Youtubedaki yerli tecno phantom x videoları üzerinden konuşmam gerekirse sadece teknoseyir ve hwp sponsorlu video olduğunu belirtmiş. diğer tüm kanallar, technopat dahil, inceleme diye yayınlamış.
Bence firma sadece hwp ve teknoseyire reklam veriyor olamaz, değil mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8

Ikea da ürünlere Gaming yazıp 5x fiyata satma işine girmiş anlaşılan.
https://www.theverge.com/2021/9/17/22679118/ikeas-gaming-range-october-release-date-chairs-furniture-desks

Ikea’s gaming range launches globally next month

From cheap desk accessories to aggressively-styled furniture.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu dolandırıcılık başka firma ile devam ediyor. Bu sefer BETE DGTM adıyla mesaj yollamışlar. Kargonuzu almadınız, bize borcunuz var ödeyin yoksa icraya vereceğiz diyorlar. Etrafınızda böyle mesaj alan varsa ciddiye almasın ve sakın yazılı numarayı aramasın. İcraya vereceğiz diye tehdit mesajı atmak suç zaten.

https://teknoseyir.com/durum/1446077

Dolandırıcılar yeni bir yönteme başlamış.

Dolandırıcılar yeni bir yönteme başlamış. Babama bu mesaj gelmiş kendisi yılların esnafı olduğu için yememiş tabi. Mesajı atan firmanın adını yazınca şikayetvar'da nasıl bir...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Apple, akıllı saati için kendisi klavye çıkarınca, saate klavye geliştiren başka bir uygulamanın "klavye olduğu için" satışını durdurmuş. Yani saate artık başka klavye kuramayacaksınız isteseniz de.
Uygulamanın sahibi "Mahkemede görüşeceğiz" demiş.
#HaftalıkGündemeMalzeme
https://twitter.com/keleftheriou/status/1437845736951992321

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 23

Domain ve hosting firması Epik hacklenmiş. Müşteri bilgileri ne var ne yok torrent olarak paylaşılmış. Bu firma ırkçı sitelere de "ifade özgürlüğü" diyerek izin veriyordu. #HaftalıkGündemeMalzeme
https://news.ycombinator.com/item?id=28532464
https://www.dailydot.com/debug/anonymous-hack-far-right-web-host-epik/

Anonymous to release massive data set of the far-right's preferred web hosting...

Hacktivist group Anonymous says that it captured a decade's worth of data from Epik, a web host and domain registrar for the far-right.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Serdar @serdaracikyol

  İzin verip vermeme olayı domain ve hosting satan bir şirketin kararı olmamalı.

  • kei @kei

   Amerika'da cancel culture var. Irkçı site açmak suç falan değil orada ama firmalar adlarının ırkçı diye anılmasını istemediği için kabul etmiyorlar ve "defol" diyorlar. Hepsi birer özel işletme olduğu için de hizmet vermeme hakkına sahipler tıpkı Twitter'ın amerikan başkanının hesbaını görevi sırasındayken kapatması gibi.

  • Serdar @serdaracikyol

   @kei Aynı mantıkla şu ırktan insanları müşteri olarak kabul etmiyorum diyebiliyor muyuz. Aslında bu konuda kararsız olduğum noktalar da yok değil ama yine de de sansür pek mantıklı bulduğum bir şey değil.

   Irkçılığı savunmadığımı söylememe gerek yoktur herhalde ama yine de yazmış olayım.

  • Sadaharu @sadaharu

   @kei gündemleri izliyor musunuz?

  • kei @kei

   @serdaracikyol evet diyebiliyorsunuz. Kimseye hizmet veya ürün satmak zorunda değilsiniz. Açıkça "zenciye satmıyorum" demediğiniz sürece hiçbir zenciye ürün satmayan bir mağaza açmakta ve zenci müşterilere size satmıyoruz demekte %100 özgürsünüz. Herhangi bir sebep sunmak bile zorunda değilsiniz hatta. Federal bir yasa var bununla alakalı.
   Bu yüzden zaten iş cancel culture'da bitiyor yani bir nevi boykot ama işin içine medya giriyor anında ırkçı firma olarak her yerde adınız geçiyor ve kimse bunu istemiyor doğal olarak.

  • Serdar @serdaracikyol

   @kei Ben cümleyi kurmak istememiştim aslında da. "zenciye satmıyorum" cümlesini kurmadan nasıl diyebiliyorum ki.

