Şimdi manyak mısın diyeceksiniz ama sokakta şöyle bir bakın çoğunluk beyaz ayakkabı giyiyor, geneli çakma nike air force 1. Özellikle kadınlar %90 beyaz ayakkabı giyiyor.
Ömrüm boyunca beyaz ayakkabı giymedim ve şu an insanların NPC olduğunu düşünüyorum ciddi ciddi.
Başlarda algıda seçicilik sanıyordum ama son 1 haftadır özellikle gördüğüm herkesin önce ayakkabısına baktım ve yaşadığım yerde en az %80 beyaz ayakkabı giyiyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 42

Laptopunda işlemcisi 0.4 ghz hıza takılı olan varsa çözümü yazıyorum.
Önce bilgisayarı kapatıyoruz.
Sonra bilgisayarı elimize alıp altında fanların hava alması için olan ızgaralara ağzımızı yanaştırıyoruz. O ızgaralardan üfleyip bilgisayarı açıyoruz.
Tabi fanın dönmesini engelleyen şeyler de olabilir toz vs gibi. Bu durumda maalesef laptop sökmek zorundasınız. Benimki yepyeni laptop olduğu için işimi üfleyerek gördüm.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

3-4 gündür laptop almaya çalışıyorum. Kafamdaki model bir günde 700 lira arttı ve param yetmediği için alamadım.
Alternatif olarak düşündüğüm aynı fiyattaki başka bir model 2000 lira arttı.
Ben de mecburen elimdeki paraya göre bir model seçtim ama macera burada bitmedi, daha yeni başlıyordu.

7911 liraya sipariş verdim, ürün ertesi gün 7499 liraya düştü. 411 lira indirim yani. Ben de 7911'e aldığım ürünü iade eder parasını alırım deyip 7499 liradan yeniden sipariş ettim. Bunun için bilgisayardan hiç anlamayan annemin kredi kartını kullandım kendi kartlarımın yeterli limiti yoktu.

Şimdi ürün son olarak 6899.02 liraya düştü. Yani ilk aldığım fiyattan kabaca 1000 lira düşük.
Moralim berbat. Napsam bilmiyorum. İkinci siparişi alsam bile 600 lira zararda olurum.
Kartında 6900 limiti olan bir tanıdık bulamadım ilk iki sparişi de iptal edip 6900'e alabilirim ama kimse yanaşmıyor. Napacağımı şaşırdım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

hepsiburada algı yapıyor

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 34

Temas nedeniyle karantinada olduğumuzu Hayat Eve Sığar uygulaması dışında bir yerden görüntüleyemiyor muyuz? e-Nabızın altını üstüne getirdim bir türlü bulamıyorum. Okula belge sunmam lazım beceremedim 🙁

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 14

Güncelleyelim. Yeraltından geçen boru patlamış sanırım 3-4 saat elektrik verilemedi mahalleye şu an 3-4 saattir sorun yok.
evin yarısının elektriği gitti diğer yarısının var çok garip bir durum.
Güncelleme Artık tümünde yok 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

https://www.halkbank.com.tr/tr/bireysel/mevduat/Vadeli-Hesaplar/kur-korumali-tl-vadeli-mevduat-hesabi.html
Detaylar gelmeye başladı. Tüm ödemeler TL olarak yapılacak. MB kurları esas alınacak. Şimdi benim anlamadığım olay ise şu. MB kuru ile bankanın kuru aynı olmuyor arada makas var. Yani işin sonunda MB bize aradaki farkı kendi kurundan tl olarak verse bile bankanın makası yüzünden zarar etme riski doğmuyor mu?

Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabı | Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat...

Müşterilerimize belirlenen TL faiz oranında getiri ya da kurun faiz oranından daha fazla artması durumunda kur farkı koruması sunan rekabetçi bir mevduat üründür.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Johan @johan28

  Bunu geçen yazdım. TCMB sı bağımsızlıgini tehlikeye atmış bir kurumdur. 2 yılda 4 başkan değiştirdi ve zorla hepsi atama usulü.

  Örnekleri var kur uçtuğu zaman merkezde daha düşük gözüküyordu. Herkes sordu nasıl alabiliriz diye şaka olarak. E yarın yine aynısının olmayacağı ne malum .

Kur garantili faizden sadece 1 kere yararlanılabiliyormuş. Düzeltme sadece dövizden geçenler için 1 kereymiş. TL'den geçenlerde böyle bir şey yok.
https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2021/12/20211221M1-1.htm

Minimum 3 aylık vade olması gerektiğini göz önüne alınca baya gereksiz aksiyon bence. Düşünsenize 10 bin doları vadeye yatıracaksınız ve en kötü senaryoda yine vade bitiminde 10 bin dolarınız olacak. O 3 (veya 9-12) ay içinde ne yaşanacağı belli değil ve paraya dokunamayacaksınız. O dönemde belki al sat ile daha fazla kar edilebilir 3 ay az süre değil ne olacağı belli olmaz.
Üstelik bu haktan sadece 1 kere yararlanılabiliyor. En iyi ihtimalde de banka %14 faiz verse 3 aylık vadede toplamda %3.5 faiz geliri elde etmiş oluruz. Bu zaman içerisinde diyelim ki memleket iyi bir yer oldu ve dolar da hadi düşmüş olsun %3.5x(Doların düşüş oranı) kadar kar edilmiş olur.
Yine son 5 yıldaki ortalama yıllık enflasyonu ve asgari ücrete yapılan zammı düşününde tatmin edici olmuyor benim gözümde.
Yine zenginin malı züğürdün çenesini yordu. Tüm bunlar tabi ki yatırım tavsiyesi değildir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • kei @kei

  bir tanıdık var ayıptır söylemesi yazın tarla sattı trilyon parayı gitti faize yatırdı. çok dedik dolara bas diye ama ayda 15k falan para geliyordu adama o para büyük gözüktü yıllarca asgarinin biraz üstüne çalışmış. dolar 17 liraya çıktığında, eğer parayı dolara basmış olsaydı parası ikiye katlanmıştı. ama türk lirasında eridi para bugün bakınca. üstelik yatırım da yapmadı sadece kendisine kalmak için ev aldı o kadar. ekonomik okuryazarlık olmayınca olmuyor işte.

 • Mr.Bell @mr-bell

  1 sefer olduğu nerede yazıyor ?

 • Emrah Öztürk @emrah-ozturk

  Alelacele ortaya çıkmış bir karar ve yüzleribe gözlerine bulaştırdılar, bir tane derli toplu açıklama yapamayıp her yerden farklı farklı açıklamalar.
  Hem dolarımı neden bağlayayım hakkaten. İhtiyacım olduğunda gerektiği kadarını bozarım, kalanı sapasağlam durur. Sadece dolar düşerse karlı olacak bir iş ama dolar da düşmez, daha doğrusu yine artar.

  • kei @kei

   valla efsane spekülasyon dönüyor şu an. işin içinde insider trading de var. Bakan borsa için diyor ki toplantı yapmıştık yabancı yatırımcı bunu öğrenip satmış olabilir, eee yerli yatırımcı ??

yeni nesil elektronik cüzdanlara(fastpay, papara vs) kartla para yükleyince harcama gibi gözükür mü? eğer gözüküyorsa her ay 1000 lira ile 5dk içinde 50 lira hiç risksiz kazanma yolu keşfetmiş olabilirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap