Yıllardır insanlara internet ortamında patavatsızca fotoğraflarını paylaşmamalarını söylüyoruz. Anlatamıyoruz! DeepFake (kişinin gerçek hayatta yapmadığı veya söylemediği şeyleri yapay Zeka ile algoritmik sahte video oluşturma) yöntemi ile yarın adult klipleriniz, hırsızlık videolarınız veya siyasi anlamsız fikirleriniz oluşturulabilir.

https://www.vice.com/en_us/article/kz4amx/fsgan-program-makes-it-even-easier-to-make-deepfakes?fbclid=IwAR3FH_vLMs1DV7QyVE6gkhEJT6vhgPJOJN874nIv4jwrVQp42XF3SJjX9ns

This Program Makes It Even Easier to Make Deepfakes

Unlike previous deepfake methods, FSGAN can generate face swaps in real time, with zero training.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • mcm @saturasyon

  Niyazi hocam, yüz şekillendirmek için patavatsız fotoğraflara pek ihtiyaç yok aslında. Yapılmak istedikten sonra yapılıyor. Önemli olan hedef kişi olup olmadığımız gibi geliyor bana. Tık kazandıracak potansiyelim varsa her türlü yapılır.

  Patavatsız fotoğraf paylaşmak ahlaki bir durum değil, bu yüz kopyalama işlemini yapacak kişiye fikir ve fikrini uygulayacak daha bol zaman verir tabi.

 • Recai @recai

  ne yazik ki fotograf ve video paylasmak bile gerekmiyor. Buluta yuklenmis icerikler zaten mevcut. Ayrica bu teknoloji ile size yönelik birsey yapmak isteyen her durumda caresini bulur.
  Benim asil merak ettiklerim, hollywood ve siyasi mecralar. Sonrasinda ise toplumda insanlarin birbirini rezil etmelerine kadar inecek bu isler. Az kaldi insanlara digital bir DNA olusturmaya

 • Fırat Duran @firat_duran

  Bunun için kameralarin yok olması lazım. Biz paylaştık ettik diye vs suç bize yikilamaz. Ünlülerin, politikacıların vs bir sürü video içerikleri var. Ne yapacaklar?

 • Sezer SEVİNÇLER @sezers

  niyazi bey sizin dediğiniz gibi bende yıllarca insanlara anlattım ama olmadı. ben bilgisayar mühendisiyim, teknoloji manyağıyım ama foto video paylaşmada hep çekindim.

 • Ahmed Erdoğan #_# @aerdogan17

  Benzeri endişelerden dolayı bir yere gideceksem veya biri ile buluşacaksam mutlaka resmi kamera sistemlerine görünürüm en azından nerede ne zaman bulunduğumun kanıtı olsun. Eğer herhangi bir suçlama ile karşılaşırsam belki bi dayanak oluşturur.

 • Gump @runforrest

  Bunun yapılabildiğini halk iyi kötü bir örnekle görsün otomatikman güvenini kaybeder foto ve videoya zaten, onu geçin hukuk sistemleri değişir yeri gelir anlaşılamayacağına kanaat getirilirse delil sayılmaz veya %100 kesin kanıt gözüyle bakılmaz foto ve videoya. Yani pek bir anlamı kalmaz ayyuka çıkınca, ayda yılda bir çok çok çok önemli operasyonlarda kullanıldığı sürece işler bu sistem. Her ay bir olay patlak verirse hiçbir önemi kalmaz. Yani en azından biz ölümlüler için endişelenecek bir şey yok. 🙂