Yurtdisindan vpn ile Turkiyeyi server olarak seçsem, spotify, steam de falan Turkiye fiyatlandirmasindan faydalanabilir miyim? #TeknoYardım #VPN

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • AB9 @sqn

  tidal'de işe yarıyordu, hatta güney amerika'dan bir ülke seçiyordu bizim vatandaşlar. diğerlerinde yarıyor olsa çoktan duyardık herhalde.

 • RMD @rmd

  bu tür durumlarda bazen kart lazım oluyor o ülkeden yani sadece vpn ile alamayabilirsin türkiye fiyatlarını görsen de

 • Kreetwight @kreetwight

  Evet ben yapıyorum. Netflix, spotify ve youtube'u o şekilde ödeme yapıyorum ama Türk bankaların kartıyla öde kesinlikle, yoksa sorun yaşarsın.

 • Türker Sezer @dirigeant

  Servisine gore degisiyor. Apple, Google vs ile odeme yapacaksaniz TL odemek icin TR hesabindan odeme istiyor. Ayrica lokasyonu TR olan bir hesap gerekebiliyor. TR marketine ozel icerikler yurtdisi hesabinda gorunmuyor.

  Spotify kayitli oldugunuz ulkeye gore fiyat cekiyor. Ulkeyi TR olarak degistirip TL odeyebiliyorsunuz ama o zaman da VPN’siz baglaninca seyahat moduna giriyor, zaman kisitlamasi vs geliyor. Odemeyi yaptiktan sonra ulkeyi tekrar degistirmeyi saglayan bir bug bulmustum ama hala acik mi bilmiyorum.

  Steam’de hic riske girip denemedim. Oyun kodlarinda bolge kilidi vs var diye emin olamadim.

  Microsoft uyeliklerini (gold live/gamepass ultimate) hesabin ulkesini TR olarak degistirip, VPN ile alabildim. Ulkeyi tekrar degistirince sorun olmadi.

TS sosyalin kapanması hayatımda bir boşluk açacak gerçekten...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9

Selam dostlar
bu seferde aslında pek sevmediğim ama sırf %50 indirimli fiyatta bulduğum için aldığım eski uçak modeli olan Revell Gloster Gladiator Mk2 modelini yaptım. kanatların aralarında aslında ip gerilmesi gerekiyor ama o kadar kabiliyetim yok. Model 1/32 oldugu için bana büyük geldi. bir daha bu kadar büyük model almam sanırım, boyaya yazık zaten yerde kaplıyor. yaparken çokta keyif aldığım söylenemez. çok boya gittiği için söylene söylene yaptım cimrilikten 😛 umarım beğenirsiniz
#Revell #Modelcilik #hobimaket #glostergladiator #Maketçilik

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ya steam ya superonline yada ben kafayı yedim. 35 mb fiber ile aldığım indirme hızı 24 mb/s yi gordu, 22 de sabit gidiyor. Şuan nefes bile kısa kısa alıyorum birşey olmasın diye. Bu durumun bir açıklaması varmıdır?
#steam #download #Superonline

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 13

Merhaba arkadaşlar. modelcilik serüvenime bu seferde ilk gemimi yaparak devam ettim. Ben yaparken çok keyif aldım, umarım sizde bakarken keyif alırsınız. malzeme kalitesi kötüydü, başta oyuncak gibi geldi ama boyadıkça modelin güzelliği çıktı. deniz mavi efekti de güzel oldu kırmızı renk ile.
#Tugboat #Revell #hobimaket #Maketçilik #gemicik #diaroma

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Plastik modelle baslayan seruvenim warhammer figurlerine sicradi. Tanesi 150TL oldugunu dusununce pek hayra alamet degil gibi bu yol. Ama boyamasi cok zevkli. Oynamasi nasildir kim bilir 😍 #Warhammer40K #minyatür #hobi #spacemarines

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Adana şişten torii ye dönen çubuklar ile daha önceden tamamladığım japon festival arabası diaromasi tamamlandı. Çok kel alaka olsada boş boş duracağına arkaplan olsun dedim.
#plastikmodel #Modelcilik #maket #diaroma #JaponKafası

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İlk diaromam bitti. maket yapmaya da yeni başlamıştım, diaroması ile devam edeyim dedim. yapması ayrı, boyaması ayrı, eskitmesi ayrı, diaroması ayrı zevk veriyor. pahalı bir hobi olsa da zaman geçtikçe ucuz yollu alternatifler aranmaya başlıyor insan ve bu daha da keyif veriyor. ateş efekti biraz falso olsa da ana fikri veriyor. bir sonrakine en azından ne istediğini ve ne yapıp yapmayacağını bilerek hareket ediyor insan.
#plastikmodel #maket #hobimaket #merkava #diaroma

BeğenFavori PaylaşYorum yap