Yurtdisindan vpn ile Turkiyeyi server olarak seçsem, spotify, steam de falan Turkiye fiyatlandirmasindan faydalanabilir miyim? #TeknoYardım #VPN

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • AB9 @sqn

  tidal'de işe yarıyordu, hatta güney amerika'dan bir ülke seçiyordu bizim vatandaşlar. diğerlerinde yarıyor olsa çoktan duyardık herhalde.

 • RMD @rmd

  bu tür durumlarda bazen kart lazım oluyor o ülkeden yani sadece vpn ile alamayabilirsin türkiye fiyatlarını görsen de

 • Kreetwight @kreetwight

  Evet ben yapıyorum. Netflix, spotify ve youtube'u o şekilde ödeme yapıyorum ama Türk bankaların kartıyla öde kesinlikle, yoksa sorun yaşarsın.

 • Türker Sezer @dirigeant

  Servisine gore degisiyor. Apple, Google vs ile odeme yapacaksaniz TL odemek icin TR hesabindan odeme istiyor. Ayrica lokasyonu TR olan bir hesap gerekebiliyor. TR marketine ozel icerikler yurtdisi hesabinda gorunmuyor.

  Spotify kayitli oldugunuz ulkeye gore fiyat cekiyor. Ulkeyi TR olarak degistirip TL odeyebiliyorsunuz ama o zaman da VPN’siz baglaninca seyahat moduna giriyor, zaman kisitlamasi vs geliyor. Odemeyi yaptiktan sonra ulkeyi tekrar degistirmeyi saglayan bir bug bulmustum ama hala acik mi bilmiyorum.

  Steam’de hic riske girip denemedim. Oyun kodlarinda bolge kilidi vs var diye emin olamadim.

  Microsoft uyeliklerini (gold live/gamepass ultimate) hesabin ulkesini TR olarak degistirip, VPN ile alabildim. Ulkeyi tekrar degistirince sorun olmadi.