Windows Update sonrası Egde (chromium olanı) paralolarım ve eklentilerin komple silinmiş baştan yine edge kurulmuş sıfır. Allahtan sadece 1 parola ve 1 eklenti vardı sürekli kullandığım tarayıcım değildi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

FBI Şubat 2019'da Sci-Hub'ın kurucusu hakkında Apple'dan bilgi istemiş, ilgili şahsa da sonra haber verin şimdi haber vermeyin diye emir vermişler Apple'a.
Apple da tam 2 sene 2 ay sonra bu kişiye bildirmiş.
İstenilen bilgileri de vermiş açık açık verdik yazıyor. Hatta "Niye istenmiş" diye soruyorsanız bunu isteyen FBI'ya sorun demiş.
Apple bilgi vermiyor yaaaaacılar sizi sahneye bekliyoruz.
https://twitter.com/ringo_ring/status/1390782451140767749

#HaftalıkGündemeMalzeme

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 13
 • Mustafa N. @mustafanr

  Reklamları aklıma geldi iliştirdim araya 😀 😀 😀
  Devletin üstünde olmadığı sürece bütün kanunlara tabii oldukları için seve seve yapacaklar çareleri yok çünkü, bütün dünyada geçerli hüküm şuan bu.

 • mrmetalhead @mrmetalhead

  Sirketten bahsediyoruz sonucta, oldukca normal. Tek sikinti gec haber vermeleri, daha seffaf olup hemen haber verselermis keske.

  • kei @kei

   Sanırım o geç haber vermeye de mecburlar fbi bu boru değil. Burada sıkıntı yarın sudan bir sebepten bile olsa fbi hakkımızda bilgi istese apple bize söylemeden bilgilerimizi verecek ve hala biz sizin bilgilerinizi koruyoruz diyecek. bu sebepten amerikan şirketlerine verimi vermek konusunda 2 kez düşünüyorum her zaman. her ne kadar teknoloji ilerlese de "sistem" bu tarz bir durumda bilgi vermeyecek bir markaya izin vermiyor biz kendi kendimizi kandırıyoruz teknoloji, gelecek ve teknolojinin engellenemezliği diye. Devletler çok güçlü.

 • Cihangir @chngr

  Elon reis devlete ilk baş kaldırıyı başlatıyor okyanusa yapacağı fırlatma üssü ile. Merak ediyorum GAFAM (Google Amazon Facebook Apple Microsoft) şirketleri ve Tesla vs ada satın alıp ülke ilan etseler. Merkezlerinide oraya taşısalar sıfır vergi sıfır yükümlülük.

  • kei @kei

   imkanı yok. o uydular yine yerdeki istasyonlara bağlanacak. internet birbine bağlı fiber kablolar yığını hocam. kaldı ki adam hala dünyada yaşıyor devletin bu adamı bulup SEVE SEVE kapattırması çok kolay. Devlet çok güçlü bir organizasyon bunu anlayamıyoruz günümüzde teknoloji geliştiği için. E-devletten ibaret değil her şey.

  • Cihangir @chngr

   @kei hocam ben dünyadan bir ada alsınlar dedim. Uydu ile ilgili birşey demedim. Yani cayman adası gibi bir ada alınıp ülke ilan edilmesi zor olmamalı. Tek sıkıntı abd çine yaptığı yaptırım gibi bu ülkeyede yaptırım yapabilir hatta yapar. Gafam şirketlerimi büyük devletler mi bakalım 😁😁

  • kei @kei

   @chngr tamam da ben X sitesine bağlanacam amerika'da host ediliyor noldu, bağlanamadım :DDD

  • Cihangir @chngr

   @kei o konu şimdilik sıkıntılı evet
   Ama p2p ve blokchain gibi teknolojiler bugün olmasada ilerde elbet aşacaktır. Zaten bugün dünyada dijital göçebe vizesi ve anlayışıvar. Yani kimse doğduğu ve ırkından olduğu ülkede yaşamıyor. Bildiğim çok kişi parayı yazılım ile kazanıp tropikal adalarda yaşıyor 12 ay tatil hesabı. Teknoloji insanı mekandan ve zamandan koparıyor.

 • Emrah Öztürk @emrah-ozturk

  Apple’ın devletlerle bilgi paylaşmadığı da baya safsatadır zaten. Mesela Çin’deki iCloud sunucuları devlete ait firma tarafından barındırılır.

  https://www.theverge.com/2018/7/18/17587304/apple-icloud-china-user-data-state-run-telecom-privacy-security

bu elemanı mahkemeye verin ip falan elinizde var. Siteye maddi katkı olur ne güzel.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 16

Pil elektronik sayılıyor mu? pil satışı serbest mi şimdi :DDDD

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Windows 10 son güncelleme sonrası böyle bir şey gelmiş. Hemen kapatıyorum. Zaten lokasyonumu yanlış buluyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hiçbir kargoyla anlaşması bulunmayan ve "kargoyu kendi cebinizden ödeyip gönderin" diyen teknik servisi nereye şikayet edebilirim? Bu yaptıkları yasal mı?

Satış Sonrası Hizmetler Yönetmeliği'nin 10. Maddesi 2. Fıkrasına göre:
(2) Tanıtma ve kullanma kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanımlar hariç olmak üzere, yetkili servis istasyonları, garanti süresi içerisinde tüketicilerden nakliye, posta, kargo veya servis elemanlarının ulaşım gideri gibi herhangi bir ücret talep edemez.

Şimdi gelelim mevzubahis firmamıza http://www.sanalbt.com/destek/iletisim-servis/

Kendi sitelerinde sadece kargo ile ürün kabul ettikleri açıkça yazıyor. Yine "Kargo ücretini karşılayarak, direk Teknik servis/depomuza gönderim sağlayabilirsiniz." yazmışlar ve not eklemişler "Karşı ödemeli kargolar kabul edilmemektedir." diye. Halbuki kanun açık. Ürün için ülke çapında servis ağı kuramayan firmanın kendi ticari kararı yüzünden biz tüketiciler kargo firmasına para vermek ve kargo firmasını zengin etmek zorunda değiliz.

BTK'nın bir şikayet sitesi var. https://tuketicisikayet.btk.gov.tr/ belki bir umut orada bu şikayet kısmı vardır diye baktım ama sitede bu tarz şikayetleri yapamıyoruz sadece telefon, uydu operatörleri ve kargo firmaları şikayet edilebiliyor orada.

Tüm mevzu mikrofonu çalışmayan kulaklığımı garantiye göndermek için adres bulmaya çalışmamla başladı. Anker firmasının Türkiye distribütörü ve kendisi eknik servis hizmeti veren bu firmanın hiçbir şekilde anlaşmalı kargo hizmeti yok gibi gözüküyor sitesine girince. Bu kanunen imkansız gözüküyor yukarıda yazdığım yönetmelikteki 10. maddenin 1. fıkrası şu şekilde:

(1) Tüketicinin bulunduğu yerde yetkili servis istasyonunun olmaması halinde satış sonrası hizmetlerin verilmesinden, tüketiciye en yakın yerdeki yetkili servis istasyonu sorumludur.

Benim bulunduğum yerde servis yok, en yakın servis zaten tek servisleri olan istanbukdaki servis ve 2. fıkrada açıkça bana kargo ücreti ödetilemeyeceği yazılmış.

Ben bunu illa tüketici hakem heyetine mi şikayet etmeliyim? Bu kargo ücretini hiçbir şekilde ödemek istemiyorum. Zaten ürünün fiyatı ne ki fiyatı aya çıkmış kargo ücretlerini ödeyeceğim? Mantıksız iş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Mr.Bell @mr-bell

  Mantık yürütüyorum, önce ödeyip fiş alıp saat ve tarih ile onlara gönderdiğinizi ispat edeceksniz thh önünde, sonra iade edecek ama çok uzuyor işte.
  Rezil bir olay, geçmiş olsun.

 • CanSimit @cansimit

  Sizden kargo ücreti talep etmiyorlar ki, ödemeli gönderseler etmiş olurlardı. Siz onlara ödemeli gönderirseniz, siz talep etmiş olacaksınız. Ya da mesela ben kuzey kutbunda olsam, ödemeli kargo göndersem, kabul etmek zorunda mı olacaklar? Kanun o kadar açık gelmedi bana, karışık işler, doğru yorum gerektirir.

  • kei @kei

   Şimdi siz diyorsunuz ki: "Senden doğrudan parayı almıyorum ama kendim servis ağı kurmayıp seni ÜCRET ÖDEMEK ZORUNDA BIRAKIYORUM ikisi farklı şeyler. "
   İkisi pek de farklı şeyler değil.
   Kanun tüketicinin yeterli servis ağı kurmayan firmaya garanti için göndereceği ürünün lojistiği için ücret ödememesi yönünde görüş ve ilke belirlemiş. Bunun illa garanti sağlayan firma veya kargo firması olmasının önemi yok çünkü kanun zaten satıcı ile tüketici arasında satış sonrası hizmeti belirleyen içerikte bir kanun. Tüketicinin yararı düşünülüyor yani kanunda. Yeterli servis ağını KURMAKLA YÜKÜMLÜ firmanın bu yükümlülüğünü yerine getirmemesi ve tek noktadan hizmet vermesinin sonucunda kargoya mecbur bırakması halinde bunu tüketiciye ihale edebileceği anlamı çıkıyorsa anlaşmalı kargo sistemi kullanan tüm firmalar akılsız olmalı.
   Bir sürü kargo parası ödüyorlar anlaşmalı oldukları firmalara gelen kargolar için. Hemen tüm firmalara ulaşalım sözleşmelerindeki "gelen kargo" kısmını iptal edip ceplerinden çıkan kargo ücretlerini %50 düşürebilirler böylece. Bunlar bayağı akılsızlarmış yav. Tüketiciye ödet işte niye kendin ödüyorsun akılsız firmalar.

  • CanSimit @cansimit

   @kei Sizi anlamıyor değilim. Ama 'Tanıtma ve kullanma kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanımlar hariç olmak üzere' demiyor mu? Yani garanti dışı bir gönderimde kargo parası isteyebilirler, ben öyle anlıyorum, siz daha ilk kez gönderirken bu durum belli değil ki. Tabi yanlış anlıyor olabilirm, sadece çok açık değil diyorum.

  • kei @kei

   @cansimit garanti dışı gönderim değil ki garantisi devam ediyor.

  • CanSimit @cansimit

   @kei 'kullanma kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanım' diyor, yani mesela su altında kullanılmayacak kulaklığı su altında kullanmışsanız, bana buradaki tarife uyuyor görünüyor.

  • kei @kei

   @cansimit tamam da bunu bakmadan anlayamaz ki? niyet okumayla mı bilecek bunu? ben garanti kapsamından göndericem onlar bakacak garanti kapsamına giriyor mu kontrollerini yapacaklar sonra ona göre ücretsiz veya ücretli tamir önerecekler. Benim şikayetim mikrofonun çalışmaması, garantiyi kullanıp göndermek istiyorum bunun sebebi nolursa olsun benim garanti kapsamında gönderebiliyor olmam lazım tüm firmalar bu şekilde çalışır. hayatın olağan akışına aykırı hocam dediğiniz 🙂
   Bu firma 3. sınıf ortadoğu çakallıkları yapıyor. Şu an yapmam gereken parayla kargolayıp sonra o makbuzla ve web sitelerindeki ifadelerinin ekran görüntüsüyle tüketici hakem heyetine şikayette bulunmak başka yol gözükmüyor.

  • CanSimit @cansimit

   @kei Benim tüm dediğim 'kanun o kadar açık değil' yoksa çakallık yapma olasılığı her zaman çok yüksek. Özellikle 'sadece kargo' ile ürün kabul etmeleri bana göre sorunlu, yani müşteriye elden ürünü getirme şansı, hakkı bile vermiyorlar. Uğraştıracaklar demek ki. Size kolay gelsin, geçmiş olsun. Sonucu, gelişmeleri mutlaka yazın.

 • ScKn @scknn

  Arkadaşlar kanun çok açık ve net. Yoruma gerek bir durum da yok. Teknik servis hizmeti için kargolamanız isteniyorsa firma size anlaşmalı olduğu kargo firması ve anlaşma kodu vermek zorunda. Kanun diyor ki eğer vermiyorsa istediğiniz kargo firması ile karşı ödemeli gönderebilirsin diyor. Tekrar söyleyeyim firma size kargo firması ve anlaşma kodu verdiği takdirde onunla göndermek zorundasınız keyfi olarak başka kargo ile göndermeye kalkarsanız ödeme size ait ama firma bu bilgileri vermediği taktirde istediğiniz kargo ile gönderebilirsiniz. Bu konuya gelirsek nacizane fikrim firmanın sitesinde yazan durumu ekran görüntüsü alın mümkünse firmaya kargo bilgisi istediğinizi yazılı mail vs ile gönderin cevap olarak aynı tutumdalarsa onların cevabı da elinizde olsun. İstediğiniz kargo ile gönderin ve iade gelirse kabul etmezlerse siz de kargoyu almayın ve 20 iş günü yasal sürenin dolmasını bekleyip elinizdeki bilgilerle thh ye başvuru yapın. İster değişim ister iade kazanırsınız.

  • CanSimit @cansimit

   '...firma size anlaşmalı olduğu kargo firması ve anlaşma kodu vermek zorunda'

   Bu kanunda açık ve net olarak nerede yazıyor?

   'Kanun diyor ki eğer vermiyorsa istediğiniz kargo firması ile karşı ödemeli gönderebilirsin diyor'

   Nerede diyor bunu?

   ABDye uzun süreli ziyarete gittim, ürün bozuldu, orada anlaşmalı kargoları yokmuş, ben de FedEx'le gönderdim, ödemeli, kabul edip parasını ödemek zorunda mı? Ya ürünü bana geri gönderirken?

   Ürünü köpek çiğnemiş, yine de tüm kargo ücretleri servise mi ait?

   Şimdi bir baktım, şöyle birşey buldum (10. madde):

   “(1) Tüketicinin bulunduğu yerde yetkili servis istasyonunun olmaması halinde satış sonrası hizmetlerin verilmesinden, tüketiciye en yakın yerdeki yetkili servis istasyonu sorumludur.

   (2) Tüketiciye en yakın yerdeki yetkili servis istasyonunda satış sonrası hizmet verilmesinin mümkün olmaması durumunda; malın firma merkezine ya da diğer bir yetkili servis istasyonuna ulaştırılması ve geri gönderilmesi ile ilgili olarak nakliye, posta, kargo veya benzeri herhangi bir ulaşım gideri talep edilemez.
   .....
   (8) Tüketicinin malı kullanım kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanmasından kaynaklanan arızalar bu madde kapsamı dışındadır.

   Ne kadar doğru şu an bakacak zamanım yok, eğer doğru ise (ilk sonuç bir hukuk sitesinden aldım), buradaki kargo nakliye denilenler 'en yakın servis istasyonunda' hizmet verilemediği durumda merkeze gitmesini vs. kastediyor. (8)de yazana da dikkat etmek lazım.

   Neyse, bana açık ve net gelmedi, sonra iyice bakacağım, kanun ve yönetmelikte gerçekten ne yazıyor, en son geçerli olan nedir. Anladığım kadarıyla burada yazanları insanlar kafalarına göre yorumlayıp 'özet' yapmış, kolay anlaşılsın diye 😀

  • ScKn @scknn

   @cansimit benim bahsettiğim şeyler hakem heyeti kararları ile de sabit. Teknik servis illere servis açmıyorsa bu yükümlülükten kaçıp merkezi bir yerde kargo üzerinden işlem yapıyorsa tüm kargo ücretini üstlenmek zorunda. Diğer türlü her ilde açtığı serviste ek personel ek kira gibi birçok gideri olacakken kargo üzerinden merkezi yerden işlem yapmak ona avantajlı geliyorsa zaten kargo masraflarını da hesaplıyorlar bu durumda. Daha önce ürüne ek sadece kargo ücreti içinde thh den iade aldım.

  • CanSimit @cansimit

   @scknn Mahkeme kararları bile birbirine emsal olamıyor ama ben de sizin haklı olduğunuzu umuyorum, servis sahibi değilim, son kullanıcıyım. Ama işte size bu kadar açık net gelen şeyler bana gelmiyor. Eski THH kararlarını bir yerlerden bulabiliyor muyuz, ben kanun yönetmelik metnini bulamıyorum, bulduğumun da son hali mi emin olamıyorum 🙁

  • ScKn @scknn

   @cansimit anladım dostum ama sana şöyle söyliyim x bir yerde çalışıyor ve günde 2-3 müşteri cihazını servise gönderiyorum bugüne kadar sadece bir firma böyle diretti kargo ücretini müşteri ödeyecek diye sonra halihazırda kargo anlaşması varmış diretince veriyor başta yok diyen firma. Yani afadersin ama yedirebildiğine gibi bir şey. Diğer firmalarda aptal değil böyle bir açık olsa onlar da kargo ücretini karşı taraf ödesin ister. Piyasada 100 firma varsa 10 tanesi böyle karşıya ödetmeye çalışandır.

  • ScKn @scknn

   @cansimit son olarak emin olun kargo ücreti onlar için neredeyse hiçbir yük değil. Çünkü biz kullanıcıların 20 TL ödediği kargoya 3,5 TL gibi bir şey ödüyorlar. Kısacası her yere servis açmaktansa bu şekil kargoyla merkezi çalışma onlara çok karlı geliyor. Çok uzattım konuyu iyi günler herkese.

Thodex mevzusu dolandırıcılıktan çok hırsızlık ama sanırım insanların coinlere kumar gözüyle bakması böyle bir algıya sebep oluyor ve sürekli Çiftlik bank yorumları yapılıyor.

Bu firma 2017'den beri tıkır tıkır çalışıyormuş, aylar önce parasını çekip son anda kurtulan bir avukatla röportaj yapmışlardı 2017'den beri aldım sattım sorun yoktu diyor.
Yani ellerinin altında komisyonlardan güzel paralar kazandıran bir site varmış, sahibinin bankalarda kendisine ait 31 milyon lirasının olması da bunu gösteriyor.

Nolduysa bir şekilde ya kendileri bir haltlar yedi ve batırdı veya hack yedi ve büyük zarar etti. Burasını yargılamalarda görürüz. İşte nolduysa olsu bir şekilde battı firma, o zaman sahibi bir çıkış yolu bulamayıp apar topar kaçmış.

Ünlülerle reklam yapılması konusunda neredeyse çoğu coin borsası televizyona reklam verip ünlülerle reklam yapıyor. Konu hırsızlık, battık bari vurgun yapalım mevzusu. Veya yabancı adıyla exit scam aslında Çiftlik bank türü tezgah yok benim gördüğüm kadarıyla.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 20 / 26
 • 3.14 @159

  peki neden kaçmadan önce diğer borsalardan %30 ucuza 500 milyon dolarlık doge coin satmışlar sormak lazım. çiftlik bankta da ilk girenler daha sonra kârlı olarak çıkabiliyorlardı yanlış hatırlamıyorsam. ponzi dediğin şey zaten ilk başta çok kazançlı bir şeymiş gibi görünür, birden vurgun yapar yok olur. olan da bu.

  • kei @kei

   işte bunun sebebi exit scam hocam yani adamlar 3 yıl boyunca ben biz dogecoin vurgunu yaparız diye planlamış değillerdir herifin hesbaında 31 milyon lira para birikmiş. Bir olay var şu an ne olduğunu bilmiyoruz bunun sonucunda battıkları ortada onu anlayabiliyoruz. o doge mevzusu büyük ihtimal bu olaydan sonraki exit scam olan kısımdı işte.

 • kurtcuk @kurtcuk

  Adam zararına fiyat koyup bahis sitesi gibi promosyon, çekiliş koymuş. Dümdüz kaymaklı dolandırma

  • ömer akgül @oglusumben

   Dogede fiyatın o kadar düşük gözükmesinin sebebi 2 milyon doge dağıtmalarıydı. Tabi millet nakte dönüştürdü beklemeden. Ordan patladılar zaten aslında

  • kei @kei

   borsalarda borsa almıyor veya satmıyor şahıslar alıp satıyor hocam. bence borsanın işin içinden çıkış dolandırıcılığı üyelerine hediye diye bedava dağıttığı dogeların aslında hiç olmamasıydı. doge düşer nasılsa (düştü) millet zararına satar ve biz de o düşük fiyattan aslında hiç olmayan dogeları almış gibi yapıp işin içinden çıkarız diye düşünmüş olabilirler. benimki sadece tahmin.
   3 yıl boyunca bu tarz dolandırıcılığı planladıklarını düşünmüyorum kesinlikle ortada hack vb bir durum var ve açığı kapayamayıp böyle bir tezgah kurdular bence.

  • 3.14 @159

   @kei neden planlamasınlar ki? 3 yılda hiç yoktan 2 milyar dolar kazandırabilecek başka bir yöntem biliyor musun?
   @oglusumben 2 milyon doge coin şu an bile 500 "bin" dolar yapmıyor. osuruk kadar etkisi yoktur doge piyasasına.

  • kei @kei

   @159 2017 yılın geri gidelim.
   1- 2019 yılında dünya çağında pandemi olacağını bilmiyorsunuz
   2- Bitcoin 2017'de çıktı ancak 2018 başı ve ortalarına doğru çakıldı ve 2019 sonuna kadar da aynı şekilde çakılı kaldı.
   3- Pandemi öncesi ülkede coin alım satımı yapan ve bitcoini bilen insan sayısı bile sınırlıydı, kanallarda bile ası geçmiyordu ama şu an her yerde.

   bunları düşününce böyle bir şey yapmanız için inanılmaz öngörülü olmanız lazım. Ve de bu öngörüdeki kişi bitcoini tekrar 50 bin ineceği zaman değil 65 bin olduğu zamanda kaçar bence.

   tosuncuk başından beri insanları tokatlamayı ve kaçmayı planlıyordu ve buna göre hareket etti. burada durumun bence tosuncukla hiç alakası yok, sistemleri yıllarca çalışan bir şirketin henüz bilmediğimiz bir sebepten dolayı batma ve nasılsa battık diye vurgun yapması var.

  • kurtcuk @kurtcuk

   @kei hiçbiri borsa araba çekilişi yapıp korsan film sitesine reklam veremez. İktisadi, hukuki ve biznıs ahlakı ile açıklanabilecek mantıklı bir durum değil farkında mısınız?
   Bir coin için bir borsanın fiyat düşürmesi demek gelen fazla talebe karşılık kendi kasasından takasa hazır olduğu anlamına gelir. Buna piyasa yapmak denir. Eğer siz gidip bisten o anda kimsenin satmak istemediği kadar SASA almak istediniz diyelim. Uygun şartlarda piyasa yapıcı bankalar size o miktarı sağlarlar. Benzer bir durum var. Kimsenin satmadığı dogeyi kim ucuza sattı acaba? 😀

  • 3.14 @159

   @kei yoo aslında inanılmaz bir öngörüye falan gerek yok. bir sistem yapmayı düşün, bu sistemde birilerine karşılığı olmayan bir şey sat(inek olur doge coin olur), bu şeylerinin gerçekte var olmadığını bilmemeleri için bir kaç tane de gerçeğini al ve çıkmak isteyenlerin, başlangıçta bunları alıp çıkmalarına izin ver. popülerlik kazan ve diğer borsalara göre daha avantajlı görün, bunu yapmak için de yatırım(lol) yapmış insanların paralarını yemeye başla.

   herkesin çıkması durumunda herkese ödeme yapmaya yetecek bir para ortada hiçbir zaman olmadı muhtemelen. çıkmak isteyen insanların paraları yeni gelen insanlar tarafından karşılandı. bunun adı da ponzi zaten. en sonda da bu kerizleri neden daha fazla yolmuyoruz diyerek %30 ucuza satıyoruz gibi komik bir şey söyle ve yıllar boyunca çaldığın tüm parayla beraber kaç.

   ne bir pandeminin olacağını bilmesine gerek var, ne 2021'de bitcoinin değer kazanacağını bilmesine. insanların aç gözlü olduklarını bilmek yetiyor.

  • kei @kei

   @kurtcuk niye çekilişle araba veremesin hocam adamlar alım satımdan komisyon alıyor ve gayet de verir çünkü yeni müşteri geldikçe daha çok komisyon geliri kazanıyor. dünyadaki bütün kripto borsaları refli link uygulaması yapıyor ve benzer işler hediyeler vs oluyor. Binance millete sweatshirt veriyor ara ara mesela.
   Hatta airdrop yapan bir sürü borsa var buna binance dahil. Mesela diyor ki aylık xxxx dolar alım satım yapanlara şu kadarlık coin verecez çekilişle ve ister inanın ister inanmayın bir sürü kazanan ve bu parayı harcayan var.
   Fiyatı da borsa düşürmüyor satanlar düşürüyor. Burada olayı hala anladınız mı emin değilim. Bedavadan doge dağıtınca insanlar hemen satıp paraya çevirmek istedi bu da fazla arz olunca fiyatın düşmesi demek.

   Borsanın buradaki dolandırıcılığı sadece olmayan dogeları dağıtmak büyük ihtimalle. Hala netleşmediği için hiçbir şey bilmiyoruz ama olmaz öyle şey dediğiniz şeyleri hala ayakta olan bir sürü borsa yaptı ve yapacak dünyada.

  • 3.14 @159

   @kei 2 milyon doge coin 500 bin dolar yapmıyor şu an. 500 bin dolarla %30 manipülasyon yapılabiliyorsa çok bile dayanmış o borsa.

  • kei @kei

   @159 dediğiniz şey için 3 sene beklemeye gerek yok ki 2-3 ayda o vurgunu yapıp kaçardı yine. ayrıca dediğim gibi piyasanın çakıldığı ve fiyatların düştüğü insanların borsalardan çıktığı dönemde niye faaliyetine devam etsin böyle bir planı varsa? 2018 başı gibi çalar çıkardı yine yüz milyonlarca dolar para çalardı niye insanların umudunu kaybettiği 1 seneden uzun bir süre beklemiş? ben hala sistemlerinde bir açıktan dolayı battıklarını ve exit scam yaptıklarını düşünüyorum yargılamalarda çıkar ne olduğu

  • kurtcuk @kurtcuk

   @kei tamam birader sweatshirt ile porsche kıyasla sen

  • kei @kei

   @kurtcuk 2018 yılında aynısını coinex yaptı çekilişle belirli bir coini alıp satanlar arasından porsche verdi. coinex hala yerli yerinde duruyor.
   https://twitter.com/coinexcom/status/1023411179874484224
   https://announcement.coinex.com/hc/en-us/articles/360024375871-THPC-world-premiere-THPC-Airdrop-to-CET-holders-THPC-traders-Plus-FREE-Porsche

  • kurtcuk @kurtcuk

   @kei coinex korsan maç sitesine de reklam verdi mi acaba?

  • kei @kei

   @kurtcuk ne hakkında konuştuğunuzu bilmiyorum. ben firmanın savunucusu değilim sadece tahminlerimi yazdım. araba çekilişi yapmaz dediniz yabancı borsa 2 yıl önce yapmış, hala da ayakta örneğini gösterdim.

  • kurtcuk @kurtcuk

   @kei ne yazdığım çok açık, arada virgül yok. hdfilmcehennemi.net'e (veya türevleri) reklam veren 'borsa' bulursanız söylersiniz

  • kei @kei

   @kurtcuk reklam verilip verilmediğini bilmiyorum. düz mantıkla referanslı link verilmiş olabilir. bilmediğim için yorum yapmıyorum.

 • kuwabara @iskn90

  zamaninda cryptopia vardi onda da boyle bisey olduydu galiba hacklendik diyip kapattilardi siteyi, al sat yapmiyosan en guvenlisi coini kendi cuzdanina cekip orda tutmak sanirim, borsada tutunca bu risk hep var

Hakkı Alkan İstanbul Bilişim fiyaskosu sonrası Thodex mevzusunda da karşımıza çıktı. Işık hızıyla silmiş tabi gönderiyi. Teknoloji ne güzel şey ya ekran görüntüsü alabiliyorsun 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 20

sahibinden.com'da numaranızı paylaşmayın. ilanlardan isim, telefon numarası, il ilçe arşivi çıkaran firmalar var bir de utanmadan söylüyorlar 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

twitch just chatting kısmı onlyfans açmadan önce kitle oluşturma yeridir. change my mind.

BeğenFavori PaylaşYorum yap