whitemonk paylaştı.

TeknoSeyir'in doğum günü şerefine 2 kişiye (1 @phoenixim, 1 @seckyn ve 1 @bezmialem 'den geldi, toplam 5) 1'er aylık TS Plus aboneliği hediye ediyorum. Katılmak için yorum yazmanız yeterli. Çekiliş yapılmadan önce aktif olmayan hesaplar listeden çıkartılacaktır.
Daha fazla kişiye ulaştırmak için paylaşabilirsiniz. Halihazırda Plus sahibi olanlardan maddi durumu yetenler de benzer çekilişler yapabilir.
Her şey #TarafsızBasın Teknoseyir 'in devamı için. 🙂
#İyikiDoğdunTeknoseyir
Çekiliş doğum günü videosunun paylaşıldığı gün yapılacak ve sonuçlar videolu olarak açıklanacaktır.
Ekleme: 1 adet Plus da @phoenixim tarafından veriliyor, dolayısıyla 3'e yükseltmiş olduk. Siz de katkı yapabilirsiniz 🙂
Ekleme 2: 1 adet Plus da @seckyn 'den geldi.
Amaç bir yandan da Plus'a teşvik etmek olduğu için maalesef mevcut aboneler çekilişe dahil edilmeyecektir 🙁

BeğenFavori PaylaşYorum yap
whitemonk paylaştı.

Arkadaşlar bilenler biliyor, normalde benim ek işim diyebileceğim #tamirtadilat işleri yapıyorum. Genelde elektronik, cep telefonu, bilgisayar ve parçaları vs. bunu tabi normalde internette pek duyurmuyordum. Arada işte TS'den falan ulaşan arkadaşlar sağolsunlar yolluyor tamir edip geri yolluyordum.

İhtiyacı olan varsa işte atıyorum '' abi telefonumun ekranı kırıldı ne yapıcaz ? '' yapılır, yeni ekran alırız, ufak bir işçilik ücreti alırım takarız. Veya notebook'um menteşesi yada kasası kırıldı, işte klavyesi pert, veya ekranı kırık falan bunları yapıyorum. Hani aklınıza gelebilecek çoğu sıkıntının tamirini yapabiliyorum.

Dediğim gibi ek işim çünkü geçmişte teknik servislerde çalıştım. Ama malum düzenli para lazım olduğundan ve başka mesleklere yöneldim. Bu işte aslında hobi şeklinde başladı ama devam ediyorum. Para kazanmak ilk amacım değil ama tabi ek gelir olsun diye yapıyorum. Ama ola ki maddi durumu yoktur, veya işte yetemiyordur sıkıntı değil gene elimden geldiğince yardımcı olurum.

Bana nasıl ulaşacaksınız ? genelde mail ve telegram kullanıyorum.

Mail : orcun89@outlook.com
Telegram : @orcun89

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 34

#ThePunisher #punisher

İntikamcı Kedi. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#ikincielekrankartı #Sapphire #Rx580
Elimde kutulu, faturalı rx 580 4gb sapphire nitro + ekran kartı var. Normalde 750 TL istiyorum. Ama burdan alan olursa 700 Tl ye vericem. Az bir süre minnig yapılmış. Mart 2018 faturalı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Elimde fortnite için nvdia kodu mevcut fiyatı 30 TL. Kodların son kullanım tarihi 01 Mart.

Fortine kodunun içeriği,

2000 V-Papel.

Fortnite Counterattack seti

"Reflex" Kıyafet - Nadir

"Pivot" Paraşüt – Nadir

"Angular Axe" Kazma - Yaygın Değil

“Response Unit" Sırt Aksesuarı

@monsterhunterworld @fortnite

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#ikinciel #corsair #ram #ddr4

DDR4 Corsair LPX 2x8 16 gb 3000MHZ ram. HB faturalı. 2 yıllık ürünler. Temiz ve sorunsuzlar. Corsairler ömür boyu garantili olduğu için yurtdışı garantileri mevcuttur.
İstediğim fiyat 700 TL.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#proglama #java #JavaScript

Merhaba,
Kızımın programlama ödevini yaparken bir yerde takıldık. Arıyı 11 hamlede bala ulaştırmamız lazım. Yardımcı olabilecek olan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 15
 • rsezer @rsezer

  for (var count2 = 0; count2 < 2; count2++) {
  for (var count = 0; count < 2; count++) {
  moveSouth();
  }
  getNectar();
  moveEast();
  }
  for (var count3 = 0; count3 < 4; count3++) {
  getNectar();
  }
  moveEast();
  for (var count4 = 0; count4 < 6; count4++) {
  makeHoney();
  }

 • whitemonk @whitemonk

  @deniz-efe @rsezer @temelreis @ad33p Hepinizin eline emeğine sağlık. Aramızda zeki arkadaşları görmek çok güzel. Bende hep programcı olmak istedim , ama birkaç scriptten öteye gidemedim.

  @ban_pupillam Kızım daha 8 yaşında. Hile yapmasını değil, programlama öğrenmesini istiyorum. Yine de teşekkürler. 🙂

  • Deniz EFE @deniz-efe

   Hocam bir bilgisayar mühendisliği öğrencisi olarak söylüyorum, lütfen yanlış anlamayın. Benim şahsi görüşüm çocuklara ufak yaşta sevdirmek için dahi olsa kodlama öğretilmemesi çünkü bu öğrenme isteği çocuktan değilde ailesinden geliyorsa %90 o işi yapacaksa bile yapmıyor.O konuda kendi haline bırakmanız daha iyi olabilir.

  • whitemonk @whitemonk

   @deniz-efe Yok hocam çok isteyerek yapıyor. Benim zorumla değil inanın. Okulda bilgisayar öğretmeni ödev vermiş. Çoğu basit leveli o geçti. Bu levelde ikimizde takılmıştık. Benimde çok çok hakim olduğum söylenemez konuya. İçinde varsa neden olmasın. İyi bir coder hayatta farklı açıdan bakar ki , buda mükemmel bence.

  • whitemonk @whitemonk

   @ban_pupillam Yok hocam sizin fikrinizde değerli. Ama bana uygun değil. Teşekkürler yinede.

  • Deniz EFE @deniz-efe

   @whitemonk Bu Türkiye genelinde bir uygulama mı bilmiyorum fakat bu konuda öğretmenini tebrik etmek isterim. Ben her meslek için öğrencinin yeterliğini üniversite heciminden önce böyle şeylerle test edilmesi gerektiğini düşünüyorum çünkü 2-3 sınıf olmuş bu kodu yazamayacak insanlar tanıyorum. Bu sayede o mesleğe uygun mu yada o mesleği yapmak istiyor mu anlamış oluyor çocuk. Valla helal olsun.

 • whitemonk @whitemonk

  @deniz-efe Valla hocam İzmir'de Ege Vakfı Güçlendirme Okullarında okuyor bizim kız. Güzel projeleri var. Henüz 2 senelik geçmişleri var. Ama doğru yolda olduklarına inanıyorum. Bizim kız bu siteye girerken isim felan , kod felan girip , gizli resim seçiyor. 🙂 Bir gün Finlandiya gibi olabilecek miyiz ? acaba eğitim sisteminde. Umarım bütün çocuklarımız değerlendirilir, hayatta harcanıp gitmez hiçbiri.

  • Deniz EFE @deniz-efe

   Türkiye de o konu zor. Üniversitedeki hocaların %80'i resimdeki gibi mesela. Kızınızın bilgisayar öğretmeni gibi birini bulmak çok zor.

   Ayrıca bir kaç yorum önce iyi bir coder demişsiniz orada ufak bir düzeltme yapmak istiyorum kızınız bu etkinliği yaparak programlama dili yerine algoritmayı öğrenir. Programlama işinde programlama dili değişir algoritma hep sabit kalır.Algoritma öğrenmesi kızınızı coder değil programer yapar bu da daha çok istenilen bir durum.

  • whitemonk @whitemonk

   @deniz-efe Dostum ne yazık ki gerçekler bunlar biliyorum. Evet dediğim gibi konuya çok yakın değilim. Ama geleceğim mesleği olduğununda farkındayım. Bana başka ne tavsiye edersiniz kızım için ?

  • Deniz EFE @deniz-efe

   @whitemonk ilk olarak programlama ve algoritma konusunda bir sıkıntınız olursa bana direkt sorabilirsiniz yapabileceğim bir şey olursa yardımcı olmaya çalışırım. Üste de dediğim gibi işin özü programlama dili değil algoritma öğrenmede, bu şekilde etkinlikler yaptırabilirsiniz, günlük hayattan bir sorunu düzgün bir şekilde nasıl çözeceğini sorabilirsiniz. Herhangi bir programlama dili için çok erken olabilir çünkü dilleri öğrenirken en azından bir 3-4. sınıf matematik bilgisi gerekli. O yüzden en azından bir şey yazsın onun görüntüsü ekranda çıksın diyorsanız html bakabilirsiniz.

   Dipnot : Html programla dili değildir sadece bir şey yazdığında ekranda nasıl görüneceği konusunda bir deneyimi olabilir.

   Ama işi koda dökme kısmını bir kaç yıl daha erteleyip algoritma konusunda kendini geliştirebilir.

  • whitemonk @whitemonk

   @deniz-efe Tavsiyeleriniz için teşekkürler. Başım sıkışırsa yardım talep ederiz. İzmir'e yolunuz düşerse de bekleriz. Görüşmek üzere iyi geceler dilerim.

Yok mu m2 ssd ihtiyacı olan ? Elimde çok temiz WD BLACK 512 GB var. Kutulu faturalı 1 aylık. Mediamarkt faturalı.
#ikinciel #m2ssd

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 15 / 17