  • kei @kei

   @serdaracikyol işte doğrudan söylemediğiniz sürece bir sorun yok. Zenci müşteriye sudan sebepler uydurabilirsiniz ve kimze zorlayamıyor. Benzer mevzu dress code için de geçerli. Restoranlar belirli kıyafetler dışında müşteriyi kabul etmeme hakkına sahip. Amerika kağıt üzerinde inanılmaz özgür bir ülke. Mesela nigger demek %100 legal bir şey ama işinizi kaybetmeniz kesin gibi bir şey bunu yaparsanız. Çünkü ifşalanıyorsunuz öcü ilan ediliyorsunuz. İşveren de firmasının isminin karalanmaması için sizi bir güzel kovuyor. Sizle iş yapan firmalar "ırkçıyla iş yapıyor" denilmemesi için sizinle olan tüm anlaşmaları iptal ediyor vs.

   Afrikalı bir kadın vardı mesela ülkesinde zorla evlendirilmemek için önce hollanda'ya iltica etmiş sonra amerika'ya göç etmiş. İslam karşıtı şeyler söyledi diye kadının bir üniversitedeki konferansı iptal ediliyor protestolar sonrası. Ayaan Hirsi Ali adı kadının.

Xiaomi akıllı gözlük duyurmuş. #HaftalıkGündemeMalzeme
https://www.youtube.com/watch?v=I9bnmES7O74

Xiaomi Smart Glasses | Showcase | A display in front of your eyes

Introducing Xiaomi Smart Glasses! Though at first glance these seem just ordinary glasses, MicroLED optical waveguide imaging technology puts a display in fr...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Emre Yüce @emreyuce

  Gözlük kullanan birisi olarak nefret ediyorken sağlıklı bireylere zorla gözlük taktırma çabaları ne ise anlamıyorum ya. Meslek gereği lens kullanamıyorum lanet ediyorum gözlüğe bunlar inadına gözlük derdinde 😂

  • Batuhan @achfighter

   Saat takmayı sevmiyorum diyenler şimdi akıllı saat ya da bileklik takıyor. Sadece kuğul görünmek için güneş gözlüğü takanlar da varken akıllı gözlüğü çok yanlış anlamışsınız.

   Güzel bir şey olursa kapış kapış gider. Ha ben bunu da akıllı saat almadığım gibi almam.

 • huseyin/azuren @hegemen

  Benzerini bu hafta konuşulmuştu sanırım.
  Facebook ile rayban anlaşıp yapıyormuş.Benzer yorumlar bunada gelecektir.
  Sıkıntılı iş.

 • Rj0lnir @rj0lnir

  Yıllardan beri pilot başlıklarındaki ya da oyunlardaki gibi bir HUD hayalim var. Gözlük takmayı da seviyorum. Xiaomi'nin gözlükleri biraz hantal ve çok basit görünüyor ama bu teknoloji ilerlerse belki hayalime kavuşurum 🙂

Dün akşam elimdeki 174 dolar girişli cüzi bir miktar litecoin'e 215-217 dolar aralığında satış emirleri girmiştim.
Bugün saat 16:00 civarı sahte bir haber çıkmış Walmart artık Litecoin ile ödeme kabul edecek diye. O sırada benim emirler gerçekleşmiş, ortalama 216.5 dolardan millete kitlemiş oldum. Aradan 1 saat geçmeden habere yalanlama geldi ve sadece litecoin değil bitcoin de düştü.
Millet tabi walmart haberini alınca Litecoin'e long açmıştı hepsi parasını kaybetti vs rezillik.
Bense durduk yere para kazandım. Büyük bir para değil, hiçbir derdimi çözmüyor ama bu da böyle bir anımdır.
#kriptopara

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Telif nedediyle silinmişti yeniden yüklenmiş. Apple'ın açığını bulan genç yalan haberleri nasıl yayınlanıyor ve mavi tik alanların çoğu nasıl mavi tık alabiliyor bu videodan anlayabilirsiniz.
https://www.youtube.com/watch?v=ZW83JtbCFa0

"Apple'ın Açığını Bulan Genç" Haberleri Neden Sahte ve Kendi Sahte...

Ağustos 2020'de yüklenen ve telif yüzünden silinen sahte haber ifşa videomu tekrar yükledim. Bu videoda medyada sıkça yer alan "Apple'ın Açığını Bulan Genç" ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Saint Petersburg seçimlerinde muhalefet adayının oylarını bölmek için adama benzeyen 2 kişi bulunup adları adayın adıyla aynı olacak şekilde değiştirilmiş. Oy pusulasında aynı adda ve aynı görünen 3 kişi var.
https://www.theguardian.com/world/2021/sep/06/three-near-identical-boris-vishnevskys-on-st-petersburg-election-ballot

Three near-identical Boris Vishnevskys on St Petersburg election ballot

Real Vishnevsky battling two doppelgängers who seem to have changed their appearance as well as their names
BeğenFavori PaylaşYorum yap

laptopun wifi kartını takıldığı mini pcie portuna ssd takıp boot edebilir miyiz? Boot ekranında gözüküyor o port ama emin olamadım. Wifi kartım yarım boyda, bu yüzden ssd bulmak da zor olabilir ama teorik olarak mümkün mü bunu merak ettim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap