Elimde fortnite için nvdia kodu mevcut fiyatı 30 TL. Kodların son kullanım tarihi 01 Mart.

Fortine kodunun içeriği,

2000 V-Papel.

Fortnite Counterattack seti

"Reflex" Kıyafet - Nadir

"Pivot" Paraşüt – Nadir

"Angular Axe" Kazma - Yaygın Değil

“Response Unit" Sırt Aksesuarı

@monsterhunterworld @fortnite

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#proglama #java #JavaScript

Merhaba,
Kızımın programlama ödevini yaparken bir yerde takıldık. Arıyı 11 hamlede bala ulaştırmamız lazım. Yardımcı olabilecek olan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 16
 • rsezer @rsezer

  for (var count2 = 0; count2 < 2; count2++) {
  for (var count = 0; count < 2; count++) {
  moveSouth();
  }
  getNectar();
  moveEast();
  }
  for (var count3 = 0; count3 < 4; count3++) {
  getNectar();
  }
  moveEast();
  for (var count4 = 0; count4 < 6; count4++) {
  makeHoney();
  }

 • whitemonk @whitemonk

  @deniz-efe @rsezer @temelreis @ad33p Hepinizin eline emeğine sağlık. Aramızda zeki arkadaşları görmek çok güzel. Bende hep programcı olmak istedim , ama birkaç scriptten öteye gidemedim.

  @ban_pupillam Kızım daha 8 yaşında. Hile yapmasını değil, programlama öğrenmesini istiyorum. Yine de teşekkürler. 🙂

  • Deniz EFE @deniz-efe

   Hocam bir bilgisayar mühendisliği öğrencisi olarak söylüyorum, lütfen yanlış anlamayın. Benim şahsi görüşüm çocuklara ufak yaşta sevdirmek için dahi olsa kodlama öğretilmemesi çünkü bu öğrenme isteği çocuktan değilde ailesinden geliyorsa %90 o işi yapacaksa bile yapmıyor.O konuda kendi haline bırakmanız daha iyi olabilir.

  • whitemonk @whitemonk

   @deniz-efe Yok hocam çok isteyerek yapıyor. Benim zorumla değil inanın. Okulda bilgisayar öğretmeni ödev vermiş. Çoğu basit leveli o geçti. Bu levelde ikimizde takılmıştık. Benimde çok çok hakim olduğum söylenemez konuya. İçinde varsa neden olmasın. İyi bir coder hayatta farklı açıdan bakar ki , buda mükemmel bence.

  • whitemonk @whitemonk

   @ban_pupillam Yok hocam sizin fikrinizde değerli. Ama bana uygun değil. Teşekkürler yinede.

  • Deniz EFE @deniz-efe

   @whitemonk Bu Türkiye genelinde bir uygulama mı bilmiyorum fakat bu konuda öğretmenini tebrik etmek isterim. Ben her meslek için öğrencinin yeterliğini üniversite heciminden önce böyle şeylerle test edilmesi gerektiğini düşünüyorum çünkü 2-3 sınıf olmuş bu kodu yazamayacak insanlar tanıyorum. Bu sayede o mesleğe uygun mu yada o mesleği yapmak istiyor mu anlamış oluyor çocuk. Valla helal olsun.

 • whitemonk @whitemonk

  @deniz-efe Valla hocam İzmir'de Ege Vakfı Güçlendirme Okullarında okuyor bizim kız. Güzel projeleri var. Henüz 2 senelik geçmişleri var. Ama doğru yolda olduklarına inanıyorum. Bizim kız bu siteye girerken isim felan , kod felan girip , gizli resim seçiyor. 🙂 Bir gün Finlandiya gibi olabilecek miyiz ? acaba eğitim sisteminde. Umarım bütün çocuklarımız değerlendirilir, hayatta harcanıp gitmez hiçbiri.

  • Deniz EFE @deniz-efe

   Türkiye de o konu zor. Üniversitedeki hocaların %80'i resimdeki gibi mesela. Kızınızın bilgisayar öğretmeni gibi birini bulmak çok zor.

   Ayrıca bir kaç yorum önce iyi bir coder demişsiniz orada ufak bir düzeltme yapmak istiyorum kızınız bu etkinliği yaparak programlama dili yerine algoritmayı öğrenir. Programlama işinde programlama dili değişir algoritma hep sabit kalır.Algoritma öğrenmesi kızınızı coder değil programer yapar bu da daha çok istenilen bir durum.

  • whitemonk @whitemonk

   @deniz-efe Dostum ne yazık ki gerçekler bunlar biliyorum. Evet dediğim gibi konuya çok yakın değilim. Ama geleceğim mesleği olduğununda farkındayım. Bana başka ne tavsiye edersiniz kızım için ?

  • Deniz EFE @deniz-efe

   @whitemonk ilk olarak programlama ve algoritma konusunda bir sıkıntınız olursa bana direkt sorabilirsiniz yapabileceğim bir şey olursa yardımcı olmaya çalışırım. Üste de dediğim gibi işin özü programlama dili değil algoritma öğrenmede, bu şekilde etkinlikler yaptırabilirsiniz, günlük hayattan bir sorunu düzgün bir şekilde nasıl çözeceğini sorabilirsiniz. Herhangi bir programlama dili için çok erken olabilir çünkü dilleri öğrenirken en azından bir 3-4. sınıf matematik bilgisi gerekli. O yüzden en azından bir şey yazsın onun görüntüsü ekranda çıksın diyorsanız html bakabilirsiniz.

   Dipnot : Html programla dili değildir sadece bir şey yazdığında ekranda nasıl görüneceği konusunda bir deneyimi olabilir.

   Ama işi koda dökme kısmını bir kaç yıl daha erteleyip algoritma konusunda kendini geliştirebilir.

  • whitemonk @whitemonk

   @deniz-efe Tavsiyeleriniz için teşekkürler. Başım sıkışırsa yardım talep ederiz. İzmir'e yolunuz düşerse de bekleriz. Görüşmek üzere iyi geceler dilerim.

Yok mu m2 ssd ihtiyacı olan ? Elimde çok temiz WD BLACK 512 GB var. Kutulu faturalı 1 aylık. Mediamarkt faturalı.
#ikinciel #m2ssd

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 15 / 17

https://www.newegg.com/global/tr-en/Product/Product.aspx?Item=14U-003M-00003&Description=rx%20580&cm_re=rx_580-_-14U-003M-00003-_-Product

90 ların efsanesi Diamond Multimedia geri dönmüş. Benimde S3 Savage 4 ekran kartım vardı. Stealth s540. Hey gidi günler.
#diamond #ekrankartı #doksanlar

Diamond Multimedia AMD Radeon 8GB GDDR5 Memory PCI-E Graphics Card - Newegg.com

Buy Diamond Multimedia AMD Radeon 8GB GDDR5 Memory PCI-E Graphics Card with fast shipping and top-rated customer service.Once you know, you Newegg!
BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://www.wdc.com/tr-tr/products/internal-ssd/wd-black-pcie-ssd.html#WDS512G1X0C

Beyler bu ssd 14.10.2018 mediamarkt faturalı, sıfır gibi. Sadece 750 TL. İzmir içi elden teslim. Diğer türlü kargoda olur. wd serisinin en hızlısı black m2 formatında 512gb. 5 yıl garantili. Bu uygun fiyata forumdan birine gitmesi ümidi ile. #ikinciel #ssd #m2ssd

WD Black PCIe SSD 512GB M.2 SSD Disk - WDS512G1X0C

WD Black PCIe SSD 512GB M.2 SSD Disk - WDS512G1X0C
BeğenFavori PaylaşYorum yap

MSI VGA Radeon RX 580 ARMOR 8G OC RX580 8GB GDDR5 256b DX12 PCIE 3.0 x16 (1xDVI...

MSI VGA Radeon RX 580 ARMOR 8G OC RX580 8GB GDDR5 256b DX12 PCIE 3.0 x16 (1xDVI 2xHDMI 2xDP): Amazon.com.tr
BeğenFavori PaylaşYorum yap