abonelikler 01.04.2019 tarihine kadar limitsiz olarak sunulmaktadır.
   01.04.2019 tarihi itibarıyla aşağıda yer alan paketlerin satışa kapatılması, yeni paketlerin/tarifelerin sunulması, mevcut tarifelerde indirim uygulanması ve AKN uygulaması içeren abonelikler için belirtilen geçişlerin devreye alınması planlanmaktadır.

   Mevcut AKN’li Limitsiz Al-Sat Paketlerine Uygulanacak Geçiş;
   Mevcut AKN'li Limitsiz Al-Sat paketlerine 1 Nisan 2019 tarihine kadar AKN sonrası hız düşümü uygulanmamaktadır.
   1 Nisan 2019 tarihinden itibaren AKN’si 100 GB ve altı olan paketler 100 GB, AKN’si 100 GB üstü olan paketler ise 200 GB Kotasında Duran* paketlere dönüştürülecektir. Kotasında Duran paketlere dönüştürülen aboneliklere 1 Ocak 2020 tarihine kadar mevcut AKN'li paketlerin veya yeni 100 GB/200 GB Kotasında Duran paketlerin fiyatlarından hangisi düşük ise o fiyat uygulanacaktır. 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren ise 100 GB / 200 GB Kotasında Duran paketlerin Toptan Tarifesi uygulanacaktır.
   Örnek: Uygulama sonrası 8 Mbps’e kadar 100 GB Kotasında duran pakete dönüşümü gerçekleştirilmiş eski paketi 8 Mbps’e kadar 50 GB AKN’li olan bir abonelik için 33,36 TL ücret, 8 Mbps’e kadar 100 GB AKN’li olan abonelik için ise 45,53 TL yerine 42,34 TL ücret 1 Ocak 2020 tarihine kadar uygulanacaktır. 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren iki abonelik için de 42,34 TL ücret uygulanmaya başlanacaktır.

  • Namarie @namarie

   @daghan Revizyon hakkındaki kaynağımız gazete ve TT yaptığı açıklamada tarihini de belirterek ilgili gazete haberlerinin gerçek dışı olduğunu belirtiyor. Aşağıya alıntıladım ifadeleri. Bu haliyle eğer TT çark etmediyse, bu haberi doğru şekilde yazanlar ve yayanlar asılsız bir haberi yazmış ve yaymış oluyorlar. Bu durum kamuoyundan özrü bile gerektirir.

   "15.02.2019 tarihinde bir gazetede, “İnternet yavaşlıyordu artık kesilecek” başlığıyla yayınlanan yazıda, Türkiye’nin lider bilgi ve iletişim teknolojileri şirketi Türk Telekomünikasyon A.Ş. (“Türk Telekom”) ve internet toptan ve perakende fiyatlarına ilişkin yanlış bilgilendirme yapılması ve bu yazıdaki yanlış bilgilere farklı bazı yayın organlarında da yer verilmesi nedeniyle kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi adına aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği görülmüştür."

   "1 Nisan’a kadar limitsiz internet alacak. Ancak o tarihten sonra paketi ‘kotasında duran’a dönüşecek” ifadesi tamamıyla gerçek dışıdır"

  • dusunuyorama @dusunuyorama

   @namarie Vallahi arkadaş tt O kadar çark etti ki bu Akk olayında hala ben bu milleti nasıl sk. diye yol arıyor kusura bakma .

  • Dağhan @daghan

   @namarie Yukarıda ek olarak yoruma açtığım metin basından veya Türk Telekom açıklamasından kopyalanmadı ise bu detaylı tarife değişim metni sizce nereden geliyor? Başında dediğimi tekrar edeyim ve sonuçtan da memnun isek günü bir kazanımla kapattık demektir. "Bu erken uyarıyı yapma sebebim bu işin böyle olmaması konusundaki düşüncemdir."

 • Yasin Malibu @yasinmalibu

  "1 Nisan’a kadar limitsiz internet alacak. Ancak o tarihten sonra paketi ‘kotasında duran’a dönüşecek” ifadesi tamamıyla gerçek dışıdır, 1 Nisan’dan sonra da taahhütlü ya da taahütsüz bir şekilde Türk Telekom internet ailesine katılmış mevcut müşterilerimiz limitsiz bir şekilde internetin keyfini sürdürmeye devam edeceklerdir." Bence bu açıklama gayet yeterli.

 • huseyin/azuren @hegemen

  @daghan kamuoyunu bilgilendirip önceden haber vermeniz işe yaradı eğer böyle bir planları varsa artık 2020 ve üstüne ertelendi gibi duruyor.Bende size teşekkür ediyorum.

#hayattaiyişeylerolmaz #HaftalıkGündemeMalzeme https://twitter.com/daghanuzgur/status/1073262629647540224

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Vergide beyan esastır. Gelirini bildiren vergisini öder. Problem ülkemizdeki vergi alışkanlığı, vergi oranları ve sistemin geneli ile ilgili. #HaftalıkGündemeMalzeme #akış https://twitter.com/daghanuzgur/status/1067328594760863744?s=21

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 16
 • blog.yakupulutas.com @yhackup

  SDN o iphonları satışa çıkarır yakında 🙂 bol bol almak kolay reklam gelirleriyle tabi 😀

 • Av. Oğuzhan Bilgay @oguzhanbilgay

  E normal tabi ki. Teknoseyir neden bir kupa satmak için aylarca uğraştı, diğerleri gibi bağış toplamadı, her ürüne fatura gönderiyor zannediliyor? Bazı kazançların istisnaları vardır bunlar haricindeki neredeyse her kazanç vergiye tabidir. Kazanıyorsanız vergisini ödeyeceksiniz.

  Benim burada takıldığım sorun asıl büyüklerden verginin toplanamıyor oluşu, vergi sisteminin adaletli olmayıp toplanan vergilerin %60tan fazlasının dolaylı vergiler olması. Malesef bu halkı çok eziyor.

  Bir de şunu hiç anlayamadım. Devlet bir insanın ya kazancından vergi alır ya harcamasından. Hem kazandığım zaman vergi ödüyorum hem harcarken. Aynı paradan neden iki kere vergi alıyorsun arkadaş!

 • Deniz Fidan @deniz-fidan

  Şimdi YILDA 200 tl kazanan biri youtubedan vergiyi verecek mi verecekse nasıl verecek nasıl beyan edecek?

 • Orçun @orcnd

  vergi adaletli toplansa sizin ve bizim müşterilerin yarısı gider. hatta ülke ekonmisinin yarısı gider.
  vergi kaçırmak öylesine normalleştirilmiş ki vergi ödeyene keriz gözüyle bakılıyor.
  üşenmeseler kıbrısa datacenter açacaklar var ülkede. tosuncuk olmasa kıbrıs vergi cennetini bile görmezden geliyordu hükümet

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Halkbank ucuza döviz dağıtıyor! kaçırmayın 🙂 Tabii ki bu bir teknik hata ve işlemler iptal edilecektir...

https://twitter.com/DaghanUzgur/status/1035619884082839552 #HaftalıkGündemeMalzeme

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 23

Bakalım yeni yönetim bir fark yaratabilecek mi?https://twitter.com/daghanuzgur/status/1029982153688457217 #HaftalıkGündemeMalzeme

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap